Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Po co? No właśnie po to, żeby gry takie jak GTA V mogły powstać. Gdyby nie wyścig zbrojeń GTA wciąż oglądalibyśmy z góry.

Coraz lepsza grafika eliminuje niektórych twórców.

Umarłem. Niby jakich twórców? Kto taki zniknął z rynku, bo gry były za słabe graficznie? Notch? Rovio? Team Meat? Playdead?

Gry zaczną drożeć, a te prawdziwe kontynuacje, powstawać po 5 lat.

Nie technologia kosztuje, tylko masy ludzi, którzy robią gry. Cały rynek rośnie, więc i gry AAA (czy już AAAA) są coraz większymi przedsięwzięciami. Poza tym, co z tego, że 5 lat? W międzyczasie jest w co grać, a ja wolę raz na dwa lata mieć grę od ND (dwa zespoły) niż robionego od sztancy NFSa co roku.

Edytowano przez Sergi
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry ? X1 ma zapowiedzianych 65 gier, PS4 - 134, z tego 10 F2P. Ponad 2 razy więcej gier. Impossibru but real.

No tu już przegiąłeś - czyste cyferki nie mówią o sile lineupu. Na PS4 zapowiedziane jest mnóstwo indie śmieci, z których gros wygląda jak gry na smartfony i wychodzi na PC - a przy takiej oprawie pójdzie na absolutnie każdym PC, więc system sellerowa wartość jest bliska zeru. Patrząc po lineupie exów AAA Xbox One w tej chwili prezentuje się zwyczajnie lepiej i jedyne, co zdecydowani na PS4 mogą mówić to "Santa Monica/Naughty Dog jeszcze wam pokażą".

...pewnie pokażą, tylko pytanie kiedy. SSM zrobiło dwie gry przez cały okres życia PS3. Just sayin'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MeSSer

Liczby ciekawe, a można wiedzieć z jakiego źródła je zaczerpnąłeś ? I przede wszystkim jaki % tych tytułów to indyki, bo domyślam się, że spory. W tym momencie na starcie X1 oferuje więcej exów, czy lepszych okaże się po premierze obu konsol. Zestaw składający się z Crimson Dragon, Dead Rising 3, Forza 5, Killer Instinct, Ryse i tylko po cichu wspominając o Fighter Within i Zumbie FWP chyba całkiem skutecznie konkuruje z tymi kilkoma exami startowymi dla PS4. Szkoda tylko, że Panowie od Kinect Sport Rivals nie wyrobili się w czasie i jedynie do czego można się przyczepić to brak tytułu, który mógłby bezpośrednio konkurować z Killzonem.

Przyszły rok zapowiada się również całkiem obiecująco i nie rozumiem zupełnie jak można stwierdzić po tytułach startowych i nie mając konkretnej wiedzy o tytułach jakie pojawią się w przyszłym roku ( bo na pewno MS i Sony mają coś jeszcze do pokazania na przyszły rok ) stwierdzić, że któraś konsola pod względem gier jest na straconej pozycji.

Jeśli zaś chodzi o moc, ani Ty, ani ja nie jesteśmy w stanie do końca pojąć co chcieli i co w końcu osiągnęli inżynierowie MS i Sony. Powtórzę po raz kolejny, że opieranie się na cyferkach nie ma żadnego sensu. Na podstawie danych, które mamy możemy sądzić, że PS4 będzie oferowało więcej, ale jak będzie na prawdę dowiemy się za kilka lat

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry zapowiedziane na PS4, które nie są potwierdzone na ten moment na żadną inną konsolę.

Yakuza Ishin, Killzone Shadow Fall, Shadow of the Beast, Rime, Resogun, The Order 1866, MLB 14 The Show, Mercenary Kings, Lily Bergamo, PlanetSide 2, WarThunder,Knack, Infamous 2 Son, Joysound Drive 2, Hotline Miami 2, Guns of Icarus Online, GalakZ Dimentional, Everybody's Gone to Rapture, DriveClub, Dont Starve, Octodad, Basement Crawl, The Binding of Isaac Rebirth, DayZ, Daylight, Earth Defense Force, Dream Club Hot Girls on the Stage ( xD ), H Hours World's Elite, N++, Outlast, Project Heart and Soul, The Witness, Pool Nation Extreme, Blacklight Retribution, Deep Down, Dragon's Prophet, The PlayRoom.

