Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

To z góry wyreżyserowana scenka, zapewne jakbyś próbował czegokolwiek aby trup sarena nie dostał kolejnej ołowianej(ciekawe z czego są pociski do broni w uniwersum ME?!)"pigułki" to nic nie poradzisz aby kompan się wstrzymał z strzałem.

A czy ja napisałem, że chcę aby mu nikt w głowę nie strzelił? :) Chodzi mi o to, że nigdy Liara tego nie robi a zawsze ta druga osoba, być może filmik był nagrywany na konsolach a nie na PC i być może to z tego powodu.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby trup sarena nie dostał kolejnej ołowianej(ciekawe z czego są pociski do broni w uniwersum ME?!)"pigułki" to nic nie poradzisz aby kompan się wstrzymał z strzałem.

Wszystkie pistolety,karabiny czy strzelby mają zainstalowany pokładowy komputer który uwzględnia mase celu, warunki pogodowe, siłe tarcz i odległość strzału do odcięcia z "sztabki metalu" odpowiedniej "kulki" i wyrzucenia jej za pomocą akcelatora masy, więc nie ma problemu z amunicją na polu walki. Konkretniejszą informacje masz w leksykonie, i tam też jest chyba nazwa tego metalu.

Więc tak jak napisałem jetem wielbicielem ich rasy.

I żeby było jasne, jestem niesamowicie zagorzałym fanem tali(AAAAAAA CO!).

Witaj w drużynie Talimaniaków, są nas miliony ; D

Wolicie przegrzewanie broni czy pochłaniacze ciepła z ME2?

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wy jedni, chociaż Ashley, Liarą, Mirandą czy Jack też nie pogardzę. Na podium jednak Ashley, Tali i Liara (ta kolejność) jeżeli chodzi o ME.

@UP - Pochłaniacze ciepła są o tyle lepsze, że można je sensownie wytłumaczyć (ME1 pochłaniacze wbudowane w broń, ME2 - zewnętrzne) i walka jest dużo dynamiczniejsza, a o to właśnie chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochłaniacze ciepła są o tyle lepsze, że można je sensownie wytłumaczyć (ME1 pochłaniacze wbudowane w broń, ME2 - zewnętrzne) i walka jest dużo dynamiczniejsza, a o to właśnie chodziło.

To gethy wymyśliły te pochłaniacze ciepła prawda? Bo nie wiem jak można było w ME1 oddać tyle ciepła powietrzu.

@Venydar. Gratuluje serwisu SB, i like it : >

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Już oglądałem ten filmik wcześniej na YT, tak sobie myślę, że Bioware mogło by się postarać z zrobić coś z paroma mocami by były skuteczniejsze. Na przykład rzut i zastój, rzut w pierwszym ME był bardzo fajny ale w dwójce używałem go tylko dla bajeru, jak dla mnie zamiast przewracania jednego przeciwnika kula po uderzeniu w wroga powinna się "rozpryskiwać" i inne kulki (ilość zależna od poziomu) przewracać najbliższych wrogów. Albo powinna przechodzić przez tarcze i bariery i przede wszystkim mieć większe pole rażenia.

Zastój zaś przydawał mi się tylko na mechy Yrmir a jak wiecie nie spotkamy ich jakąś straszną ilość w grze, fatalnym według mnie pomysłem jest to, że wróg jest nieśmiertelny podczas działania tej mocy co wyklucza potrzebę użycia go na jednym, zwykłym wrogu. Myślę, że moc bardziej by się przydawała gdyby podczas zastoju można by zdjąć przeciwnikowi barierę/tarcze i pancerz ale nie można go zabić (ew. po zakończeniu działania mocy cel na króciutką chwilkę jest bardzo podatny na obrażenia i na chwilkę nie ma pancerza oraz barier/tarcz). Jeśli zaś nic z tych rzeczy to zastój mógłby zatrzymywać kilku wrogów a nie jednego, jeżeli użyjemy go z klawiszy numerycznych gra automatycznie zatrzyma losowo wybrane jednostki jeśli zaś użyjemy go w trybie aktywnej pauzy to mamy możliwość wyboru wrogów których chcemy zatrzymać.

