Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Tak, ja sie jej nauczyłem. Można ją nabyć u jakiegos maga w obozie buntowników (w klasztorze chyba też).

Jak skończę Wiedźmina (i nie wyjdzie jeszcze W2 hehe :D, ale nie powinno, bo wolny nie jestem) to zainstaluję dodatek MT i zobaczymy jaki tak na prawdę jest ten mod.

Moim zdaniem G3 byłby idealnym zakończeniem serii, ale nie pasuje mi trochę to, że Bezimienny został królem.

Może teraz drugim Gothicem ma być Risen, ale dla mnie to nie jest to samo. Przeszedłem Risen (podobała mi sie walka), ale Gothic był o wiele fajniejszy.

Tak mi sie zdaje, że w Gothicu (obojętnie którym) brakuje kogos takiego jak Patty w Risen czyli takiej naszej dziewczyny/ukochanej (niepotrzebne skreslić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem G3 byłby idealnym zakończeniem serii, ale nie pasuje mi trochę to, że Bezimienny został królem.

Czy idealnym? Może niekoniecznie, po prostu zakończenie było ok.

Może teraz drugim Gothicem ma być Risen, ale dla mnie to nie jest to samo. Przeszedłem Risen (podobała mi sie walka), ale Gothic był o wiele fajniejszy.

Może i ma być? Chyba sam nie jesteś pewien tego o czym piszesz. I Risen wcale nie miał być nowym Gothiciem, to tylko gra opracowana przez Piranha Bytes. I zapewne dla nikogo to nie jest to samo, w końcu to dwie różne gry.

Tak mi sie zdaje, że w Gothicu (obojętnie którym) brakuje kogos takiego jak Patty w Risen czyli takiej naszej dziewczyny/ukochanej (niepotrzebne skreslić).

Nigdy nie miałam jakiegoś wrażenia, że brakuje mi w Gothicu wątku milosnego. To nie jakieś romansidło. Znalazłbyś sobie dziewczynę, a nie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem G3 byłby idealnym zakończeniem serii, ale nie pasuje mi trochę to, że Bezimienny został królem.

Osobiście nie widzę nic dziwnego w bezimiennym zostajacym królem, nie podoba mi sie tylko to, że musi to być popaprany tyran. Wszystko było dobrze w zakończeniu G3

drogą Innosa - w nim bezi też zostawał Rhobarem III, ale mu nie odwalało, wszystko super, jako dobry król miał poprowadzić ludzkość ku lepszym czasom.

No ale już zdążyłem przywyknąć, że moje ulubione zakończenia zazwyczaj nie mają dla danej serii żadnego znaczenia.

Nigdy nie miałam jakiegoś wrażenia, że brakuje mi w Gothicu wątku milosnego.

Przy grze w część pierwszą przez chwilę odniosłem nawet wrażenie, że twórcom przyszedł taki pomysł do głowy (była nawet opcja dialogowa pytająca o dziewczynę opuszczaną do kolonii, tuż przed naszym zrzuceniem), ale skończyło się na "odejdź, albo będziemy mieć kłopoty".

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3 jest zabugowana to fakt, ale nie to jest moim zdaniem w niej najgorsze. Powtarzalność! Oto co jest najgorsze - pierwsze 5 min. gry a ty już rozsiekałeś całe miasto pełne orków. Potem jest kolejne i kolejne a najbardziej modlisz się by n ie natrafić na dzikie zwierzęta bo one w przeciwieństwie do orka albo człowieka są i szybkie i silne...

lekki żal bo to kiepskie zakończenie fajowej historii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że Risen robili twórcy Gothica, ale sami mówili że to nie jest duchowy spadkobierca Gothica, a poza tym Risem jest średniej jakości z tego co czytam po różnych forach Gothica i Risena.

Acha byłbym zapomniał.

Prawdopodobnie w tym roku będzie premiera prologu do modyfikacji "Złote wrota" ale póki co czekam na informacje na ten temat. ;)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaleś po bandzie, Spriggs. Wypowiedziom "poza tym czytałem, że ta gra jest taka a taka" mówimy nie.

Nie miałbym nic przeciwko wątkom romansowym, najlepiej trzecioplanowym. Tak, żeby gdzieś się tam w tle pokazywał, ale żeby nie przesłaniał typowo gothicowego podejścia do świata, tego brudu, zaszczucia i niebezpieczeństwa. Ot, raz na kilka, może więcej misji wpadasz do swojej lubej, a ona, jako kobieta silna i doświadczona, wspiera cię, wynajdując jakieś zlecenia i przedstawiając ploty.

Edytowano przez Paguł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym Risem jest średniej jakości z tego co czytam po różnych forach Gothica i Risena.

Zgadzam się z Pagułem. zabrzmiało tak, jakbyś nie miał własnego zdania na ten tamat, a tylko kierował się opiniami innych użytkowników.

Co do wątku miłosnego, to ja nie wiem, co wam jest. Ja tam sobie nie mogę wyobrazić, żeby jakiś w Gothicu był.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby była możliwość romansowania z jakąś dziewczyną to byś romansował, prawda ?

Przez wszystkie 3 części Gothica Bezimienny miał okazję iść do łóżka tylko w Czerwonej Latarni. W Wiedźminie jakoś mi nie przeszkadza, ze mogę sie zabawić (a raczej Geralt może) z paroma dziewczynami podczas gry, więc w Gothicu też pewnie by mi nie przeszkadzało, a szczególnie nie przeszkadzałoby mi to w 3 części, bo w niej nie czułem tego Gothicowego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mam mieć zdanie po Risenie, skoro zagrałem tylko chwilę, max próba dołączenia do bandytów i na tym koniec ? Mnie po prostu Risen do siebie nie przekonał tak mocno, jak to było mówione podczas zapowiedzi.

