Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

BioWare chyba jescze nie zrobił słabej fabuły.

*cough*Dragon Age*cough*

Spojzmy prawdzie w oczy: Fabula ME jakas specjalna wyzyna pomyslowosci nie jest. Malo innowacyjna i szalenie zrzynajaca z innych gier(Ground Control; FreeSpace), ale za to bardzo ciekawie przedstawiona, bardzo *filmowo*. Z jednej strony to dobrze, bo cos 'nowego' w sposobie prezentacji gier sie tutaj ukazuje, z drugiej jednak storny ta cala epicka epickosc staje sie nudna. ME jest jak Hollywoodzkie filmy katastroficzne - przerost formy nad trescia. Gra konczy sie wielkim wybuchem oraz pompatyczna gadka o trudnej walce o przetrwanie prowadzacej do sequela.

Co prawda pod wzgledem fabularnym ME2 prezentuje sie(jak na razie) znacznie ciekawiej od 1. Chociazby Legion przedstawia sie co najmniej interesujaco, a sam setting wyglada mniej czarno-bialo niz w ME. W ME2 bedziemy mieli do czynienia z ludzmi(i nie tylko) nie bedacymi figurami publicznymi godnymi nasladowania. Zamiast uzadzac sobie pogawetki przy herbatce z Rada Jedi Cytadeli, trafimy do przedstawicieli swiatka przestepczego. Juz samo to zaostrza apetyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że go nie lubisz wiemy już od dawna i nie musisz co jakiś czas pisać tego samego. Ty lubisz inny typ RPGów,my inny.

W kwestii tego czym jest ME już chyba wszystko było napisane. ME ma wszystko co powinien mieć RPG (czego nie ma?) A to że model walki jest inny od innych RPGów, nie czyni go strzelanką.

Dyskusja tak samo sensowna, jak ataki na F3 z powodu odejścia od legendarnych poprzedników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na sklepie gramer.pl jest info pod Mass Effect 2

"Dodatkowe informacje o wydaniu:

Gra ukaże się w polskiej wersji językowej - napisy i/lub dubbing."

Czyżby nadzieja na dubbing ? :D Oby, ale nie wiem czego spodziewać się po EA, chociaż Dragon Age dubbing ma dobry ;)

Ja właśnie ukończyłem Mass Effect po raz trzeci ;) I taki save zostawiam sobie do importu do "dwójki"

Poświęciełem Ash, romans z Liarą, uratowana Rada, Wrex żyje, wypełniłem większość zadan pobocznych.

Kurde niby grę przeszedłem trzeci raz, tak samo jak poprzednio, ale za każdym razem ta gra podoba mi się tak samo albo i jeszcze lepiej :D Muzyka to mistrzostwo, taka delikatna, ale buduje niesamowity klimat. Najlepsze są przerywniki filmowe ;)

zwłaszcza te z atakiem na Suwerena

. Sam nie wiem dlaczego, ale ta gra jest dla mnie po prostu świetna i zakochałem się w niej jak w sadze Gothic ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic, ja go lubię bardziej od Gothica :wink: . Co do wyborów to przecież jedna różnica może zmienic bardzo dużo. Dodatkowo dochodzi 6 klas postaci...

Grę można przejść na oko na ok.20 sposobów.

Z tego wynika, że można przejść ME 5 razy, a i tak czymś zaskoczy

Jeśli chodzi o dubbing, to moim zdaniem EA może to tylko wyjść na dobre (jeśli zachowa jakość z jedynki)

:smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że go nie lubisz wiemy już od dawna i nie musisz co jakiś czas pisać tego samego.
Poważnie. Przeszkadza Ci to w jakikolwiek sposób? Daruj sobie pretensjonalny ton. Nie chce mi się i nie mam czasu bawić się w zażartą dyskusję na temat kawałka kodu.

ME ma wszystko co powinien mieć RPG (czego nie ma?) A to że model walki jest inny od innych RPGów, nie czyni go strzelanką.
MW2 ma wszystko, co powinien mieć RPG. Są poziomy, ulepszenia broni i perki. Brakuje tylko drętwych rozmów.

Dyskusja tak samo sensowna, jak ataki na F3 z powodu odejścia od legendarnych poprzedników.
Uważam to za sensowne.

Grę można przejść na oko na ok.20 sposobów.
Co to znaczy "sposób przejścia"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja się w "jedynce" zawiodłem na 1 rzeczy - myślałem, że będzie można odwiedzić Ziemię (z księzyca fajnie wygląda ;p), ciekawe czy w Mass Effect 2 będzie nam to dane.

