Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Ktos tu sugeruje, że DS nie ma gier?

Zrobiłem sobie listę gier do przejścia, cały czas się powiększa, nie wiem kiedy to wszystko i czy w ogóle kiedyś przejdę.

A PSP? Raptem GTA, Kingdom Hearts, GoW (który ssie IMO), Patapony i to wszystko.

I powiedziałbym, że to PSP jest dla casuali, to na niego wychodza tępe button mashery (vide GoW) dla typowego amerykanina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzych0 - Przeczytałeś chociaż ostatnią stronę, czy tak wpadłeś wyrazić swoją świętą rację, która jest niepodważalnym obrazem wszechświata?

A PSP? Raptem GTA, Kingdom Hearts, GoW (który ssie IMO), Patapony i to wszystko.

Z taką ignorancją chowałbym się w szafie, a nie chwalił publicznie.

I powiedziałbym, że to PSP jest dla casuali, to na niego wychodza tępe button mashery (vide GoW) dla typowego amerykanina.

Tak, i papierowa torba na głowę, bo takie bzdury to wstyd gadać.

Może zanim wypowiesz się na jakiś temat, to poczytaj wypowiedzi innych, poznaj szczegóły itd.

EDIT DOWN:

Wybacz, ale jak wpada tysiąc pierwszy gość i rzuca Trzylinijkowy Elaborat pt."Dlaczego Moja Konsola Jest Super A Wasza Do Bani" to trudno trzymać nerwy na wodzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu sugeruje, że DS nie ma gier?

Zrobiłem sobie listę gier do przejścia, cały czas się powiększa, nie wiem kiedy to wszystko i czy w ogóle kiedyś przejdę.

A PSP? Raptem GTA, Kingdom Hearts, GoW (który ssie IMO), Patapony i to wszystko.

I powiedziałbym, że to PSP jest dla casuali, to na niego wychodza tępe button mashery (vide GoW) dla typowego amerykanina.

house_facepalm-224x300.jpg

Do tej twojej listy dodał bym :

Crisis Core Final Fantasy VII - Fabuła i system walki.

Tekken Dark Ressurection - Nie muszę opisywać dlaczego.

Lego Harry Potter 1-4 - Klocki lego zawsze są fajne.

Lego Star Wars - up

Little Big Planet - Wspaniała platformówka, wspaniały edytor map, tworzysz mapę i potem możesz zagrać ją razem z towarzyszem :).

Monster Hunter Freedom Unite - epickie polowania na stwory różnych rodzajów.

Secret Agent Clank - wspaniała nawalanka super robotem Clankiem z elementami skradanki.

Wszystkie Burneouty - Emocjonujące wyścigi, wiele kraks zostanie mi w pamięci :).

Splinter Cell Essentials - Udowodnij swoją niewinność, tajemnica nadal trwa, kto zabił Lamberta ?

Worms Reloaded - Robale powracają i to w wielkim stylu, świetny edytor map, świetne multi i nasze stare wormsy w 2D :).

Star Wars The Force Unlasheed - Przez wielu uważany za najlepszy Unlasheed ze wszystkich platform.

Star Wars Battlefront 2 - Stary dobry TPS.

Loco Roco - miła dla oka platformówka.

Wipeout Pure oraz Pulse - Kto grał na psx ten wie ocb.

Final Fantasy Dissidia - Nawalanka postaciami z Final Fantasy. Zawalcz Cloudem przeciwko Squalowi.

Wymieniać dalej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kotek, tak trudno zaakceptować ci to, że ktoś może na PSP nie widzieć ciekawych tytułów i nie jest to tylko kwestia jego ignorancji? To, że tobie jakieś randomowe tytuły odpowiadają, nie znaczy, że każdy będzie się w nie zagrywał do upadłego.

Co by nie być gołosłownym - z listy tytułów (zapodanych we wcześniejszych postach) na PSP szkoda byłoby mi kasy na wszystko prócz Loco Roco, Patapona i Kingdom Heartsa, bo to średnie tytuły (lub dobre z bardzo łatwą możliwością substytucji na PCie / Większej konsoli) i wiem, że znudziłyby mi się po jednym dniu.

