Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Tutaj się nie ma co spierać, bo obsuwa DC i tak poddenerwowała zdenerwowanych już fanów. Fatalny marketing, już lepiej jakby podali np. jesień 2014 niż zabawa w kotka i myszkę. I faktycznie, póki co na multiplatformach ciągnie PS4 obecnie.

Godzina do NPD.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lego city Undercover i Monster hunter 3 ultimate. Jeden rzut. PS4 ma w sumie Infamousa, którego grafika stoi pod komicznym znakiem zapytania. Hmm, czy głośny ex na potężnego NEXT GENA 8 GEN pociągnie minimalną płynność biggrin_prosty.gif

O czym Ty piszesz? Hm?

PS4 przerwie suszę już 28 lutego gdy na półki zawita Thief, no chyba, że będzie obsuwa, ale raczej wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej suszy wy mówicie? Konsole każdego dnia "schodzą na pniu" i to jest najważniejsze. To również znak dla deweloperów, że warto się zainteresować tą platformą.

Myślę, że już pod koniec marca, worek z grami na PlayStation 4 się otworzy na dobre.

Lubro? Pytam się, bo wiem, że siedzisz w temacie. Czy Project CARS wyjdzie w normalnej wersji pudełkowej, czy tylko będzie do ściągnięcia z PlayStation Network? I jak z Assetto Corsa? Są jakieś plany, oprócz wersji PC?

Jedno trzeba przyznać - dzięki złotej myśli Microsoftu, pod tytułem "Szczęśliwa trzynastka", to nowa konsola Sony po prostu zdominowała rynki europejskie. Tu chyba nie ma żadnych wątpliwości.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4 ma w sumie Infamousa, którego grafika stoi pod komicznym znakiem zapytania. Hmm, czy głośny ex na potężnego NEXT GENA 8 GEN pociągnie minimalną płynność biggrin_prosty.gif

Próbujesz tak mocno.

bo obsuwa DC i tak poddenerwowała zdenerwowanych już fanów.

Patrz jak to jest. Wydawca wypuszcza niedopieczone gry? Źle. Wydawca inwestuje dodatkowe środki w dopracowanie gry? Źle.

Czy Project CARS wyjdzie w normalnej wersji pudełkowej, czy tylko będzie do ściągnięcia z PlayStation Network?

Będzie na 99% w pudełku, bo wydawca jest praktycznie dograny.

I jak z Assetto Corsa? Są jakieś plany, oprócz wersji PC?

Wersji PC jeszcze długo nie będzie (skończonej), więc nie ma co nawet pytać ; p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo obsuwa DC i tak poddenerwowała zdenerwowanych już fanów.

Patrz jak to jest. Wydawca wypuszcza niedopieczone gry? Źle. Wydawca inwestuje dodatkowe środki w dopracowanie gry? Źle.

Źle, gorzej i jeszcze gorzej, jak się to robi 2 raz. Pół biedy że ludzie później ograją, ale kolejny indyk w PS PLus zamiast DC to już duża wtopa. To już nie 2007 że można sobie lecieć w kulki ile się chce. Nieważne ile dobrych powodów będę miał, jak się spóźnię do pracy to mam gorąco. Tutaj jest tak samo.

Po prostu wtopa marketingowa - trzeba było od razu walnąć datę jesień 2014 a nie ludzi wodzić za nos.

NPD December 2013

X1 - 908k - najlepszy next gen, 360 - coś koło 650k,

Sony napisało że PS4 utrzymało po 2 miesiącach fotel lidera czyli nie mniej niż 670k.

Nintendo milczy.

Za dużo atrakcji jak na 1 dzień.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się to robi 2 raz

Znowu widzę to samo. Jaki 2 raz? Kiedy DC dostało po delayu datę premiery? Wszystkie przewidywania (moje np.) były oparte na strzelaniu w okrągłą tarczę.

Pół biedy że ludzie później ograją, ale kolejny indyk w PS PLus zamiast DC to już duża wtopa

Outlast miał być na premierę. Don't Starve miał być na premierę. Wszystko idzie zgodnie z terminarzem.