Naprawdę tak słabo ?

PlanetSide2, DayZ, Outlast, WarThunder indie śmieciami ? To nawet nie są indie. Hotline Miami 2 ? To indie, ale czy śmieć ?

Do tego cała masa cross genow tylko na platformy Sony jak nowe Guilty Gear ( choć według cdaction.pl to ,,drobniak" :D ), lub świetnie zapowiadające się Hohokum od SSM, albo największa parodia wydawnicza, Diablo III, która będzie dostępna na wszystkim, poza X1 ( no i Wii U ). Ostatnio Shuhei Yohida mówił że The Last Guardian ma obecnie zmieniany silnik, to też fajna wiadomość.

Mam mieszane odczucia odnośnie cross - genów na nowej generacji, część jak Watch Dogs to ewidentne lecenie w kulki, ale co najmniej część gier, jak Final Fantasy XIV po prezentacji wersji na PS4 po prostu nie wyobrażam sobie na PS3. I nie chodzi tylko o grafikę.

A z gier na X1 ? Forza5, Killer Instinct i Fable Legends, TitanFall, Sunset Overdrive i DR3, Ryse, Quantum Break, D4 i Crimsom Dragon i nowa edycja Minecrafta i Powerstar Golfa.

Dla mnie tylko Killer Instinc i Fable Legends są warte uwagi. Na PS4 takich gier jest z 3 razy więcej.

De gustibus non est disputandum, ale musisz teraz podać naprawdę mocne argumenty czemu to X1 prezentuje się po prostu lepiej. Ja sporo się musiałem napracować, ale wydaje mi się że przekułem cyferki w coś bardziej wartościowego.

A na deser coś miłego - lag pada w BF4 na X1 ( jeśli ktoś może wkleić wersję która się wyświetli tutaj byłbym wdzięczny )

@Orchi - Nie.

Xbox 1 nie oferuje więcej exów. Na pewno nie. Czy lepsze czy gorsze to się zobaczy ale jak byś nie liczył, 11 to nie jest więcej niż 23.

Indyków jest sporo, ale najwięcej gier cross genowych typu PS3/PS4 lub Vita/PS4.

Aha, 90 % procent gier o których mówięto gry na 2014, co by nie było, że za rok będzie wielkie przełamanie.

Tak, Sony i MS coś pokażą. Tak samo zrobi Ubi, EA, Acti, i wszyscy inni. Zapowiada się obiecująco ale czy coś to zmieni ?

Jeśli chodzi o moc, to na ten moment PS4 ma przewagę. Czy wpłynie to na gry nie mam pojęcia, myślę że powinno.

@MeSSer

Liczby ciekawe, a można wiedzieć z jakiego źródła je zaczerpnąłeś ?

Ze stron Sony i MS, musiałem się posiłkować Wikipedią i stronami konkretnych gier by ustalić na jakie platformy co konkretnie i kiedy wychodzi.

Na podstawie danych, które mamy możemy sądzić, że PS4 będzie oferowało więcej, ale jak będzie na prawdę dowiemy się za kilka lat

Przynajmniej raz, w czymś się zgadzamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że gry dotarły do tego poziomu, ale kłótnie o to czy jedna konsola ma o 0, 000001 procent więcej mocy to już gruba przesada. Chciałbym jeszcze dodać, że gry dotarły do kolejnej (po 3D) bariery jaką jest HD. Na wygląd gier Wii U nikt narzekać nie będzie. Na rozdzielczość Skyward Sworda narzekano, ale WW HD się podziwia. To samo będzie z nową Zeldą czy SSB. Ta przepaść będzie dużo mniejsza, ponieważ nie widać już pikseli, a gry sprawiają powoli wrażenie fotorealistycznych. W tym momencie twórcy powinni wrzucić na luz graficzny.

Nawet któś niedawno powiedział (jakiś szef chyba), że na tworzenie dużych gier (Minecraft to jednorazówka, dla mnie jak zużyta bateria) stać już tylko ok. 30 firm. Aby tytuł nie wyglądał blado potrzeba coraz więcej developerów i stać na to tylko bogate firmy. Reszta staje się nudnymi indorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akcję Sony przeciw gametrade, to raz że zainicjowała ją pewna kancelaria ( nie podam nazwiska tego pana, pewnie się domyślacie ), dwa, że im chodzi o walkę z tzw. ,, cebulą " na PS3, a nie z obrotem grami.