W Dsie tytułów na które nie żałuje kasy i tytułów po których wiem, że kasy nie będę żałował jest od groma. Nie mówiąc już o grach z GBA. Największą rolę w wyborze HHa odgrywają targetowane tytuły, po prostu. PSP odłożyłem po miesiącu, bo nie miałem w co grać, i przeniosłem się na wygodniejsze ps1/ps2/Pcta. DS oferuje mi rozgrywkę, którą mogę mieć tylko na DSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież tuż masz fajne tytuły na DS ? Owszem każdy ma swoje zdanie, ale wpierw trzeba mieć argumenty, których on nie podał. Moim zdaniem gry na GBA to było coś, a DS cofnęło się w tył w stronę casuali. Każdy ma swój gust, ja też jestem wielkim fanem JRPG, ale nie takich JRPG jak na DS...

Z jrpg podziwiam tylko serie Final Fantasy. Reszta mi nie odpowiada bo jest taka, jak by to powiedzieć "dziecinna" (nie chodzi mi tu o grafikę, a o całokształt). Z platformówek bardziej odpowiadają mi gry z Gameboya Advance oraz Patapony i Little Big Planet z PSP. Ze strzelanek nic mi nie odpowiada na DS, na PSP tylko kilka tytułów z tego rodzaju mnie kręci... Wyścigi mam na równo, na oby dwóch konsolach, aczkolwiek dzięki Burneotom przewaga dla PSP. Tytuły na DS mnie nie kręcą, nie mają tej "magii", PSP też tej "magii" nie ma, ale tytuły bardziej mi odpowiadają. Szkoda, że już nie ma czasów GBA.

Tydzień temu skończyłem grać w Harry Pottera pierwszą część (GBA of course). Wczoraj skończyłem grać (przeszedłem) w Harry Pottera and Chambers of Secret (GBA). Z 5H dziennie przed nim siedziałem i grałem... Zamierzam tak przechodzić, skończyć na Zakonie Feniksa. Następnie wezmę się za 2 Splinter Celle, potem wchodzą Megamany. Ah ten Gameboy Advance :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kotek, tak trudno zaakceptować ci to, że ktoś może na PSP nie widzieć ciekawych tytułów i nie jest to tylko kwestia jego ignorancji? To, że tobie jakieś randomowe tytuły odpowiadają, nie znaczy, że każdy będzie się w nie zagrywał do upadłego.

Mogę odbić piłeczkę i to samo powiedzieć o grach na DSa. Poza tym to, że gry mi nie odpowiadają, nie znaczy, że są złe, albo że ich nie ma.

PSP odłożyłem po miesiącu, bo nie miałem w co grać, i przeniosłem się na wygodniejsze ps1/ps2/Pcta

Bo tak łatwo je zmieścić w kieszeni?

Nie chcę się kłócić, bo doceniam zalety obydwu konsol i jestem w stanie zrozumieć ludzi, którym podoba się jedna bądź druga. Ale argumentowanie swoich preferencji jakimiś brakami u konkurencji to zwykła dziecinada, kotek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakież tuż masz fajne tytuły na DS ?

Zamiast po raz setny tworzyć kolejną wyliczankę tytułów wartych zagrania, powiem inaczej. Jakie masz złe gry na DS? Zdefiniuj encyklopedycznie co to jest zła gra, a co to jest dobra gra. Nie ma czegoś takiego, każdy gra w to co lubi bardziej, i w to co bardziej trafia w jego gusta. Przepychanki w stylu "A PSP jest lepsze bo ma X, XX, XXX a DS tego nie ma" są skrajnie dziecinne i głupie, bo DS ma inne gry warte uwagi. W drugą stronę też to działa, zależy od gustów i oczekiwań.

Owszem każdy ma swoje zdanie, ale wpierw trzeba mieć argumenty, których on nie podał.

Sorry ziomuś, ale ty też mega argumentami się nie popisujesz. Tylko że na PSP są emulatory, DS jest dla casuali, a najlepszy jest GBA. Argumenty "po byku".

DS cofnęło się w tył w stronę casuali.

Taaa... powiedz jeszcze że na DS są tylko Mario i Pokemony, i że prawdziwi gracze grają na PSP. No rany, ileż można w kółko powtarzać (

i obalać

) jedno i to samo. Pomijając już to że nie da się cofać do przodu, i że casualizacja jest nową tendencją, a nie cofaniem się :P

ja też jestem wielkim fanem JRPG, ale nie takich JRPG jak na DS... (...) Reszta mi nie odpowiada bo jest taka, jak by to powiedzieć "dziecinna" (nie chodzi mi tu o grafikę, a o całokształt).

