Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jojok21

PSP, DS, coś innego

Polecane posty

Chcecie argumenty to proszę bardzo:

- PSP ma wiele możliwości, odtwarza filmy i muzykę. Moim zdaniem jest za duże i nie można go zastąpić klasycznym odtwarzaczem MP4

- Skopana przeglądarka internetowa na której nic się nie da robić, z powodu złego dostosowania do ekranu i żadne ustawienia nie pomogą

- Skype który jest do niczego jeśli nie mamy mikrofonu

- Ludzie przy tworzeniu gier na te platformę, zapominają że jest to konsola przenośna. Starają się zrobić coś ambitnego, ale w większości im nie wychodzi.

- Brak drugiego analoga i skopane sterowanie w grach FPP i TPP

- Słaba bateria

Mówię to z czystym sumieniem jako posiadacz tej konsoli od około 2 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- PSP ma wiele możliwości, odtwarza filmy i muzykę.

> To wada?

Moim zdaniem jest za duże i nie można go zastąpić klasycznym odtwarzaczem MP4

> Pewnie dlatego że to konsola, a nie odtwarzacz MP4

- Skopana przeglądarka internetowa na której nic się nie da robić, z powodu złego dostosowania do ekranu i żadne ustawienia nie pomogą

> Przeglądarka to tylko dodatek, a nie kluczowa funkcja

- Skype który jest do niczego jeśli nie mamy mikrofonu

> To wina Skype'a a nie PSP. Zresztą nowe wersje PSP mają go wbudowanego

- Ludzie przy tworzeniu gier na te platformę, zapominają że jest to konsola przenośna. Starają się zrobić coś ambitnego, ale w większości im nie wychodzi.

> A może jakiś przykład?

- Brak drugiego analoga i skopane sterowanie w grach FPP i TPP

> DS nie ma ani jednego analoga, a jednak da się na nim grać

- Słaba bateria

> Każdą baterię da się zajechać, nowa wytrzymuje stosunkowo długo

Mówię to z czystym sumieniem jako posiadacz tej konsoli od około 2 lat

> Skoro taka porażka, to czemu spędziłeś przy niej dwa lata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moje zdanie z którym rzecz jasna nie musisz się zgadzać. Jednak gdy kupuje sprzęt i wiem jakie ma funkcje to chyba mam prawo wymagać. Moim zdaniem PSP nie jest dobrą konsolą. Nie posiada żadnego swojego tytułu z wyjątkiem Pataponów i LocoRoco, a tak to same pomniejszone wersje gier z dużych platform. Niektóre słowa wyciągnąłeś z kontekstu przez co są błędnie zrozumiane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem całą Twoją wypowiedź, więc trudno o wyciągnięcie czegoś z kontekstu. A to, że pierwsze zdanie nijak ma się do rzeczy to już nie moja wina.

Każdy twój argument to tylko Twoja opinia, odzwierciedlająca Twoje upodobania, a nie obiektywne fakty.

To, że konsola prawie nie ma własnych serii też nie jest żadnym problemem, jeśli wziąć pod uwagę oceny (i sprzedaż) takich tytułów jak Little Big Planet czy God of War.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę ci Assassin's Creed: Bloodlines, no sorry jeśli tak mają wyglądać te pomniejszone gry to ja wolę już mieć jakąś, nową markę tylko na wyłączność PSP. Te gry robią studia należące do sony, dziwne żeby taka gra nie była świetna. To jest forum mam prawo wyrażać swoje zdanie i upodobania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat byłby piękny, gdyby 100% gier było naprawdę dobrych i godnych wydawanych na nie pieniędzy, ale tak nie jest.

AC Bloodlines akurat nie było takie złe - jak na grę na konsolę przenośną wyglądał całkiem przyzwoicie i nieźle "oddawał" klimat pierwowzoru. Dałoby się znaleźć wiele bardziej "shitowych" gier od AC:B - np. wszystkie części Harry'ego Pottera :dry:

Niestety, ale na każdą platformę wychodzą gry lepsze i gorsze, tak samo na DS'a jak i na PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie możesz wyrażać swojego zdania, tylko nie rób dwulinijkowych postów, w których piszesz, że dana konsola jest do d**y, bez podania argumentów.