To już nie 2007 że można sobie lecieć w kulki ile się chce

Tego zdania nie rozumiem. Sorry. Jest 2014 i każdy z trójki ma zapowiedziane gry, które nie pojawią się przez długie miesiące. MS ma zapowiedziane QB, SO, Halo i grę od Black Tusk, która nie ma nawet głównego scenarzysty. Iwata wspominał już ponad rok temu o dużej Zeldzie, do tego SMT X FE, X i Bayo 2. Dalej nie wiadomo czy Order się wyrobi w 2014, Uncharted miał dostać info w styczniu, a do tej pory nie ma nic. The Last Guardian to już od dawna meme. To nie jest "lecenie w kulki", a normalna sprawa.

Nintendo milczy.

Nintendo opuszcza fazę "denial" i wchodzi bezpośrednio w "acceptance".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype na PS4 to dla mnie na razie jakiś śmiech na sali. Zobaczymy jak się potoczy w tym roku historia nowych konsol, ale Big N pcha pieniądz w gry, nie oszczędza, to oznacza, że Wii U i tak będzie miało pełno gier first party

Większego steku bzdur dawno nie czytałem, ale teraz przeszedłeś samego siebie. Nintendo i pchanie pieniędzy w gry !? Pokaż mi kilka nowych i świeżych tytułów, które mają zostać wydane w najbliższym czasie na Wii U ? Cały czas wierzysz, że Nintendo pokaże coś na E3 i żyjesz tylko marzeniami. PS4 i X1 już teraz mają bardzo solidny plan wydawniczy na najbliższe 1,5 roku. Do samego marca, nie pierwszej świeżości Tomb Raider, Thief, Diablo 3 wraz z dodatkiem, Second Son, Titanfall. to jest mało jak na początek roku ? Pewnie można jeszcze dodać parę odgrzewanych kotletów, ale zawsze są to jakieś tytuły. A Wii U ?

nie będę płakał jak PS4 wyprzedzi Wii U o te parę tysi. To na razie będzie walka opierająca się na krótszych bądź dłuższych wyprzedzeniach. Wii U dostanie Mario Karta czy DK, bach pod 3DSem. PS4 wystartuje w Japonii, czy dostanie Infamousa, jak powyżej.

Od dawna wiedziałem, że żyjesz w innym świecie, ale teraz mam na to dowód. PS4 zrobiło w 2 miesiące prawie tyle co WII U w ponad rok, więc jakie parę tysi ? Za kilka miesięcy to będzie parę milionów przewagi. X1 też niedługo łyknie i przegoni Wii U choć pewnie zajmie mu to trochę więcej czasu niż PS4.

I znowu Mario ? Mario miało ratować sprzedaż Wii U pod koniec ubiegłego roku, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Ty

@edyta

Według pewnych źródeł MS ma zamiar pod koniec roku wydać kolejną "ścigankę", a ma nią być Horizon 2.

R.I.P. Forza.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć internetom, wystartowała closed alpha Titanfalla. Gra ktoś/ może potwierdzić ? Zewsząd słychać, że gra jest fantastyczna.

Edit - Ok, tylko dla USA. My mistake.

Zapowiedziano Horizon 2 na końcówkę roku, trzeba przyznać że konkurencja na polu gier jest zacięta. Jedyne czego brakuje to daty premier, wszystko obecnie jest w fazie niepotwierdzone. Jest to czasem denerwujące.

Anyway, PS4 dobiło do 860k w grudniu, strata 48k do X1 to jest nic. Nintendo milczy.

@lubro - nie mam siły się spierać, powiedzmy że w chwili obecnej PS4 bardzo by się DC przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Ty też mocno próbujesz... znaleźć coś negatywnego o Wii U zawsze kiedy ja powiem coś pozytywnego. Tylko Ty, jeśli chcesz "oczernić" Ninny to wyręcza Cię poniekąd reszta forum, bo to polska strona magazynu, który usilnie udaje, że Nintendo nie istnieje. Rozmawiając na PPE nie "próbowałbym tak mocno", ponieważ tam ludzie są... bardziej wszechstronni jak chodzi o platformy? Przyjemnie się aż czyta te pozytywne posty.

@Orchi

Wiem, że szefowie Nintendo osobiście spalili Twój dom, ale pchają na pewno więcej kasy w gry niż Sony i Microsoft razem wzięte. Swoje tytuły lubią dopracowywać (czyt. ładować w nie więcej kasy). Ostatnio przesunęli DK, Pikmina, czy Wii Fit U. Na ostatnim E3 Big N pokazało klasyczny pakiet każdej ich konsoli czyli Mario, Mario Kart, Super Smash Bros i DK. Po tym pakiecie, na tym E3, czas na świeżości i Zeldę, magiczną Zeldę.