Skoro nie chodzi ci o oprawę, to o co? Bo o ile ograniczenia sprzętowe dość często sprawiają że mamy do czynienia z mangową czy nawet karykaturową grafiką, o tyle reszta elementów składowych często jest najwyższych lotów. Fabuła, bohaterowie, nawet oprawa dźwiękowa często stoją na najwyższym poziomie. Znów pozwolę sobie nie rzucać po raz setny tytułami, bo w gruncie rzeczy zaczną się kolejne wyliczanki. Za to ciebie poproszę o konkretne argumentowanie, co jest takiego strasznie dziecinnego w grach na DS? Oczywiście prócz grafiki, bo przecież zaznaczyłeś że nie o to ci chodzi.

Ah ten Gameboy Advance

Skoro tak się zachwycasz GBA, to dlaczego nie kupisz się sobie właśnie tej konsolki? Jest tańsza, gry na nią są tańsze, łatwiej się gra niż na PSP (nie trzeba tworzyć "kopii zapasowych" z kartridżów :>). Poza tym wyżej piszesz że wolisz PSP, wymieniasz gatunki gier z których wynika że prawie nic na PSP ci się nie podoba, później że gry z PSP nie mają "magii", później jeszcze piszesz że najlepsze jest GBA, a mimo wszystko masz PSP. Doprawdy, nie rozumiem o co chodzi :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odbić piłeczkę i to samo powiedzieć o grach na DSa. Poza tym to, że gry mi nie odpowiadają, nie znaczy, że są złe, albo że ich nie ma.

No jasne. Sam powiedziałem, że PSP zdarzają się tytuły dobre. Jednakże większość to (uwaga, słowo klucz) IMO średniaki w które JA za długo bym nie pograł. Nie te klimaty.

Bo tak łatwo je zmieścić w kieszeni?

Kupując handhelda nie kieruje się w ogóle tym, że można go brać gdziekolwiek, bo nie mam go gdzie brać. W szkole gram na komórce (nie róbcie tak), bo jest wygodniejsza i mniejsza. Nie wyobrażam sobie, bym pykał taką cegłą jak PSP czy DSem na lekcjach (Dsem akurat bardziej, bo ma machanie stylusem, czyli mógłbym grać na hitmana :>) A w autobusach lubię patrzeć przez okno.

DS oferuje oryginalną rozgrywkę, PSP nie. DS ma masę ekskluziwów, PSP mniej. Wybór jest dla mnie prosty. Dla mnie.

ale wpierw trzeba mieć argumenty, których on nie podał.

Podałem. Powiedziałem, że DS ma więcej interesujących mnie gier niż PSP (które "odłożyłem po miesiącu"). Czego chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP2 ujawnione - co myślicie?

Moim zdaniem Sony źle zrobiło, że skupiło się przede wszystkim na pokazaniu jakie to będzie genialne centrum multimedialne. Chociaż... Nie wiem, nie jestem gadżeciarzem, ale może do ludzi to przemawia?

Myślę, że teraz, kiedy niedawno N pokazało w akcji masę tytułów na 3DS, Sony mogło pokusić się o pokazanie gier. Ale, ale - nie tych gier, które właśnie pokazali, tylko nowych. Zaprezentowano porty z PS3, ale co komu po nich? Mam nadzieję, że PSP2 dostanie na starcie jakieś oryginalne tytuły przeznaczone tylko na tą konsolkę. Gdyby okazało się, że największe hiciory mają być grami po prostu przeniesionymi z dużej konsoli Sony, no to pardon...

Poczekamy, zobaczymy. Pewnie na E3 zostaną zapowiedziane gry na PSP2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP2 ujawnione - co myślicie?

Na początek uznanie dla Sony - wszystkie plotki podniosły napięcie, ale nie zepsuły niespodzianki.

Słaby design (choć PSP Fat też nie powalało urodą), potężne komponenty o sporym potencjale (choć w zasadzie niewiele w tej kwestii wiadomo) i kilka skopiowanych pomysłów.

