Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Po kolei:

Nauczony doświadczeniem zwykłem nie emocjonować się informacjami danymi nam łaskawie przez twórców sprzętu. SZCZEGÓLNIE Sony (niestety). Dlaczego? No bo Sony już parę razy udowodniło, jak fajnie potrafi nabić nabywców w butelkę - tak przy okazji PS3, jak i Move. Pamiętacie wspaniałe zachwyty nad specyfikacjami PS3? Carmack swego czasu zjechał Sony (m.in. za kiepskie biblioteki programistyczne oraz procesor). I miał chyba rację skoro gry multiplatformowe wyglądają gorzej na teoretycznie słabszym X'e. Tak samo z Move, który miał nie być Wiimotem (vide Kinect). Być może zasada działania urządzenia jest inna, ale samo użytkowanie - wypisz, wymaluj kontroler Nintendo.

Tak odszedłem nieco od tematu, wracając - PSP2 - czy też NGP jak kto woli - znowu ma świetne specyfikacje. Jak PSP1. Wszystko fajnie i ładnie, tylko, że już takiej gadki słuchaliśmy tyle razy (nie tylko z ust Sony), iż po prostu wszystkiego się odechciewa. 3DS nie ma takich ładnych specyfikacji - ma za to długą listę gier. Jeśli Sony będzie miało podobną - wtedy będzie można zacząć się zastanawiać nad tym, co lepsze.

A teraz? A teraz to po prostu trzeba czekać, a nie już wyrokować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest ta różnica między Nintendo a Sony jeśli chodzi o handheldy - Ninny zasypuje nas grami a Sony przechwałkami o wydajności. Potem i tak wychodzi na to, że konsola Nintendo lepiej schodzi... W tej chwili, po przeczytaniu testów, hands onów i innych jestem przekonany do 3DS'a. Dość dużo gier na start i ogrom gier do końca roku. Podzespoły średnie jednak przy małym ekranie też potrafią zaskoczyć. No i 3D, coś czego jeszcze nie było. Sony zaś odgrzeje mi kotlety - Uncharted, Killzone, Wipeout... jednak to dopiero początek, to samo było z PS3 i teraz bardzo dobrze się stacjonarce wiedzie... Na ostateczny osąd przyjdzie czas dopiero podczas E3 lub jesieni kiedy już zobaczymy/przeczytamy większość materiałów o grach i sprzęcie od Sony. Jak mówiłem, na razie jestem za Nintendo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, że PSP jest mocną sprzętowo konsolą, której brak gier wykorzystujących w pełni jej możliwości, a z DSem jest dokładnie na odwrót.

Nie podoba mi się kierunek, w jaki idzie Sony. PSP 2 to nie pełnoprawna kolejna edycja PSP, tylko jej krzyżówka z "Ajfonem". Obecnie ludzie zależnie od gustu kupują PSP lub DSa czy iPhone'a, które są zupełnie od siebie różne, ale teraz nowe PSP musi na siłę upodabniać się do konkurencji, aby mieć szanse na rynku.

Gdybym miał w najbliższym czasie chęć i kasę, by sprawić sobie nową konsolkę przenośną, byłby zapewne to 3DS. iPhone i iPod kuszą dobrymi, tanimi grami i łatwym dostępem do nich, ale z drugiej strony sam sprzęt jest o wiele od DSa droższy. W dodatku dwa ekrany to naprawdę dobra rzecz - sterowanie w strzelankach wirtualnymi grzybkami nijak się ma do tego z DSa. Touchsreen niewymagający użycia rysika ma też jedną dużą zaletę - nie zasłaniasz palcem ekranu, dotykając go. A to ważna sprawa we wszystkich gatunkach gier. No i dodajmy do tego wszystkie wielkie marki na konsolkę Nintendo, jak Pokemony, Mario, Zelda, Phoenix Wright, Dementium, ogrom jRPG-ów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z którymi może być problem w naszym kraju przez nałożenie blokad regionalnych przez Nintendo. Żadem problem jeśli sprowadzisz sobie konsolę z USA/JPN jednak wielu osobom, w tym mnie, nie chciało by się tego robić... ;d

Zależy jeszcze od tego, czy kupiłeś DSa w wersji Lite, czy DSi. Ta pierwsza nie posiada żadnej blokady regionalnej.

