Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

@Luke20

To, że MS zaliczało konsole wysłane na gwarancji jako sprzedane wie każdy i z tego względu machanie numerkami i "walka" z PS3 o to kto sprzedał więcej w Gen7 jest bezcelowa. Zresztą kont XBL nie jest za dużo.*

Inna sprawa, że użytkownicy X360 kupują dużo multiplatform. Zysk generują.

Wii prawie 100 mln

Ile z nich to mamuśki, które zobaczyły program poranny na Fox, kupiły dla Wii Fit i wrzuciły do szafy po tygodniu?

Jestem ciekaw co Wy wybieracie.

"PC+PS4+Vita+3DS+WiiU+iOS+z czasem XBONE" Next-gen Master Race

Czy MS. powinien już wynajmować od Nintendo miejsce na rankingu sprzedażowym (Wii U)? tongue_prosty.gif

Lolnope. XBONE do marca wyprzedzi WiiU.

*Ta wiem, że to początek 2012. Wtedy było jednak koło 65 milionów X360 na rynku. Point stands.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, lubro odpisał :O :)

Jak chodzi o te mamuśki to zgadzam się, było ich sporo, ale krążą po internecie pewne dane. Na 1 Wii przypada 8,9 gier (na PS3 ok. 10-11). To pokazuje, że naprawdę dużo gamerów kupiło Wii (ludzi których gry interesują, a nie wielkość pośladków...).

Nie wróżyłbym tak drastycznie. Wii U w marcu to wg. Ninny 9 mln. sztuk (phfff), a wg. rzeczywistości to może z 6 mln. Nie wierzę w taki sukces Xa... zobaczymy.

Twoich planów nietrudno się domyślić, lubro :P Next gen American dream

PS offtop Club Nintendo istnieje w Polsce! Na razie za pośrednictwem UK... Mój przecudowny soudtrack z Super Mario Galaxy 2 zwiedził zapewne kawał Europy i doszedł. Tylko czekam na pierwszą reklamę Wii U.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Ręce mi opadają, serio... Serio nie wiem co Ty próbujesz tu wszystkim udowodnić.Kiedyś mi zarzuciłeś, że w rękach nie miałem sprzętu od Nintendo a hejtuje go niemiłosiernie. Zadam Ci to samo pytanie, czy choć przez jakiś czas byłeś użytkownikiem Xboxa ? Nie ma to jak wierzyć komentarzom niewiadomego pochodzenia pod jakimiś artykułami, a jak przecież to takie rzetelne źródło informacji. BŁAGAM CIĘ. Nie chcę Cię obrazić, ale na prawdę jesteś śmieszny.

Czy MS. powinien już wynajmować od Nintendo miejsce na rankingu sprzedażowym (Wii U)? tongue_prosty.gif

Pogadamy za pół roku, wtedy z czystym sumieniem będę mógł wyśmiać Wii U.

Żeby nie było offa. Nie wiem czy ktoś widział, team, który pracował na X1 otrzymał specjalną wersję konsoli. Jedna z takich konsol trafiła na aukcję. Nie powiem bo taki biały X1 i biały pad wyglądają bardzo ładnie, tylko ten czarny kinect średnio pasuje do całej reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orchi:

O co chodzi... Ja nie zhejtowałem XBOXA jak chodzi o jakość gier itp. Microsoft jest żałosny sprzedając wadliwy sprzęt.Chyba się ze mną zgodzisz. Nie mówię nic złego o XONE. Mówię tylko jakie są moje przewidzenia. Wejdź sobie na ten news, zobacz. To nie "podejrzane komentarze" tylko fakty społeczności, a Tomek Drabik (Quaz) nie jest skorumpowanym jutuberem. Nie dopisuj sobie znaczenia moich postów, ponieważ jest to denerwujące.

Sprawiasz wrażenie hejtera Nintendo ostatnim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Jak nie robisz masywnego damage control i piszesz w miarę sensownie to nie widzę przeciwwskazań, żeby nie odpisać

@9 gier na konsolę - Bestsellery na Wii to WiiFit, Wii Sports, Wii Sport Resort, Wii Play, Wii Fit Plus. Wii skorzystało też na Just Dance i Zumba Fitness. To produkcje generujące zysk, ale pokazujące gdzie jest grono odbiorców Wii. Spójrz na topsellery na X360 i na PS3. W top 20 na x360 znajdziesz dwie casualowe gierki. W top 30 na PS3 nie znajdziesz żadnej.