Po pierwszym "och" i "ach" nad grafiką i możliwościami sterowania przychodzi otrzeźwienie - Sporo pomysłów skopiowanych z PS3 i DSa, jak na razie wszystkie mocne tytuły to - znów - porty z większego brata.

Sterowanie - tutaj inżynierzy chyba się czegoś nawciągali - krzyżyk, kółko, trójkąt, kwadrat, d-pad, dwa analogi, L, R, start, select, PS, ekran dotykowy, panel dotykowy, akcelerometr, żyroskop. Niby od przybytku głowa nie boli, ale ogarnąć to ustrojostwo chyba lekko nie będzie.

Kilka rzeczy jest dziwnych:

3D - ani słowa o tym, rozdzielczość też na nie nie wskazuje (chyba że podano już po przeliczeniu) :huh:

3G - też ani słowa, a dodanie takiego modułu pozwala zaliczyć na upartego konsolę też to telefonów.

ilość RAMu - przeoczenie, czy celowo nie podali?

Na osobne baty zasługuje reklama - naćpani hipsterzy, nie pokazali konsoli ani gier, tylko jakieś pseudo funkcje społecznościowe. Dawno takiego szajsu nie widziałem.

Sony chyba działa pod presją czasu od prezentacji 3DSa i wszystko to jest jeszcze niejasne, a to, co wiadomo jest słodko-gorzkie.

Poczekamy do pierwszego dużego pokazu (E3?), wtedy będzie wiadomo - kręcić głową z niesmakiem czy nerwowo przetrząsać portfel :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nigdy nie wykazywało się zbytnią pomysłowością jeśli chodzi o gry na handheldy. Zawsze były to porty z PS/PS2, lub jakieś spin-offy znanych serii. Teraz dojdą jeszcze porty gier z PS3, co jak co, ale powiewu świeżości to ja tutaj nie czuję. Gdybym miał kupować nową konsolę oczekiwał bym nowych serii, czy wprowadzenia jakiś innowacji do już istniejących. Granie w to samo 10 raz, tylko w innym opakowaniu jakoś średnio mnie bawi (zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę, jaką będzie to urządzenie prawdopodobnie kosztować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz, kiedy niedawno N pokazało w akcji masę tytułów na 3DS, Sony mogło pokusić się o pokazanie gier. Ale, ale - nie tych gier, które właśnie pokazali, tylko nowych. Zaprezentowano porty z PS3, ale co komu po nich?

Co pokazało N? MGS, Resident Evil, Dead or Alive, Kingdom Hearts, Ridge Racer, The Sims, DJ Hero, Street Fightera czy Mario :) ? W tytułach startowych 3DS'a czy nawet "other planned 3DS titles" są albo "spin-offy/porty z dużych konsol" albo

.Oczywiście możliwe że później zaczną wychodzić "DS'owe" gierki, jednak obecnie Nintendo ma tą samą strategię co Sony - duże tytuły. Sony pokazało już teraz ( rok przed premierą ) kilka potencjalnych hitów (Killzone, Uncharted, Monster Hunter etc. ), Epic zaprezentował UE3 (i wspomniał o porcie jakiejś gry z iPhone'a w tydzień - mały nakład pracy i potencjalne spore zyski dla twórców ), Acti wspomniało o CoDzie, ponadto mamy możliwość portowania gier z PS3 na NGP.

Na początek uznanie dla Sony - wszystkie plotki podniosły napięcie, ale nie zepsuły niespodzianki.

Najlepsze było to, że jeszcze do niedawna myślano PSP2=SE Xperia X10 Play. Fajnie że udało im się dochować tajemnicy, i chyba żadna informacja nie wyciekła (na temat NGP, bo zdjęcia Xperii krążyły po necie już jakiś czas przed oficjalną zapowiedzią ).

Sterowanie - tutaj inżynierzy chyba się czegoś nawciągali - krzyżyk, kółko, trójkąt, kwadrat, d-pad, dwa analogi, L, R, start, select, PS, ekran dotykowy, panel dotykowy, akcelerometr, żyroskop. Niby od przybytku głowa nie boli, ale ogarnąć to ustrojostwo chyba lekko nie będzie.

