Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

MS jednym newsem robi krok do przodu, a następnym krok do tyłu. Nie rozumiem, co Microsoftowi przeszkadza w wypuszczeniu konsoli na raz na całym świecie, albo chociaż Ameryka Północna + Europa. Coraz bardziej zaczynam myśleć, że MS nie zamierzał wydać konsoli w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wydali gdzieś w 2014 to już by przegrali. Są pospieszani przez Sony, które (być może) jest pospieszane przez Nintendo (Nie mogą wydać ps4 później, ponieważ Wii U ciągle tanieje i jest coraz bardziej atrakcyjne dzięki nowym grom).

To dobrze, że Wii U powstało tak wcześnie. Nintendo ma dzięki temu przewagę (którą po części zaprzepaścili wydając niewiele gier). Niech złapią trochę multiplatform. Wii było na rynku ok. 7 lat (konkurencja ok. 9). Dzięki temu mogą być dobrzy graficznie przez jakiś czas. Dzięki temu szybko wydadzą potężnego 9th gena.

Mam takie przeczucie, że Ms. może przegrać tą generację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie przeczucie, że Ms. może przegrać tą generację.

Ja jestem tego niemal pewien i mógłbym na to postawić u bukmachera, jednak najprawdopodobniej skończę z dwiema konsolami,ale na razie nie wiem którą kupię jako pierwszą. Na przekonanie mnie MS i Sony mają czas do tegorocznych świąt, na razie cenowo i sprzętowo wygrywa PS4 (lineup startowy na razie w miarę wyrównany), ale kto wie, może na gamescomie MS zapowie jakiegoś system sellera na okres świąteczny.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Ty na prawdę chyba żyjesz w innym ( swoim ) świecie. Nintendo nie ma żadnej przewagi. Zapewne pre-orderów PS4 rozeszło się już więcej niż Wii U od premiery do dziś. Wii U nie złapie multiplatform, po co ładować środki finansowe w gry dla tak małej liczby konsol ? Wii U nie oferuje nic grom multiplatformowym, czego nie oferuje X360/PS3 i X1/PS4. Statystyki nie kłamią i same Nintendo mówi, że jest problem, a mówią także, że ceny konsoli nie mają zamiaru obniżać, więc nie wiem skąd masz takie info.

Nintendo i potężny next gen... to się uśmiałem. Z ich polityką to next-gena porównywalnego do X1/PS4 można się spodziewać kiedy te dwie wspomniane platformy będą zmierzać ku końcowi swojego żywota.

Co do jednego się zgodzę, MS przegrał tą generację. Odpuścić tak wielki rynek jakim jest Europa i oddać go bez żadnej walki jest totalnym nieporozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watch dogs, Batman AO, Batman AC AE, Splinter Cell Blacklist, Need for speed most wanted U, AC Black flag, tytuły startowe, Call of duty ghosts, Deus ex human revolution, coś tam jeszcze i może gry EA jak się dobrze sprzeda konsola.

Oczywiście, że mają przewagę. To oni na gwiazdkę będą mieli interesującą bibliotekę i niską cenę (jedyną, kt?ra się nadaje na gwiazdkę).

Zauważ, że zawsze w historii najlepiej sprzedawały się słabsze sprzęty: gameboy, ps2, psone, wii. Czuję, że Wii U po wydaniu gier może być sukcesem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie liczby dostępnych krajów to dla nas zła decyzja, ale z biznesowego punktu widzenia to strzał w dziesiątkę. MS skupia się na najważniejszych rynkach (UK, US, Australia, Kanada), na tych gdzie przegrali z Sony najbardziej (Hiszpania, Niemcy) i na szybko rozwijających się krajach (Brazylia, Meksyk). Drobnicę typu Polska, Japonia, Belgia, Szwecja, itp. i tak znowu bezapelacyjnie wygra Sony. Boli tylko fakt, że Polska to Tier 3 lub Tier 4 i pewnie XBONE w naszych sklepach się pojawi w drugiej połowie 2014.