Diablo-nie rozśmieszaj mnie :D; Tomb Raider-słabo odgrzany port, nic ciekawego; Titanfall-multiplatforma, włączam kompa i mam, ale 1 pkt.; Thief-również multiplatforma 1 pkt.; ISS 2 pkt. WII U: DK 2 pkt; Mario Kart 2 pkt. Uwaga! Remis!

PS4 w 2014 ma jeszcze Drive club i TO 1886. Wii U ma jeszcze SSB4, X, Bayonette 2, Yoshi Yarn, bardzo możliwą Zeldę.

Edytowano przez Luke20
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi jak to możliwe, że 8 tygodni przed premierą (czyli jakiś miesiąc przed wysłaniem gry do tłoczni) robi się alphę. Gra na pewno jest już zrobiona i trwa ostateczny bugfix, ale takie publiczne "testy" są tak typowe dla EA i tak bardzo słabe. Niech przynajmniej nazwą to betą.

powiedzmy że w chwili obecnej PS4 bardzo by się DC przydał.

Więcej konsol się sprzedać nie da, bo wszystko co trafia na półki schodzi. Tak będzie co najmniej do lutego/marca. W tym czasie zaczną wychodzić duże multiplatformy. Dojdzie duże w US MLB: The Show, Infamous, Japonia.

Dalej jestem zdziwiony reakcją na DriveClub i rozdmuchiwaniem jego istotności. To będzie fantastyczna gra (Evo innych nie robi), na którą sam czekam z niecierpliwością, ale DriveClub ma bombę wymalowaną na okładce. Nikogo nie obchodzi i ma w US mniej pre-orderów niż Donkey Kong na martwą platformę.

Ty też mocno próbujesz... znaleźć coś negatywnego o Wii U

Nie muszę szukać. Wystarczy, że przejrzę nagłówki. Doceniam Nintendo za to co robi (3DS i nie wiem... wyciągnięcie Bayonetty), ale WiiU to wrak prowadzony gorzej niż wczesne PS3. Taki poziom jest ciężko osiągnąć.

EDIT: (bo mam wrażenie, że moje posty mogą być źle zrozumiane - choć nie powinny)

Nintendo samo się wpakowało w tą sytuację wydając wolny sprzęt bez gier i dla nikogo, ale nie życzę im upadku czy wycofania się z dużych konsol, bo to byłby cios dla całej branży. Uważam, że Pachter mówiący o wydawaniu przez N gier na PS4/XBO i mobilne (nie ma linka, ale było takie coś) potwierdza, że jest kompletnym kretynem. Małe companion appki? Jasne. Całe gry? lol. Pisanie, że Iwata powinien odejść to też idiotyzm, bo takie coś nic nie zmieni.

W drugą stronę też jednak się przesadza. WiiU miało być uratowane już w tym roku. Teraz znowu się krzyczy, że tym razem Mario Walczy i Mario Jeździ uratuje konsolę, a Mario Skacze to była tylko przystawka. Dyskusja wokół WiiU to festiwal dwóch skrajności. Im mniej będzie głupiego doom-talk i naiwnego huraoptymizmu, tym lepiej.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

polska strona
Nintendo nie istnieje

"Co ja czytam"

Sam sobie odpowiedziałeś. To nie tak, że o Nintendo nie warto pisać - nie warto o nich pisać w magazynie, który ma mimo wszystko ograniczoną ilość miejsca, określony target i nie może sobie pozwolić na pisanie o grach których zdobycie jest w tym kraju średnio możliwe albo opłacalne (co zresztą potwierdza twój niedawny post o poszukiwaniu AC IV na WiiU). Wiń Nintendo. Na forum i na stronie głównej zresztą nikt nie udaje, że nie istnieją, bo pojawiają się newsy, recenzje i ktoś nawet streamuje gameplay z tych gier. Na forum jednak głos dwóch czy trzech posiadaczy 3DSa to za mało aby się przebić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że szefowie Nintendo osobiście spalili Twój dom, ale pchają na pewno więcej kasy w gry niż Sony i Microsoft razem wzięte. Swoje tytuły lubią dopracowywać (czyt. ładować w nie więcej kasy). Ostatnio przesunęli DK, Pikmina, czy Wii Fit U. Na ostatnim E3 Big N pokazało klasyczny pakiet każdej ich konsoli czyli Mario, Mario Kart, Super Smash Bros i DK. Po tym pakiecie, na tym E3, czas na świeżości i Zeldę, magiczną Zeldę.

