Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Wiele w niej wad, ale jeśli ktoś ma 2-3 wolne wieczory to czemu nie...

Na chwile obecną to stwierdzenie chyba najbardzej ze wszystkich odstrasza mnie od zagrania w Arcanię. W Gothic 2 po 2-3 wieczorach biegałem w skórzanej zbroi i dopiero przygotowywałem się do prawdziwej gry. W Gothic 3 podobnie - byłem właściwie na początku zwiedzania kontynentu. A tu taki okres czasu ma mi wystarczyć na ukończenie? Doprawdy, gra będzie musiała mocno potanieć, aby mnie do siebie przekonać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertG

Nieporozumieniem jest to że gra prowadzi nas cały czas za rączkę z czasem odblokowując tereny na których nie ma dla nas większych zagrożeń i zezwala dosłownie na wszystko - niczym w Wiedźminie okradamy domy bez szwanku na oczach mieszkańców i kiedy próbujemy im coś zrobić, miecz przecina powietrze koło ich nosa. Z bólem przyznaję że to był ten pierwszy i ostatni raz kiedy tak pochopnie kupiłem jakąś grę przez wgląd na kontynuacje dobrze znanej mi i lubianej serii. Od początku było wiadomym że to nie będzie to samo - jednak ja oczekiwałem czegoś innego oprócz nowego terenu, grafiki i stworków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych graczy, ale ja ukończyłem Arcanię w jeden weekend. I to wcale nie grając bez przerwy. Pół biedy, gdyby gra zachęcała do ponownego przejścia...ale niestety nie ma po co do niej wracać. Tak więc cena jest lekkim nieporozumieniem.

Z tymi powrotami się zgadzam, ale jeśli ktoś chciałby odkryć całą mapę i wykonać wszyskie questy, to gra nie zajmie mu 2-3 dni. Mi zajeła ona troszeczkę ponad tydzień, ponieważ ja gram po to by się ciszyć graniem, a nie aby jak najszybciej skończyć. Co prawda pod koniec gry złaszcza w "Thorniarze" trochę mi się już nie chciało chodzić i zabijać (Wszystko przez ten labirynt w mieście).

Najbardziej mnie jednak zdenerwowało to, że nie można było wrócić np. do Rozdartej Dziewicy" po przejściu pewnego fragmentu...

Chodzi mi o to, że obiecałem sobie, że róce i pozwiedzam jeszcze trochę dla przyjemności, bo ten świat jest naprawdę piękny, zwłaszcza na max. ustawieniach.

I mam do was jedno pytanko, czy ktoś może wie jak wykuwać bronie, gotować i używać chodźby pochodni?

Bo ja nie mam pojęcia, a są różne przwpisy, zdobywa się je w grze.

Edytowano przez DeGreZet
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DeGreZet w tym sęk, że ja ukończyłem Arcanię wcale się nie śpiesząc. W rpg zawsze staram się odwiedzić każdą możliwą lokację, wykonać wszystkie questy jakie się tylko da itd. Tyle że w G4 wiele tego nie ma. Gra niestety nie starcza na długo. W dodatku jak już wyżej inni napisali, w pewnym momencie robi się nudno. Nie twierdzę też że jestem jakimś "mega-graczem-wymiataczem", ale nowy Gothic nie stawia wielkich wyzwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Gothic-ów. Jeżeli chodzi o Arcanie to mogę powiedzieć że czekając na te grę miałem nadzieję ze bodzie to powrót do korzeni tej serii a tym czasem dostałem Gothica nie będącego tak naprawdę Gothicem jest w niej co prawda parę smaczków które przypadły mi do gustu jak chodźby bestiariusz zbliżony do pierwszych części a reszta no cóż to na pewno nie to czego mogłem się spodziewać. Po pierwsze miała być to gra o wiele bardziej dopracowana niż poprzedniczki a nie jest. Po drugie rozwój postaci za pomocą guziczków,suwaczków??? Czy oni oczadzieli!!! :wallbash: A gdzie nauczyciele a co za tym idzie część klimatu gry, niestety tego wybaczyć nie mogę. Po trzecie gdzie są gildie??? Po czwarte liniowość gry choć co prawda w 3 było moim zdaniem trochę za dużo swobody co też odbiło się na klimacie to tu tej swobody jest nieco za mało.No i po piąte dialogi nie zachwycają są najnormalniej kiepskie. Lecz jako fan który dał rade zdzierżyć nawet Zmierzch Bogów z chęcią zagrałem i w tę część choć nie ukrywam że z wielkim rozczarowaniem i już nie tak ochoczo jak we wcześniejsze wersje.Pozostaje mi jeszcze tylko nadzieja że na tej serii się nie skończy a następna część będzie wielkim powrotem króla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gothic już powoli będzie się kończył. A czy Arcania nie miała być godnym następcą gothiców? Miała. I co z tego wyszło?? No właśnie.

Wszystkie dobre serie powoli się kończą. Przykład? Tomb Raider. Kiedyś szalałam za tą gierką, kochałam ją za ten dość wysoki poziom trudności a teraz co? TR:Legend, w niego gra się jak w niedzielniaka i to mnie wkurza. Owszem rozumiem twórcy chcieli stworzyć grę nie tylko dla hardkorowych graczy którzy będą milion razy przechodzić daną lokację, bo na końcu jakiś debil ich zabił. Ja to rozumiem nie każdy tak lubi. Ale ci co wcześniej w niego grali, im się będzie podobać. Tak samo jest z Gothikiem. :turned: Uff kończę szkoła czeka :rozpacz:

Aha wczoraj przeszłam g2 po raz 11 :gra:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie mam nadzieje że następna część Arcanii nie będzie zawierała w nazwie "Gothic 5" dlatego że Arcania jako Arcania jest całkiem spoko ale jako Gothic to jest po prostu żenująca.

