Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@fergiX- Powinna Ci wystarczyć do końca wakacji, jak nie dłużej. Misji pobocznych jest dużo, często są jedynka podobne. Idź ubij to, idź przynieś mi kalesony Przywódcy Orków z Geldern itp :tongue: . Jednak jak się wciągniesz to jakoś pójdzie.

Polecam też wcześniejsze części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up W G3 masz praktycznie same misje poboczne. Misji głównych jest raptem 4.

Znajdź Xardasa, znajdź artefakty, wybierz drogę, wykonaj zadania z drogi.

. Ja raz zrobiłem mały eksperyment, i na full kodach (teleporty do postaci, wszystkie itemy itp) przeszedłem gre w niecałe 5 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda można liczyć na pomoc Buntowników, ale i tak w większości przypadków musimy radzić sobie sami.:huh:

I bardzo dobrze, przynajmniej nie zabierają mi expów. :)

BTW tak w ogóle, to nie wiem skąd w grach się wzięło, że ork to olbrzym o sile pięciu ludzi. U Tolkiena orkowie to kurduple, którym nawet hobbici potrafią stawić czoła. Natomiast wilki to dość potężne bestie, które powinny być, jeśli nie mocniejszym to przynajmniej równorzędnym przeciwnikiem jak orkowie. Co prawda w Gothicach rozróżniamy wilki i wargi: tzw. orkowe psy- jest to nieprawidłowa polska nazwa tolkienowskich wilków, lecz choć wargi w grze są mocniejsze od wilków, to jednak daleko im do orków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca wakacji? To nieźle :)

@krzys6e ja wykonuję misje poboczne a te główne zostawiam, jak wiem, że moja postać jest wystarczająco silna by sprostać głównym wymaganiom. Choć z tego co piszesz to wnioskuję, że nie trzeba dużo "expić" by przejść grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antros a co mają orkowie/ wilki z uniwersum tolkiena do tych w świecie gothica? :D

Ale generalnie gothic zawsze był dosyć mało realistyczny i niekonsekwentny, a trójka przeniosła brak realizmu na zupełnie nowy poziom :).

Z jednej strony, słyszymy, że orkowie są silniejsi od ludzi, a ludziom udawało się odpierać ich ataki tylko za pomocą magii i magicznej rudy (? I always lol at this one...). Kiedy w trójce ludzie utracili swą magię (tak magowie jak i palladyni) i dostęp do rudy to armie orków po prostu zmiotły królewskie wojska.

Tyle opowieść o świecie z intro/od npc. Następnie wchodzimy do miasta pełnego "potężnych" orków i tłuczemy ich 50 samotnie, bądź we spółkę z jednym palladynem. Pytanie więc brzmi, skoro 2 ludzi (w tym przypadku dajmy 2 palladynów) może ubić 50 orków, to dlaczego wcześniej żołnierze i palladyni ponieśli tak sromotną klęskę? Z tego co pamiętamy z G2 byli to przede wszystkim świetnie wyszkoleni wojownicy w ultra pancerzach z super najlepszymi mieczami z magicznej rudy, tylko niektórzy natomiast parali się magią i to w niewielkim stopniu.

Dlaczego więc nie mogli walczyć przynajmniej na równi z orkami?

Pomijając już fakt, że w dwójce jeden z doradców Hagena mówi nam, że "wojska orków są już w odwrocie"...

@fergix do końca wakacji to ci może wystarczyć, jak się bardzo wciągniesz i będziesz grać 30 minut dziennie :)

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wilków nie mam pytań, natomiast jak jest teraz z ogrami i trollem. Kiedyś oni także dowalali takim atakiem, przez co używanie miecza było praktycznie niemożliwe. Czy patch też to poprawia?

