Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Na PS4 przynajmniej można w coś zagrać bez Internetu.

Czy ja o czymś nie wiem ? Przecież po zainstalowaniu patcha Day One X1 może być odłączony od sieci, chyba że na dniach coś się zmieniło.

@Uncharted

Brak wzmianki o 2014 pod koniec trailera moim zdaniem jest bardzo jasnym sygnałem, że istnieją nikłe szanse na to iż ta gra pojawi się w przyszłym roku. Widzę, że ewidentnie powstaje moda na tak stylizowane trailery, które o grze nie mówią prawie nic, a wywołują nie mały hype. Nextgen Halo, Quantum Brake, o których wiadomo tyle co nic, no może po za w cale nie pewną datą wydania w 2014. W sumie to dziwi mnie nabieranie wody w usta przez MS. W końcu to mają być 2 głośne tytuły, które mogą, a wręcz muszą mieć wpływ na sprzedaż konsoli, no chyba, że MS tak bardzo wierzy w Forze, Ryse i DR3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zminimalizować jego znaczenie w fanboy wars jeśli ma metascore 74% niż jakby miał 90%.

Przyznam ci rację w takim razie i pozwolę, że to smutne zdanie zakończy w tym momencie dyskusję.

Chętnie przeczytałbym sobie o całej sytuacji ;]

http://www.n-europe.com/forum/showthread.php?t=35836

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=487897

Czy ja o czymś nie wiem ? Przecież po zainstalowaniu patcha Day One X1 może być odłączony od sieci, chyba że na dniach coś się zmieniło.

Bez patcha Xbone jest bezużyteczny. Patcha musisz pobrać z sieci. Nie jest dołączany na płycie do konsoli. Równie dobrze można napisać, że po zainstalowaniu patcha 1080p PS4 może być odłączone od sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream obejrzałem na żywo i jestem zadowolony. DLC z Ellie co prawda nie jest szokiem, ale i tak cieszę się że nie gramy Joelem/kimś pobocznym. Lepszy byłby Ish, ale zapowiedź U ( 4 ? ) mnie mocno ucieszyła. Niby każdy wiedział że będzie, ale jakoś lżej jak oficjalnie zapowiedziane :D

Poza tym gigantyczne pokłady beki - Shu turned Banderas, Troll Kojima, Towerfall, no i mistrz nad mistrze czyli zwycięzca konkursu o którym każdy myślał że jest lamusem a jednak rozwalił system.

Ja wiem, że najlepszy event dla graczy to pokaz 10 nowych gier pod rząd, ale oglądając wtedy na żywo naprawdę czułem mocny hype, pikawa biła przy każdym napisie ,, SCE presents " jak szalona, nawet temu rasta, który zdradził że kupuje PS4 dla Ghost wybaczyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez patcha Xbone jest bezużyteczny. Patcha musisz pobrać z sieci. Nie jest dołączany na płycie do konsoli. Równie dobrze można napisać, że po zainstalowaniu patcha 1080p PS4 może być odłączone od sieci.

Tak więc, coś przeoczyłem. Nie wesoło, nie powiem. Ciekawe czy aktualizacja z usb będzie wchodziła w rachubę.

Btw

Ktoś orientuje się czy MS ma zamiar tak jak Sony zorganizować jakąś "imprezkę" Day One z okazji premiery konsolki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi - To samo co dzisiaj. Spike, godzina przed północą w NY.

EDIT, żeby to odnotować:

Rivals po 24h od pierwszej recenzji - 84 na meta. Dat 1 point.

Jeśli wersja na Xbone będzie miała wyższy wynik to pod uwagę bierzemy właśnie lepszy rezultat.

NBA 2K14 ma na razie tylko 5 recenzji i wisi z 85. Pierwsza (nie licząc tej wczesnej recenzji IGN z poniedziałku) ocena była z wczorajszego wieczora, więc i chwilę poczekam. Może meta się zaktualizuje.