Wprowadziłbym też pewien bajer do szarży szturmowca, gdy już uderzymy w wroga to możemy nacisnąć klawisz odpowiedzialny za użycie tej mocy (byle szybko) i tu kilka pomysłów:

a) Szturmowiec wraca na swoją poprzednią pozycję (ale wtedy szarża ma opóźnione ładowanie)

b) Szturmowiec oślepia swoich wrogów na parę sekund co daje mu czas na zareagowanie (to samo co wyżej, moc się wolniej ładuje po wykorzystaniu tej umiejętności)

c) Włącza się łańcuch uderzeń, po walnięciu w jednego wroga mamy parę sekund na zareagowanie i namierzenie następnego wroga w którego chcemy wykonać kolejną szarżę, dzięki temu możemy łatwo uniknąć wpadnięcia pod ostrzał albo w mgnieniu oka przybliżyć się do snajpera który był poza zasięgiem mocy (ale jak moc przez chwilkę się nie ładuje po wykorzystaniu tej umiejętności).

Takie moje przemyślenia by ulepszyć trochę moce które w grze są słabe i naprawdę Bioware ma fajny pomysł ale jak by sobie wmawiało "Co będziemy te moce ulepszać jak i tak nikt ich nie używa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie daleki odskok do tyłu też mógłby być skillem.

W sumie szkoda mi było jak Vasir w LOSB skakała sobie z jednego miejsca na drugie a ja musiałem celować w nią by użyć mocy, ale w końcu to boss (chyba najlepszy w grze, bo HC był efektownie zrealizowany ale to raczej cutscenka niż prawdziwa walka).

Szarża akurat zrobi się sporo skuteczniejsza przez wprowadzenie omniblade. Podleci się nią do wroga, pacnie w niego i potem dobije ostrzem.

No nie wiem, na filmiku widzę, że ten atak omni-blade jest jakiś powolny i prędzej nas zdejmą niż zabijemy tym kogoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To gethy w kolorach Cerberusa (tak mi się zdaje), być może będzie na to miał wpływ z Nadzorcy, być może też Cerberus będzie chciał namieszać nimi by Shepardowi nie udało się pogodzić Quarian z Gethami dzięki czemu będzie miał jednego sojusznika do walki z Żniwiarzami mniej.

Jeśli gethy wspierały by Żniwiarzy to chyba Legion też a ten jak wiemy po gamepleyu prawdopodobnie stoi po naszej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak, DLC z Nadzorcą wcale takie bezużyteczne nie jest. Pozostaje tylko kwestia, czy jak ktoś nie ma tego DLC, to i tak będą u niego w ME3 te Gethy. Bo załóżmy, ja nie ukończyłem Nadzorcy i co wtedy będzie w związku z Gethami ? To będzie jakaś grupa renegatów lub coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarża akurat zrobi się sporo skuteczniejsza przez wprowadzenie omniblade. Podleci się nią do wroga, pacnie w niego i potem dobije ostrzem.

Nope, omni-blade jest atrybutem tylko i wyłącznie Soldiera, Vanguard będzie miał swój specjalny atak wręcz. W filmiku widać inny unikalny atak wręcz, który wygląda jakby Shepard robił stereo omni-toolem. Mnie bardziej zastanawia to wyprowadzanie combo pistoletem, czy będzie to możliwe również dla innych broni i czy każda klasa miałaby taki rodzaj ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uż sam nie wiem co kupić. Liczy się dla mnie pudełko ale jeśli dodadzą do tej edycji cyfrowej dodatkową postać to sobie w łep strzele : O