Raczej będzie Gothic 5 (przynajmniej w pod tytule) bo raczej JoWood nie zrezygnuje z nazwy bo marka Gothic raczej dobrze się graczom kojaży, a jeśli "ten" Gothic jest dla ciebie żenujący to może spóbuj (jeśli oczywiście jeszcze nie grałeś) zagrać sobie w Risen'a to jest prawdziwy Gothic od "Piranii". Ale nie mówię, że jest lepszy, ponieważ jak wiadomo tradycją "Piranii" jest robienie masy błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że słowo "Gothic" pojawi się w tytułach kolejnych części nie mam wątpliwości. Tak jak napisał DeGreZet, zbyt dobrze się kojarzy. Rzekł bym, że przyciąga do Arcanii tych graczy, którzy raczej nie sięgnęli by po nią "w innych okolicznościach". To taka przynęta na zachęcone rybki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

Gdy przypomnę sobie Zmierzch Bogów to Arcania jest grą wybitną i wyjątkową :-) , a tak serio całkiem niezła. Kilka rzeczy spaprali, kilka wyszło im całkiem fajnie, ogólnie całkiem dobra gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na portalu Gothic Up pojawił się news o tym, że Community Patch Team, któremu to zawdzięczamy dużo wygodniejsze granie w G3, szykuje mega patch do Zmierzchu Bogów. Biorąc pod uwagę to, co oni potrafią, to wygląda na to, że po wyjściu tego patcha ZB to będzie zupełnie inna gra. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, jak wygląda G3 po najnowszym patchu mam dobre przeczucia. Taki patch uratował by tą grę, która obecnie nie jest zbyt ciekawa. Jedno jest pewne - panowie z tego zespołu będą mieć pełne ręce roboty. Nie ma się raczej co spodziewać, że gra pozbawiona zostanie wszystkich błędów. Tego raczej nie da się zrobić jednym patchem. Możliwe, że po ukazaniu się tej mega łatki, zagramy w całkiem nowego Gothica. Świetnie. :)

Gdy przypomnę sobie Zmierzch Bogów to Arcania jest grą wybitną i wyjątkową :-)

Ciekawe stwierdzenie. :)

Aha wczoraj przeszłam g2 po raz 11 :gra:

Gratuluję wytrzymałości. Mam nadzieję, że to 11 razy, nie opierało się na kodach. :P

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gothica przeszedłem chyba z 6 razy, także twojego rekordu nie pobiłem Leona :)

Z tego wszystkiego, dla mnie Gothic II najlepszy, w skład wchodzi także Risen, teraz podobno ma wyjść druga część.

Co do Arcani, to po przejrzanym klimacie nie mam ochoty nawet go instalować. Już drugiego takiego Gothica II zapewne nie będzie. Samo to, że klimat i fabuła dała o sobie same dobre znaki. To tak jakby porównać Mafie z Mafią II. Co jest lepsze ? Mafia, pierwsza część z tego względu, że fabułą zajmował się jeszcze Daniel Vavra. W drugiej części po jego wyjeździe sporo wywalili misji z gry, że tak brzydko to ujmę.

Mimo wszystko, dobrze by było gdyby Gothic V miał jeszcze lepszą fabułę od poprzednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie seria Gothic tak naprawdę skończyła się na Nocy Kruka... Trójka była całkiem dobra, a raczej byłaby, gdyby miała inną nazwę - jako zwykły erpeg prezentuje się wcale nieźle, jako kolejna część Gothika jest niestety stosunkowo słaba.

Najlepsza część ? Chyba 2. Ten klimat Khorinis, ta rozwijajająca się fabuła, te wybory, te bugi (niektóre były naprawdę niezłe :D)... Nie można tego z niczym porównać. Po prostu klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem Arcanie i musze powiedzieć,że ocena +7 w CDA to wg mnie mało!Powinna dostać co najmniej 8.Szczególnie za epicki finał począwszy od przybycia do thorniary.Powiem tyle nie żałuje pieniędzy wydanych na Arcanie(gre miałem w dniu premiery już kupioną i na PC,ale nie grałem cały czas)i gothica 5 na pewno kupie by poznać dalszy ciąg historii :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha mistrza nikt nie pobije :tongue:

No ale jest jedno ale: g1 przeszłam tylko 3 razy bo tylko chciałam sprawdzić jak się gra np. Magiem Wody czy jak to im było? Obłąkani? Oj trzeba przejść jeszcze raz bo mi wyleciało z głowy :zly:

A jaka jest wg was najbardziej klimatyczna postać czy miejsce w Gothicu?? Ja mówię że Diego, Milten, Lee, Lares, a miejsce to będzie zatoka piratów z g2NK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Na prawdę wyczerpująca oraz poprawna gramatycznie wypowiedź :dry: A tak ogólnie to co chcesz od grafy, mi się ona akurat bardzo podoba i sądzę że grafika w pierwszej i drugiej części jest lepsza niż w trzeciej.

A najbardziej klimatyczne miejsce w Gothicu to mi się wydaje Khorinis z drugiej części. A moja ulubiona postać to Thorus bo pojawia się w każdej części i w każdej pilnuje bramy i można go nieźle powkurzać :D

@EDIT: LOL, wyższy post do którego się odnosiłem został skasowany.

Edytowano przez Wloch95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...