Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

@Kita - Poczekaj, aż będzie miała gry. Ponoć już w 2014. Nie ma się co spieszyć. Nie każda nowa konsola ma zapowiadane przed premierą funkcje na start. XBONE nie będzie miał wszystkiego związanego z LiveTV, PS4 nie będzie miało streamingu gier z PS3, a WiiU jeszcze nie ma gier. Cierpliwości.

@TGS - It's opposite week. Tak jak od lutego Sony skupia się na PS4 i rzuca raczej resztki w stronę Vity, tak teraz jest odwrotnie, co potwierdza, że Japonia to tylko handheldy. Niby gameplaye MGS V, Deep Down czy nowe od Sudy cieszy, ale to Vita dostała najwięcej najlepszych rzeczy (Gravity Rush 2 to w ogóle news targów). W sumie nie mam nic przeciwko, bo Vitę od dwóch tygodniu już mam (i zebrałem już btw więcej gier niż na 3DS, którego mam od europejskiej premiery - strange), ale liczę, że w tych ostatnich dniach pojawi się choćby Ridge Racer PS4 i jakiś tease czegoś dużego co ma szanse na opuszczenie Japonii. Sony ma chyba jeszcze 2 eventy.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubro, a ty ciągle to "nie ma gier". Założę się, że teraz by mu budżetu nie starczyło na wszystkie interesujące go tytuły.

Kita8000, a jakie gry Cię interesują i na co zwracasz uwagę? Jako posiadacz konsoli mogę Ci dużo powiedzieć.smile_prosty2.gif

Zdenio, jakoś nie wierzę, że Digimony były pierwsze. One przypominają trochę gorsze wersje Poków. Zresztą pierwsza częśc na GB wyszła około 23 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że teraz by mu budżetu nie starczyło

XDXDXD

Dobra cofam to co napisałem. Jest Wonderful 101, które pomimo wad prezentuje wysoki poziom i jest szalenie grywalne.

Oprócz tego WiiU nie ma dla mnie gier.

Zresztą znowu apeluję, żebyś spojrzał na to trochę chłodniejszym okiem. Jeśli najważniejszym tytułem konsoli w danym roku jest remake HD z minimalną ilością nowej zawartości (to nie Muramasa: Rebirth, Persona 4 Golden, MGS Twin Snakes czy MonHun3U) to nie jest dobrze. Serio.

Lubię WiiU, bo lubię Miiverse, będzie Mario Kart i Bayo 2, ale na chwilę obecną trzyma ją kroplówka.

Zresztą pierwsza częśc na GB wyszła około 23 lata temu.

Nie. 1996 nie był 23 lata temu.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke20 - Gdzie ja cokolwiek o Digimonach napisałem? tongue_prosty.gif

Lubro, po avatarze i sygnaturze wnioskuję, że kupujesz Shadow Fall 29 listopada? ;P Ja się cały czas zastanawiam... Ostatecznie chyba wezmę. Z Killzone'a, grałem tylko w dwójkę, przez parę godzin. Nie jestem więc fanem wielkim, ale graficznie ten nowy prezentuje się rewelacyjnie.

Edytowano przez Zdenio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reczywiście, figurki digimonów wyszły w 1995 roku.

Lubro, dobra w sumie z tym budżetem to przesadziłem, bo nie znam jego statusu majątkowego, ale na Wii U jest ok. 20-25 gier, w które naprawdę warto zagrać (patrz lista na IGN). To wydatek rzędu 3000 zł.

Wind Waker HD to najważniejszy tytuł wraz z Mario 3D World oraz DK. Wiele osób nie miało okazji w niego grać, ponieważ wydany został 10 lat temu, a GC nie osiągnął dużej popularności. Nie wiem jak będzie, bo nie żyję w czwartym wymiarze, ale zapowiads się naprawdę nieźle. Sprzyjają temu tytułowi opinie, że można odnieść wrażenie, iż jest to zupełnie nowa gra. Grafika zaś myślę, że prezentuje się wyśmienicie, a moc Wii U popchnęła ją do szczytu możliwości.