Tak więc po kolei. Co z tego, że ładują kasę, jeśli nie widać efektów ładowania tej kasy w gry ? Cały czas mówisz tylko o Mario, Zeldzie, DK no i Bayonecie, która faktycznie jest grą, której można Wii U pozazdrościć. Exy, nowe IP, które przyciągną nie tylko starych fanów Mario i Zeldy, ale także nowych graczy, których średnio jara Zelda i Mario. Przeciętny gracz dla jednej Bayonetty, konsoli nie kupi, więc nie gadaj mi tu, że N ładuje ogromne pieniądze w gry, bo jest to śmieszny argument.

@lubro

Diablo-nie rozśmieszaj mnie biggrin_prosty.gif; Tomb Raider-słabo odgrzany port, nic ciekawego; Titanfall-multiplatforma, włączam kompa i mam, ale 1 pkt.; Thief-również multiplatforma 1 pkt.; ISS 2 pkt. WII U: DK 2 pkt; Mario Kart 2 pkt. Uwaga! Remis!

PS4 w 2014 ma jeszcze Drive club i TO 1886. Wii U ma jeszcze SSB4, X, Bayonette 2, Yoshi Yarn, bardzo możliwą Zeldę.

Co Cię tak śmieszy w Diablo, które na PS4 i prawdopodobnie X1 będzie wydane wraz z nadchodzącym dodatkiem RoS ? Jestem również ciekaw na jakiej podstawie oceniasz, że Tomb Raider będzie słabo odgrzanym portem, na prawdę bardzo ciekawa teoria. Nie twierdzę, że jest to tytuł must have, ale w późniejszym czasie jak najbardziej tytuł do ogrania. Thief - multiplatforma mówisz ? Ciekawe czemu omija Wii U. Titanfalla ograsz na kompie tak, ale czekaj przecież Ty chyba nie lubisz słabych portów, co nie ?

Prawda jest taka, że tych multiplatform i tych kilka exów, które zmierzają na PS4/X1 w przeciągu najbliższych 3-4 miesięcy jest więcej, niż gier zapowiedzianych na Wii U na cały rok, a to dopiero początek roku. Jesień będzie prawdziwym wysypem true next-genowych gier, zobaczymy jaka ich część trafi na Wii U.

Już nie raz Ci pisałem, że nie mam nic do Nintendo, mam natomiast dużo do Wii U, które totalnie jest przez Nintendo zabijane. Różnica między nami, jest taka, że Ty totalnie nie dostrzegasz tych wad i złego podejścia Nintendo do Wii U, mi natomiast jako zadeklarowanemu fanowi xboxa nie podobało się parę ważnych rzeczy w X360, a teraz w X1. Co innego być fanem, a co innego fanboyem, bo Ty na Wii U patrzysz chyba przez różowe okulary.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Tylko czasem warto przyznać, że Wii U to platforma, która jednak potrafi dać dużo frajdy. To znaczy dobra platforma. Nagłówki o sytuacji piszą, a nie o jakości doświadczeń. Wonderful 101 zmiksowane z dobrą dawką czołówki platformówek i paroma innymi, oryginalnymi grami oraz Zeldą. I zgadzam się z Tobą, Wii U prowadzone jest źle, albo raczej, stworzone jest źle. Mocy za mało. Przynajmniej powinno być tak jak przy Wii. Widać dobrze różnicę pomiędzy szóstą generacją. Ale, e e e, Wii U martwe nie jest. Donkey Kong wychodzi na platformę, która ma więcej użytkowników na tą chwilę niż PS4.

@Abyss

A tu patrz jakie dziwo, w PSXsie o Nintendo piszą :O A Mario na Wii U został nawet uchonorowany w ostatnim numerze! Artykuł o sytuacji giganta z Kioto, patrzymy dalej. 3 strony o Zeldzie icon_eek.gif Licznik sytuacji WSZYSTKICH platform (widząc reklamę CDA: "wszystkie platformy: PS360, XONE, PS4", zastanawiam się czy magazynu nie piszą hejterzy Nintendo).