It's 85

NBA Live 14 i FIFY nie ma. I wonder why. rolleyes.gif

Scores so far:

Resogun - 82

KZ: SF - 74

Knack - 59

NFS: Rivals - 84 (PS4 Only)

NBA 2K14 - 85 (PS4 Only)

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro - Killzone Shadow Fall wbił na 75, ten 1 procent robi o tyle różnicę, że gra z ,, żółtej " stała się ,, zielona " ( z mixed do generally favourable ).

Ja dramatu nie robię, bo gra ma dopiero 21 recenzji, a średnio dochodzi do 100. No i późniejsze recenzje są już cieplejsze dla Killzone, a część recenzentów czekała na multi. Obejrzałem trochę streamówi i nie chcę wiedzieć o czym myśleli recenzenci przy wystawianiu oceny.

Może obawiali się zarzutów o różowe okulary i dawanie fory next genom ?

Ostateczne rozwiązanie kwestii PS Vita/PS4. Jeśli masz 5 mb, to spokojnie działa Remote Play w odległości do 10 mil ( 16 km ). Podczas włączania masz normalnie menu PS4 i wybór gier.

Czyli wychodzi na jedno - super bajer, ale trzeba uważać, żeby PS4 nie padła, bo dość sporo jest doniesień o tym. Mówi się o zemście chińskich studentów którzy zmuszani byli składać PS4 ( jakby robili polscy to w środku napewno możnaby znależć kapsle od piwa ). Z drugiej strony, niedługo skończy się pierwszy 24 godzinny stream z PS4. I komu wierzyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, wykożystywanie studentów, to pewnie ten nieszczęsny Foxcon (czy jakoś tak).

Ciekawe ile dobije KZ SF, ale nie rozumiem czemu późniejsze recenzje miałyby być lepsze? Pierwsi oceniają najważniejsi. I jeżeli nie powiększy się średnia, to wygląda to bardzo źle, że najbardziej nahapowany starter next genów nie przekroczył progu "bardzo dobrze".

BTW czekaw na Wasze wrażenia po ograniu (chlip?, nie chlip?).

Podobno IGN omyłkowo, przedwcześnie umieścił na chwilę recenzję (chyba wideo) Super Mario 3D World. :P Dostało 9,6. Może godne miejsce na top liście metacritic się szykuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeSSer: Szanse na to, że Killzone ugra przyzwoite dla tytułu tej rangi metascore (80+) są znikome. Wahania po pierwszych recenzjach to zwykle 3, góra 4% (i zazwyczaj są to wahnięcia w dół). Co prawda NFS Rivals udało się podskoczyć z 79% do 84%, ale te 79 miało, gdy było tylko pięć recenzji. Średnia z dwudziestu jest już raczej stabilna. Szczególnie, że są tam recki tych serwisów z największą "wagą" oceny, takich jak IGN, Gamespot czy Eurogamer.

EDIT:

XboxCongratsSony-610.jpg

classy MS is classy

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się D-Day Sony i Microsoftu zastanawiam się, jak "liczną" grupę stanowi społeczność, która wbrew zdrowemu rozsądkowi, niepomna RRoDów, YLODów, czytników rysujących płyty, czy głosów dobiegających zza oceanu o RLODach i BLODach zamierza kupić na starcie kupe platiku i krzemu kawałek przełomowej technologii?

Osobiście nie pociąga mnie wizja kupowania świstka tektury za 100zł (preorder-PS4), ani tym bardziej biwakowania przed jakimś centrum handlowym (niemiecki MM/Saturn - Xbone), toteż zamierzam w dzień premiery wejść do najbliższego przybytku i wyjść z pustymi rękoma ;_; konsolą pod pachą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, bo tak bez sensownej nawijanki dawno nie czytałem.

Sony podzieliło się wynikami z pierwszego dnia sprzedaży konsoli i tak na start w USA sprzedało się 1 milion sztuk. Dla porównania Wii U do września sprzedało się w USA w liczbie niecałych 2 milionów. Co prawda było to do przewidzenia, ale zaskoczony jestem tempem, bo granicę 4 mln sztuk PS4 raczej bez problemu osiągnie w okresie przedświątecznym. (Luke, błagam, bez hejtu :P)

Kiedy można się spodziewać pierwszych ocen gier z X1 ?

