Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Pobierasz stąd: http://www.gamefront.com/files/16608805/Gi...2SaveEditor.zip

Sejw otwierasz jak dokument w wordzie, tzn klikasz ikonkę folderu u góry. Flagi powinny być pod zakładką Plot/Mass Effect 1/Flags.

Chociaż jak teraz patrzę, to u mnie nie ma flagi zaczynającej się od [uNC: Beseiged Base], a przypominam sobie, że to zadanie kiedyś robiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ME 1 ma całkowicie zrąbany system "sejwów". Dla przykładu: Me 2 fan Sheparda mówi mi że przystawiłem mu broń do głowy i byłem wredny chociaż pamiętam że to zadanie zakończyłem inaczej, Na Omedze nie znajduje Heleny Blake(Syndykaty w ME1) chociaż ocaliłem jej życie i według gry powinna tam być itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Omedze nie znajduje Heleny Blake(Syndykaty w ME1) chociaż ocaliłem jej życie i według gry powinna tam być itd.

A to dziwne bo u mnie zawsze stoi jeśli jej darowałem życie :/

No właśnie ME 1 ma całkowicie zrąbany system "sejwów". Dla przykładu: Me 2 fan Sheparda mówi mi że przystawiłem mu broń do głowy i byłem wredny chociaż pamiętam że to zadanie zakończyłem inaczej

To chyba raczej wina ME2 w którym te decyzje się mieszają. W ME2 masz błąd na jednej z misji dodatkowej gdzie możesz uratować lub poświęcić ludzi podczas ataku rakietowego (czy coś tam takiego było) i możesz uratować tylko ludzi lub bazę Przymierza. Ciekawostką jest to, że jeżeli wybierzesz to drugie to gra w dzienniku pokaże ci, że wybrałeś to pierwsze (i odwrotnie) więc też bug jest i niewiadomo jak będzie wpływał na ME3 (obietnice Bioware można sobie wsadzić gdzieś). Bug z Conradem rzeczywiście jest irytujący tym bardziej, że Shepard

łapie parę razy po ryju za to co liczę za ogromny plus

;)

, Bioware jednak podobnie jak w przypadku pierwszej części nie zamierza ponaprawiać tych drobnych błędów jakimś patchem, a szkoda :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś BioWare mnie wkurzyło... Jak można zapowiadać DLC do Mass Efecta, jeszcze przed wydaniem gry?! To tak, jakby powiedzieli - w marcu wypuścimy 70% gry na rynek, a jak ktoś ma za dużo kasy to sobie potem te pozostałe 30% dokupi... Ponadto, powiedzcie mi, jak można sprzedawać nowe tryby do multi? Ja jeszcze w żaden nie grałem, bo i niby jak, skoro gry jeszcze w sklepach NIE MA?! A ci już mówią o dodatkach. Takim DLC mówię stanowcze NIE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to ****** ale co zrobić? takie prawa rynku, poza tym spójrz na to ze strony przedsiębiorców. Gra żeby przynieść dobre(wysokie) zyski musiałaby być sprzedawana po 200-250 zł(załóżmy) ale wtedy nikt by nie kupił ale jak wyda się ją po 110 zł + 6-10 dodatków każde po 20 złotych(wiem że przesadzam ale nie za dużo)to zarobi duuuuużo więcej bo większość jednak kupi dodatki aby mieć 'pełną" grę. I chociaż uważam że piractwo to debilizm w czystej postaci(ale sam nie jestem święty pod tym względem) to gdy widzę takie rzeczy jeszcze przed premierą gry to mnie czasem najdzie ochota żęby te dodatki ......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że komukolwiek się taki system wydawania gier podoba? ( no, może tym co DLC sprzedają, może też inwestorom ). Kiedyś dodatki do gier znaczyły ni mniej ni więcej niż to że twórcy wciąż są zainteresowani rozwijaniem swojego dzieła, teraz niestety coś się poważnie zepsuło i lepiej jest powiedzieć: "Dostaniecie grę wcześniej o 20%, ale to będzie tylko 80% całej gry, ale nie martwcie się, będzie kosztowało 100% początkowej ceny, potem będziecie musieli dopłacić jeszcze jakieś 20-40% aby zagrać w to czego nie zdążyliśmy ( czy może czego nie chciało nam się ) dodać czy dokończyć. Miłej zabawy!".