BTW Na tej stronce zresztą jest znacznie mniej komentarzy pod newsami niż na PPE, a dyskusje (w commentach) są jakieś nudne.

Edit: @Orchi

Jeszcze X (jeden z najlepszych Jrpgów, Xenoblade), Hyrule warriors, SSB4. Jak kogoś to nie jara i jeszcze Mario, Mario kart i Zelda, to jest po prostu dziwny. Jego problem, jego strata.

Kto gra w MMORPGi na konsolach, please. Thief-bo Wii U za słabe technologicznie i nie traktowane przez graczy jako maszynka do multiplatform. Tomb Raider to jedynie lekki lifting graficzny, nothing special. Od kiedy Titanfall na PC jest słabym portem?

Jak tam wyżej napisałem i już parę razy wcześniej, moc Wii U mi się nie podoba, ale mam w co grać. Obecnie W101 urywa kończyny, a Mario daje masę frajdy. Moje doświadczenia z grami na tej platformie stoją na najwyższym poziomie, więc wypowiadam się o niej pozytywnie. Simple as U know what.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Luke zawsze umie rozruszać towarzystwo =) O, akurat wypłynęło że w USA w grudniu zeszło ponad 500k Wii U. W skrócie - najlepszy miesiąc konsoli na rynku. Nie wiem czy ukazało się cokolwiek na Wii U ciekawego, nie interesuje mnie to... A może to samo Nintendo usłyszało wołanie swego dzielnego rycerza i poszło w sukurs, na złość hejterom biggrin_prosty.gif

Edit - ale żeby za dobrze nie było, masa gier zabombiła niemiłosiernie. Na Wii U zabombiło praktycznie wszystko, na PS3 GT6, dużo multiplaftorm musiało się źle sprzedać skoro na 9 miejscu całego 2013 widzimy .. edycję pudełkową Minecrafta na X360.

Edit 2 - PS4 przegrało grudniowe NPD z X1 zaledwie o 10 tys sztuk. Ja nie mogę.

Wracając do dyskusji, Diablo 3 będzie na PS4 od razu z dodatkiem i w 1080p60FPS, no i z Remote Playem, zdecydowanie nie można takiej wersji, jeśli się nie gra na PC lekceważyć.

Tomb Raider - no tu już gorzej, bo grafika owszem lepsza, ale Lara maźnięta samoopalaczem i nieco duża cena jak za remake rocznej gry.

Titanfalla na PC nikt na oczy nie widział ( no chyba że MS oszukał platformy na pokazie wink_prosty.gif ), także wyrokować to sobie można. Ludzie grający w zamknięto - otwartą alpha/betę mimo NDA bardzo sobie chwalą gameplay. Premiera niedługo i PS4 nie ma nic, czym mogłoby konkurować w najbliższym czasie. A szkoda. Wygląda na to że niska cena, dobre parametry i lepsza rozdziałka na te kilka miesięcy wystarczy, bo ludzie biorą jak szaleni. Po japońskiej stronie frontu czeka się na Second Son i Deep Down.

Pojawił się krytyczny argument Eurogamera na temat Steamboxów, z grubsza pokrywa się on z tym co napisałem na blogu. Czuję się fajnym gościem ^^

@Luke20 - porównywanie CDA z PSX w temacie konsol to .. sam wiesz.

No i co mają ci napisać nieboraki od kompów ( laptopów na studia/komunię szumnie nazywanymi sprzętami do grania ) z czego połowa gra w LoL/WoT/Dota, pod newsami o next genach ? Pewnie coś o słabej grafice smile_prosty.gif

They can not feel this. It's madlife.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czasem warto przyznać, że Wii U to platforma, która jednak potrafi dać dużo frajdy.

Tylko, że to nikogo nie obchodzi, jeśli chodzi o sprzedaż. Podoba ci się WiiU? GUESS WHAT MAN! Mi też! Virtual Console pomimo braku cross-buy jest świetne, W101 to najlepsza gra na WiiU, a w ZombiU grałem więcej niż w jakiekolwiek Dead Island, bo to i lepsza gra/concept. Ostatnio np. znalazłem nową ulubioną grę do wspólnego grania z dziewczyną - Dr Luigi. Tyle że to pewnie gra zignorowana przez ciebie, bo z dystrybucji cyfrowej.