Chodzi o odsprzedaż kopii zapasowych gier kupionych w PSS. Teoretycznie to ma działać jak Steam, że na każdym urządzeniu można grać,ale Polak potrafi, i w praktyce mamy kupowanie gier w składkach na 4 - 270 dzielone na 4 to duża ulga dla portfela, co nie ?

Z pisma prawnika wynika, że chodzi o jakikolwiek wtórny obrót grami na PS. Nie wiem jaki był zamysł, ale wyszło dziwnie. Co więcej na samej stronie sklepu nie widze tego typu rzeczy. Widzę to na ich forum (Facebooka nie sprawdzałem, ale skoro piszesz, że tak zrobili, to pewnie tak zrobili), ale takie rzeczy zgłasza się inaczej i dopiero w przypadku braku reakcji wysyła się do boju prawników.

Na gametrade podobno uwzięli się dlatego, że popularny jest tam proceder kupowania cyfrowych wersji gier w kilka osób, więc nie odbierałbym tego jako atak na używki. Oczywiście jest to szrama na wizerunku, ale poważna byłaby wtedy, kiedy zagraniczne serwisy pisałyby coś o tym ostrzeżeniu. A piszą?

Portali, które robią podobnie jak Gametrade jest ciut więcej. Jeśli Sony chce być konsekwentne, to powinno pozwać je wszystkie, a to już bez echa nie przejdzie. Wybór na pierwszy strzał serwisu, który oferował jednak (podobno) akceptowaną przez nich formę obrotu grami jest trochę dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że gry dotarły do kolejnej (po 3D) bariery jaką jest HD.

Bzdura. To sprzęt mógł dojść do takiej bariery, a nie gry. Ale i to nie, bo PS4 nadgryza 4K, na PC też już można grać w rozdziałce wyższej niż 1080p

Ta przepaść będzie dużo mniejsza, ponieważ nie widać już pikseli, a gry sprawiają powoli wrażenie fotorealistycznych.

Od cell-shadingu do fotorealizmu jeszcze długa droga. A piksele widać na wszystkich konsolach, zwłaszcza że wraz ze wzrostem rozdziałki rosną też wyświetlacze. Nawet porównanie Crysisa 3 czy innego killera ze zdjęciami czy nagraniami nie pozostawia cienia wątpliwości.

Minecraft to jednorazówka

Która sprzedała się lepiej niż jakakolwiek gra na Wii U.

Aby tytuł nie wyglądał blado potrzeba coraz więcej developerów i stać na to tylko bogate firmy.

Znowu bzdura. Ogromne studio i wielkie nakłady potrzebne są do uzyskania realistycznej oprawy, ale gra może wyglądać bardzo dobrze, nie wyglądając wcale realistycznie.

Reszta staje się nudnymi indorami.

To już bełkot do sześcianu - gra staje się indykiem, bo firma która ją wydała nie była w stanie zaufndować wypasionej oprawy graficznej? I z automatu staje się nudna, bo jest "indykiem"?

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol@nudne indory i indie śmieci.

Wy sobie zdajecie sprawę, że w sytuacji, w której gry za 80 milionów dolarów są uważane za mid-end (za wypowiedzią gościa z volition) w ciągu najbliższych lat duże gry za 60 euro będą robili tylko najwięksi, a reszta zejdzie do $15-digitalonly i zostanie w zasadzie podpięta pod "indie" lub zginie?

Resogun, Rogue Legacy czy Octodad to indie śmieci. Nie wyrobię lol.

A i Luke. Budżetów nie pompuje grafika. To nawet nie jest blisko. Budżety pompuje zatrudnianie setek ludzi w celu wyplucia gry jak najszybciej oraz marketing.

No i na litość boską nowy sprzęt to nie tylko grafika. Nowy sprzęt jest po to, żeby wprowadzić innowacje, które nie były możliwe na starszym sprzęcie oraz po to, żeby szittier developerzy typu Bioware nie mieli wymówki, że nie mogą wprowadzić animacja schowania broni do kabury, bo im brakuje RAM.

  • Upvote 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana tematu, bo znowu zaczniemy dyskutować o tym, czy indie są be i dlaczego tak.