Co do Nadji i bezimiennego, mnie się wydaje że mogli mieć romans ale prawdziwy, to nie wiem i nie dowiemy się tego.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Hyperze twórca gry ( albo ktoś inny :D ) Arcania a Gothic Tale powiedział co nie co o Arcani. Za dużo nie zapamiętałem, ale najważniejsze sprawy pamiętam. Do rzeczy :

- Diego będzie naszym mentorem

- nie będziemy rybakiem a pasterzem ( chyba że źle przetłumaczyli albo źle usłyszałem )

- naszemu bohaterowi Bezimiennemu z serii Gothic odbije i będzie wysyłał swoje wojska żeby plądrowali wioski czy tam miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- naszemu bohaterowi Bezimiennemu z serii Gothic odbije i będzie wysyłał swoje wojska żeby plądrowali wioski czy tam miasta.

To już wiemy : P

TuC, mnie się wydaje że tu w grę wchodzi kasa

100% prawdy

Mnie po prostu Risen do siebie nie przekonał tak mocno, jak to było mówione podczas zapowiedzi.

ciekawe co ja mam powiedzieć... Risena nawet na oczy nie widziałem, a Gothica 3 tylko z parę minut u qmpla (do teraz nie grałem nawet w G3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szczególnie nie przeszkadzałoby mi to w 3 części, bo w niej nie czułem tego Gothicowego klimatu.

W trzeciej części było raptem kilka kobiet w całym świecie gry, na dodatek żadna z nich nie odgrywała znaczącej roli (chyba tylko z dwiema niewolnicami z Mora Sul i jedną z Bragi można było zamienić kilka słów). Kij tam z wątkami romansowymi, niech chociaż ilość kobiet/mężczyzn będzie wyrównana, bo tak to świat gry wygląda po prostu absurdalnie.

A jakie mam mieć zdanie po Risenie, skoro zagrałem tylko chwilę, max próba dołączenia do bandytów i na tym koniec ?

To może i lepiej, że nie grałeś dalej. Akurat z Risenem jest tak, że im dalej, tym gorzej, więc jeśli już początek Cię odstraszył, to zostawiając go zaoszczędziłeś sobie wielu cierpień.

naszemu bohaterowi Bezimiennemu z serii Gothic odbije i będzie wysyłał swoje wojska żeby plądrowali wioski czy tam miasta.

Osobiście mam nadzieję, że będzie można przyłączyć się do starego bezimiennego, bez jakiegokolwiek nawracania go na dobrą drogę. Nawet jeśli pali, gwałci i morduje, to chętnie mu w tym pomogę.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie pomogę bezimiennemu, o ile nie będzie do mnie walił tekstów w stylu: "To ja jestem twoim panem, więc zamknij mordę i pracuj, bo na stryczek". To zależy też od tego, co powie mi Diego i jego reszta kolegów, których mam nadzieję zobaczyć w Arcanii. A co do romansów? Randek, to wy szukajcie w real-life, a nie w grach. :) Jednak uważam, że powinno być więcej kobiet - w G3 miałem wrażenie, że są gatunkiem mocno zagrożonym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kobiet w serii.

Ktoś wspomniał, że w jedynce można było porozmawiać z Velayą i tu rodzi się pytanie. Wie ktoś może czy po zabiciu Gomeza w G1, Velaya rozmawia z nami normalnie ? Czy dalej jest to co mówi ? Wracając jednak do dyskusji. Mnie w serii razi jedno, jak przychodzimy po raz pierwszy do czerwonej latarni w G2, to zawsze mam jakieś wrażenie że Nadja, podkochuje się w Bezimiennym, nie wiem czy to przez zawód jaki wykonywała, albo może on się Nadji spodobał ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Geldern. Po zdobyciu 75 pkt. reputacji idę do Groka, ale ten tylko mówi, że trzeba zabić wszystkie podejrzane Morry i rzuca się na mnie. I tu mam dylemat, bo nie wiem czy go zabić, czy może Grok jest jakąś ważną z punktu widzenia fabuły postacią, której lepiej jest nie zabijać?

Edytowano przez DarkCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Geldern. Po zdobyciu 75 pkt. reputacji idę do Groka, ale ten tylko mówi, że trzeba zabić wszystkie podejrzane Morry i rzuca się na mnie. I tu mam dylemat, bo nie wiem czy go zabić, czy może Grok jest jakąś ważną z punktu widzenia fabuły postacią, której lepiej jest nie zabijać?

Jeśli już tak mówi to po ptokach. Jeśli podbiłeś co najmniej 3 miasta każdy przywódca orkowego miasta przywita cię takim tekstem i zaatakuje. Trochę to bez sensu, ale tak uwidzieli to twórcy gry. Możesz robić misje etc. po prostu nie zbliżaj się do przywódców miast, bo po przywitaniu cię tym tekstem KAŻDY ork będzie chciał cię zabić, co może uniemożliwić questy nie tylko w Myrtanie ale też np. w Mora Sul, bo orki na wykopaliskach zaatakują cię bez ostrzeżenia. Tak samo to działa dla buntowników i Asasynów.

Najlepiej wczytaj save gdzie ilość podbitych miast jest mniejsza niż 3, jeśli za późno, to po prostu omijaj przywódców miast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...