Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Możliwość jak najbardziej istnieje, a zabawy sobie za bardzo nie zepsujesz,ponadto możesz też, jak ja, ograniczyć spoilery do minimum przez przeklikiwanie wszystkich dialogów. Robiłem tak i to działa - mam bardzo mgliste pojęcie, o co chodzi w wykonanych przeze mnie misjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z odblokowaniem nowych klas? Przysięgam, że kupiłem już chyba z 10 Veteran Packów i cały czas losuję postaci, które już mam, za wyjątkiem turiana sentinela. Ponadto cały czas dostają te same bronie i te same upgrade'y. A szkoda, bo przydałby mi się krogan soldier albo asari adept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z odblokowaniem nowych klas? Przysięgam, że kupiłem już chyba z 10 Veteran Packów i cały czas losuję postaci, które już mam, za wyjątkiem turiana sentinela. Ponadto cały czas dostają te same bronie i te same upgrade'y. A szkoda, bo przydałby mi się krogan soldier albo asari adept.

Trudno jest trafić ale jakoś idzie. Ja odblokowałem:Kroganin Żołnierz, Drell Szturmowiec, Turianin Strażnik , z czego 4 razy trafiłem już na Turianin Strażnik, 2 razy na Drella.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z odblokowaniem nowych klas? Przysięgam, że kupiłem już chyba z 10 Veteran Packów i cały czas losuję postaci, które już mam, za wyjątkiem turiana sentinela. Ponadto cały czas dostają te same bronie i te same upgrade'y. A szkoda, bo przydałby mi się krogan soldier albo asari adept.

Losowanie nowych ras jest upierdliwe, strasznie. Dopiero jak dobiłem strażnikiem do 20 lvlu, odblokowałem turianina. A wcześniej nic, kompletnie nic - same bonusy do broni, amunicji itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc po raz drugi ME2, zahaczyłem dziś o Ilium, żeby zrobić lojalkę Mirandy i zrekrutować Samarę i tego Drella. I zwórciłem przy okazji uwagę na kwestię

Raknii. Otóż jeśli przepta się Asari - wysłanniczkę królowej Raknii, mowi ona, że Raknii rozpętały wojnę w galaktyce nie z własnej woli, jakby coś je kontrolowało, i królowa wierzy, że to, co zaburzyło ich pieśń, jest tropione przez Sheparda (czyli Żniwiarze). Sugeruje to, że rasy posługujące się telepatią (tak jak Raknii czy - prawdopodobnie, biorąc pod uwagę sposób działania nadajnika z Eden Prime - Proteanie) są bardziej podatne na indoktrynację ze stron Żniwiarzy niż rasy nie posługujące się nią. Ale niesmak, że decyzje z Noverii będą w trójce tylko for teh lulz, pozostaje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po sesji co-opa, oficjalnie uważam, że Vanguard jest przegięty, przed chwilą skończyłem grę na Silver z 20k punktów przewagi nad drugim zawodnikiem w kolejności. Praktycznie nie potrzebuję wsparcia (za wyjątkiem turretów) a to, że niszczę Phantoma sam na sam uważam mocno za OP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, od czegoś musiał się ten cykl zacząć.

Ktoś/coś musiało popchnąć w ruch te "zbiory" co kilka tysięcy lat.

Nie mogli się tak po prostu pojawić/wyewoluować, są istotami nieorganicznymi.[...]

Błąd. Wczoraj kończyłem ME2 i na końcu EDI tłumaczy, że

Żniwiarze sa hybrydami istot nieorganicznych i organicznych. Z papki z ludzkiego DNA powstaje przecież Ludzki Zniwiarz

Polecam ten fragment się wsłuchać bo duzo cennych informacji tam jest.

Aha i apropo wydarzeń przed ostatnia misją. Czy mogłby ktoś mi wytłumaczyć poniższe ?

Po zdobyciu modułu identyfikacyjnego jest on instalowany na Normandii. W tym czasie mozna zrobić lojalke legiona itp. Później jest rozmowa z Jokerem, że połączenie modułu z Normandią trochę jeszcze potrwa i będzie musiał chyba na misję polecieć transporterem. W tym czasie cały zespół wsiada do transportera i wszyscy odlatujemy. Później wiadomo co się dzieje i Shep wraz z ekipą wraca na Normandię i moduł jest zainstalowany.