Oczywiste jest, że nie będziemy używać tego wszystkiego naraz, w każdej grze. Jedna z gier ( Little Deviants) np wykorzystuje tylny panel dotykowy by "podnosić ziemię" i tym samym poruszać jakimiś postaciami. IMHO naprawdę świetnie i pomysłowo zrobione. Jakiś golf wykorzystuje natomiast czujnik ruchu za które możesz poruszać głową bohatera. Powiedzmy że w każdej grze będą wykorzystywane 2-3 metody sterowania ( oczywiście 2 naraz maksymalnie ) i mamy przepis na brak powtarzalności w sterowaniu nawet przy takim Uncharted.

3D - ani słowa o tym, rozdzielczość też na nie nie wskazuje (chyba że podano już po przeliczeniu)

3D nie będzie, Sony skupia się na 3D w salonie ( tak mniej więcej brzmiała wypowiedź NGP Europe Product Manager na ich blogu).

3G - też ani słowa, a dodanie takiego modułu pozwala zaliczyć na upartego konsolę też to telefonów.

3G będzie. Nie wiadomo jeszcze jak to dokładnie będzie wyglądało.

ilość RAMu - przeoczenie, czy celowo nie podali?

Też mnie to ciekawi, ale po tym jak zobaczyłem gry na tak wczesnych prac to nie martwiłbym się tym zbytnio.

Spodziewałem się jedynie mocniejszego PSP, a to co zobaczyłem pozytywnie mnie zaskoczyło. Sony posłuchało fanów w wielu kwestiach ( analogi, fizyczny nośnik danych ), dodało ciekawe sterowanie, kompatybilność z PSP ( oczywiście UMD nie wsadzimy, ale w gierki z cyfrowej dystr. pogramy ) no i oczywście mamy większą moc. Jedyne co mnie martwi to bateria (3/4h ciągłej gry to imho minimum, jeśli będzie mniej to NGP będzie skazane na porażkę już na samym początku) no i cena. Kaskę zawsze można uzbierać ( ew. poczekać aż konsolka stanieje), z baterią może być większy problem. Jeśli Sony dobrze rozegra sprawę z 3rd party studiami które stworzą oryginalne gry to Nintendo może czuć się zagrożone ( tym bardziej że poza bebechami i 3D nic innowacyjnego w 3DSie nie ma ).

Szkoda że będzie prawie rok różnicy między premierami tych 2ch handheldów. Na nowe informacje nt. gier/samego NGP pozostaje czekać do E3, wcześniej raczej za wiele się nie dowiemy.

Choć NGP(pewnie w dniu premiery to będzie już PSP2 ) nie kupię w dniu premiery, ani pewnie rok po niej - po sprzedaży PSP szykuję się do zakupu NDS'a i ogrania wszystkich interesujących mnie tytułów - to życzę mu jak najlepiej. PSP nawiązało niezłą walkę z DS'em ( ~70 vs 140mln sprzedanych sztuk ) i mam nadzieję żę będzie podobnie ( albo nawet bardziej się wyrówna ) z ich nowymi wersjami - monopol to nic fajnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wyobrażam sobie ja PSP2 miało by doścignąć 3DSa. Pomijając fakt, że konsolę Nintendo wielu pewnie kupi z sentymentu (GB, GBC, GBA, DS), to różnica w dacie premier powinna być już wystarczającym argumentem. Poza tym w chwili wyjścia PSP2 nowy DS będzie miał już sporą bazę użytkowników i gier. (Tutaj miało być jeszcze coś napisane, ale jakoś w czasie pisania wypadło mi z głowy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wyobrażam sobie ja PSP2 miało by doścignąć 3DSa. Pomijając fakt, że konsolę Nintendo wielu pewnie kupi z sentymentu (GB, GBC, GBA, DS),

Oj różnie to bywa. Popatrz na PS3 i X360. Konsolę Sony teroetycznie powinno kupić ~100 mln osób z sentymentu do PS1 i PS2.