A co do tematu - od czasu ostatnich E3 jestem mocno nastawiony na 3DS. Przekonała mnie do siebie nie tyle technologią i bajerem w postaci 3D bez okularów (tak swoją drogą, tę opcję można wyłączyć w każdym momencie. I dobrze), ale gierkami, które będą dostępne na starcie oraz w późniejszych terminach (m.in. Layton vs. Ace Attorney, Ocarina of Time z N64, Super Street Fighter, Kid Icarus). Większa moc konsolki, większa pojemność karta = lepsze pod względem jakości gry. Mam tylko taką nadzieję, że wysiłki N nie pójdą na marne i dev. będą wypuszczać na światło dzienne gry wyciskające z 3DS siódme poty.

Co do NPG... Nie chcę tu wyjść na fanboya N, ale na razie Sony nie pokazało nic, co by mnie powaliło na kolana. Pojawiły się jedynie teksty od Sony, że NGP jest lepszy, większy i w ogóle "och" i "ach". Czyli to, o czym mówi Skreedi. Nie zrozumcie mnie źle - na PSP było kilka, kilkanaście gier, przez które nie byłem w stanie oddać pożyczonego od kumpla PSP w terminie. Ale chwalenie się technologią rodem z PS3 i odgrzewane kotlety na starcie to nie wszystko. Do tego muszą dojść nowe produkcje, które w pełni wykorzystają nowe możliwości handhelda (np. drugi analog świetnie pasuje do FPS-ów). Czyli coś, co IMO nieco brakowało pod koniec żywota PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciabym zdać pytanie ( pewnie okaże się że"gupie" ) i nie chciałem pisać nowego tematu ale o to pytanie:

O co chodzi z cyframi na końcu nazwy PSP ( 3002,3003 itp.)?

Pewnie głupie pytanie ale chciałbym kupić sobie PSP by pograć bo jak wiadamo PC jest mało przenośny i mobilny.

Z góry dziękuje za odp. i przepraszam jeśli zły temat.

Edit: Czy dobrze przeczytałem że to jest wersja dla danego kraju/regionu świata? Jeżeli tak to jest jakaś różnica?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jestem przy głupich pytaniach to może zadam jeszcze jedno ^^

Co to jest soft? Czy upradage softu jest darmowe? Co zmienia/dodaje soft?

Zadaje takie pytania bo chce wiedzieć jak najwięcej przed kupnem

Mi się wydaje że soft to oprogramowanie dlatego się pytam by się upewnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko o tych konsolach: obie są fajne, ale zależy jaki typ gry wolisz.

Na PSP pograsz sobie w tak zwane "odgrzewane kotlety", ale ja wole grać w odgrzewane kotlety niż w jakieś NaRudo. Obrońcy NDS mówią, że na dsie można grać w gry z gba. A na PSP nie można?! Oczywiście że można!(STOP PIRATOM!)Ale jak chcą grać i bronić się jakimiś tetrisami czy NaRudo to ich sprawa. A z tego co wiem, to na PSP też jest narudo. Osobiście wole PSP, bo można na nim robić prawie wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońcy NDS mówią, że na dsie można grać w gry z gba. A na PSP nie można?!

Można, ale przy użyciu emulatorów, które dostępne są tylko w przypadku przerobionego PSP (co oznacza utratę gwarancji). DS z kolei posiada slot na cartridge GBA. Jest to więc "drobna różnica".

Na PSP pograsz sobie w tak zwane "odgrzewane kotlety", ale ja wole grać w odgrzewane kotlety niż w jakieś NaRudo.

NaRudo to jakaś gra związana z marką Naruto? oO

Twoja wypowiedź to bełkot pełen naciąganych informacji. Czyli kolejny tekst kogoś, kto niewiele wie i nieudolnie próbuje wyrazić ten fakt słownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wole PSP, bo można na nim robić prawie wszystko.