Natomiast pamiętam, że w Gothicu 3 było mało mieczy. Tzn. DOBRYCH mieczy. Dla mnie to wyglądało tak: W Cape Dun kupowało się Ognisty Miecz, potem ew. dodawało się podostrzonego półtoraka. W ogóle w mojej wersji nie mogłem znaleźć tych nic lepszego, choć podobno coś było. W ogóle w G2 i G1 z uzbrojeniem było lepiej. Pamiętam, jak w "dwójce" pisałem sobie bodybuildy uwzględniające Smocze Korzenie, Gulasze Thekli itp. :) A tutaj? Do tego kwestia pancerza. Żeby dostać pancerz Paladyna trzeba trochę pobiegać, ale zasadniczo można go mieć po MAX 4 godzinach gry (wykonując zadania w Cape Dun, MOnterze, Silden, Trelis), pancerz orków? Lol, czytałem kiedyć podliczenie wszystkich punktów i chyba w całej grze można zdobyć tylko 57 punktór orków. I to ma być sprawiedliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antros a co mają orkowie/ wilki z uniwersum tolkiena do tych w świecie gothica? :D
Teoretycznie nic, raczej chodziło mi o nieprawidłowe, ogólne przedstawienie orków w niektórych grach. Było nie było orków i wargów stworzył Tolkien (nie jest to do końca prawda, ale nie ma to w tym wypadku znaczenia), a w każdym razie nasze wyobrażenie o nich. O ile jeszcze inny obraz orków niż u Tolkiena w grach, uważam za dopuszczalny, to użycie w Gothicach nazwy warg- która jest synonimem wilka, uważam za pewną nieścisłość. W końcu Tolkien bazuje na mitach, czy obraz elfów w grach tak bardzo się różni? Owszem, są modyfikacje, lecz nie są one znaczące. Nie wspomnę o stworach, bóstwach czy postaciach z mitologii greckiej, te raczej w grach wyglądają podobnie. Zresztą, tak naprawdę nie o to mi chodziło. Szło mi o to, aby z przymrużeniem oka udowodnić, iż wilki w G3 mogą i powinny być wymagającym przeciwnikiem. Ergo: patch poprawiający walkę z nimi to błąd :P, hehe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilki w G3 są przegięte, spokojnie zabijają nawet orków (co jest dziwne), choć grałem najpierw bez patcha, a potem z nim to zbytnio różnicy nie zauważyłem. Co do mieczy - faktycznie raczej nic silniejszego od Ognistego czy Nordmarczyka nie znajdziesz(chyba że topory, ale to broń dwuręczna, i ciężej się nią walczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bronie, to przede wszystkim głupotą było możliwość zakupu ognistego miecza, jednego z lepszych w grze w pierwszej wiosce (Ardea). Patch to poprawia, na taki mieczyk trzeba sobie zapracować.

Teraz ogólnie biorąc jeśli chodzi o dobre miecze, to zdobyć je można albo po otwarciu wielu Skrzyń albo samemu wykuwając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szedłem tak:

Ardea->Cape Dun->Montera->Gotha->Trelis->Geldern->(Tam gdzie jest Kan [nie pamiętam nazwy^^])->Nordmar(kolejność przypadkowa)->Vengard->Varant(tu też kolejność przypadkowa). Tyle ^^. Nie odbijałem żadnego tylko niszczyłem kryjówki buntowników :diabelek:

Edytowano przez mtx25
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardea- Reddock- Cape Dun- Montera- Gotha- Vengard- Faring- Nordmar- Geldern- Silden- Trelis-Varrant.

Nie wiem czemu zawsze omijałem Okarę i tę ostatnią kryjówkę buntowników. Mogło to mieć związek z tym, że od nich nigdy nie było żadnej pomocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że to jest forum, a nie chat. Dalsze statsowanie krótkimi postami, które nic nie wnoszą do dyskusji skończy się otrzymaniem ostrzeżenia. Radzę zapoznać się z Regulaminem, jeśli nie wiecie, co robicie źle. Nieznajomość prawa szkodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że Gothic 3 z dodatkiem wylądował na krążku CDA to mam takie pytanko:

Zmierzch bogów jest dodatkiem samodzielnym, w nim jest zawarta fabuła 3 + dodatek, czy tylko sam dodatek?

Chodzi mi o to czy trzeba przechodzić samą 3 a potem dodatek czy wystarczy zainstalować sam dodatek. Coś w stylu 2 różne gry czy połączenie jak Gothic 2 + NK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz można w końcu bez nerwów grać w Zmierzch Bogów :) No doprawdy nie wierzyłem w to, że ta gra kiedykolwiek będzie u mnie działać płynnie, ale patch z CDA całkowicie przemienił tą produkcję..niemalże jak z brzydkiego kaczątka w piękny łabędź :)

Ale cóż..600 poprawek w końcu to i gra musiała przejść jakąś gruntowną metamorfozę ;D

Nie mniej jednak bardzo mnie cieszy że wreszcie sobie pogram bez stresu w tą produkcję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu pograłem w ZB kilkanaście minut...i odinstalowałem. Takich dialogów to nawet pan heniu spod monopolowego nie napisze. Rzygać mi się chciało jak je słyszałem. No doprawdy, co trzeba brać żeby zrobić z bezia patriote w tym stylu?

Skąd np. kupcy obozowi mają serca golemów? Bezio po wylądowaniu z portalu (haha, "droga w jedną stronę") nie pamięta jak rzucić prostę zaklęcie, ale pamięta swoje poprzednie decyzje? Do tego dubbing z piekła rodem, to chyba najgorzej zdubbingowana gra w Polsce. 3 była całkiem fajna, ale ten dodatek.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: noooo... bohater mówi jak troskliwy miś, zadnia też nie z tej ziemi raczej, cóż za romantyzm w poganianiu krów. Sam nie grałem ale widziałem kiedyś u kumpla. A co do trójki to ponieważ nie grałem w żadna cześć -tzn próbowałem w jedynkę ale nie przeszedłem sterowania - mam takie pytania:

- ginę i się podnoszę a przeciwników ubywa i tak, w czym trudność tu tkwi? Przecież w taki sposób, drobnymi kroczkami wygramy każda walkę.

- czy istnieje jakaś podręczna mapka?

- w jakich typach lokacji szukać nauczycieli poprawiających lub uczących nowych umiejętności ?

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...