Tak działa nowy Kinect:

Wygląda to całkiem nieźle (nawet jeśli pomiar BPM to bujda), ale mam dwa pytania:

-Ile z tych cudów Kinect obrabia swoją mocą obliczeniową, a ile zabiera z mocy dla gier?

-Czy są gry wykorzystujące te funkcje, czy znowu wykryją tylko czy wystawiliśmy lewą czy prawą rękę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to pewna sfera! Przed HD widoczne piksele gołym okiem i kanciaste modele, po HD magicznie o niebo lepiej. Gry i sprzęt do niej dotarły i 1080 p czy 56789953 p to HD (wysoka jakość) Z 4 gen do 5 gen wielka rewolucja 3D. Z 6 gen do 7 gen rewolucja HD. Teraz może coś dotarło...

Czy to o Minecrafcie i Wii U to jakaś zaczepka? Bardzo dziecinne. Ile shitu się sprzedaje? Każde kolejne COD, np. Minecraft to po jakimś czasie nudna i prosta gierka.

Pomiędzy Wii, a PS360 nie było rożnicy w możliwościach rozgrywki tylko grafiki. Ktoś tam również kiedyś powiedział, że moc 8th genów to nie tylko grafika w porównaniu do Wii U. Gry na Wii U pod względem innowacyjności nie będą różnić się od tych konkurencji. Ten cały wyścig to absurd, a różnica porównywalna będzie do różnicy pomiędzy COD MW2 i MW3 :D

O kosztach w produkcji gier i ograniczeniach twórców nie chciałbym już rozmawiać, bo nie pracuję nad grami, ale tylko widzę, że ostatnio Ninny nie starcza Developerów na produkcję Zeld (Wii U HD).

Na koniec, Angry birds nie jest nudne z powodu słabej grafiki, Angry Birds jest nudne z powodu powtarzalności i tego, że jest popierdułką, nad której definicją nie mam już siły myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sergi - Kinect i aplikacje zabierają 10 % GPU X1.

@Luke - ale przecież nikt nie mówi że gry na Wii U są brzydkie. Sęk w tym, że wiele elementów z next genów z obiektywnej przyczyny mocy sprzętu tam nie będzie ( fizyka cząsteczkowa, itp )

Czasem za bardzo bierzecie ten temat do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed HD widoczne piksele gołym okiem i kanciaste modele, po HD magicznie o niebo lepiej.

Jeśli dla Ciebie HD to wszystkie rozdziałki od 1080 w górę to nie, w tej materii już nic nie będzie.

Czy to o Minecrafcie i Wii U to jakaś zaczepka?

Nie, to była zaczepka:

Na koniec, Angry birds nie jest nudne z powodu słabej grafiki, Angry Birds jest nudne z powodu powtarzalności i tego, że jest popierdułką, nad której definicją nie mam już siły myśleć.

Zejdź już z indyków bo nudne to i niewiele wspólnego z tematem ma.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przejście z HD na coś innego (jeśli jest tak jak mówisz) nie będzie już taką innowacją. Nie wiem czy nie pokusić się o stwierdzenie, że przeskok Sony i MS z 7 do 8th gen będzię jak narazie najmniejszą rewolucją w ich historii.

Jeśli po 1080 p to już nie HD to wytłumacz mi co to jest Ultra HD w telewizorach Samsunga czy LG.

Co to fizyka cząst., bo jakoś się z tym nie spotkałem wcześniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z gier na X1 ? Forza5, Killer Instinct i Fable Legends, TitanFall, Sunset Overdrive i DR3, Ryse, Quantum Break, D4 i Crimsom Dragon i nowa edycja Minecrafta i Powerstar Golfa.

...Project SPARK, Zoo Tycoon, Cobalt, Fantasia: Music Evolved, LocoCycle, Max: The Curse of Brotherhood, The Fighter Within, Halo 5.

Teraz, mają te listy, porównajmy AAA z klasycznym pudełkowym modelem:

Yakuza Ishin, Killzone Shadow Fall, Shadow of the Beast, Rime, Resogun, The Order 1866, MLB 14 The Show, Mercenary Kings, Lily Bergamo, PlanetSide 2, WarThunder, Knack, Infamous 2 Son, Joysound Drive 2, Hotline Miami 2, Guns of Icarus Online, GalakZ Dimentional, Everybody's Gone to Rapture, DriveClub, Dont Starve, Octodad, Basement Crawl, The Binding of Isaac Rebirth, DayZ, Daylight, Earth Defense Force, Dream Club Hot Girls on the Stage ( xD ), H Hours World's Elite, N++, Outlast, Project Heart and Soul, The Witness, Pool Nation Extreme, Blacklight Retribution, Deep Down, Dragon's Prophet, The PlayRoom.
Forza5, Killer Instinct i Fable Legends, TitanFall, Sunset Overdrive i DR3, Ryse, Quantum Break, D4 i Crimsom Dragon i nowa edycja Minecrafta i Powerstar Golfa.