Jeśli Microsoft na serio ma problemy z produkcją eSRAM do swoich konsol (a opóźnienie premiery na zaplanowanych dotychczas rynkach jest doskonałym na to dowodem) i będzie miało na start mniej dostępnych zestawów niż Sony to takie skupienie się na ważnych regionach jest dobrą decyzją.

Rushed console, rushed games, rushed technology, rushed company.

Watch dogs - Port wersji na PS360, a nie nextgenowych i PC

Batman AO - Brak multi, full price

Batman AC AE - Późny, nienajlepszy port, full price

Splinter Cell Blacklist - Brak lokalnego co-op

Need for speed most wanted U - Bardzo dobry port i najlepsza z dostępnych gier na WiiU, ale pełna cena, późno i mniej graczy w sieci naraz (chyba 6)

AC Black flag - Hmm... No niech będzie, że wersje na PS3 i PS4 mają dodatkowy content

tytuły startowe - XD?

Call of duty ghosts - Znowu będzie w szczycie 1000 osób jak z Black Ops 2

Deus ex human revolution - 2,5 roku po premierze, full price

może gry EA jak się dobrze sprzeda konsola - not even FIFA/Madden

Zauważ, że zawsze w historii najlepiej sprzedawały się słabsze sprzęty

Zauważ, że pierwszy nextgen (a za takiego chcesz uznawać WiiU) nigdy generacji nie wygrał. WiiU to Gamecube 2 - dostanie parę gier, ale sprzeda się 3x gorzej niż główny konkurent.

Odchodząc od tematu.

Last Friday, Sony Computer Entertainment America registered the domain "helldiversgame.com

Ten zapach nowych IP. :megusta:

A i we wpisie na blogu Playstation o Gamescom pojawiło się zdanie.

The show will be packed with news on both announced and unannounced titles ? suffice to say, you won?t want to miss it.

Liczba mnoga. lol.gif

czarny scenariusz - LBP 3 PS3, some indies PS3/Vita, nowe Uncharted na Vitę od Bend i jakaś nowa HD kolekcja

realistyczny scenariusz - Data PS4 i lista starterów, jakieś 2 nowe tytuły na PS4, pricedrop Vity i kart pamięci, jakieś 2-3 nowe tytuły, pricedrop PS3 (?), data premiery GT6, trailer singlowego DLC do TLoU

Shhhh only dreams now - GTAV nextgen czasowo ekskluzywne dla PS4, Syphon Filter PS4, Wipeout PS4, Dark Cloud PS4, nextgen Gran Turismo tech demo

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że Wii U powstało tak wcześnie. Nintendo ma dzięki temu przewagę (którą po części zaprzepaścili wydając niewiele gier). Niech złapią trochę multiplatform. Wii było na rynku ok. 7 lat (konkurencja ok. 9). Dzięki temu mogą być dobrzy graficznie przez jakiś czas. Dzięki temu szybko wydadzą potężnego 9th gena.

Takie teksty to skrajne fanboy'stwo :) WiiU to fajna konsola... kupiłeś to się nią ciesz ale nie próbuj wszystkim wmawiać ża powinni ja kupić bo to za chwile będzie wieki hit. WiiU powstało za późno co najmniej o 2-3 lata i przez to nie tyle zyskało przewagę, co musi odrabiać zaległości wydająć gry które na PS3/X0 wyszły już dawno temu i większość ludzi zagrała (wypunktował to Lubro). Przewagi którą miało Wii nad konkurencją WiiU mieć już nie będzie, a graficznie na starcie jest do tyłu. Jedyna szansa to w grach które N robić potrafi jak mało który wydawca.

Oczywiście, że mają przewagę. To oni na gwiazdkę będą mieli interesującą bibliotekę i niską cenę (jedyną, kt?ra się nadaje na gwiazdkę).

Odpowiedz sobie na dwa pytania:

Jakie będą tytuły których nie ma PS3/X0? Jakie tytuły z PS4/X1 są na WiiU zapowiedziane też?

Teraz postaw się w pozycji kogoś kto ma którąś z pierwszych czy kupi WiiU? Jeżeli nie ma konsoli w ogóle to czy zainwestuje w taką która na starcie jest gorsza sprzętowo?