@6mln do marca - Lol czym. Jest 4 miliony na chwilę obecną. Zaraz nowe konsole. Mario sprzeda 2 miliony konsol? To nie 1996.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja na Mario karta do marca. Jeśli Ninny planuje 9 mln. konsol (phfff) to musi plan mieć. Dochodzi WII FIT ZA DARMO. Może się to okazać system sellerem aczkolwiek to (podkreślam) pozytywne prognozy.

Odejmij Wii Sportsy wszelakie gdyż są to dodawane startery. Wii play do Wii remota. Rzeczywiście każuale się dali we znaki, ale Super Mario Galaxy czy SMG 2 sprzedały po ok 9-10 mln. Zelda też sporo. Obie po ok. 6 mln. chyba, a SSB ok. 11 mln. Mario Kart koło 30 mln. Tak samo NSMBWii. Można coś zauważyć. To są gry, dla których kupuje się konsole Ninny. Nie każualówki. można by więc rzec, iż Wii ma około tyle samo prawdziwych graczy co X360 czy PS3. Prawda? Ja nie bronię Wii po całości i nie mówię, że userbase to sami gamerzy. Ja tylko zaprzeczam stereotypom. Jeszcze jedno spostrzeżenie. Jeśli Ninny dopieściło takie Wii Fit czy Wii Fit U to czy muszę od razu tworzyć stereotyp każualowej platformy interesując się tym? Wiele graczy lubi też pouprawiać jogę czy zmęczyć się trochę przed TV.

PS. Ale się na tym Miiversie zaszyfrowałeś. Nie wierzę, że nic z "lubro", "lbrowsky" nie wchodzi... Teraz i po nicku działa wyszukiwarka. Do czego to doszło. Muszę sam się ID domyślać innych osób. Ach ci Polacy antyspołeczni...

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna przeszkoda dla Wii U w osiągnięciu sukcesu to brak gier. Premiera Wind Wakera dobitnie to pokazała, i tak jak lubro mówisz, Mario nie sprzeda 2 milionów konsol, może najwyższy czas otworzyć ten pokój z najtajniejszymi projektami Nintendo, który ponoć się u nich w biurze znajduje. Bardzo przykro jest mi patrzeć na słabą sprzedaż Wii U, bo bardzo konsolce kibicuję i naprawdę chciałbym oddać Nintendo moje pieniądze ale nie dają mi żadnych powodów. Nintendo zawiedzione tym, że Pikminy nie pociągnęły sprzedaży ich konsoli? Serio? Jedyne dobre gry, które ma ta konsola to rimejki klasyków i to one ciągną sprzedaż.

Co do PS4 i XO no to wiadomo, że PlaySation master race, ale strasznie nie podoba mi się oprogramowanie konsoli, jest brzydkie, okropne i nie mogę się na nie patrzeć, bo sprawia mi to ból. Tak nieprzyjemnego UI nie widziałem dawno, dlaczego SONY nie może zrozumieć, że zaadaptowany, lekko zmodyfikowany i powielany błąd wciąż jest błędem? XMB swoimi korzeniami tkwi w PSX'ie, i nie mam na myśli szaraka ale wypasioną wersję PS2, która jest obiektem westchnień wielu kolekcjonerów. Dlaczego system PS3 jest nieprzyzwoicie wolny i ciągle się zacina, nawet przy tak prozaicznej czynności jak przeglądanie sklepu? MS z Xboxowym dashboardem udowadnia, że da się zrobić śliczny i funkcjonalny UI, który chodzi jak marzenie. A system PS4 przypomina hybrydę facebooka z XMB. Poza tym polityka MS na tę generację jest zabawna, i bardzo chętnie patrzę na ich kolejne wizerunkowe wpadki.