Niestety również wygląda na to, że z DLC nic już nie uda się zmienić i do końca życia na rynek trafiać będą wybrakowane produkty. Miejmy tylko nadzieję że nie przeniesie się to na pozostałe gałęzie rynku. Ktoś sobie wyobraża kupno pralki, ale bez bębna, bo ludzie którzy zajmują się projektami wciąż siedzą nad planami co można jeszcze zrobić, żeby pralka lepiej prała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dostaniecie grę wcześniej o 20%, ale to będzie tylko 80% całej gry, ale nie martwcie się, będzie kosztowało 100% początkowej ceny, potem będziecie musieli dopłacić jeszcze jakieś 20-40% aby zagrać w to czego nie zdążyliśmy ( czy może czego nie chciało nam się ) dodać czy dokończyć. Miłej zabawy!".

Ale tu sprawa ma się gorzej. Jak można na 2 miesiące przed premierą (!) mówić ludziom, że mają już pomysły na wyrwanie kasy z rąk graczy? I to jeszcze tryb multi...ten, który (jak dla mnie) powinien być najbardziej dopieszczony.

Ponadto są DLC, które naprawdę warto mieć. Taki Rockstar nie oszukuje swoich klientów i za drobne pieniądze daje im świetny, dopracowany produkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem z DLC skończy się dopiero, kiedy minie na nie moda twórców gier (chociaż boję się co by wymyślili zamiast nich). Gdybyśmy my, wszyscy gracze, zbuntowali się i nie kupowali ich to, pewnie stare, cudowne dodatki wróciłby w chwale, a gry byłyby pełne. Ale patrząc realistycznie, gdybym się sprzeciwiła i nie kupiła np. Lair of the Shadow Broker to ominęłaby mnie krótka, lecz świetna historia, która mogłaby być albo nawet powinna być w podstawce. Więc wszyscy jesteśmy w kropce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - gdyby nie kupili. Ale nic nie dałoby gdyby pojedyncze osoby nie kupowały w ramach protestu, tylko wtedy gdyby więkzość się oburzyła. Nie ma się co łudzić, że się by to udało. A w takim razie kupuję, żeby nie stracić okazji do pogrania w dobrą grę. I chociaż jestem tego świadoma to i tak koło się toczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócę tylko uwagę na parę szczegółów.

Już dawno była mowa o DLC do ME3. Zauważcie, że dzisiaj nie dostaliśmy żadnej zapowiedzi, tylko stwierdzenie faktu, że coś będzie. To, że DLC są rakiem toczącym portfele graczy wiadomo już od dawna. Deweloperzy z nich nie zrezygnują, gdyż są one niezwykle dochodowe. Firmy istnieją przede wszystkim po to, żeby zarabiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, otóż gdzie Shepard dostaje za to po ryju?

Łapie po mordzie jeżeli zmieniłeś w swoim sejwie z ME1 decyzję Sheparda z Conradem na "Idealistę".

Szefowa baru Asari oznajmia, że jesteś kumplem Conrada i wali ci po mordzie, niestety bez wsparcia biotycznego

:(

A co do DLC to niestety ale przecież wszyscy o tym wiedzieliśmy, że będą. Ja sobie pewnie większość daruję. Oby tylko można było pograć w nie po zakończeniu gry a nie przechodzić od nowa początkowe misje by pograć w jedno DLC (bo tak robić sejwa w środku to mi nie pasuje), a poźniej w drugie...trzecie...czwarte itd. Jednak jak już po zakończeniu gry to oby nie było to zrobione jakoś po wariacku typu: "Shepard sobie umarł ale potem wstał z grobu po przypomniało mu się, że nie wykonał misji z DLC", przyjęła by tu się zasada z ME2 czyli jeżeli przeżyjesz to możesz śmiało grać w DLC, jeśli nie to zawalaj od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz. Czyli jak z Conradem postępowałem wg. "Idealisty", to w ME 2 dostanę po ryju za to, że niby traktowałem go wg. schematu Renegata?