Zauważ, że zawsze w historii najlepiej sprzedawały się słabsze sprzęty: gameboy, ps2, psone, wii. Czuję, że Wii U po wydaniu gier może być sukcesem.

Aleś przykładami rzucił. Nie pamietam jak z PS ale PS2 słabe w momencie startu nie było. GBoy to przenośka i przypomnij mi jaka to konkurencję miała? Sukces Wii opierał się na innowacyjnym sterowaniu.

Ograniczenie liczby dostępnych krajów to dla nas zła decyzja, ale z biznesowego punktu widzenia to strzał w dziesiątkę.

Do końca się nie zgodzę bo nie bierzesz pod uwagę jak to wygląda PR'owo. Choć zapewne ktoś to policzył czy zysk tam przeważy stratę tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i PR zadbał, żeby to nie wyglądało AŻ tak źle. Microsoft obiecuje darmową grę za opóźnioną realizację zamówień przedpremierowych w tier 2. Do tego parę ostatnich tygodni pozwoliło MS zerwać łatkę tych złych i słabszych niż konkurencja. Teraz są już tylko troszkę słabsi i troszkę bardziej źli, bo wszystko jest za paywallem. PR MS po początkowych wpadkach robi teraz doskonałą robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na wymus te negatywy o multiplatformach na wii u. Tytuły srartowe: Tekken (najlepszy, bo w 1080 p, a nie 720 jak na innych konsolach), AC 3, Mass effec 3 SE, Call of duty bo2 (coop lokalny jedna osoba na gamepadzie dróga na TV wii remotem. Chyba niezłe, co?. Need for speed w najlepszej wersji konsolowej (developerzy dzięki większemu ramowi mogli wykożystać lepsze tekstury z PC plus bajery gamepada).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślałbym w tym momencie jeszcze Microsoftu i X1, jako konsoli, która jest skazana na porażkę z PS4. Przykład PS3 pokazuje dobitnie, że słabszy początek nie musi się równać przegranej generacji (choć MS, tak jak w tej generacji Sony, będzie musiał się starać żeby choć zremisować).

W tej chwili MS powinien przede wszystkim odwrócić decyzję, od czasu której wszystko z Xboksem zaczęło się dziać źle - tę o pozbywaniu się first party. Gwiazda Halo nie świeci już tak jasno jak kiedyś, Gearsów więcej pewnie nie będzie, X1 potrzebuje zróżnicowanej, szerokiej biblioteki exclusivów. Pierwszy rok z Quantum Break, RYSE, Halo 5, D4, Forzą 5, Sunset Overdrive i Dead Rising 3 to dobry rok, ale co potem? Nawet jeśli te gry pozostaną exclusivami na stałe, a deweloperzy dalej będą produkować wyłącznie na X1, to przed 2016 następnych gier nie wydadzą. W perspektywie majaczą się jeszcze jakieś gry RARE, Lionheadu i Black Tusk. To byłoby fajnie w drugiej połowie generacji, gdy X360 potrzebował trochę więcej miłości first party, ale przy nowej generacji jest pojedynek na szpile i gry, i w perspektywie Microsoft jest na przegrywającej pozycji. Niech kupi trochę deweloperów - gdyby zrobili first party z takiego Remedy, zainwestowali w rozbudowę studia tak, by ci mogli robić Alana Wake'a 2 spełniającego nieudane założenia jedynki, a do tego zapewnili sobie wieczną ekskluzywność QB, ja już miałbym gigantyczny argument za Xbox One. Inni deweloperzy też powinni zostać rozbudowani. Jeśli Naughty Dog może robić dwie gry (i obie zgarniają średnią ocen 90%+), a Sony Santa Monica trzy, to czemu 343 czy Lionhead wciąż dłubią po jednej naraz?

Microsoft powinien był kupić jakiegoś dobrego deva po rozpadzie THQ. Do wzięcia było Volition, Big Huge Games, Vigil Games, Relic (ten ostatni mógłby ładnie promować Win8, raczej lepiej niż SPARK i Halo Spartan Assault). Nic nie kupili. A przecież muszą widzieć, co się dzieje z grami u Sony.

