Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Zastanawiam się nad zakupem edycji kolekcjonerskiej, ale nie wiem czy opłaca się dokonywać takiego zakupu (za taką cenę) przed premierą. W sumie kilka miesięcy po premierze ceny mogą spaść, ale z drugiej strony nie wiem czy aby na pewno starszy dla mnie egzemplarzy.

Ostatnio przestałem jakoś wyczekiwać trzeciej odsłony, ale ostatnie trailery przypomniały mi dlaczego po skończeniu "dwójki" niemal płakałem z pragnienia poznania kolejnych przygód Sheparda. Klimat będzie kozacki, szkoda tylko, że wymagania są troszeczkę za wysokie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co takiego cię tam przeraziło. Za dużo wybuchów? Od standardowy materiał, no i ktoś wspomniał w końcu o TIMie.

Nic mnie nie przeraziło, po prostu niczym mnie nie zachwyciło. O to oglądając to miałem wrażenie, że oglądam zapowiedź jakiejś budżetówki, nawet kanciaste modele postaci są obecne. Może niedługo pokażą coś lepszego, po ostatnich screenach (na stronie głównej, z "gamera") byłem nastawiony pozytywnie i myślałem, że w tej kwestii gra będzie trzymała poziom co najmniej przyzwoity bo naprawdę były ładne, tutaj to jest kaszanka bo postacie wyglądają jak z bety i to wczesnej.

Na razie mam nadzieję, że to wina niskiej jakości wideo (choć widziałem parę screenów wyższej jakości z tego pokazu i też niewiele dobrego pokazywały) albo po prostu Bioware nie pokazało tej wersji nowszej gry z której robili screeny. Jeśli nie to znaczy, że po prostu podnieśli sztucznie jakość screenów.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że wymagania są troszeczkę za wysokie...
Wysokie? One praktycznie się nie zmieniły! Wymagania są wręcz (przepraszam za określenie) śmieszne, porównując z wymogami, jakie stawiają dzisiejsze odsłony. A co do kolekcjonerki... Również miałam dylemat. Miałam, bo jednak się wstrzymam. Na pewno prędzej niż przed wakacjami nie zagram, więc jaki jest cel kupna pre-ordera za taką cenę? Jak mówisz, do tego czasu cena spadnie, a co mi na rękę bardzo :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam (zamówiłam) kolekcjonerkę TYLKO dlatego, że to ostatnia część mojej ukochanej trylogii (wiem, głupie). No i nie mogłam się oprzeć temu mecha-psu, albo mecha-psowi ;)

A na tej stronie, na dole jest ciekawy screen pokazujący modyfikacje broni: http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php...&start=1080 (nie mam pojęcia jak się wrzuca screenshoty)

Bardzo podoba mi się pomysł z ograniczeniem ciężaru, który ma wpływ na szybkość odnawiania mocy :)

A tutaj można zobaczyć 20min. materiał z ME3: http://www.gametrailers.com/episode/gametrailers-tv/144 Osobiście nie oglądałam, bo nie chcę nic tracić z rozgrywki

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja mam kilka pytań odnośnie decyzji w ME (tak, mam ME 2, ale jeszcze nie przeszedłem idealnie 4me jedynki:

- Dr.Saleon: czy za próbę pokojowego rozwiązania, Garrus w dwójce będzie mniej lubił Komandora?

- Jaki wpływ na grę miało by poświęcenie Rady w jedynce?

- Noveria: zadanie z np. przemytem paczki dla Hanara czy też włam dla Asari. Ma to jakieś konwekwencje w dwójce?

- Pokojowe rozwiązanie sprawy Jahleeda: jakieś konsekwencje?

- Nakłonienie Zabalety do odwyku: jakieś konwekwencje?

- Virmir, poświęcenie Jednego z Dwojga: czy ocalona postać pojawia się w dwójce, dziękując nam lub coś w ten deseń?

I to wszystkie pytania, jakie mi się nasunęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

1. Nie ma wpływu

2. Głównie taki, że nie będzie starej rady :P A serio to ludzie zyskają mocniejszą pozycje w galaktyce.

3, 4, 5. Brak, zwykły poboczny quest. Dostaniesz co najwyżej miłego emaila na swój komputer na statku.