Zdenio, z tymi recenzentami to tak jakby powiedzieć, że dania kuchi włoskiej ma oceniać Chińczyk, a nie amator "włoszczyzny". Fan serii wie jak kolejna część powinna wyglądać. Poza tym redaktor IGNu, Jose Ottero napisał, że to definitywna wersja jednej z najlepszych gier akcji, i że posiada najlepszy system walki action RPG jaki ogrywał. Nie martw się, jest on na pewno bardzo doświadczony i kompetentny.

Może o tych digimonach to MeSSer mówił...

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień bez wtopy Microsoftu to dzień stracony.

Xboxa One nie należy stawiać pionowo, bo jego napęd nie jest w stanie utrzymać w tej pozycji płyty i się zniszczy.

Redmond poskąpił hajsu na PS3, które mogliby rozebrać i nauczyć się, jak robić taki slot ; )

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wierzę w sukces MS.

Nie wiem, ale jakoś nie widzę problemu. PS4 prezentuje się tak, że faktycznie można ją postawić poziomo/pionowo, ale jakoś nie wyobrażam sobie postawienia X1 pionowo... Szukanie problemu, dla samego faktu szukania.

Wiadomo, powinniśmy mieć możliwość wyboru jak chcemy ustawić konsolę, ale mówić od razu o wtopie ? Bardziej martwię się o słabsze bebechy niż o to, że X1 będzie musiał leżeć poziomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam czym chce być Deep Down. Serio.

Przyszłość, Nowy Jork, Smoki. Niby sieciowe, ale zachęca do gry w małych grupach. Niby ma fabułę, a f2p. W sumie pewnie będzie to działać jak Warframe, które pomijając setting opiera się na tym samym. Jak Capcom nie wykombinuje kompletnie beznadziejnych mikrotransakcji (a w MH Frontier G są takie nawet pomimo konieczności płacenia abonamentu), a gra opuści Japonię (w co teraz trochę powątpiewam) to zagram, ale czy będzie to jakieś dobre? Wygląda na chwilę obecną super, ale to Capcom.

Chciałem Dragon's Dogma 2 ;_;

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capcom Online Entertainment zrobił ich masę. Głównie shovelware na iOS, Androida i przeglądarki. Chyba nic na PC/duże konsole.

Ogólnie jest jeden plus. Capcom (wraz ze Square Enix) rujnuje każdą swoją serię. Nowej marki się chyba nie da zrujnować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wierzę w sukces MS.

A ja nie wierzę. Ale moja wiara nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. MS wali tyle kasy w promocje X-1, że to po prostu MUSI się sprzedać.

Nie wiem, ale jakoś nie widzę problemu. [...] ale jakoś nie wyobrażam sobie postawienia X1 pionowo... Szukanie problemu, dla samego faktu szukania.

Imo nie. Mam X-360, które na początku "plackiem" leżało, przez co musiałem wciąż szukać dla niego miejsca. Bo jest za duży, przez co mi się na półkach nie mieścił (nieco wystawał, co mi strasznie przeszkadzało), aż w końcu odkryłem czarne podstawki na jednym boku. Dedukując niczym pan Holmes, doszedłem do wniosku, że to musi oznaczać, że konsola może stać na boku. Teraz stoi, we wnęce (wentylacja ok) i nie przeszkadza. Dlatego brak możliwości stawiania X-1 jest dla mnie dużą wadą. Mam nadzieję, że X-1 slim za parę lat będzie można tak stawiać. Wtedy (być może, bo przekonany się mimo wszystko nie czuję) kupię.

Wiadomo, powinniśmy mieć możliwość wyboru jak chcemy ustawić konsolę, ale mówić od razu o wtopie? Bardziej martwię się o słabsze bebechy niż o to, że X1 będzie musiał leżeć poziomo.