...Project SPARK, Zoo Tycoon, Cobalt, Fantasia: Music Evolved, LocoCycle, Max: The Curse of Brotherhood, The Fighter Within, Halo 5.

Żeby uniknąć oskarżeń o manipulację ominąłem pogrubienie takich nieokreślonych tworów jak Shadow of the Beast czy Zoo Tycoon, bo nie mam zielonego pojęcia czy liczyć je jako AAA. Tak samo potraktowałęm "duże indyki" jak The Witness, Outlast, Cobalt czy Crimson Dragon.

Jeśli jeszcze któraś gra na PS4 była nief2p-AAA przepraszam, przeoczenie/niewiedza. Nie sądzę jednak, żeby zdarzyło się to w ilości odmieniającej tendencję?

Pewnie, jak weźmiemy free2play pod uwagę to wygląda to dla PS4 już lepiej, bo dostanie sporo gier, a X1 tylko KI. Warto w tym miejscu zatem podkreślić - połowa dużych tytułów zapowiedzianych na PS4 to f2p. Osobiście dopiero dyskusja z Tobą mi to uświadomiła. Nie znoszę tego modelu, widziałem chyba ze dwa razy żeby był zrealizowany nieinwazyjnie.

Tak jak mówiłem - jeśli idzie o tradycyjne mięsko AAA, X1 wygląda lepiej. Po TGS porażka PS4 jest mniej dotkliwa, bo dostało dwie zapowiedzi - tyle że z drugiej strony Grasshopper ostatnio ma kiepską passę z Lollipop Chainsaw i podobno równie słabym Killer Is Dead, nie wiem, czy Lily Bergamo jest czymś na co warto czekać. IMO jakość jeszcze bardziej wątpliwa niż RYSE, które w najgorszym wypadku powinno być niezłym techdemem nowej generacji.

Siłą PS4 w pierwszym roku mają być f2p i indyki, ew. crossgeny (nie słyszałem za wiele o tej masie gier, kojarzę tylko kilka tytułów, możesz rozwinąć?). Taką cenę Sony płaci za piękny finisz PS3 w opozycji do dogorywania X360. Radzą sobie jak mogą, ale z każdym kolejnym pozbawionym system sellerów eventem jestem coraz bardziej przekonany że lineup-wisely w 2014 lepiej będzie mieć Xbox One. Topowe studia Sony były po prostu zajęte, i nawet jeśli zostały rozbudowane na dwa teamy deweloperskie to nie wierzę żeby cokolwiek (mooooże poza ND) dostało boosta 100% w liczbie pracowników, więc God of War: Ascension czy Beyond: Two Souls po prostu odciągały Santa Monicę czy Quantic Dream od PS4 i ich gry najprawdopodobniej pojawią się w 2015, albo i 2016.

Piszę to z niejakim niezadowoleniem, jako osoba w zasadzie już zdecydowana na kupno PS4 jakoś za rok...

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie pokusić się o stwierdzenie, że przeskok Sony i MS z 7 do 8th gen będzię jak narazie najmniejszą rewolucją w ich historii.

Napisałem to jakieś 10 stron temu...

Jeśli po 1080 p to już nie HD to wytłumacz mi co to jest Ultra HD w telewizorach Samsunga czy LG.

Proszę bardzo.

Rozdzielczości wciąż będą rosły (nawet w obrędbie HD bardzo się różnią), więc wrzucanie wszystkiego do określenia 'hade' to niedopowiedzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że już teraz robią tekstury w znacznie wyższych rozdzielczościach, co potwierdzają chociażby screeny-rendery z niektórych gier które mają rozdzielczości znacznie większe niż Full HD i tekstury wyglądają na nich świetnie. Chociaż również uważam, że na tej generacji twórcy powinni skupić się na wyciąganiu zawsze 1080p/60 FPS, a nie myśleć o 4K...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fristron, ale Project Spark i Fantasia Music Evolved będą dostępne też na X360, więc ciężko nazwać mi je ,, exami " ( to samo tyczy się Titanfall, tutaj po prostu pomyliłem z Halo 5, myślałem o Halo a wpisałem Titanfall ). W takim układzie gier pogrubionych mamy tyle samo na obie platformy.