Nagłówki o sytuacji piszą, a nie o jakości doświadczeń

A ty piszesz o tym, że 2014 będzie rokiem WiiU, czyli o sytuacji.

Donkey Kong wychodzi na platformę, która ma więcej użytkowników na tą chwilę niż PS4.

W momencie wyjścia gry będzie już zupełnie inaczej.

w PSXsie o Nintendo piszą :O

Pismo wyłącznie o konsolach ma więcej miejsca + chyba i reklam mniej mają.

zastanawiam się czy magazynu nie piszą hejterzy Nintendo

W redakcji jest Berlin i spk.

Kto gra w MMORPGi na konsolach, please.

Japończycy. Ci, którzy jeszcze nie zarzucili WiiU.

A może to samo Nintendo usłyszało wołanie swego dzielnego rycerza i poszło w sukurs, na złość hejterom

A może grudzień.

Titanfalla na PC nikt na oczy nie widział ( no chyba że MS oszukał platformy na pokazie wink_prosty.gif )

Powiedziałbym, że Titanfalla na X1 widzieli dopiero ci, którzy są teraz w alphie becie. To jednak moja głupia teoria spiskowa, która proszę zignorować i obśmiać.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

Nintendo potrafi rozkręcić internet growy. Np. hejterzy uwielbiają komentować newsy o Big N.

@lubro

Tetris mnie mało rajcuje, ale może się skuszę na wyprzedaży. I czemu miałbym ignorować wszystko co w dystrybucji cyfrowej? Mam na Wii U Trine 2, Runner 2 i digital Raymana z przeceny.

Nope, nie piszę, że 2014 będzie rokiem Wii U. Proszę mi nie przypisywać nie moich wypowiedzi. Piszę tylko, iż będzie dobrze, coraz lepiej.

Granie w takiego np. World of warcrafta na konsoli musiało by być udręką... Do tego jest myszka i klawiatura. Sad but true.

To tylko 2 osoby w redakcji. Spk pisze chyba rzadko, a Berlin to przypadek pół fana, pół hejtera Nintendo. Zresztą piszą to co narzuca im ktoś inny. A, i CD Action marnuje miejsce na jakieś niszówki na PC i Farming simulatory, które interesują chyba tylko zapaleńców PCtowych, o których mówił Messer. Szkoda, bo czasem fajne artykuły są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jejku jejku.

@Luke20 - akurat ciężko CDA o brak dostatecznej uwagi dla Wii U oskarżać, bo to pismo przecież PCtowe, z lekką tylko domieszką konsol. Chcesz wiedzieć w jakie gry najchętniej grają Polacy ? World of Tanks/Warplanes, League of Legends i różne odmiany CS. Osobiście znam jedną osobę z jakąkolwiek konsolą.

Kolejna sprawa - nawet te AAA multiplatformy, które na PC wychodzą to jest mniejszość obecnie i CDA o tym wie. Jaki numer CDA pobił 2 letni rekord sprzedaży ? Ten, w którym dawali złoto ( !!! ) do World of Tanks. Sam rozumiesz, że wymaganie by pisali o Zeldzie/grach Nintendo na 3 strony jest nie na miejscu , bo nikt ich nie widział na oczy i mają złą opinię w Polsce

giereczki dla dzieci huehuehue wole isc na solo lane).

No i gier Nintendo nie ma na wyprzedaży na Steamie, a to jest duża wada. Za -75 % to chętnie by pograli, a tak to nie.

Kolejna rzecz to Nintendo =/= Wii U. Moża lubić Nintendo i nie lubić Wii U, bo te ma wady, a znam takich co uznają tylko handheldy. Jeszcze inni powiedzą że wraz z Wii Nintendo się skończyło itp. Co innego dyskusja o konsoli której idzie średnio, a co innego o firmie której ogólnie idzie dobrze.

Rok 2014 będzie lepszy dla Wii U, ale będzie też lepszy dla PS4 i X1, i w tym sęk że konkurencja nie śpi. Scenariusze można różne przewidywać, będzie co ma być. Na pewno premiery Wii U pomogą, pytanie tylko jak bardzo ? Na ten moment można tylko liczyć, że sprzedaż gier i konsol będzie satysfakcjonująca dla bigN. Ale jeśli sama firma obniża prognozy sprzedaży z 9 do 2.8 mln to chyba znaczy że nie jest idealnie, co nie ?