@Luke 20: Na Wii U nie ma większości multiplatform. Koniec, kropka. Spójrz na to, co wychodzi w przeciągu miesiąca. Saint's Row IV? Nope. PayDay 2? Nie. The Bureau? Nie. Killer Is Dead? Lost Planet 3? Diablo 3? Brothers: A Tale of Two Sons? GTA V? Nie, nie, nie, nie i nie.

Wii U dostaje w tym czasie wyłącznie premiery Ubisoftu (Splinter Cell i Rayman) i Wonderful 101. Pewnie fajne gry. Ale to trzy fajne gry. A nie 10 (+ na PC jeszcze fajniej, bo wychodzi Rome Total War i dostaje w końcu port Castlevanii: Lords of Shadow). I nic, co może zawalczyć o tytuł Gry Roku, jak GTA V.

(dlaczego mam przeczucie, że dostanę w odpowiedzi posta, że Saint's Row IV, Brothers, Killer Is Dead i Diablo są grami w takim samym stylu...)

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się - dla większości z nas najważniejsze jest ile prawdziwych AAA gier dostanie każdy ze sprzętów, a tutaj Wii U mimo że jest już na rynku przegrywa z kretesem. Nikt kto nie jest fanem gier od Ninny nie powinien inwestować w WII U żeby się później, najzwyczajniej w świecie, nie rozczarować. Wii U ma multiplatformy, ale PS4 i X1 ma ich więcej, będzie miało więcej, a po pewnym czasie będzie mieć wyraźne lepsze multiplatformy.

Główna zaleta Nintendo - kontrolery - jest też u konkurencji w dużo lepszej formie.

Dzięki czemu PS4 wygra z X1 ?

Jest tańsza, mniejsza i mocniejsza. ( co jest niemożliwe z punktu widzenia ekonomii... )

Gry to kwestia subiektywna, choć Sony dało popis grami na PS3 więc to MS też jest w gorszej sytuacji w tym punkcie.

Pada i dashboard Sony poprawiło, poprawili szeroko rozumiany online, multiplatformy będą takie same albo lepsze na PS4,każdy dostanie headset - główne zalety Xbox 360 nad PS3 wyparowały. Nawet premierę u nas będzie mieć wcześniej.

I znów.

Xbox One powinien kupić fan gier od MS, i tyle.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawili szeroko rozumiany online, multiplatformy będą takie same albo lepsze na PS4

Z tymi punktami się nie mogę zgodzić. Online to regres bo teraz każdy musi płacić za plusa, a z multiplatformami niggdy nie wiadomo. PS3 też sprzętowo było lepsze od X0, a wszyscy wiem jak wyglądała sytuacja przez kilka lat current gena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 też sprzętowo było lepsze od X0, a wszyscy wiem jak wyglądała sytuacja przez kilka lat current gena.

Ale PS3 było trudne w programowaniu ze względu na swoją architekturę. Czwórka jest niemal identyczna jak X1, a przy tym mocniejsza. Nawet chamskie porty z konsoli MS będą wyglądały dobrze.

Sytuacja z multi jest niepewna, bo obydwie firmy wprowadzają zmiany, ale tu dużo zależy od usług poszczególnych gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi punktami się nie mogę zgodzić. Online to regres bo teraz każdy musi płacić za plusa, a z multiplatformami niggdy nie wiadomo. PS3 też sprzętowo było lepsze od X0, a wszyscy wiem jak wyglądała sytuacja przez kilka lat current gena.

Inaczej się nie dało z tym online. Odpowiedź - kasa. I tak masz w komplecie gry Plusowe, jakie by nie były. Krok do tyłu, dwa do przodu.

Musimy pozostać realistami. Do każdej beczki miodu dodaje się łyżkę dziegciu.

