Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

No to prawda, tym bardziej że konsola kodów jest bardzo rozwinięta. Np. spotkałam się z kodem na takiego czerwonego ognika. Autor filmu wstawiał tego ognika w miejscę latarni w Khorinis, tworząc przy tym niesamowity natrój i urok. Ty bardziej, jak latarnia jeszcze tak błyskała na boki raz mocniej, raz ciemniej. Bardzo fajne :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to raczej nie. Piranie nie wypowiadali się na ten temat, ale nie udałoby się stworzyć sensownej kontynuacji trzeciej części. Zapewne twórcy chcieli skończyć na "trójce", lecz stracili prawa i Spellbound robiło, co tylko chciało. Co najwyżej mogłaby powstać gra z wydarzeniami sprzed pierwszej części, ale na to też chyba nie ma co liczyć. :(

A co do Risena - myślę, że twórcy zrobią część trzecią, po czym wezmą się za nową grę. Oczywiście RPG. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoWood z tego o ile się dobrze orientuje był lub jeszcze jest na skraju bankructwa. Więc gdyby zbankrutował to może seria Gothic znów wpadłaby pod skrzydła Piranha Bytes.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mogliby już sobie Gothica odpuścić. Już go nie uratują. Wziąć się za inną produkcję i naprawdę sie do tego przyłożyć. Jednakże by odzyskać tą dawną reputację, będą musieli stworzyć coś naprawdę dobrego. Tak przynajmniej ja sądzę, nie krzyczcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś łatwiej było stworzyć grę niż teraz, dzisiaj większość pomysłów jest wyeksploatowana, ciężko stworzyć coś nowego... Dlatego twórcy tak kurczowo trzymają się serii i jadą na ich popularności, bo co się dzieje z nowymi pomysłami? Są szybko zapominane.

Teraz Piranha stworzyła nową markę, Risena, jednak większość fanów i tak kojarzy to z Gothic'em, więc jest łatwiej (sprawdzone pomysły itp). Jakby mieli stworzyć coś nowego to po pierwsze: jeśli byłby to rpg to z elementami Gothica (nie okłamujmy się, skoro ta gra zdobyła taką popularność i była ich dziewiczym sukcesem to nie będą tego zmieniać), jeśli jakiś inny gatunek to mógłby to być ostry crap (bo w sumie jakie oni mają doświadczenie poza serią Gothic? wiadomo tylko, że potrafią stworzyć coś kreatywnego, ale w dzisiejszych czasach...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że mogliby już sobie Gothica odpuścić. Już go nie uratują.

Dlaczego niby nie uratują? Historii opowiedzianej w Gothiku (i tak w Zmierzchu Bogów i Arcanii mocno naciąganej) nie ma sensu kontynuować, ale czemu nie robić gier w tym uniwersum? Na przykładzie Risena udowodnili, że wciąż potrafią robić doskonałe gry w tej stylistyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Risen jest naprawdę bardzo dobrą grą. Chodzi mi o to, aby już po prostu Gothica skończyli. Nie cieszy się już taką popularnością, a widać, że G4 był zrobiony "po łebkach". Teraz niech tylko Risena doskonalą. Risena niech robią dalej (oj niech robią! :D) a Gothica niech już zostawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jakby tak na to spojrzeć to Gothic 3 jako zwieńczenie jest niezły a nawet świetny. Ale i tak chciałbym ostatnią RÓWNIE DOBRĄ JAK POPRZEDNIE(tj. Gothic I, II i III) część Gothica.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to niemożliwe. Szkody zostały już wyrządzone - uniwersum i lore zostało zgwałcone, główny bohater uczyniony niegrywalnym. Musieliby całkowicie zignorować istnienie Arcanii i Zmierzchu Bogów, a takie numery się w świecie gier chyba nie zdarzają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem o tym że mogliby zignorować Gothic 4: Arcania, ale potem wydało mi się to głupie trochę. Chyba masz rację ta seria skończyła się na "trójce"(no i może na Zmierzchu Bugów, ale i tak nie zgadza się dodatek z podstawką). Pozostaje mi tylko wyczekiwać Risena 2, no i może kupić w końcu jedynkę Risena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zignorowanie Arcanii nie byłoby dużym problemem, w końcu wszystkie postacie z poprzednich części nie spotkały większe zmiany (nikt nie umarł, nikt nie oszalał, najwyżej trochę się zestarzeli. Nie grałem jeszcze w Fall of Setarrif, ale wątpię aby i tam coś im się stało), mieliśmy zupełnie innego bohatera itd. Więc można by zacząć kolejną część od powrotu króla ze swoich podbojów zupełnie nie wspominając o tym co się na nich działo (Arcania). Problem w tym że już nie ma za bardzo co opowiadać- bogowie zostali wygnani ze świata, Bezimienny został królem, oczyścił świat ze zła blablabla więc co niby mogłoby go jeszcze spotkać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...No tak zrobiłoby się z tego coś takiego jak z serii CoD(nic nie mam do CoD-ów). A warto byłoby kupić Risena? Grałem trochę u kolegi i nawet mi się spodobał, więc czy warto wydać na niego 70zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie rozumiem osób twierdzących, że saga się na G3 skończyła. Wybaczcie - kanonu narzekaniem nie zmienicie. I dlaczego niby Zmierzch Bogów i Arcania są sprzeczne z trzecią częścią? Przecież po przejściu drogą Xardasa (zwaną również drogą Adanosa) bogowie zostali wygnani, a Bezimienny odszedł do innego wymiaru. Zmierzch Bogów to kontynuacja tej drogi i zarazem wstęp do Arcanii. Kiepski co prawda, ale zawsze. Dodatek i Arcania nie powinny być ignorowane przez twórców. Jeśli PB zachowało coś ze swej świetności to poprowadzą serię dalej, nie tracąc ciągłości fabularnej typu ,,udawajmy, że tu nic nie było".