No chyba że mamy brać pod uwagę cross - geny, to należałoby trochę tych gier do PS4 dołożyć, ale sam przecież pisałeś że gry dostępne na innych platformach się nie liczą, zerowa wartość system sellerowa )

Killer Instinct z tego co wiem, nie jest F2P, chyba 20 $ za podstawkę ( moim zdaniem to i tak najlepsza gra na X1 obecnie ).

Z gier F2p na PS4, to chyba 7 ich jest, głównie te porty z PC, no i Deep Down. Reszta to digitale i cross - geny.

Odnośnie cross genów na PS4, to mamy takie tytuły jak Dynasty Warriors 8, Natural Doctrine, Guilty Gear Xrd, czy nowe Mobile Suit Gundam ( trzymam kciuki ! ), Final Fantasy XIV, WonderFlick, Mad Max, itp....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Titanfall mnie zmylił, myślałem że liczysz również crossgeny

2. Napisałem, że indyki pójdą niemal na każdym PC, więc ich wartość systemsellerowa jest minimalna. To nie to samo co "gry obecne na innych platformach nie mają wartości systemsellerowej". Jakiegoś peceta ma niemal każdy, a niemal każdy pecet odpali Hotline Miami 2. Ze SPARKiem, który (chyba?) wymaga Kinecta, Win8 i mocnego kompa już trzeba być zdeterminowanym, żeby móc sobie pograć na PC. I'd say że ta gra akurat na pecetach będzie równie marginalna co niegdyś Halo 2, które na Xboksie przecież było ogromnym wydarzeniem, a na PC zostało kompletnie olane jako Vista-exclusive.

3. Titanfall już powinien sobie poradzić lepiej na PC, ale to gra, która chce zdefiniować na nowo sieciowe shootery - a te całą generację święciły coraz bardziej niedorzecznie wielkie triumfy głównie na konsolach (vide CoD, Halo, BF). Definitywną konsolową wersją jest ta na X1, i zdecydowanie jest to mocny punkt Xboksa - dużo mocniejszy niż dowolny crossgen na PS4.

4. Crossgen crossgenowi nierówny. Diablo 3 na PS4 wygląda w zasadzie tak samo jak na tej generacji, podczas gdy przy Titanfallu czy SPARKu możemy się raczej spodziewać zasadniczych różnic między X360 a X1/PC.

5. KI to f2p, gdzie za darmo dostajesz jedną, kompletną postać i możesz nią grać we wszystko - kolejne dokupujesz albo osobno, albo bierzesz od razu całą grę.

6. Mad Max wychodzi na Xbone'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok.

2.Nie znalazłem informacji że Spark wymaga Kinecta, jeśli tak to faktycznie może to być ciekawostka na PC, choć z drugiej strony niejako psuje mi to obraz gry ..

3,4 - ok, Titanfall na X360 to będzie piąta woda po kisielu, tak samo Diablo III na PS4, ale już takie Final Fantasy XIV prezentuje się imo znacznie lepiej na PS4, głównie dlatego że to MMO.

5. Gdzieś czytałem że za 20 $ można mieć cały komplet zawodników ( 8 chyba ) w KI i uznałem to za ,, podstawkę ".

6. Prawda, to już mój błąd. Mózg nie przetrawił ponad 150 gier z różnymi platformami.

W zasadzie to i tak każdy wybierze według gier które bardziej mu odpowiadają, sęk w tym, że o Halo 5, nowym Fable jest mało danych, z drugiej strony takie Killzone, Infamous 2 Son ma już sporo pokazów, trailerów itp. i mimo wszystko dla mnie wydają się pewniejszą opcją.

Odnośnie modelu F2P, wiele osób chwali np. PlanetSide2, więc obstawiam że nie jest to pay2win, i te gry to taki miły bonus dla nabywców sprzętu.