Nie, jeśli potraktowałeś dobrze Conrada i przestawiłeś sobie w save edytorze wybór na Paragon (domyślnym "bugiem" jest nastawiony na renegata a tak nie załapiesz po mordzie niebieską rączką ;)) to wtedy dostaniesz po mordzie za to, że "kumplujesz się z nim", zresztą macie tutaj filmik z tego epickiego zdarzenia :)

Jak dla mnie FATALITY ;) Chyba najlepsza scenka z podstawki ME2, szkoda tylko, że wycięta :P Pewnie Shepard zsabotował bo zabolało go :P

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% będziesz mógł wykonać to zadanie, chodzi po prostu o to że błąd w systemie zapisów z jedynki powodował że jakkolwiek nie potraktowałeś Conrada, to w ME zawsze widziało wersję renegade. Dzięki temu programowi do edycji save można jednak to naprawić i wtedy nasz fan przechwala się w barze jakim to on nie jest bliskim przyjacielem Sheparda.

Strzał w kolano/krocze

to wg mnie jedyne rozsądne rozwiązania. Inaczej się nie opamięta, nie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowany jest ktoś, kiedy będzie demo Mass Effect 3 na PC ?

Po ostatnim newsie wiadomo tylko tyle, że Kingdoms Of Alamur: Reckoning ma mieć demo 17 stycznia, a ME3 kiedy ? Bo chętnie sprawdzę czy mi pójdzie heh. :P

Co do manipulacji save. To jest dobra metoda, jak coś się popsuło lub coś ten deseń jak dla mnie, ale należy uważać by nie nakombinować.

Inna sprawa, że ja bez ingerencji w save w ME2. Miałem wszystkie badania opracowane.

A co to za problem, w jeden dzień oblecieć całą galaktykę w ME2 i zbierać surowce wszędzie gdzie się dało ? Dzięki temu jest też osiągnięcie za zbadanie systemu w 100% + ciekawe misje poboczne, choć ich nie wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem, w jeden dzień oblecieć całą galaktykę w ME2 i zbierać surowce wszędzie gdzie się dało ? Dzięki temu jest też osiągnięcie za zbadanie systemu w 100% + ciekawe misje poboczne, choć ich nie wiele.

Tymi ciekawymi misjami pobocznymi to mnie rozwaliłeś

:D

Nie wiem jak ktoś ale ja po jednym układzie miałem dość skanowania powalonych planet, po kilku układach poszukiwania powalonej platyny (której oczywiście jak trzeba to nie ma) tak mnie ręka z machania bolała, że grać mi się odechciewało a i na celność wpływało. Sytuację w ME2 z skanowaniem naprawił LOSB jednak było to już za późno, ciekawe, że w ME3 dalej zrezygnowano pewnie z tej pomocy w poszukiwaniu potrzebnego surowca :/

Zorientowany jest ktoś, kiedy będzie demo Mass Effect 3 na PC ?

NIe, na razie nic nie wiadomo kiedy będzie demko, obstawiam początek lutego/koniec stycznia. Oby było przed premierą (dla wszystkich rzecz jasna) demko singla bo sam jestem ciekaw jak tam z tym gamepleyem, mam nadizeję, że Origina nie wsadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nawet nie wiem, czy demo sprawdzę :tongue: Nie lubię takich paru minut rozgrywki, a potem nagłe skończenie w punkcie kulminacyjnym i czekanie do premiery. Jeszcze bardziej wtedy się oczekuje :D Oczywiście, każdy może zobaczyć w przybliżeniu jak to wszystko wygląda, żeby potem nie było niedomówień. Ale i tak nie skorzystam z dema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...