Wtopa to oczywiście nie jest. Tylko pewna (imo duża) niedogodność. Co do słabszych bebechów, to to może mieć znaczenie co najwyżej przy exach. Przecież gros gier, to multiplatformówki. A tutaj będzie bez znaczenia, że X-1 jest słabsze od PS4. Po prostu gry będą robione przede wszystkim pod sprzęt MS, a dopiero później dostosowane (jeśli nie będzie to zbyt drogie i czasochłonne) do PS4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słabszych bebechów, to to może mieć znaczenie co najwyżej przy exach. Przecież gros gier, to multiplatformówki. A tutaj będzie bez znaczenia, że X-1 jest słabsze od PS4.

Nie do końca prawda. XBONE ma ten ESRAM, który ponoć może oferować jakiś dodatkowy boost, ale jest trudny do opanowania (taki Cell w PS3). Problem w tym, że oprócz tego XBONE jest sporo słabszy (GPU, różnica RAM). XBONE jest zatem i słabszy, i trudniejszy w programowaniu.

Multiplatformy będą się różnić. Kilka linków:

Need for Speed: Rivals

Świetny artykuł DF

Destiny

Różnica będzie. W przypadku exów spora, w przypadków multiplatform conajmniej zauważalna.

I tak wszystko będzie wyglądać najlepiej na PC, więc to bez znaczenia

EDIT @ down, bo nie będę pisał nowego posta dla jednego zdania.

PS3 miało mieć niesamowitą moc i w ogóle cud-miód i orzeszki.

Nie. Różnica pomiędzy PS3, a X360 nie była tak duża jak teraz przy nowych konsolach.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, na chwilę obecną są to spekulacje. PS3 miało mieć niesamowitą moc i w ogóle cud-miód i orzeszki. A niespecjalnie to widać. I pisze tutaj o normalnym użytkowniku konsol a nie o geeku, który ma mokro w gaciach przy porównywaniu tabelek.

Dlatego wydaje mi się, że mimo wszystko, koniec końców, multiplatformówki będą wyglądały podobnie na obu sprzętach.

@Up

Co wyszło w praniu dopiero później. Prze pierwsze lata PS3 miało być wręcz mordercą, tylko dodatkowe pokłady mocy miało ukryte. Widocznie ukryte bardzo głęboko, bo nikt ich znaleźć nie potrafił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam czym chce być Deep Down. Serio.

Ah, tajemnica rozwiązana - wczoraj bodajże zarzuciłem linkiem do materiałów z Deep Down zastanawiając się czy tylko ja mam skojarzenia z Animusem i licząc na odpowiedź a widzę, że dyskusja o wszystkim toczy się tutaj... może jednak by o grach rozmawiać w desygnowanym temacie? tongue_prosty.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, trochę się to kłóci z linkiem którym zarzuciłeś jakiś czas temu, że wersje gier na PS4 będą ograniczane względem Xbone.

Faktycznie, tym razem różnica między mocą konsol to coś co uwielbiamy - różnice w cyferkach w GPU i RAM'ie, tego nie da się w żaden sposób zbić, bo matematyka nie kłamie.

Odnośnie Deep Down, to mi akurat podoba się to że gra będzie F2P. Modelu mikrotransakcji jeszcze nie znamy, więc póki co należy być dobrej myśli.

Ogólnie PS4 plusuje coraz bardziej a Microsoft nic, tak jakby ich to nie dotyczyło. W dodatku ta oferta Plusa na pażdziernik, aż strach się bać. Chyba jedynym powodem do kupna X1 są exy MS.

Nie rozumiem. Myślałem, że nowa generacja to będzie walka na śmierć i życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie PS4 plusuje coraz bardziej a Microsoft nic, tak jakby ich to nie dotyczyło. W dodatku ta oferta Plusa na pażdziernik, aż strach się bać. Chyba jedynym powodem do kupna X1 są exy MS.