Sytuacja z multiplatformami wygląda tak, że PS4 jest takie samo jak X1 ale lepsze - graficznie - o połowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że Microsoft wystrzeże się problemów ze swoimi konsolami tak jak było w przypadku X360. Osobiście bardziej wolę PlayStation bo Sony jest według mnie firmą która tworzy niezawodne produkty. Mam PS3 i PSP i nie mam z nimi najmniejszego kłopotu a korzystam z nich prawie 2 lata. Na Wii U nie miałem okazji grać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy projektowaniu X1 niezawodność była jednym z priorytetów, bo kto jak kto, ale MS wie co to znaczyć stracić kasę przez awarię. Zresztą wersje od jaspera w górę są niezawodne więc o awaryjność bym się nie martwił.

@Down

Naught Dog może pokazać coś w stylu Halo na imprezie Microsoftu. Po prostu poinformują ludzi, że jakaś konkretna gra jest produkowana.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gamescomu Sony podobno ma się skupić na Vicie. Mam nadzieję, że to nieprawda i przynajmniej 1/3 konferencji poświęcą PS4. Przydałyby się zapowiedzi dwóch nowych gier... Media Molecule robi teraz Tearaway na Vitę, więc wątpię, żeby było coś od nich. A Naughty Dog jest świeżo po wydaniu TLoU, nad którym pracowało jeszcze w czasie robienia trzeciego Uncharted. Na pewno można się spodziewać exa od nich, ale chyba nie teraz. Chociaż zapowiedź Uncharted 4 bardzo by mnie ucieszyła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową generację konsol to już przegrało Nintendo. Nawet sam Michael Pachter w swoim cyklicznym programie na Game Trailers mówił, że sprzedaż tej konsoli jest po prostu tragiczna. Microsoft i Sony będą iść łeb w łeb, spoglądając sobie na ręce i zapożyczając potencjalnie ciekawe pomysły.

Jeżeli chodzi o dostępność konsol to wydaje mi się, że jest to podyktowane całkowitym zwrotem polityki firmy. Tak, jakby część sprzętu była już wyprodukowana, ale burza po prezentacji Dona Mattricka, krytykowane rozwiązania sprzętowe, gorsze parametry i tak dalej, zmusiły Microsoft do radykalnego cięcia i zrobienia partii sprzętu od nowa. Może nie całkowicie od początku, ale z gruntownymi zmianami. Ballmer pewnie się wkurzył, podziękował Mattrickowi za współpracę i postawił na sprawdzone rozwiązania. Do Chin poszło nowe zapotrzebowanie, wraz z nową specyfikacją konsoli Xbox One (wyższe zegary taktujące, może i zestawy bez Kinecta), a wykonanie tego wymaga czasu. Wobec tego postawiono na rynki najbardziej chłonne, czyli Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania.

Taka jest moja teoria :) .

Co, do gier i Gamescomu, to na oficjalnej stronie The Crew jest informacja, że na targach zostaną pokazane nowe materiały z produkcji. Turn 10 Studios też coś związanego z Forza Motorsport 5 na pewno zaprezentuje.

Mi się marzy zestaw bez Kinecta w obniżonej cenie i na taką zapowiedź ze strony Microsoftu liczę :) .

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu już potwierdzili że nic z tego, na pewno na start nie będzie Kinect - less zestawów. Pewnie po roku MS znów zmieni politykę i wyda samego Xbone w cenie PS4, ale przedstawiciele MS potwiedzili że nic nie planują na ten moment z usunięciem Kinecta. Według nich, wszyscy pragną Kinecta, ale nie zdają sobie z tego jeszcze sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xboksowego planu, by stać się również platformą do oglądania seriali ciąg dalszy - obok Halo od Spielberga być może wyłącznie na Xbox One pojawi się też nowa, amerykańska wersja klasycznego brytyjskiego serialu sci-fi Blake 7.

http://hatak.pl/arty...ion-na-xbox-one

Ja jestem na ostrożne tak (Netflix ze znakomitym House of Cards i dobrym nowym sezonem anulowanego parę lat temu Arrested Development pokazał dobitnie, że seriale produkowane poza TV mają rację bytu) i mam nadzieję że ten VOD będzie dostępny w Polsce.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...