Na koniec - wiadomo, że na Wii U można się świetnie bawić, tak samo jak na Vicie,PS4,PS3 itp. Tylko jak wytłumaczyć człowiekowi z ulicy/ z tego forum że Virtue Last Reward ma znakomity storytelling, Dragons Crown pod względem funu i skomplikowania bije na głowę Diablo, czy to że Persona to czołówka gier ? Tutaj wciąż większość nie wyobraża sobie grania na padzie, zwłaszcza w FPS.

Odnośnie Nintendo, na konferencji Iwata wspominał coś o możliwej zmianie strategii biznesowej, np. poprzez obniżenie cen gier. To jeszcze nie koniec.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówienie o rynku konsolowym na podstawie polski, to tak jakby mówić, że jest kryzys bo zamkneli monopol na rogu. Jak kolega wyżej stwierdził mimo rosnącej popularności (np ja kupilem w 2008 x360, od tego czasu jeszcze 5 moich znajomych zrobiła to samo) konsole to nisza, ale nie o tym chciałem. Sam bardzo lubię bigN (3 z 4 moich konsol są ich produkcji), to tym razem może się powtórzyć sytuacja z gamecube'em. Konsola jest za słaba żeby walczyć z XO/PS4 w głównym nurcie i wyszła za późno w stosunku do x360/PS3. Wii miało swoją niszę, kupowała je masa osób skuszona kontrolerem ruchu, który był nowością. Tylko mama grupa posiadaczy Wii to diehard fani Ninendo i pewnie większość zainteresowanych już WiiU kupiła. Na masowe zainteresowanie jakim cieszyło się wii nie ma co liczyć. Developerzy stopniowo będą odwracać się od tej konsoli. Mają pod ręką 3 potęrzne sprzęty na x86, kto będzie chciał optymalizować gry na jedna, mało wydajną platformę PowerPC? Zawsze zostają świetne gry Nintendo, tylko kto porzuci Asassina, CoDa, BFa, Killzone, Gearsy, Mass Effecta na poczet Mario, Zeldy czy Metroida wydawanych co pare lat? To są dobre gry, tylko dość specyficzne i nieliczne. WiiU może funkcjononować w pokoju gracza jako 2 czy 3 platforma, ale - przynajmniej moim zdaniem, nie wybije się na pozycje dominującą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives, póki co Wii U ma jeszcze przewagę nad PS4, ale ta szybciutko maleje i jeśli trend się nie zmieni to spadnie na 3 miejsce. W zasadzie głównym problemem nie jest pozycja na podium, ale to żeby Ninny wychodziło na czysto z $$$ na nowej konsoli a to się nie udaje.

Na poparcie mojej tezy z posta powyżej - dane z USA o grach free 2 play i cyfrowej dystrybucji. Sporo tego to dam w spoiler.

W 2013 roku rynek gier mobilnych osiągnął aż 3 miliardy dolarów przychodu i zaliczył wzrost o 28% względem poprzedniego okresu rozliczeniowego. Zgarnął tym samym aż 26% udziału w rynku. Na drugim miejscu uplasowały się rosnące w silę gry free-to-play. Fonemem ten można zresztą obserwować na naszym rynku po tym jak dużą popularnością cieszą się takie tytuły jak World of Tanks czy League of Legends. 2,8 miliarda dolarów przychodu w ubiegłym roku to 25% udziału w amerykańskim rynku i wzrost aż o 45% względem 2012 roku. cyfrowa sprzedaż dodatków na PC i konsole dała 2,8 miliarda dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 13% względem roku poprzedniego i 24% udziału w rynku. całkowite przychody względem roku 2012 wzrosły w USA o 11% i uzyskały wartość 11,7 miliarda dolarów (w roku 2012 było to 10,5 miliarda).

Przynajmniej gry na facebooku dostały po kieszeni xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

Masz rację,ale dobrze, że przynajmniej jedno pismo zrzesza konsolowców. Niestety kiedy kupię CDA i widzę te wszystkie niszówki-dziwaczki na 30 stron, i że nawet nie zaznaczono, iż Assasin, czy COD też na Wii U jest, to mi się szkoda tego pisma robi.