No i moje pytanie brzmi. Przechodziłem już ME2 trzeci raz i nigdy nie rozumiem GDZIE oni się tym transportowcem wybierają ? Na jaką misję ? No chyba przecież na ostatnia misję się promem nie chcieli udać przez Omega 4, że cała ekipa tam wsiadła i na Normandi została tylko załoga ? Przeciez moduł identyfikacyjny jest na Normandii i jeszcze nie zainstalowany... Dopiero po powrocie dostajemy komunikat, że moduł już ok i możemy ruszać

Za każdym razem w tym momencie jestem zagubiony... Nie rozumiem tego albo po prostu coś mi umknęło ?

Z góry dzięki za wyczrpujące wyjaśnienia i przemyślenia.

Na dziś został tylko Arrival :P Nie chcemy przecież żeby Atak zaczął sie przed 8 marca :D

Edytowano przez daverox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba wstawka "w tym samym czasie" - ty lecisz promem na ostatnią misję fabularną, jaka ci została, a oni mają gości. Tak mi się przynajmniej wydaje. Albo po prostu jakąś mało ważną sprawę lecą załatwić i BioWare nie chciało się tego do gameplaya wstawiać...

Odnośnie odniesiena do cytatu

To wcale nie oznacza, że

nie zostali stworzeni. Suweren powiedział, że są tworem zbyt złożonym, żeby istoty organiczne mogły go pojąć, czyli prawdopodobne jest, że na początku byli rasą opartą na tkance, która wyewoluowała do poziomu biomechanicznego; w takim wypadku zostali by stworzeni przez własny gatunek, a ich nadrzędnym celem jest zapewnienie jego ciągłości. Lub też są jak Borg - asymilują inteligentne formy życia w celu wzmocnienia swojego gatunku i zwiększenia różnorodności. Ale mi się wydaje, że BioWare tutaj przekombinuje...

Na razie wiemy tylko, że zadaniem Zbieraczy było stworzenie z ludzkiego DNA nowego Żniwiarza, ale nie mamy pewności, czy Żniwiarze robią to samo po "zbiorach". Moja teoria oparta o Warhammera 40,000 i C'tan jest parę stron wcześniej, zgadza się całkiem sporo. Z drugiej strony, Lem pisał o ewolucji maszyn w ">>Niezwyciężonym<<".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat ME ostatnio wraca, to znowu zaczyna mnie nurtować jedna kwestia - rozwiązanie zagadki żniwiarzy. W końcu ktoś musi stać za nimi, ktoś te maszynki stworzył i ktoś kazał im co 50 tysięcy lat robić z z wszystkich żyjących istot papkę. Nie przyjmuje do siebie stwierdzenia, że tak miało być i już, to dla mnie jednak trochę za mało. Mam nadzieje, że na scenie w ME3 pojawi się jeszcze jakiś trzeci gracz w tej wojnie, przynajmniej na moment.
Być może pod tym względem są podobni do Gethów. Mieli jakichś stwórców, ale wymknęli się im spod kontroli. Jeśli byli wystarczająco inteligentni to zaczęli tworzyć doskonalsze wersje siebie.

Co do nowego ME to boję się, że będzie w nim położony znacznie większy nacisk na FPSa. W poprzednich częściach mieliśmy kupę czasu żeby robić poboczne questy, a tutaj dużą rolę odegra presja. No niby jak mamy się bawić np. w zbieranie minerałów z planet, gdy żniwiarze rozpruwają wszystko na około?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Bioware nagle zatrudnili jakiegoś pedofila do pisania fabuły? W tym nowym trailerze kolejne dziecko, które "tragicznie" ginie... Już naprawdę bardziej prymitywnie nie da się wzruszać. Może jeszcze okaże się w końcówce ME3, że Żniwiarze to sterowane zdalnie robociki jakiegoś dziecka pradawnej rasy i Shepard będzie musiał pokonać je za łzami w oczach... Może jeszcze dzieciaka nam dołączą do drużyny?

Po tym jak wsadzane wszędzie dzieciaki (z domieszką idiotycznej fabuły;p) zniszczyły

nie chcę, żeby z ME3 stało się to samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2UP

Nie ten dział.