AC:B jest średnio udane, ale mnóstwo jest przykładów na udane konwersje na PSP. Skoro masz konsolę od dwóch lat, to pewnie je dobrze znasz, nie będę znowu listy robił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie między innymi bardzo dobrymi grami na PSP są :

GTA VCS

GTA LCS

God Of War CoH

God of War GoS

Loco Roco z dodatkami

Loco Roco 2

LittleBigPlanet

Crisis Core : Final Fantasy VII

Killzone Liberation

Star Wars The Force Unlasheed

Disidia : Final Fantasy

Tekken Dark Ressurectopn

Patapon

Patapon 2

Patapon 3

Ace Combat Join Assult

Motorstorm Arctic Edge

Secret Agent Clank

I jeszcze coś by się znalazło. Nie obchodzi mnie czy gra się dobrze sprzedaje, nie obchodzi mnie czy gra jest na innych platformach obchodzi mnie tylko to czy gra jest na prawdę dobra :).

Lubie czasami pograć w gry typu Mario czy Mercury, wychowałem się na tych grach (Pegazus) ale czasem na prawdę można się przejeść i oto mi chodzi w DSie, dla mnie najlepszym Handheldem jest PSP, a zaraz za nim jest. Nie DS. Tylko GameBoy Advence, tam były gry. Które można grać miesiącami. Zapadł mi w pamięć Harry Potter i Komnata Tajemnic, normalnie pożerać czasu. Na DS już tej magii nie ma. w PSP są tytuły i takie i takie. Mogę pograć w Patapona, a następnie przerzucić się na np Killzona. W DS tak nie zrobię.

I tak na prawdę wcale nie ma tak sporo dobrych tytułów, owszem jest sporo JRPG, no i co z tego ? Final Fantasy VII, VIII, IX, a zwłaszcza VII zjadają wszystkie JRPG wydane na DSa i nie chodzi mi tu o grafikę... Dodając do tego całkiem udaną emulację Gameboya i perfekcyjną emulację PSX to konsola niemal doskonała :).

1.PSP

2.GameBoy Advence

Laaast. DS i tylko dlatego, że na żadnym innym Handheldzie nie grałem już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kłótnia o to co lepsze (DS vs PSP) zyskuje coraz większe rozmiary :cool:

Mam Nintendo DS Lite i PSP 3004 i uważam iż oba produkty są godne zakupu, powstają ciekawe gry wykorzystujące max z konsolek ale jak ktoś, kiedyś, na jakimś forum rzekł: "Na DS powstają nowe gry, a na PSP nowe Firmware" z czym kompletnie się zgadzam teraz celem nadrzędnym Sony jest doścignięcie Nintendo, które już podało datę premiery konsoli, która ogarnie rynek - 3DS.

Ale wracając do kłótni.. Która konsolka bardziej komuś przypadnie do gustu zależy całkowicie od rodzaju gier jakie lubi, wielbi etc. Dużo lepsze ścigałki, bijatyki są na PSP ale w strategiach, cjRPG DS miażdży.

Jeszcze jest jedna sprawa, która tu wystąpiła, mianowicie multimedia. Dużo się mówi o filmach na PSP i dobrej muzyce...

Po jeden: MUZYKA JEST STRASZNIE CICHA (na głośniku konsolki, na słuchawkach zresztą też)

po dwa: jest strasznie niewygodny (kto to widział, żeby trigerami zmieniać utwory, albo wkładasz do kieszeni i od razu inny utwór leci albo dajesz hold i jak chcesz zmienić na inny kawałek wyciągasz PSP ściągasz HOLD i zmieniasz itd.)

Po trzecie: filmy w PSP nie są wcale a wcale świetnej jakości... wzrok się szybko męczy od patrzenia w piksele ..

Co do gier: PSP ma dużo ciekawych, dorosłych tytułów ale są one krótkie zazwyczaj i na dwa max trzy razy czego przykładem jest GOD OF WAR.

DS.. Cały czas wychodzą na niego remake starych, dobrych gier i nowe pokazujące co daje dotykowy ekran. Pokemony, Mario, pełno ciekawych homebrew np. XRick DS (jest to Rick Dangerous na DS)

jeszcze gdzieś na początku mówił coś, że ekran jest łatwy do znisczenia (w DS dotykowy) .. To jest nieprawda :D ja bym prędzej powiedział, że łatwiej zniszczyć górny ekran..

Dziękuje za uwagę :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są one krótkie zazwyczaj i na dwa max trzy razy czego przykładem jest GOD OF WAR.

Śmieszne jest trochę podanie God of War jako przykładu... GOW to jest hack and slash, więc wątpię by powinien być jakimś 50 H rpgowcem...

Za to idealnym kontr argumentem jest chociaż by Monster Hunter Freedom Unite.