Nintendo skończyło się na Wii to bullshit, przy którym powinno się odsyłać do listy 20 gier na tą platformę Spikaina.

Na chwilę obecną mi się wydaje, że XONE może w ogóle nie wyprzedzić Wii U. Albo bardzo późno.

@Dives

Assasin na Wii U jest, COD również. Jeśli ktoś jest fanem strzelanek (bo takie gusta przedstawiłeś tymi grami) to niech gra na piecu.

Widzisz, to nie jest tylko Mario, Zelda, Metroid. To jest też: Super Smash bros, Mario Kart, Donkey kong, yoshi, kirby, Star Fox, Kid Icarus, Animal Crossing, może F zero i pakiet ekskluziwów second party. Przy Wii były to chociażby: Mad World, Red stell 2, Xenoblade, Pandora tower, Last story. Przy Wii U, na razie: Wonderful 101, Bayonetta 2, X.

Wii U kupił wcale nie tak duży procent fanów Nintendo. Jest ich ponad 20-30 mln. na świecie. Wii to też chociaźby platforma zachęcająca każuali do Nintendo, więc wielu posiadaczy tejże konsoli zainteresowali się firmą na dobre. Also 3DS. Tylko Wii U ma jeszcze dla niektórych za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mi się wydaje, że XONE może w ogóle nie wyprzedzić Wii U. Albo bardzo późno.

Jakie masz argumenty na poparcie tej tezy? Przy obecnych trendach i premierach exów na X1 (fakt WiiU też ma swoje, ale mainstreamowy gracz raczej kojarzy te pierwsze niż te dla platformy od Nintendo) X1 powinno przegonić WiiU za góra rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max pół roku i XBone będzie na 2 miejscu jeśli chodzi o sprzedaż. Skoro teraz WiiU ma 5,5mln, a Xbone w samym USA przekroczył 3mln w 2 miesiące to panie i panowie, z czym do ludzi Nintendo. :)

A wymienianie AC czy CoD na WiiU to chwytanie się brzytwy, przecież to są ostatnie wersje w jakie ktokolwiek chciałby grać skoro ma w lepszej oprawie i z lepszym frameratem na chociażby X360 za 600zł. :)

Serio, dawno nie widziałem takiego fanboya jak Luke20, w dodatku fanboya Nintendo w Polsce co jest tak abstrakcyjne, że mózg wybucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jachus

XONE sprzedaje się podobnie do Wii U, a liczę, że Wii U wciąż będzie piąć się w góre. Konsole Sony i MS. poza tym jadą jeszcze wciąż na hypie startowym. Ale to tylko MOŻE!

@Rudyrydz

Nie chcę nikogo ignorować, ale człowieku, przystopuj. Dives powiedział, że grając na Wii U porzucasz Assasina, CODa, a to bzdura, więc piszę. Poza tym AC4 na Wii U wygląda na poziomie PS360, na PS4 jest w sumie nieistotna różnica, więc te bzdury o słabej wersji Wii U to zachowaj dla kolegów, ale nie wmawiaj ich obeznanym ludziom na forum. A, o pomocnym gamepadzie nie wspominając.

Ciekawe jakbym kupił PS3 lub PS4... bo się nad tym zastanawiam. Co, wtedy już nie będe fanboyem? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będziesz. To czy się kupi inną platformę nie decyduje czy jest się fanboyem tylko to w jaki sposób się wypowiadasz o konkretnych platformach. Jeśli jedną wychwalasz i nie widzisz wad, a w innych tak to jest po prostu z Tobą coś nie tak, to się nazywa fanboizm.

na PS4 jest w sumie nieistotna różnica,

LOL

Nie powielaj kolejnych bzdur. Mnóstwo osób, które grało w wersję na pastgeny i na nextgeny zgodnie twierdzi, że wersja na nextgeny jest znacznie lepsza, nie tylko graficznie, ale też pod względem ostrości i płynności. Jak to dla Ciebie jest nieistotna różnica to chyba Nintendo ładnie zrobiło Ci pranie mózgu. biggrin_prosty.gif

P.S Powiedz mi kto wybierze wersję na WiiU skoro może mieć wersję na X360/PS3/PS4, albo jeszcze lepiej na PC?

[CIACH] - dyskutować ze mną możesz poprzez PW, albo tutaj:

http://forum.cdactio...howtopic=236302

Edytowano przez Stillborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...