@Shadow

Tak sobie pomedytowałem chwilę, łupiąc skałę w Minecrafcie i olśniło mnie, że "cykl" Żniwiarzy

niekoniecznie musi służyć zdobywaniu materiału genetycznego do budowy nowych Żniwiarzy; mogą oni potrzebować też tego DNA do konserwacji i napraw swoich "ciał" - skoro są istotami biomechanicznymi, elementy biologiczne po jakimś czasie zaczną ulegać uszkodzeniom i konieczna będzie ich wymiana. Świadczą o tym dwie rzeczy:

-ludzki Żniwiarz w bazie zbieraczy powstał z DNA zdobytego na kilkunastu małych koloniach, a mimo tego był już niemal w pełni sprawny

-Żniwiarze po zakończeniu cyklu zapadają w hibernację w ciemnej przestrzeni na kolejne 50,000 lat. Jeśli moja teoria jest prawdziwa, robią to, by ograniczyć uszkodzenia elementów organicznych do minimum; cykl następuje regularnie co 50 tysięcy lat, czyli populacja Żniwiarzy utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie, inaczej cykl musiałby ulegać wydłużeniu w miarę zwiększania się zapotrzebowania.

@EDIT

@UP

Upychanie idiotycznie ginących dzieciaków to standardowy patent Hollywood na wzruszenie obżartego hamburgerami amerykańskiego widza, którego bardziej obchodzi "dzieciak z sąsiedztwa" niż ginący setkami zwykli, szarzy ludzie. Czyli zapewne dzieciorów w ME3 będzie pełno. I zapewne cut-scenka z DoW II: Retribution "Exterminatus of Typhon Primaris", trwająca całe 2 minuty będzie miała w sobie większy przekaz emocjonalny niż całe ME3.

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP No popatrz, popatrz. Wszystko trzyma się kupy i brzmi bardzo sensownie. Tyle tylko, że ludzie z BioWare'u nie koniecznie muszą zaserwować nam coś z sensem, tylko coś co ma nas wcisnąć z wrażenia w fotele. Mimo wszystko fajnie by było jakbyś miał rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na boga, ale jestem w to słaby. Jeszcze nigdy nie udało mi się nie byc na ostatnim miejscu. Dzisiaj miałem taki flow - pokonałem wszystko, "jestem niezniszczalny" pomyślałem sobie, a potem wyniki i jak zobaczyłem jak maja nabite ponad 75 zabitych... Też macie jak ja czy jesteście jednymi z tych nadludzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reszcie idzie ale na poziomie gold dostaje takie becki.Krogan na 20 levelu z dobra druzyna ledwo daje rade jak przyjdzie 9 i 10 fala.

A co do fabuly nie bede sie wypowiadal w tej chwili.Poczekam na pelna wersje przejde i ocenie.Zobaczymy jak Bioware wybrnie z calego tego mlynka jaki sobie zaserwowali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetmaN666 W takim razie jestem nadczłowiekiem :biggrin: . Multi jest wyśmienite i naprawdę wciąga. Mam szpiega na 18 poziomie i praktycznie heady lecą cały czas. Irytuje mnie za to jedna rzecz - ludzie na siłę chcą grać snajperami bez względu na klasę i wychodzą wtedy kwiatki typu Szturmowiec z karabinem snajperskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na srebrnym z w miarę dobrym zespołem poległem przed chwila na 9 fali. Graliśmy na brązowym i szło dobrze więc przełączyłem na srebro. Staraliśmy się ale jednak po 30 minutach padliśmy...

W którym miejscu się najlepiej bronić na śnieżnej mapie? Teraz staliśmy ściśnięci na tym "molo" po prawej stronie od lądowiska i te ataki z dwóch stron z boków i od góry rozłożyły nas na łopatki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowy można przejść z byle kim w teamie, na srebrnym trzeba mieć kogokolwiek z overload, bo inżynierowie Cerberusa rozstawiają turrety jak głupi, zwłaszcza w ostatnich falach. Na Noverii najlepiej unikać lądowiska, za dużo otwartej przestrzeni, najlepiej się walczy w korytarzach lub na tym niższym wejściu na lądowisko.

Widzieliście nowy trailer ME3? A raczej trailer trailera, do którego wczęśniej otrzymaliśmy teaser, bo pełną wersję otrzymamy dopiero jutro.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...