6. Pojawi się, ale to raczej kwestia epizodyczna. I nie wiem czy można to będzie nazwać podziękowaniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak w 3 rozwiązano problem z nabojami, to znaczy dalej będa porozrzucane te nibymagazynki jak w dwójce (dobre rozwiązanie), czy trzeba będzie czekać jak w 1 nato aż się ochłodzi (troche gorsze).

Chyba to jedyna seria gier, którą przejdę od poczatku do końca (no heszcze przeszedlem wszystkie części Quest for Glory oprócz ostatniej bo to nie wyszło chyba w Polsce) , poczekam aż 3 wydzie w taniej serii i wszystkie przejde. Druga część była według mnie lepsza niż piewsza, jesli pójdą dalej tym tropem to będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ME3 będzie amunicja, broń będzie się psuć jedynie po użyciu mocy Sabotage.

http://www.gametrailers.com/video/james-ve...s-effect/726004

Wywiad z VA Jamesa Vegi, trochę dialogów i materiałów.

Nie wiem, czy zauważyliście ale przy headshocie ofiara traci głowę. Widać to na jednym z filmików dotyczących Kinecta. Dokładnie to w tym: http://www.gametrailers.com/video/ces-2012...s-effect/726033

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem nowe materiały i co ja mogę rzec? :D Nadal w niezachwiany sposób czekam na część trzecią, bo patrząc na resztę cyklu i to jak dobrze się przy nich bawiłem wierzę, że ani jedna godzina stracona na zwieńczenie historii Shepharda nie będzie stracona ;] Średnio mnie obchodzi ile w niej będzie RPG a ile action, mam nadzieję na zacny gameplay i masę fun'u ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Szadoł dobrze prawi :P Kogo obchodzi, ile RPG a ile akcji będzie w grze, skoro jest ona dobra? Ta część jak na mój gust będzie bardziej dynamiczna. Nie ma tej monotonności walki. Są przewroty, omni-ostrze (!) :D Ale oczywiście uważam chociażby na najmniejsze spoilery. Chciałabym odciąć się teraz od wszystkich newsów, dopóki sama nie przejdę gry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi, ile RPG a ile akcji będzie w grze, skoro jest ona dobra?

Mnie, bo chcę wiedzieć co kupuję :P

A tak serio to z tego co widziałem (rozpiski ulepszeń mocy) to gra dobrze pod tym względem ewoluowała np. weźmy taki badziewny zastój

(tak na wszelki wypadek)

Można go ulepszyć tak aby pobierał pancerz i życie wrogom lub by na mapce tworzyła się większa "kulka" i kto w nią wejdzie ten będzie miał paraliżującą niespodziankę niespodziankę. Ach już widzę te tabuny wrogów wybiegające z kąta a tu nagle "bach" i wszyscy stoją, jeśli dodatkowo będzie ich to po zakończeniu mocy przewracać (patent z ME2) to czuję, że ta nielubiana przezemnie w poprzednich częściach moc może być moim najlepszym przyjacielem. A jak nie będzie przewracać to przynajmniej będzie mi ratować tyłek gdy wpadnę szarżą i staranuję coś Novą

;) Tak czy siak sam pozytyw, jednak pochwalę dopiero jak zagram bo znając życie Bioware zaraz to zmieni na coś gorszego ;)

Tak więc jeśli tego nie zepsują to będzie się fajne kombossy ciachało :P

mam nadzieję na zacny gameplay i masę fun'u

Też mam taką nadzieję ale jeśli nagle gra na końcu gry mnie zawiedzie (bo np. dadzą słabiutkie zakończenia) to wiadomo, że przez taki zabieg mogą grę obrzydzić. Najlepiej by było gdyby zakończenia były super różnorodne, czyli takie by każdy znalazł coś dla siebie :) BO o ile w przypadku poprzednich części nie było to takie ważne (w końcu i tak wiemy, że będzie "CDN") to tutaj już więcej osób będzie zwracalo na to uwagę.

PS: Słyszałem coś, że jakiś gościu/goście z EA tworzą alternatywę dla Origina która pozwala uruchamiać gry przy okazji nie zbierając danych o komputerze. Wie ktoś z was może czy to pewna informacja czy tylko taki głupi żart? Jeśli to coś pewnego to jestem happy :)

PS 2: Na stronie głownej ME2 są nowe screeny jak by ktoś nie wiedział, jestem ciekawy w co teraz mam wierzyć. W to co pokazali na gamepleyu czy na dzisiaj wypuszczonych do sieci screenach, bo ogólnie gra po obrazkach bardziej mi się podoba a raczej wątpię aby nagle w jeden dzień była taka poprawa. Jak myślicie, co jest prawdą a co failem? Gamepley prawdziwy a screeny sztucznie "podciągnięte" czy też może screeny z aktualnej wersji a gamepley troszkę dawniej zrobiony.