BioWare mogło też trochę lepiej popracować nad planetami (mam nadzieję, że nadrobią to w 2), bo planeta z podobną atmosferą do naszej a brak tam jakichkolwiek roslin czy zwierząt.... Omg raz jezdze sobie w maco po planecie jakiejs zielonej, wpadlem w jakis krater a tam chodza jakies zwierzaki na wzor naszych saren xD (Saren - lol xd) Ale coś mi się wydaje, że BioWare porzuciło koncepcję zwierząt na plantetach, bo były one strasznie niedopracowane, chodziły i ledwo co nogami przebierały xd Na 1 planecie tylko można spotkać robala do zabicia ... Szkoda.

@up teraz napisz, że jedynym prawdziwym erpegiem jest Fallout albo Baldurs Gate. Omg już mnie dobija takie gadanie xd Wpieranie na siłę, że Mass Effect nie jest RPG, że jest be bo już nie ma RPG jak Baldurs.

Jest czy nie jest, jest fajną gra akcji TPP z zadaniami i rozwojem postaci, a to pod erpega można podciągnąć. Kij z gatunkiem, ważne, że gra jest świetna.

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Zgadzam się z tobą w zupełności.Siła argumentów paguła jest wręcz porażająca.

A widzisz paguł, jednak czegoś w MW2 brakuje żeby nazwać go RPGiem...

Tak więc:dowiedź swoich racji zamiast jednym zdaniem zbijać to co inni piszą.

Zresztą ,dlaczego tak cię to boli, że ktoś nazywa ME RPGiem że musisz pisać posty składające się z jednego zdania:"ME jest strzelanką", toż to zwykły, bezsensowny spam jest

Edytowano przez rip1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omg już mnie dobija takie gadanie
To smutne. Bo nikt tego nie powiedział.

A widzisz paguł, jednak czegoś w MW2 brakuje żeby nazwać go RPGiem...
Nie spodziewałem się, że będę musiał to napisać, ale obce jest Ci pojęcie sarkazmu. Proszę o pisanie mojego pseudonimu, używając dużej litery.

Zresztą ,dlaczego tak cię to boli, że ktoś nazywa ME RPGiem że musisz pisać posty składające się z jednego zdania:"ME jest strzelanką", toż to zwykły, bezsensowny spam jest
Eh. Bardzo łatwo mi jest odpisać "jeżeli Ciebie tak boli, że ktoś nazywa ME strzelanką, nie musisz tego pisać, bo to spam i podpada pod syndrom moderatora". Przejrzysz sobie temat. Znajdziesz wiele wypowiedzi mojego autorstwa.

Jeżeli nikt tego jeszcze nie zauważył, nie interesuje mnie to, czy jakaś gra jest nazywana RPGiem czy FPSem. To się nazywa prowokacja nieświadomych ludzi, którzy traktują sprawę zbyt emocjonalnie. Chociaż modernwitcher się nie dał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie idź na onet, jeśli interesuje cię prowokowanie, zamiast dyskusji i wyrażania swoich opinii. Tam znajdziesz podobnych sobie, sprawdzających stan emocjonalny innych i cieszących się z ilości odpowiedzi jakie swoją prowokacją wywołali. Dzięki za wyjaśnienie swojej motywacji, będę wiedział jak traktować twoje posty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. "Cię" z dużej litery.

Tam znajdziesz podobnych sobie, sprawdzających stan emocjonalny innych i cieszących się z ilości odpowiedzi jakie swoją prowokacją wywołali. Dzięki za wyjaśnienie swojej motywacji, będę wiedział jak traktować twoje posty
Szkoda, że masz takie spaczone pojęcie kpiny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EA Store fajne weekend promo. ME za 29 zł. Dzięki bonowi na 50 zł mam już go razem Pinnacle Station za friko :). Szkoda w sumie tylko że to ang. wersja ale cóż, EA od CD Projekt markę przejęła i nie było sensu jeszcze raz po swojemu spolszczać a spolszczenia CDP zostawić nie mogli ale przynajmniej nie ma problemów z kompatybilnością z zachodnimi patchami/DLC...