Edytowano przez Vysogota
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym polityka MS na tę generację jest zabawna, i bardzo chętnie patrzę na ich kolejne wizerunkowe wpadki.

Nie żeby coś, ale od dawna ,,wizerunkowej" wpadki nie mieli. Owszem mają gry w 720p, ale jest to wynik słabego hardware czyli genezy problemu X1.

@Luke

Naprawdę liczysz, że X1 sprzeda się gorzej niż WiiU? Przy takim marketingu jest to prawie niemożliwe. Oczywiście sam nie wierzę, że przebije PS4, bo dysproporcja w bebechach jest za duża, ale spokojnie przebije sprzęt od Nintendo.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sam nie wierzę, że przebije PS4, bo dysproporcja w bebechach jest za duża

Bebechy nie mają nic do rzeczy, wszystko rozchodzi się o marketing. Świetnym przykładem jest Wii, którego bebechy tkwiły w poprzedniej generacji ale dzięki promowaniu konsoli jako świetnej rodzinnej rozrywki i nowy target, jakim byli casualowi gracze odniosła ogromny sukces.

Geneza nie geneza, ale jeśli Microsoft chwali się, że COD:Ghosts wygląda najlepiej na ich konsoli, robi wokół tego zamieszanie, łącznie z tweetami o [beeep]istości full HD w wersji na XO po czym okazuje się, że gra śmiga w natywnych 720p, a PlayStation 4 będzie natywnie wyświetlało grę w 1080p to, proszę powiedz mi, nie jest to wpadka wizerunkowa? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale od dawna ,,wizerunkowej" wpadki nie mieli. Owszem mają gry w 720p, ale jest to wynik słabego hardware czyli genezy problemu X1.

Całe resolutiongate i nabieranie wody w usta przez sprzyjające media jest nie tylko wpadką, ale kompromitacją wizerunkową. Kuchera liczył piksele w przypadku PS3vsX360, a teraz ponad 2x wyższa rozdzielczość nagle problemem nie jest. Sessler chciał w czerwcu 1080p60fps, a teraz nagle oprawa ważna nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke20

To, że MS zaliczało konsole wysłane na gwarancji jako sprzedane wie każdy i z tego względu machanie numerkami i "walka" z PS3 o to kto sprzedał więcej w Gen7 jest bezcelowa. Zresztą kont XBL nie jest za dużo.*

*Ta wiem, że to początek 2012. Wtedy było jednak koło 65 milionów X360 na rynku. Point stands.

Z jednej strony są niby te padające konsole, z drugiej - jeżeli ktoś nie ma zamiaru opłacać Golda, Live'a właściwie nie ma po co zakładać.

No i w takich krajach jak Polska kupa Xboksów nie doczekała się konta, bo po co komu na przerobionej konsoli.

Tak duże multiplatformy (z wyłączeniem GTA V - bundle swoje zrobił), jak i exclusive'y na X360 schodziły całą generację w większych ilościach (może GT6 to zmieni i przebije wynik Halo 3, choć chyba wychodzi ciut za późno), więc osobiście do wszelkich życzeniowych dywagacji na temat rzeczywistych liczb dotyczących 360 zawsze podchodziłem z dystansem. Przewaga po stronie PS3, nawet jeśli jest (bodaj w końcu dogoniło w cyferkach?), musi być minimalna, bo inaczej miałoby to odzwierciedlenie w ilości sprzedanych egzemplarzy gier.

Co do CoDa - wersja Xbone ma embargo na recenzje. Lol. Bardzo kiepsko to wygląda.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rozdziałki

To jest wpadka dla stosunkowo małego grona ludzi (którzy i tak kupią PS4 trollface.gif). Dla mnie coś takiego jest sporym minusem sprzętu, ale dla większości klientów wystarczy tekst "1080p upscalling" i nie było sprawy. Poza tym target MS stawia jakość gier na którymś z kolei miejscu, więc tym bardziej nie gra to roli.

@Vysogota - Panda? Nie nadążam ;)

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiasz wrażenie hejtera Nintendo ostatnim zdaniem.

Nope, jak już wolisz to tak nazywać to hejterem Wii U.