Na DS też wcale nie wychodzi aż tak dużo nowych tytułów, ale takich na prawdę nowych, bo jak sam zauważyłeś, raczej tylko remaki starych. Które imo mi się nie podobają.... DS idzie w stronę casualizacji... Czemu już nie ma starych dobrych czasów Gameboy Advence :(.

pełno ciekawych homebrew

Na psp jest ich min. 2 razy więcej :). Ogrom homebrew jest na psp. Nie tylko gier.

Dla mnie :

PSP - Wysoki potencjał który nie został do końca wykorzystany...

DS - Wybraniu kierunku w stronę casualizacji, co imo może i dla ich sytuacji finansowej jest dobre, ale dla starych wyjadaczy (np ja) to się nie spodoba : (.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje widzenie na ten temat. Ja wolę homebrewy na DSa bo są to stare gry typu Rick Dangerous

Czemu już nie ma starych dobrych czasów Gameboy Advence .
w DS Lite masz coś takiego jak slot na stare kartridże dlatego nie mam DSi :) fajnie jest sobie czasem pograć w Pokemony z Gameboya albo jakiegoś Mariana.

Ogółem na PSP wychodzi więcej softów niż gier bo wszyscy nastawiają się na superprodukcje PSP2 i jego wielki przebłysk. Też ubolewam nad tym, że prawie żadna gra nie spełnia wyczekiwań graczy ale nie ma nic doskonałego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wiem że jest slot w DS na gry Gameboy Advence... Ale po co ? Przynajmniej dla mnie ? Mi się gry na DS nie podobają więc co ? Mam kupować DSa dla gier z GameBoya ?... Za to PSP pod to idealnie pasuje, jest trochę świetnych gierek na PSP, EMULATOR psx i EMULATOR GBA między innymi... + Miliony homebrew. Idealnie pasuje dla mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o emulator jak na kompa ;P do kompa też nie włożysz kartridża ale pograsz. Są oczywiście minusy 1. Mało stabilnych emulatorów z PSX, a Gameboy nie zawsze działa a po 2 musisz przerobić psp :P PSP jest zabawką na krótszą metę i nie mówię tego tak o. Mam obie konsole, też się napalałem na PSP, na jego grafikę, filmy na nim etc. a teraz bardziej mi się podoba DS, bo dłużej trzyma bateria, więcej funu, jeżeli jesteś jednak graczem co woli grafikę od zabawy przy grze bierz PSP. Jest oczywiście fajnych parę gierek na PSP ale zazwyczaj są krótkie (GOW, TEKKEN i kilka innych). Teraz jeszcze powstaje salon Nintendo w Wa-wie więc gry na DSa zaczną prawdopodobnie być polonizowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś jednak graczem co woli grafikę od zabawy przy grze bierz PSP

Geez, jak mnie drażni takie gadanie.

PSP to benchmark?

Czy żeby gra była dobra, od razu musi mieć kijową grafikę?

Na PSP jest od groma tytułów które mają dobrą grafikę AND dają dużo funu. Po prostu nie podchodzą Ci te tytuły/nie chce Ci się ich szukać i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie podchodzą Ci te tytuły/nie chce Ci się ich szukać i tyle.

Nie podchodzi mi Loco Roco ani tego typu rzeczy, nie podchodzą mi żadne strzelanki i RPG na PSP (RPG masz lepsze na NDS, a co do fpsów -głupi system celowania).

Jest mało dobrych ścigałek, nie licząc serii Wipeout, Motorstorma. Wg mnie jedyną mocną stroną PSP jest akcja i bijatyka przykładowo God of War, TEKKEN.

PSP jest typowo nastawione na grafikę, ale są gry wyjątkowe wykraczające poza normę swoją grywalnością.

Na PSP jest od groma tytułów które mają dobrą grafikę AND dają dużo funu.

przykłady można? (oprócz tych powyżej)

P.S. moje wypowiedzi nie mają na celu obrażania kogokolwiek, jest to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o emulator jak na kompa ;P do kompa też nie włożysz kartridża ale pograsz.