PSP weszło gdy wśród handheldów rządziło Nintendo i nie miało żadnej poważnej konkurencji. Sony zabrało(teoretycznie - zakładając że jedna osoba nie ma 2 konsolek ) około 30% zysków z tego rynku i poza kilkoma grami typu Patapony i LocoRocco nie było w niej nic innowacyjnego. Teraz ma naprawdę fajny pomysły na sterowanie przystępne dla każdego -- pytanie czy je wykorzysta( 3D nie jest dla wszystkich - wiele osób cierpi na bóle głowy etc, więc tak naprawdę będą mieli DS'a z lepszymi bebechami). Dużą rolę odegra tu też ewentualne złamanie konsolek i jego skutki czyli słaba sprzedaż gier oraz brak lub małe wsparcie 3rd party.

to różnica w dacie premier powinna być już wystarczającym argumentem

Dlatego właśnie napisałem że szkoda. Chciałbym zobaczyć walkę tych konsolek z premierą mniej więcej w tym samym czasie.

Oczywiście to tylko takie nasze dumanie, wszystko okaże się najwcześniej pewnie na koniec 2012/początek 2013 ( po świętach 2012 ). Wtedy zobaczymy jak z ilością ( i innowacyjnością ) gier, sprzedażą itp.

Swoją drogą to ostatnio na polygamii było zdjęcie zrobione w Tesco. Promocja NDS (bodajże Lite), oczywiście nówki, niepowystawowe, czarne za 200zł ! Żebym teraz trafił na taką promocję to byłbym w siódmym niebie... Tak to pewnie poczekam do wakacji, cena spadnie a ja akurat sobie troszkę zarobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste jest, że nie będziemy używać tego wszystkiego naraz, w każdej grze.

Uncharted korzysta ze standardowych przycisków, dotykowego ekranu i żyroskopu, czyli po mojemu z trzech opcji naraz. Powiedzmy że jadę tramwajem, gram sobie spokojnie, aż tu nagle hamowanie i Drake skacze w przepaść. Wiele trybów sterowania to oczywiście nie zarzut, ale nie powinno się ich wstawiać tam, gdzie nie są potrzebne. Mam nadzieję, że będzie opcja odłączenia któregoś z nich na czas gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam co bym mógł w nie dalekiej przyszłości wybrać, 3DS czy PSP2? Bebechy mnie nie interesują, choć muszę przyznać, że szczena mi opadła kiedy zobaczyłem specyfikację NGP... głównie to tylko chodzi mi o FUN z gier, 3DS to pewnie Mario, Pokemony, Zelda z nowych to Driver Renegade, MGS, Resident Evil, Kid Icarus Uprising, Super Street Fighter IV: 3D Edition. No i co najważniejsze to 3D, ponoć szału nie ma ale ja lubię takie bajery które mocno się wyróżniają. Co do PSP2 to na początku z tego co widzę to odgrzewane kotlety z PS3, potem jakieś pierdółki jednak dużo firm (w tym Rockstar Games i EPIC Games) zadeklarowało się, że będzie wspierać konsolkę SONY. Dalej, dotykowy ekran - kiedy miałem zwykły telefon to strasznie mnie rajcował dotykowy ekran po kupnie takiego tela w 70% mnie denerwuje, nie trzeba w prawdzie go tu używać jednak mam tendencję do przecierania ekranu co jakiś czas... 2 analogi, to oczywiście na plus, miałem PSP i wiem jakie to uciążliwe bawić się kamerą za pomocą X O [] /_\... Panel dotykowy uważam za zbędny bajer, 3G na razie też ze względu na to, że w Polsce trochę wolno to jeszcze działa, GPS mi nie potrzebny, żyroskopy w sumie mogą być jednak i tak rzadko bym z nich korzystał. Wychodzi na to, że nie korzystał bym z około 25% bajerów, a i tak musiałbym za nie zapłacić...

Tak więc, co byście wybrali na moim miejscu po przedstawieniu moich spostrzeżeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DS to pewnie Mario, Pokemony, Zelda z nowych to Driver Renegade, MGS, Resident Evil, Kid Icarus Uprising, Super Street Fighter IV: 3D Edition

Laytony, Metroid, Golden Sun i cała fura świetnych gier, których nawet nie znam ;) Ale grający na DSie na pewno sypną z rękawa świetnymi tytułami.

mam tendencję do przecierania ekranu co jakiś czas

Sądzę że będzie możliwość wyłączenia dotykowości w razie potrzeby.

3G na razie też ze względu na to, że w Polsce trochę wolno to jeszcze działa

Nie jest z tym wcale źle - w mojej wsi (oficjalnie mieszczącej się w Krakowie, ale jednak) mam prawie stale 3G.