Faktycznie z PSP można robić wszystko. Mi ze względu na brak interesujących premier od paru miesięcy (ostatnio zagrałem w Ghost of Sparta - listopad) PSP robi jako klocek uniemożliwiający drzwiom balkonowym zamknięcie przez przeciąg. W tej roli jest znakomite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP stało się już nudne (u mnie psp robi za zbieraczkę kurzu) a 3DS mnie wkurza... brat non stop gra w Street Fighera z kitajcami, a odgłosy z tej gry są [beep] wkurzające... owszem fajne jest 3D w tej grze ale .. lekko się przechyli konsolę i się nic nie widzi, szybko oczy się męczą i robią nieziemsko czerwone... zdjęcia też "takie se" .. z bratem czekamy na najnowszego softa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie gram se na PSP. Teraz nie jest już tak drogie, grafikę ma znośną, gier jest średnio dużo ale za to są tanie. PSP 2 raczej nie kupie, bo za kilka miesięcy... lat... wyjdzie wersja chudsza o połowe i bardziej funkcjonalna. Szkoda tylko że PSP już odchodzi i nie będzie już nowych gier T.T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel zza granicy przyjechał do Polski z PSP 3004. Zadziwiły mnie jego możliwości. Lego Star Wars ToR i God of War są wspaniałe. Teraz tak mnie zastanawia nad kupnem tej konsoli. Gdzie najkorzystniej ją kupić? Co muszę mieć aby cieszyć się z grania - trzeba dokupić pewnie kartę pamięci, coś jeszcze? No i najważniejsze dla jakich gier kupuje się konsole oprócz dwóch wyżej wymienionych? Jakie tytuły są najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ceny na ceneo.pl i Allegro żeby mieć jakieś rozeznanie. Jeśli nie lubisz kupować na odległość to zajrzyj do MM, Saturna czy Empiku.

Co dokupić?

- Karta pamięci to podstawa. Najlepsze są Sandisk ProDuo, nie kupuj za to Gaming, to ta sama karta, tyle że już sformatowana. Pojemność to już kwestia wyboru, ile muzyki, gier i filmów będziesz trzymał w konsoli. 8 GB powinno wystarczyć w zupełności.

- Folia Hori to kolejna bardzo ważna rzecz. Chroni ekranik kiedy fabryczna folia się zniszczy. Bardzo przejrzysta i wytrzymała, do tego niedroga.

To w zasadzie wszystko, co niezbędne. Możesz pokusić się jeszcze o drugą baterię albo ładowarkę samochodową jeśli dużo jeździsz.

Jeśli chodzi o tytuły to musisz sam zobaczyć, co Ci się podoba. Na pewno warto zainteresować się Ratchet & Clank, Jak and Daxter, Little Big Planet, Loco Roco, God of War i GTA. Potem już wsiąkniesz na dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy zamierzasz kupić używaną, czy nówkę. W obu przypadkach polecam allegro. Osobiście nawet, jeżeli miałbym pieniążki na "brand new", rozejrzałbym się za paromiesięcznymi używkami. Ważne, żeby gumki pod przyciskami nie były styrane, oprócz tego dobrze chodzące triggery i brak hot/bad pixeli.

Za cenę nowej konsolki można wynaleźć paromiesięczne egzemplarze z dodatkami typu gra, karta pamięci, jakieś kabelki czy inne.

Ciężko dodać cokolwiek do tego, co napisał Sergi. Możnaby jeszcze dokupić pokrowiec do konsoli na allegro za śmieszne 15-20zł, o ile nie jest on dołączony do zestawu. Zawsze to chroni PSP w czasie podróży. Folia HORI to mus - inaczej ekranik szybko złapie rysy. Co ciekawe - nawet przy mocno porysowanym egzemplarzu naklejenie folii HORI ładnie maskuje znaczną większość rys - więc można się ładować nawet w mocno styraną konsolę i za niewielkie pieniążki ją odrestaurować.

Jeśli masz czytnik kart, to nie ma problemu, w innym wypadku warto również zaopatrzyć się w kabelek do podłączenia konsoli do PC.