EDIT: A właśnie, zauważyliście drobną różnicę w kamerze? Jest dalej odsunięta od Sheparda co zaliczam na plus.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001 Do tej pory starałam się nic nie oglądać, ale wczoraj obejrzałam wszystkie trailery, masę screenów, ogólnie wszystko co jest związane z Mass Effect i powróciła chęć grania. Więcej elementów RPG, intensywniejsze elementy FPS (TPS) i jestem jestem też pewna, że niesamowita fabuła + EMOCJE = najwspanialsza, najgenialniejsza gra dekady. Jestem pewna. Kiedy zacznie się bombardowanie nas filmikami przedpremierowymi chyba odetnę się od internetu.

Aż 45 dni i tylko 45dni i Mass Effect wyruszy w podróż do mojego domu :)

@Darkmen Z tymi kombosami to jest świetna sprawa. Zawsze lubiła uderzyć osobliwością i przyblokować wrogów :) I mam OGROMNĄ nadzieję, że to z zastąpieniem Origina to nie tylko plotki - bo tylko to mi psuje nastrój, w czasie zachwycania się ME3.

EDIT: Co do grafiki - najpewniejszą opcją będzie sprawdzenie samodzielnie demka, chociaż ja tego nie zrobię, bo nie chcę sobie urwać gry w połowie i czekać. Ale są 2 opcje: albo screeny są podrasowane, albo gameplaye w trakcie przesyłania straciły na jakości. Oby to drugie.

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Co do grafiki - najpewniejszą opcją będzie sprawdzenie samodzielnie demka, chociaż ja tego nie zrobię, bo nie chcę sobie urwać gry w połowie i czekać. Ale są 2 opcje: albo screeny są podrasowane, albo gameplaye w trakcie przesyłania straciły na jakości. Oby to drugie.

No ja demko na pewno sprawdzę, o ile znajdę sposób by nie instalować Origina na swój komputer :P

Zresztą na screenach zauważyłem też drobne różnice od gamepleyu. Pomijając już lepsze oświetlenie na screenach bo to może być wina jakości wideo to Liara na gamepleyach nie ma tego czegos na twarzy (maska do oddychania?) a na screenie już ma, widać też zmiany w jej wyglądzie. Biorąc pod uwagę, że widać tam dach to raczej gamepley jest aktualny, chociaż w sumie sam jestem teraz "rozdwojony" pod tym względem. Na szczęście długo ukrywać już nie mogą bo 14 lutego się i tak wszystko wyda ;) Zazwyczaj twórcy decydują się "ulepszać" screeny jak nie wypuszczają demka wcześniej bo wtedy więcej osób się nabierze no ale nic, czeba cierpiliwe na demo czekać, chociaż przyznam się, że gdybym miał konto na tweeterze lub facebooku to bym się zadał im pytanko na ten temat :P

@Darkmen Z tymi kombosami to jest świetna sprawa. Zawsze lubiła uderzyć osobliwością i przyblokować wrogów

Osobliwość+Odkształcenie daje fajny efekcik :P Fajniej tylko jak by jakoś wygląd tej kombinacji ulepszyli bo w ME2 raczej mało widoczne to było.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów dawno tutaj nie zaglądałem. Ktoś tęsknił? .. ok. whatever.

Dopiero dziś zobaczyłem że jednak ME3 bd wspierane przez Origin.

Dużo razy pisałem, swego czasu w tym temacie, że EA nie przepuści premiery ME3 by nie promować marną podróbke steam'a.

Ale gdy już zobaczyłem tego okropnego newsa moja chęć zakupu kolekcjonerki mi jakoś przeszła.

I mam pytanie do ludzi bardziej wdrążeni.