Co do Risena - widać bardzo, że to alternatywna wersja historii po zakończeniu drogi Adanosa. Jeśli nie, to dlaczego wstawiali by tam motyw, że całość zaczyna się po wygnaniu bogów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlaczego niby Zmierzch Bogów i Arcania są sprzeczne z trzecią częścią? Przecież po przejściu drogą Xardasa (zwaną również drogą Adanosa) bogowie zostali wygnani, a Bezimienny odszedł do innego wymiaru.

Common mistake. Panowie nie odeszli do innego wymiaru, a zaledwie do nieznanych krain, które znajdują się za łańcuchem górskim. Pierwotny 'Zmierzch Bogów' miał mieć miejsce na tych nieznanych terenach. Niestety projekty przypadł komuś innemu i w rezultacie otrzymaliśmy kaszankę za kaszanką. I istniejący ZB jest absolutnie sprzeczny z zakończeniem ścieżki Adanosa. Efektem jej wybrania był długoletni pokój pomiędzy rasami ludzi i orków, w efekcie czego na stałe zapanowała już pokojowa koegzystencja obu ras. W ZB natomiast mamy do czynienia z kolejną wojną z wyjątkowo debilnym uzasadnieniem.

Reasumując: Po G3 wszyscy żyją długo i szczęśliwie, a Bezi z Xardasem zwiedzają sobie nowe lądy. W ZB natomiast dzieje się coś zupełnie przeciwnego.

ZB i Arcania to taki gwałt na kanonie, że można swobodnie odrzucać je jako kontynuacje serii. Zresztą chyba nawet o to twórcom chodziło, zmieniając nazwę by przypadkiem ktoś nie uznał tego za kontynuację. Gothic 1, Gothic 2, Gothic 3, Arcania? ocb?

PS: Jak na

najbogatszego człowieka świata (zakończenie G3)

, Diego nieźle się maskuje jako skromny przemytnik w Arcanii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! MNÓSTWO SPOILERÓW DOTYCZĄCYCH ZAKOŃCZENIA TRZECIEJ CZĘŚCI!

###

Dwa razy przeszedłem grę ścieżką Adanosa (zdecydowanie najlepsze zakończenie) i nie wiem czemu, może nie zwróciłem na coś uwagi w dialogach, ale zawsze mi się wydawało, że te nieznane krainy to właśnie był jakiś inny wymiar, czy wręcz coś w rodzaju "zaświatów". Zrozumiałem to tak, że jakby samo istnienie Bezimiennego i Xardasa przyczynia się do dalszego trwania wojny pomiędzy bogami (a raczej uniemożliwia jej koniec) i aby ją zakończyć, muszą odejść. Czy samo przejście za pasmo górskie wystarczy, by zakończyć tę wojnę? Trochę to bez sensu moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie kolejna sprzeczność,

Diego w zakończeniu Gothica III stał się najbogatszym człowiekiem świata.

Więc o co chodzi w G4? Zbankrutował?

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...