Widać nie załapałeś do końca o co mi chodzi. Wiem jak działają takie emulatory, ale większość (wszystkie?) wymagają przerobienia konsoli, co z prawnego punktu widzenia jest łamaniem licencji. Mało tego, większość gier z GBA ma swoje zabezpieczenia, więc romy muszą być crackowane. Także chwalenie się że na konsoli można piracić gry z innych konsol średnio do mnie przemawia. Bo nikt mi nie wmówi że kupujecie kartridże do GBA, tworzycie "kopie zapasowe" żeby pograć na przerobionym PSP :P

@Sergi

Do tej listy dorzuciłbym jeszcze Shinobido (chyba najlepsza gra o ninja na małe konsolki, zaraz po Ninja Gaiden na DS :P), Prince of Persia czy Syphon Filter (:wub:). Jeśli jednak chodzi o jRPG to IMO tu DS wygrywa bezdyskusyjnie. Takie gry jak The World Ends With You, nowy Golden Sun, Shin Megami Tensei, czy Pokemony (tak moje dziubaski, Pokemony to jRPG z krwi i kości, czy się to komuś podoba czy nie) są naprawdę niepowtarzalne, i na PSP raczej równie dobrych jRPG nie znajdziesz. Co nie znaczy że konsola jest gorsza, ma po prostu inny target. Trzeba się tylko zastanowić w co się będzie grać i... grać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Panie MicroSD na PSP emulator PSX i GBA działają perfekcyjnie...

Po 2. Nie trzeba mieć przerobionego PSP... Na najnowszym sofcie już za pomocą specjalnej "luki" można odpalić między innymi emulator GBA, nie liczę tu PSX do tego trzeba mieć przeróbkę, choć nie koniecznie, emulator jest już wbudowany w PSP, tylko gry trza kupować przez PSP.

Po 3. Mało dobrych gier ?

Patapony, Little Big Planet, God of War, Loco Roco, GTA, MotorStorm, Wormsy, Final Fantasy, Monster Hunter, Syphon Filter, Resistance, Killzone Liberation, Crisis Core Final Fantasy VII, Gran Turismo, Burneouty, SOCOM, Tomb Raider, Wipeout, Need For Speedy, Star Warsy, Coliny, Disidia Final Fantasy, Tekkeny, Splinter Cell Essentials, Metal Gear Solid.

Wymieniać dalej ?

Po 4. Bez sensu jest założenie, że gry z kiczowatą grafą są najlepsze, a te z najlepszą grafą są najgorsze... Jak to pięknie ujął Sergi, PSP to nie Benchmark...

Po 5. Od groma emulatorów. Amiga, walker, commodore, snes, nes, gbc, gba, gc, genesis, psx itp, itp. Nawet emulator DS, chodzi tu o gry w których nie jest wykorzystywany ekran dotykowy, choć nawet i takie są odpowiednio przeportowywane do psp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało dobrych gier ?

Jakbym był złośliwy, to bym powiedział że chyba mało, skoro za główny argument używasz emulowanie innych konsol, zwłaszcza od Nintendo :P. Ale tak poważniej mówiąc to takie wyliczanki nie mają żadnego sensu. Na DS też ukazała się masa gier które Felessan w swej łaskawości wypisał jakiś czas temu. Pomijając już fakt że post był napisany w styczniu, a przez ten rok ukazała się kolejna porcja świetnych gier, jak choćby Dementium 2, Golden Sun: Dark Dawn, nowy Professor Layton, Spider-Man: Shattered Dimensions czy odświeżony Goldeneye 007 z N64. Każda konsola ma swoje dobre i złe gry, więc nie widzę sensu żeby przepychać się która ma więcej. Warto się raczej zastanowić jakich gier oczekuje się od konsoli, i takową zakupić. Ja tam wolę grać we wszelakie jRPG, gry taktyczne (jak Front Missionalbo SMT: Devil Survivor) czy platformówki 2D, dlatego wybrałem DS, i jestem zadowolony. Ale ktoś inny może wybrać PSP, jego sprawa.

Bez sensu jest założenie, że gry z kiczowatą grafą są najlepsze, a te z najlepszą grafą są najgorsze...

Równie bez sensu jak to, że PSP jest konsolą dla prawdziwych graczy, bo hardkorowiec nie będzie się poniżał machaniem rysikiem po ekranie, i to że DS jest konsolą dla casuali...