Jak jest z tym Originem jako spyware? Bo niby wszyscy narzekają że wyciaga informacje a spyware jest raczej nielegalny : O

Podlinkuje ktoś najlepszą oferte w sieci ME3 w kolekcjonerce? Ponieważ raz widze komiks(chyba o odzyskaniu ciała komandora) a niekiedy mój ukochany karabin Mattock/Motyka ; D

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub, W Empiku masz najtańej, ale na Gram.pl Dostajesz komiks Odkupienie, właśnie o tym o czym pisałeś, który warty jest ok. 10 zł. Broń M55 Argus AR jest dodawana do KAŻDEGO pre-ordera. Jak zamawiasz na tym przekletym Originie, dostajesz dodatkowo jakąś tam broń. No i ktoś z EA albo BioWare zainteresował się tym, że mamy mniej bonusów (tak zapamietałam ale mogę się mylić), więc może będzie więcej.

Co do Origina, teraz chyba nikt nie wie jak to dokładnie wygląda. Za to program Sandbox blokuje Origina, ale nadaje się tak naprawdę kiedy grasz w singla (czytaj: tylko do aktywacji), bo ko kilku minutach w przypadku BF3 ponoć wyskakują błędy.

EDIT: Ta broń z Origina to AT12 RAIDER SHOTGUN

Edytowano przez hermiona15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam o "specjalnych" metodach, które pozwalają na wyłączenie szpiegostwa przez Origina. Nawet niedawno się natknęłam u wujka Google, gdy szukałam szczegółowych informacji na temat Origina w ME3. Poszukaj, na pewno znajdziesz. Tylko nie wiem, czy ta metoda jest na pewno bezpieczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zamówiłem parę miechów temu kolekcjonerkę, ale po pewnym czasie się wycofałem. Bida z nędza nastawiona na czysty zysk. Nawet OST jest do pobrania... a koszt płytki CD-Audio i tłoczenia to naprawdę grosze. Jak już to poczekam z rok-półtora i kupię używaną EK. W zeszłe wakacje kupiłem EK ME2 za 5 dych, mimo, iż biedna, to stwierdziłem, że skoro zwykła edycja kosztowała 3 dychy, jest to do przeżycia, a zawsze to lepsze od pudełka ze skrawkiem udającym instrukcję i 2 DVD z grą.

Materiałów poza oficjalnym trailerem praktycznie wcale nie oglądam. Denerwuje mnie hype jakiejkolwiek produkcji. Nie napalam się, będzie w swoim czasie - fajnie. Szkoda się nakręcać jak dziecko, a potem srogo zawieść. Oczekiwań wielkich co do gry nie mam. Będzie trzymać poziom ME2 - super. Ale parę spraw powinni ulepszyć. IMO - już to pisałem - najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie najlepszych rozwiązań ME z ME2, a wywalenie tych upierdliwych / kiepskich, bo obie części mają swoje złe i dobre strony (każdy nieco inne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Empiku masz najtańej, ale na Gram.pl Dostajesz komiks Odkupienie, właśnie o tym o czym pisałeś, który warty jest ok. 10 zł. Broń M55 Argus AR jest dodawana do KAŻDEGO pre-ordera. Jak zamawiasz na tym przekletym Originie, dostajesz dodatkowo jakąś tam broń. No i ktoś z EA albo BioWare zainteresował się tym, że mamy mniej bonusów (tak zapamietałam ale mogę się mylić), więc może będzie więcej.

Czyli na gram.pl dostajemy Odkupienie plus ten który jest już w kolekcjonerce w eng wersji, więc wychodzi na to że dostajemy 2. Wiadomo który?(gdy to był o Arii i omedze, to EK biore odrazu)

Może ktoś z administracji by wykorzystał wtyczki by wybadać co i jak z Originem, plax :rolleyes:

JARAM SIĘĘĘĘĘ!

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z administracji by wykorzystał wtyczki by wybadać co i jak z Originem, plax

Z tego co wiem gość z EA chwalił się, że pracuje nad alternatywą dla Origina która nie będzie spyware (tzn. nie bedzie zbierał informacji i wysyłał do EA). Pytanie tylko czy za pomocą tego programu da się też uruchomić normalnie ME3 bez Origina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby takie coś rzeczywiście powstało, to bym się wkurzył... na siebie, za to, że gnany zewem zbroi i broni do ME3 ściągnąłem już Origina coby w demo Kingdoms of Amalur pograć. No ale cóż, bywa, tak to jest jak się człowiek spieszy. Ale nic to, bywa, komp i tak mam raczej czysty, a jak ACTA wejdzie w życie to będzie mi już raczej wszystko jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...