Moim celem nie było udowodnienie że PS4 ma lepsze gry/exy, ale że na pewno nie jest ich mniej, bo nawet jeśli odejmiemy cyfrówki i F2p to są bardzo zbliżone liczby. Tylko tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPARK wykorzystuje Kinecta w najlepszy sposób, na jaki ktokolwiek kiedykolwiek wpadł - kamerka yo domowe studio motion capture, które ma sprawić, że przygotowywanie cutscenek do swoich kampanii ma być bardzo proste. Kinect również nagrywa głos, który można potem przepuszczać przez różne filtry, więc filmiki będą miały też udźwiękowienie. God, I want this. ;_;

Jeśli to im wyjdzie, to rzekłbym że wersja PC, jeśli nie wymaga Kinecta, będzie wykastrowana.

Jakie są te dodatkowe ficzery FF XIV na PS4? Kojarzę tylko lepszą grafikę.

No i MMO na konsolach to jednak ciągle jest bardzo dyskusyjne przedsięwzięcie. A FF 14, nawet w wersji A Realm Reborn na PC i PS3 sprzedał się ok, ale szału nie zrobił, więc stawianie go na równi z Titanfallem jest chyba trochę nie fair wobec Microsoftu. Mówimy w końcu o grze ludzi, którzy od zera stworzyli potęgę Call of Duty, grze która zebrała większość nagród po tegorocznym E3. Wbrew nieekskluzywności Titanfall może być najpoważniejszym system sellerem nowego Xboksa.

O Fable Legends, mimo braku gameplayu, mam wrażenie że wiem więcej niż o Deep Down. Wiem o klasach postaci, wiem o modyfikowalnej strukturze gry, wiem że będzie można grać villainem, że gra jest nastawiona na kooperację z podziałem na role; mam pewien obraz tego, czym FL chce być. O Deep Down po wszystkich materiałach dowiedziałem się tylko tyle, że ma oprawę a'la Dark Souls, proceduralne korytarze po których się biega (no co, bieganie po korytarzach wypełniało w całości 7minutowy gameplay, chyba Capcom uważa to za ważny ficzer), dziwaczny setting i jest free 2 play. Już pomijam że większość rzeczy związanych z FL budzi mój entuzjazm mimo iż nie lubię multiplayera, a Deep Down z każdym kolejnym faktem ląduje coraz dalej od listy moich zainteresowań.

O Killzone i Infamous wiadomo dużo, bo wychodzą zaraz - o Dead Rising 3, SPARKu, Titanfallu, Forzie czy RYSE też już jest sporo. I z drugiej strony o The Order wiemy tylko tyle, że można rozczłonkowywać pluszowe misie (kolejny po Deep Down genialny sposób zaprezentowania nowej produkcji, seriously, ocb), a o Lily Bergamo nie wiadomo w sumie kompletnie nic.

Well, cała dyskusja zaczęla się od Twojego rzucenia od niechcenia, że PS4 ma 2x więcej gier, co daje mu przewagę. Prawda, że ma ich dwa razy więcej,, ale przy liczbie planktonu zmierzającego na tę platformę, przy ilości tytułów f2p, przy ilości crossgenów (z których niewiele stara się przekonać, że wersja PS4 jest tą najfajniejszą) stwierdzenie, który lineup jest lepszy wcale nie jest tak oczywiste. Mnie np. ten xboksowy przekonuje dużo bardziej, i to mimo iż Titanfall czy Forza mnie nie obchodzą; co ważniejsze, wydaje mi się zasadniczo mocniejszy, nawet po odfiltrowaniu subiektywnych preferencji.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest sztuka dla sztuki, bo mówimy o dziesiątkach gier, a każdy wie że max kilka gier to jest możliwy zakup po kupnie next gena dla większości. W zasadzie różnica sprowadza się do gustów.

Deep Down podobnie jak Fable ma być grą co-op, mi najbardziej brakuje choć screen shota z prawdziwej wersji gameplayu nowego Fable, o ile DD pokazał już co nieco to Fable nie. Dla mnie to bardzo ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy ktoś z Was zamawiał preorder PS4 na stronie RTV Euro? Mam na myśli 'kupon' za 100 zł, który gwarantuje dostępność konsoli w dniu premiery. Jeśli tak, po jakim czasie na Waszym koncie pojawiła się rezerwacja PS4 i pozostała kwota do zapłaty (1690 zł)? Kupon przyszedł do mnie dwa tygodnie temu, ale dalej rezerwacje na stronie puste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...