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pytanie do kupujących PS4 na premierę - little nervous about Blue Line of Death, czy wrzucacie to do koszyka z histerią okołopremierową i kompletnie zlewacie?

@lubro: embargo na RYSE to chyba stała polityka Cryteka - poza CDA (które, co ciekawe, pisało o tym że to najlepsza gra Cryteka ; > ) recki Crysis 3 też pojawiły się dopiero w przeddzień premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości pytanie do kupujących PS4 na premierę - little nervous about Blue Line of Death, czy wrzucacie to do koszyka z histerią okołopremierową i kompletnie zlewacie?

Mam to gdzieś. Na starcie zawsze są problemy. Zresztą fakt, że na amazonie ~40% z oceniających twierdzi, że konsola im nie działa nie oznacza, że failure rate jest równie wysokie, bo taka ludzka natura, że negatywną opinię znacznie bardziej chce się wystawić, tym bardziej jak się jest wkurzonym, że konsola nie działa. Tak btw, ta frustracja jest jak najbardziej uzasadniona, ktokolwiek kto stwierdziłby, że to hejt jest idiotą.

Nawet jeśli się okaże, że miałem pecha to przecież nie tak, że prawie 1800zł gdzieś przepadło, od tego jest gwarancja albo po prostu mogę zażądać zwrotu pieniędzy, w końcu gwarantuje mi to prawo konsumenta.

Już bardziej martwią mnie wiadomości o tym, jak mało wytrzymałe są nakładki na analogi w DS4. Ale zakup zamienników to grosze, więc to jeszcze nie tragedia, tym bardziej, że sam kontroler jest jak na razie bardzo pozytywnie oceniany.

Kupowanie konsol na starcie i jego sens to długi temat. Z jednej strony nie ma dużo gier do ogrania i występują problemy, z drugiej zanim pojawi się model slim minie trochę czasu, cena również szybko nie spadnie, a skoro mam kasę to równie dobrze mogę konsolę kupić już na starcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

Raczej to drugie. Owszem, obawy zawsze jakieś są, zwłaszcza, że za PS4 trzeba oddać duszę diabłu (czyt. wyskoczyć z całych oszczędności skrzętnie odkładanych przez miesiące wyrzeczeń). Chciałbym jednak poczuć Day One Magic, zwłaszcza, że jeszcze nigdy taka przyjemność mi się nie przytrafiła. O małą liczbę gier się nie martwię. Damn, ledwo mnie stać na Killzone'a do pakietu, zatem jeśli mam kupować kolejną grę co miesiąc, to w takim tempie spokojnie dociągne do kolejnych, wiosennych premier. Zresztą, nie kraczę, bo jeszcze to nic pewnego, że dostanę konsolę na premierę, zbyt dużo niewiadomych, z tą z wiarygodnością sklepu na czele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak sobie przemyślałem, to zorientowałem się, że jest jeszcze jeden, chyba ważniejszy nawet od oceny projektu i działań MS i Sony po czasie argument za wstrzymaniem się rok z zakupem - właśnie ta cena gier. Konsola przez rok ani nie potanieje (raczej), ani nie zostanie wprowadzony nowy jej model (na pewno), ale jej używanie będzie znacznie tańsze.

Kupiłem chyba dwie konsolowe gry na premierę (z czego jedną szybko sprzedałem), 200 zł za jeden tytuł to jest stanowczo za dużo na moją kieszeń, obie były absolutnymi must-have'ami i nie wyobrażam sobie, żeby dawać tyle za gry, w które "w sumie bym zagrał", jak AC4, RYSE czy Killzone. Czyli w efekcie miałbym nowiutkiego nextgena, który by się kurzył, albo przyjemność z zabawy kosztowałaby dużo więcej niż 1800 zł.

Totally not worth it.