Ujawniony został premierowy trailer Forzy 5. Wiem, że nie ma zmian pory dnia, zmiennych warunków pogodowych i jest to gra z całkiem małą listą samochodów w porównaniu do GT6, ale całość wygląda obłędnie, a ostatnia scena, czyli prosta na torze Le Mans, którą chciałem zobaczyć "w akcji" i o której wspominałem parę stron wcześniej wgniata w fotel. Teraz mogę powiedzieć i to ze 100 % przekonaniem, że jest to gra, dla której w moim przypadku warto kupić X1 na premierę.

Btw. Z tego co pamiętam była mowa o starych modelach F1, a z tego co ja widzę na trailerze mamy tu całkiem nowy bolid F1 ze stajni Lotusa. Ciekawe.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w przypadku Forza Motorsport 5, jakoś udało się osiągnąć rozdziałkę 1920 x 1080 punktów, przy 60 klatkach na sekundę. Dlaczego więc Infinity Ward, mając za sobą Activision i Koticka opływającego w dolarach wydał takiego gniota (mówię tylko o warstwie technicznej, a nie o fabule, czy wrażeniach z trybu wieloosobowego)? Przecież tam z pewnością pracują dziesiątki programistów, którzy dostęp do tak zwanych "dev kitów" musieli mieć od bardzo dawna, a pomimo tego wypuścili gierkę "HD Ready". Nie tak wyobrażałem sobie kolejną generację konsol.

Czasami tak się zastanawiam, czy Don Mattrick celowo nie "skopał" tej konsoli (z jej idiotyczną nazwą włącznie)...?

P.S. Żeby była jasność - konsolę Xbox One i tak kupię :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forza i tak nie wyglada tak swietnie jak wyglądać miała, popatrzcie na ten aliasing. Poza tym, 1080p i 60fps na pewno w jakis sposób przyczyniły sie do braku zimiennnych warunkow pogodowych oraz cyklu dnia i nocy. I, tutaj już moja prywatna opinia, ta gra wcale nie wyglada jakoś lepiej od Forzy 4 . Modele samochodów może i wyglądają lepiej, i są naprawdę śliczne ale tory i całe środowisko jest okropne. Jak w GT5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolid F1 na Le Mans, które jest do tego w pełnym słońcu. Ja już nawet nie mam pojęcia o czym ma być ta gra. Do tego dalej przy wysokich prędkościach pojawia się ten ciemny filtr, który ma zasłonić niskiej jakości rozmycie. Classy.

Btw FIFA 14 też jest 1080p@60fps. Nikt się jednak tym nie jara, bo tam nie ma żadnej technologii. W FM5 też jej nie ma, a nagle jest to coś fantastycznie wyglądającego. Gdybym zobaczył, że T10 zrobili przynajmniej JEDNĄ rzecz, której nie miało FM4 to przyznałbym, że FM5 to coś więcej niż poprzednik z podciągniętą rozdzielczością. Wygląda to dobrze i w sumie grałbym, ale nawet NFS, którym się tak gardzi wprowadza więcej nowego.

Przynajmniej garaż jest fajny, bo LaFerrari. Orchi i Wuwu - wiecie czy samochody zakupione w DLC trafiają od razu do garażu, czy trzeba je znowu kupić?

9 dni do nowej generacji ;_;

EDIT@Forza news - HAHAHA

- 200 samochodów. Bez Zondy R, bez SLS, R8, GT-R i MP4-12C w wersji GT3, Agera zamiast Agery R, bez Ferrari FXX, bez Toyoty TS030 i HPD ARX-03 (po co Le Mans w takim razie lol).

- 14 torów. CZTERNAŚCIE TORÓW. Bez Nurburgringa (chociaż jakby wstawili tę tragedię z dotychczasowych gier to byłoby jeszcze gorzej), bez Suzuki, bez Hockenheim. I laughed.