Co do gier - polecam Gran Turismo, wszystkie części GTA (LCS ma świetną fabułę, VCS genialną postać Vance'a Lance, a Chinatown Wars przypomina starusieńkie GTA 1 i 2), obie God of War, Jax & Daxter, Tekken 5 DR, CMR 2005, Patapon, Silent Hill, Motorstorm, Resistance: Retribution, Killzone Liberation... Oj, długo by wymieniać. Jest w co grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacać się będzie jeśli pojawi się na 3DS trochę więcej gier. To co jest (Street Fighter, ciekawy Ghost Recon, nowa-stara Zelda, całkiem fajny Ridge Racer, chwalone przez sporą grupę Dead or Alive czy niezły RE: Mercenaries) sprawia wrażenie niedosytu. Ja z zakupem 3DS wstrzymuję się do zimy, czyli do premiery PSVita. Tam oferta tytułów startowych prezentuje się naprawdę dobrze (co jak na standardy Sony jest czymś zupełnie nieprawdopodobnym) i w dodatku cena w Polsce ustalona na 999zł za wersję bez 3G jest za urządzonko sporo mocniejsze dość uczciwą kwotą. Sam do obecnej polityki Nintenderp (''sprzedamy wam więcej Mario i nie obchodzi nas to, że od 10 lat nie zrobiliśmy nowego IP'') jestem nastawiony dość sceptycznie i jedyne co może mnie przekonać do zakupu ich handhelda to gry. Zbliża się Starfox 64 3D, MGS: Snake Eater, Shinobi oraz sporo fajnych RPG, które czekają na swoją premierę w Europie. Czy to wystarcza? To pozostawiam jako materiał do własnych przemyśleń. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nawet wstrzymał aż pojawi się nowa wersja handhelda, odchudzona albo z lepszym wyświetlaczem. Choć znając Nintendo sporo bym na to czekał.

Teraz pytanie, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu:

Co daje to 3G w PSVita?

Za telefon to nie robi, więc Internet? Jak się za to płaci - konsola robi za modem, do którego wsadzasz mini-SIM od np. Play?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy, ale sądząc po tym że handheld ma wbudowany mikrofon, będzie można go używać zarówno do pisania sms-ów (dotykowy ekran) jak i do dzwonienia, a doładowywanie będzie (być może) dostępne tak jka na kartę sim, u danego operatora. Rozwiązanie dość dziwne, bo to powinna być konsola do grania, a nie smartfon ;/ strasznie dużo tam tych wypasiastych bajerow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonić raczej z tego nie będzie można, sony nie będzie samo sobie robić konkurencji w stosunku do xperii play. 3G będzie pewnie służyć do grania online w dowolny miejscu, możliwe, że zaimplementują też przeglądarkę (chociaż po moich przeżyciach z PSP wolałbym, żeby sony dało sobie z tym spokój, szkoda nerwów). Nie wiem jak będzie z skype'em, w pierwszym PSP był, ale jak wiadomo ostatnio Microsoft wykupił tą spółkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Skypa nie będzie, choćby ze względu wymienionego powyżej. Może Sony wymyśli jakiś 'swój' komunikator? Przecież mieliśmy okazję zobaczyć demonstrację wideo-rozmowy, która przekształca nasze twarze w różne avatary i odwzorowuje mimikę twarzy. Chyba można uznać ze to pewna forma Skypa :)

Ps. Nadal mi się wydaje że te PS Vita ma za dużo bajerów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości - M$ nie kupił jeszcze Skype'a, podpisane zostały dopiero jakieś wstępne papiery. Nawet jeśli transakcja dojdzie do skutku to nie znaczy, że Skype stanie się nieosiągalny dla innych firm, po prostu Redmond będzie ciągnęło z niego zyski.

Wreszcie jeśli nawet Skype zupełnie zamknie swoje podwoje dla firm poza M$ to natura nie cierpi pustki i na jego miejsce powstanie 10 podobnych programów, w których Sony będzie mogło przebierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...