Za rok tytuły day1 będą w Plusach, GWG, a w drugim obiegu kosztować będą po 50 zł. Wtedy mogę wskakiwać w nową generację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na pierwsze oceny chociażby takiego Dead Rising i uwierzyć nie mogę, że dostaje takie wysokie noty. Z drugiej strony ja nie potrafiłbym obiektywnie ocenić gry, która tak kiepsko wypada przy poprzednikach i ma tak paskudną paletę barw. Killer Instinct też wypada zaskakująco nieźle jak na swój udawany F2P i postacie, których kupno powinno kilkukrotnie przewyższyć cenę całej gry najdalej w przeciągu roku.

Jeżeli takie Ryse dostanie coś koło 70% to odprawie jakiś mały taniec na cześć QTE i game jurnalizmu w ogóle.

Also - na rozluźnienie pośladków powiem, że PS4 już wygrało generację tym małym ficzerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dead Rising nie zbiera dobrych not - to jest najsłabsze metascore w tej serii.

Po prostu nie zbiera też jakoś szczególnie słabych not jak na grę tej klasy, nikt się chyba po niej 90% nie spodziewał. A po Killzonie tak. To, że jemu się dostało nie oznacza od razu, że wszystkim innym też (chociaż w sumie dla branży byłoby zdrowo jakby gry pokroju KZ i RYSE dostawały ~70%...).

Swoją drogą Killzone znowu spadła średnia do żółtka. Zabawne w sumie takie balansowanie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsza "dyszka" dla next genowej gry, Dead Rising 3 od jakiegoś pisma z Toronto. A jednak zabawa >>> framerate i rozdziałka, Killer Instinct też nieźle ale akurat sam kibicuję tej grze i nie jestem tym faktem zdziwiony. Biorąc pod uwagę że Forza to pewne 9/10, a Ryse pewnie wyląduje obok K SF to lauch line up wygrany przez MS.

O, ironio - goście od TVTVTV mają lepsze gry na start niż Sony.

Odnośnie Sony, to oni chyba chcieli mieć ciastko i zjeść ciastko, walczyli na zbyt wielu frontach i już widać że sytuacja u nich w pewnych miejscach też niezbyt ciekawa. X1 ogólnie prezentuje się mniej zachęcająco niż PS4, dla mnie przynajmniej, ale biorąc pod uwagę zemstę chińskich studentów, sytuacja się coraz bardziej wyrównuje.

Ale to i tak tylko gdybanie, dla polskiego gracza PS4 jest jedyną możliwą, i najlepszą ( cena/jakość ) opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi, Sony planuje do marca sprzedać 5 mln sztuk (O 0,5 mln mniej niż Nintendo planowało) Wątpię w ten wynik, ponieważ chyba nie załapie się Japonia (opóźniona premiera). Poddali się na tamtym rynku wg. mnie.

Zobaczymy sprzedaż WII U po Marianie i Świętach.

Ciekawe, że wszystkie trzy next geny mają podobny lineup startowy. KZ SF(74)=Zombi U(77)=Dead rising 3(78). Start first i second party jednak lepszy przy WII U, bo dochodzą do tego świetne NintendoLand i Super Mario bros U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddali się na tamtym rynku wg. mnie.

Nie wiem, czym jest spowodowana obsuwa premiery konsoli w Japonii (znudził mnie ten hajp wokół nextgenów już z miesiąc temu), ale to, co piszesz, ociera się o absurd. Sony miało by się poddać na rodzimym rynku o.0? Równie dobrze można dywagować o tym, czy Microsoft podda się na rynku amerykańskim.

Zobaczymy sprzedaż WII U po Marianie i Świętach.

Na pewno wzrośnie. Być może znów o jakieś 600%. Ale to wciąż będzie nędzny wynik. Nintendo po prostu dało ciała z Wii-U.

Start first i second party jednak lepszy przy WII U, bo dochodzą do tego świetne NintendoLand i Super Mario bros U.

Czysto subiektywna opinia. Ciężko z tym polemizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...