Jak ktoś chętny do kupna/wymiany bonu zapraszam na priva

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojawil sie nowy filmik(15 minut) z ME2. Przedstawia on 'Normandy 2', oraz fragment statku wieziennego 'Purgatory'(tez nazwe wymyslili). Nie ma tam specjalnych spoilerow, takze raczej mozna spokojnie ogladac.

http://uk.gamespot.com/shows/today-on-the-...ffect_220091221

Moje komentarze?

Idle animations(jak by to przetlumaczyc?) zbyt czesto sie powtarzaja, co boli, oraz kolejna misja Shepa konczy sie zabijaniem wszystkiego w zasiegu celownika, co potwierdza, ze BioWare idzie na latwizne, tak jak w przypadku Dragon Age.

Mass Effect 2, czyli nowa strzelanka od Bio, ma premiere 26 Stycznia w USA, a 29 w cywilizowanym swiecie.

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego gameplayu nie mam zbyt dobrych wrażeń. Wychodzi na to, że linie dialogowe wyglądają mniej więcej tak:

- Odłóż broń!

Nasze opcje:

a) nie

b)nie

c)nie

Tylko za każdym razem "nie" zakamuflowane jest pod zwrotami w stylu "go to hell". Idę niestety o zakład, że to pewnie nie jedyny tego typu dialog w ME2 i będziemy skazani na takie "wybory" bardzo często. Naprawdę nie dało się wymyślić innego sposobu, np. konieczności odzyskania zabranej broni z jakiegoś schowka? Ale po co, przecież to tylko dodatkowa robota a gracz i tak łyknie to, co mu zaserwujemy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że grę pewnie i tak kupię, o ile recenzje nie zjadą jej jak burej suki:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mówiąc w ten sposób wszystkie gry można by uprościć do "jednej słusznej drogi". Ale w takim razie po co robić FPSa i nazywać go RPGiem, skoro nie mamy wpływu na tak proste rzeczy jak zgoda na oddanie broni? To nietrudne chyba, poprowadzić sprawę tak, żeby odzyskanie broni było możliwe. Czy choćby dać trochę inaczej poprowadzony dialog, żeby ta sytuacja aż tak nie raziła w oczy.

No ale ja się nie znam, HammerHead pewnie wie, jak powinno być^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisywanej sytuacji powinno być oddanie broni. Dlaczego? Kiedy zaczęłaby się akcja i walka, gracz musiałby wpierw znaleźć dla siebie (i dla towarzyszy) broń. Mógłby wziąć od poległych, albo po prostu przedzierać się w ukryciu przez korytarze. W obu przypadkach trzeba by dojść do pomieszczenia, w którym jest przechowywana broń odwiedzających więzienie. Oczywiście jakby nie oddał broni, to nie musiałby nic kombinować.

Znaczy - nie mam pojęcia jak faktycznie jest w grze, ale spójrzmy prawdzie w oczy - mamy dwie odpowiedzi które są odmową. Jeśli w grze obie odpowiedzi prowadzą do tego, że gracz zachowa broń - dialog jest zbędny. Wystarczyłaby scenka, w której postać kierowana przez gracza po prostu odmawia oddania broni.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wy sie nie znacie i w ogole! To jest RPG wiec macie mozliwosc wyboru:

a ) [paragon] Nie oddam broni!

b ) [renegade] Nie oddam broni! Cholera!

Poza tym, zrobienie zadania nie wymagajacego wybicia wszystkiego w zasiegu wzroku, chyba wykracza poza mozliwosc ludzi z Bio.

Na zakonczenie, fragment z Mock Effect:

(Later that day, JANE enters the cockpit to see JOKER. He is typing away, as usual.)

JOKER: I prefer gold to silver, y?know, for my medal. I figure you?d recommend me for one since I pulled your boots outta the fire?

(JANE laughs quietly.)

JOKER: So, Commander, why don?t you tell me why you?re really here?

JANE: I like to know my crew. And you?re voiced by Seth Green, so I figured you?d have a well-acted and funny backstory.

JOKER: I can see where this is going. You did a background check on me, didn?t you? I?ll tell you the same thing I?

JANE: Whoah! I know you have Vrolik syndrome. Obviously I read your file.

JOKER: Oh, okay then. Sorry. Yeah, I have Vrolik syndrome.

JANE: So? why do they call you Joker? Is it because you tell a lot of jokes?

JOKER: Yeah, pretty much.

(They nod to each other, unsure what to say.)

JANE: Great backstory, Joker. Off the damn chart.

(JANE leaves. JOKER continues typing.)

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...