Żaden ze sprzętów jeszcze nie wyszedł, więc nie ma co się spieszyć. Jak producenci przedstawią więcej gier, podadzą ceny, pojawią się pierwsze recenzje, wtedy możesz ocenić po filmikach mniej-więcej który sprzęt Ci odpowiada. W ogóle odradzałbym kupno pierwszej wersji, ale jak tak Ci się pali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że jadę tramwajem, gram sobie spokojnie, aż tu nagle hamowanie i Drake skacze w przepaść.

Co dopiero powiedzieć o 3DSie który żeby wyświetlić efekt 3D musi stać na wprost oczu na dodatek nieruchomo ? Idealna konsolka na polskie drogi ;).

, czyli po mojemu z trzech opcji naraz.

Tylko że np to przeskoczenie nad przeszkodą za pomocą dotknięcia przedniego ekranu było opcjonalne. Wydaje mi się że podobnie będzie z innymi opcjami ( i miejmy nadzieję że da się wyłączyć ).

@2up

Może spróbuj kupić NDS'a ? Poczekać trzeba jeszcze trochę i będzie chodził po 300zł(obecnie to około 400-450). Dużo gier, nowsze modele są pewnie mało awaryjne ( na pewno mniej od pierwszych wersji ).

BTW. Jak wygląda u nas, w Polsce serwis Nintendo ? Są jakieś problemy, może ktoś wysyłał do takowego swoją konsolkę ? Jeśli tak to mniej więcej ile trwała naprawa i ocena jakościu usługi byłaby przydatna ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dopiero powiedzieć o 3DSie który żeby wyświetlić efekt 3D musi stać na wprost oczu na dodatek nieruchomo ?

Jest margines błędu, z tego co wiem 20 stopnii. Poza tym co innego stracić na chwilę głębię obrazu, a co innego skasować ostatnie życie na głupiej przeszkodzie :P

Jak wygląda u nas, w Polsce serwis Nintendo ? Są jakieś problemy, może ktoś wysyłał do takowego swoją konsolkę ? Jeśli tak to mniej więcej ile trwała naprawa i ocena jakościu usługi byłaby przydatna

Jak to w Polsce bywa, mało kto jest zainteresowany autoryzowanym serwisem (wiem o jednym, w Warszawie), na ogół polecane są lokalne sklepy z konsolami albo KIL z Poznania. Ludzie są na ogół zadowoleni, trzeba tylko uważać na naciągaczy, którzy za samą wymianę obudowy wołają 300 złotych ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz w moich oczach na ten moment 3DS przegral starcie powiedzmy stosunkiem 2-1 tzn nie jest zla konsola, do wczoraj zamierzalem ja kupic, ale teraz juz zdecydowanie jestem po stronie NGP/PSP2, sytuacja jakby sie odwrocila i w tej generacji to N wydaje po raz kolejny to samo, dodajac tylko podciagnieta grafike (a przeciez wiekszosc fanow DSa twierdzi ze to nie grafika si eliczy a gry ;p) za to PSP2 mozna nazwac mala rewolucja w stosunku do 1. Sam kupie pewnie obydwie ale mimo pozniejszej premiery najpierw psp2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że brak kolejnej rewolucji ze strony Nintendo jest od razu błędem, a powielanie rozwiązań DSa na PSP2 to taki wielki plus Sony? Poza tym big N ma spore doświadczenie w robieniu gier "dziwnych", ciekawe jak sobie poradzą producenci gier na nowe PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bledem samym w sobie i przy psp tez nie jest, ale juz przy psp2 jest i to zdecydowanie, jako ze na razie nie ma gier do porownania to mozna porownac same konsole, a psp2 ma wszystko to co 3DS (poza samym 3D ktore ciekzo powiedziec jak sie sprawdzi ale nawet jak bedzie dzialalo super to i tak jest tylko graficznym bajerkiem) w formie lepszej, gdybym nie mial DSi wtedy mozliwe ze pokusilbym sie bardziej na 3DS, ale majac obydwie konsole poprzedniej generacji to psp2 mnie przekonuje do siebie. Oczywiscie wszystko zweryfikuja gry ale runde czysto sprzetowa tym razem wygrywa sony, zdecydowanie ale nie "do zera".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...