- Dalej trzeba będzie płacić za samochody, które już się kupiło w ramach paczek DLC. Jedyna seria samochodowa, która to robi.

slowclap.gif

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, odniosę się ponownie do wypowiedzi, hmm... Orchiego

Wyśmiejesz chłopie Wii U? Niedoczekanie. W Japonii Wii U zwiększyło sprzedaż z ok. 2500 na...uwaga...38 800 sztuk! Zajmując tym samym (zasłużone w pełni) 2 miejsce za 3DSem. Bundle Wii Fit U i premiera Wii party U zrobiły swoje. Żeby nie uruchomić hejterskiego damage control, Amerykanie (i podobno Europejczycy) nie próżnowali. Wyprzedane zostały na zachodzie wszystkie preordery Mario bundle (NSMBU+NSLU). Scenariusz się powtarza, nieprawdacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga...38 800 sztuk!

Przypomnij mi, ile czasu już Wii-U jest na rynku? Rok? Dwa? Nie ważne. Przyrost oczywiście robi wrażenie, ale nie zmienia to faktu, że to wciąż dość żałosny wynik.

Zajmując tym samym (zasłużone w pełni) 2 miejsce za 3DSem.

A ile sztuk 3DSa już zostało sprzedanych :]? No i nie zapominaj, że w oczekiwaniu na nextgeny, sprzedaż current genów spadła.

Wyprzedane zostały na zachodzie wszystkie preordery Mario bundle (NSMBU+NSLU).

Czyli ile? 100k sztuk?

Scenariusz się powtarza, nieprawdacie?

Na razie widzimy znaczną poprawę. Co nie zmienia faktu, że i tak nie ma (póki co) powodów do piania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę dobry wynik. Mario później przejmie ciężar po Fitach-Partach i jedziemy.

Niestety nie wiadomo raczej ile tych preorderów zeszło. Tak czy tak to pozytywny news.

A, i jeszcze jedno. Przed premierą next genów Sony i MS. każdy ma niby zaliczyć spadek. Każdy negatywnie wróżący zwykle mówi, iż Wii U po premierze next genów to ciężko będzie miało. Nie dostało więc ułatwień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie życzę konsoli od Ninny złego, bo prawdę mówiąc, za mało mnie ona interesuje. Prawda jest jednak taka, że Wii-U miało sporo czasu, by chwycić i coś to nie wychodzi. Dlaczego więc po premierze nextgenów, na które jest teraz imo nieco absurdalny hype, coś w kwestii sprzedaży konsoli od Big N miałoby się znacząco zmienić? Logiczne się wydaje, że będzie zmiana, ale nie koniecznie na lepsze. Choć oczywiście, mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wyjdzie Mario i Nintendo nie nadąży z produkcją konsol :]. Forza wygląda bardzo ładnie i myślę że mnie, wyścigowego laika, usatysfakcjonuje zwłaszcza, że ostatnią wyścigówką w jaką grałem było Hot Pursuit.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi ludność źle wróżąca... Ale to co miałoby się zmienic w takim razie w sprzedaży PS3 np. Nic?

Popieram Cię Stillborn w 100 procentach. Lineup startowy tyłka nie urywa. PS4 ma na start chyba tylko Killzona jako powód wydawania tak sporej sumy.

Tak jak za czasów Wii. Ludzie na Święta zaczęli kupować autentycznie PS3 (może 2007...), ponieważ.... zabrakło Wii na półkach. Nowy Mario ciska miodem z trailerów. System seller jak nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...

Killzone > Mario.

Trzeba być nie wiem jak naiwnym, żeby wierzyć w to, że Nintendo dojdzie do tych 9 mln dzięki Mario i to w kilka miesięcy po starcie prawdziwych next genów.

Stillborn już o tym napisał, ale proszę Cie Luke wytłumacz mi dlaczego Wii U miało by zaliczyć największy wzrost sprzedaży w okresie zaraz po premierze PS4/X1, kiedy to przez rok, kiedy na rynku panowała posucha, a gier na Wii U trochę wyszło zainteresowanie globalne było co najmniej średnie.

Wii U ma za sobą zmarnowany rok, a teraz będzie tylko gorzej, bo jedno Mario w terenie nic nie zrobi, w porównaniu z tym co zmierza na next geny. Żeby stało się inaczej musiałyby się chyba spalić wszystkie fabryki produkujące PS4/X1, innego wyjścia nie widzę :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...