Od groma emulatorów. Amiga, walker, commodore, snes, nes, gbc, gba, gc, genesis, psx itp, itp

Na DS również są emulatory SNES'a, NES'a, GBC, ZX Spectrum, Genesis i C64. Co do Amigi to nie wiem, widziałem na forach że jest, ale nie widziałem w akcji, więc głosu nie zabieram. No i taka sama sytuacja jak przy PSP, bez piracenia gier się raczej nie obejdzie. Także żaden to argument przeważający na korzyść PSP. I co to jest Walker? :huh:

I jeszcze odbijając piłeczkę. Na PSP nie ma jeszcze sprawnie działającego emulatora GameCube (po skrócie gc wnioskuje że o to chodzi). Ba, nie ma nawet sprawnego emulatora N64, a co dopiero konsoli wyższej generacji. Tak samo nie oczekiwałbym emulatorów chociażby Dreamcasta. Są tam jakieś raczkujące badziewia, ale żaden nie działa tak jak powinien. Co prawda na YT można znaleźć "niby" gameplaye, ale z tego co słyszałem to większość to fake (nagrany gameplay na PC, i puszczony na PSP jako filmik). Także lepiej sprawdzić samemu nim się zacznie siać herezje :laugh:

Nawet emulator DS, chodzi tu o gry w których nie jest wykorzystywany ekran dotykowy

Kolejna bzdura. Emulator DS na PSP po prostu jest. Otwiera się menu jak z DS, jest możliwość odpalenia niektórych homebrew, i tyle. Niektóre gry się uruchamiają, niektóre nie, ale nawet jeśli, to działają ociężale, sterowanie często nie działa, nie ma dźwięku i nie da się obejść bariery dotykowego ekranu. Sama podstawa softu jest, ale całkowicie bezużyteczna, bariery sprzętowe najprawdopodobniej nie pozwolą dojść jej do stanu używalności. No i po co chcesz emulować DS, skoro PSP jest lepsze :P

Tak jak już pisałem wielokrotnie, zarówno PSP jak i DS mają swoje plusy i minusy, swoje lepsze i gorsze gry. Obie warto przeanalizować przed zakupem, bo obie są tego warto. Kręci mnie jednak niemiłosiernie jak ktoś stara się zrobić z DS konsolę niższej kategorii, urządzenie dla nie-graczy. I to nie dlatego że sam posiadam taki właśnie sprzęcik, ale dlatego że konsola oferuje naprawdę kawał dobrej zabawy. Proponuje na chwilę zdjąć klapki z oczu, poczytać trochę o grach, dowiedzieć się czegoś więcej, a później zabierać głos. I nie kierować się stereotypami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post to nie był atak na DS, tylko obrona PSP... BTW, z tym emulatorem DS to tylko ciekawostka. Mój wybór padł na PSP, ponieważ podobają mi się gry na niego oraz posiada emulacje gameboya i psx co dla mnie robi się z tego IDEAŁ (bardzo lubię GameBoya Advence, zwłaszcza Harry Pottery na niego :>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko GameBoy Advence, tam były gry. Które można grać miesiącami. Zapadł mi w pamięć Harry Potter i Komnata Tajemnic, normalnie pożerać czasu. Na DS już tej magii nie ma.

Po pierwsze, Advance.

Po drugie, zawsze mnie śmieszą ludzie, którzy tak jak Ty wspominają jakieś czasopismo/książkę/grę/łotewer i mówią: "dzisiejsze czasopisma/książki (...) to już nie to samo". A nie pomyślałeś, że to leży tylko i wyłącznie w Tobie, bo jesteś starszy, niż kiedyś? W dzieciństwie wiele rzeczy to niesamowite, magiczne przeżycia - w dorosłym życiu już nie. Poza tym ludzie mają skłonność do, choćby nieświadomego, idealizowania przeszłości.

I tak na prawdę wcale nie ma tak sporo dobrych tytułów, owszem jest sporo JRPG, no i co z tego?

Śmiesz żartować. A strzelanki (choćby serie Call of Duty i Dementium), w których dzięki dotykowemu ekranowi steruje się doskonale, w przeciwieństwie od katorżniczego manipulowania czterema przyciskami na PSP? A przygodówki, w które (ponownie...) przy użyciu touch screena gra się równie wygodnie, co na komputerze? W tym wiele doskonałych konwersji klasyków z PC, często rozszerzonych (jak np. Broken Sword: Shadow of Templars). W tych dwóch gatunkach DS rozwala PSP w pył.

Piszesz, że do niczego nie jest Ci potrzebny touch screen, tym czasem w wielu przypadkach niesamowicie ułatwia sterowanie czy samą rozgrywkę (np. na jednym z ekranów dodatkowo wyświetla się mapa). Cóż, powodzenia przy grze w przygodówki p&c krzyżakiem.

A same jRPGi... Bardzo dyskusyjna kwestia, DS ma sporo świetnych tytułów, w dodatku wszystkiego jest o wiele więcej niż na PSP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...