Nie rozumiem. Myślałem, że nowa generacja to będzie walka na śmierć i życie.

? Przecież cała polityka zwrotu o 180 stopni MS jest efektem lepszej oferty Sony. Na hardware już nic nie poradzą, coś tam podkręcili, coś tam rzucili o pokładach ukrytej mocy i w sumie to wszystko, na co mogą poradzić.

Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie po premierze tak naprawdę, obstawiam jednak że PlayStation wróci na pozycję mocnego lidera rynku konsolowego. Sony ma po prostu więcej doświadczenia i dużo lepiej się przygotowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ma po prostu więcej doświadczenia i dużo lepiej się przygotowało.

Więcej doświadczenia bym zamienił na "uczenie się na błędach". Sony jest w branży jedną generację dłużej niż MS. Jeśli doświadczenie ma coś do rzeczy to Nintendo byłoby daleko przed konkurencją. Jest tylko w Japonii na handheldach.

No i dochodzi... klątwa trzeciej konsoli. Laugh all you want...

Sony - PS3 z fatalnym początkiem

Nintendo - 64* - fiasko sprzedażowe w walce z nowym na rynku PS + kartridże skompromitowane przez Sony przy okazji FF7

- No i po kolejnych dwóch konsolach (GCN i Wii) trzecią jest teraz WiiU, który jak sobie radzi? No właśnie.

Sega - Saturn

Teraz Microsoft ma trzecią konsolę i jasne, że będą mieli problemy. Nie mam pojęcia skąd się to bierze, ale to przerażająco dokładny trend.

*

Swoją drogą to jeden z powodów, dla których lubię Sony. Weszli na rynek odbierając nieuczciwie zdobytą przez Nintendo przewagę za czasów NES. Good guy Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej doświadczenia bym zamienił na "uczenie się na błędach". Sony jest w branży jedną generację dłużej niż MS. Jeśli doświadczenie ma coś do rzeczy to Nintendo byłoby daleko przed konkurencją. Jest tylko w Japonii na handheldach.

W sumie o to mi chodziło. Sony już było na szczycie (z PS2 na absolutnym możliwym), spadło z niego (launch PS3), powoooli ciężką pracą wdrapywało się nań z powrotem całą generację i teraz wie, co zrobić, żeby znowu z niego nie spaść.

Microsoft z kolei ma za sobą dopiero niewielki sukces pierwszego Xboksa i spory 360. Natomiast tego doświadczenia z nieudanego launchu nie ma.

But boy, they are learning this lesson hard way now.

Nintendo pływa w chmurach i wierzyło przy Wii U, że piorun uderzy dwa razy w to samo miejsce. Trochę inna sytuacja.

Natomiast z klątwą trzeciej konsoli coś faktycznie jest.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że podasz mi swoje Nintendo ID Lubro...

Ninny króluje w Japonii pod każdym względem. Wii U szybciej osiągnęło tam milion sprzedanych sztuk. 3ds króluje na całym świecie, przez co można stwierdzić, że Big N króluje na całym świecie (mam nadzieję, że ich duch nie opuści po śmierci legendarnego Hiroshiego Yamauchi, wierzę w Iwatę, Reggiego i Shigeru).

Jak to nieuczciwie?! To najprawdopodobniej dzięki nim powstało Playstation. Nintendo ruszyło gry video i zapewniło im miażdżącą popularność. Każdy fan gier powinien być wdzięczny panu Yamauchi i panu Miyamoto. Chyba, że drugie znaczenie (Sony nieuczciwie odebrało) to zwracam honor.

Zobaczymy XONE, ale nie do końca jasno przedstawia się ta zasada... najpierw Sony traciło na ps3. Podsumowując, konsola ta okazała się sukcesem. Nintendo zawsze zarabiało, do czasu pierwszej straty w 2012 roku. Tak więc N64 i nawet GC były dochodowe i wychowywały kolejnych fanów Nintendo. Czy to porażka?

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...