Ja tego nie rozumiem, przecież Hudson oficjalnie potwierdził, że właśnie tak będzie wyglądała edycja kolekcjonerska (i ta misja oraz postać właśnie pojawią się w pudełkowej edycji), a jeśli to jest EK z Origin (czyli ta lepsza) to w takim razie jaka będzie edycja pudełkowa? Bo ja po prostu nie wiem co mogli by z niej usunąć, a czy czasem ta edycja specjalna z Origin nie różni się od EK pudełkowej tylko dodatkowymi awatarami i tego typu bzdurami? Bo może coś mi się pomieszało ale wydaje mi się, ze zagranicą fani już złożyli pre-ordery na EA pudełkową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej ten sam patent z brutalnością co w ME 2, sporadyczne tryskanie krwi po trafieniu i zwykłe jęki, C'mon co jest z wami bioware? w książkach obrażenia były opisane iście w turpistyczny sposób, że np po trafieniu w cel jaki sobie obrał bohater powieści było opisane jak pociski odrywały rękę z kawałkiem mięsa, krew lała się tam wiadrami, wybuchy robiły z ofiarami straszne rzeczy, a nie że w grze mamy gwiezdno wojenne "pif paf,boom boom" z kilkoma kroplami krwi i jękami a w powieści istną rzeż i masakrę.

Bez jaj i przez to właśnie ME u mnie dostaje minusa, za przebrzydłe i głupie ugrzecznianie czegoś co jest oczywistą rzeczą na polu bitwy czyli jej brutalności.

PS: wnioskuje to z filmiku który właśnie obejrzałem z podanego linku.

Edytowano przez Ultramen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mnie się wydaje, czy taki sam motyw był z Bad Company 2 ? Że miałem przez EA Downloadera wtedy, EK tej gry ?

Swoją drogą... Ciekaw jestem, czy jak Mordin zginie mi podczas misji samobójczej, to czy w ME3 się pojawi ? Bo nie uwierzę w nagłe zmartwychwstanie, co to nie !

Tak swoją drogą... W ME3 nie może zabraknąć Kroganina w ekipie ! Może dajcie nam do ekipy Inamordę ? Tego z Noverii w ME1 ?:trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą... Ciekaw jestem, czy jak Mordin zginie mi podczas misji samobójczej, to czy w ME3 się pojawi ? Bo nie uwierzę w nagłe zmartwychwstanie, co to nie !

Tak swoją drogą... W ME3 nie może zabraknąć Kroganina w ekipie ! Może dajcie nam do ekipy Inamordę ? Tego z Noverii w ME1 ?

Na 100% się nie pojawi, pewnie zastąpi go inny Salarianin.

To już lepiej Wrexa zamiast Inamordę, i jeden i drugi mógł zginąć (i także Inamordę może zabić Shepard) więc o wiele bardziej wolę tego pierwszego :) Ale zgadzam się, Kroganina zabraknąć nie może, to według mnie najfajniejsza rasa z ME, takie czołgi :) Nie wyobrażam sobie nie mieć kroganina w ME3 (tak samo jak nie wyobrażam sobie ME3 bez Wrexa w teamie) :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące romansów w ME2.

Chcę skończyć z co najmniej 3 (Jack już się poddała) tylko nasuwa się pewne pytanie - czy następna w kolejności musi być Miranda? Chciałbym skończyć grę tak, by to Miranda a nie Tali była ostatnią opcją, tylko czy jest to możliwe? Czy da się najpierw pofiglować z Tali a dopiero potem z Mirandą? I czy wiadomo coś na temat tego czy Miranda będzie w 3, bo że Tali będzie, to wiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów z Twittera:

1. Za kilka miesięcy zobaczymy demo.

2. Vanguard (szturmowiec) - będzie miał 3 sloty na broń plus broń ciężką. (czyli potwierdza się - będzie można wyposażyć w dowolną broń ale na misję zabierzemy ograniczoną ilość giwer).

3. Nie wrócą skaczące Gethy z ME1, czy jak kto woli, dywersanci.

4. W ME3 zobaczymy Arię - jak i gdzie - nie wiadomo.

5. Jest nowy koncept na to jak ma wyglądać James Vega

ad.2. Nie podoba mi się takie rozwiązanie, to żołnierz powinien mieć taki wachlarz arsenału pod ręką.

ad.5. Niech zrobią mu twarz taką jak ma ten snajper z pierwszego trailera ME3 i po problemie : O

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2. Nie podoba mi się takie rozwiązanie, to żołnierz powinien mieć taki wachlarz arsenału pod ręką.

Przecież w ME2 Vanguard też miał trzy sloty na bronie na starcie.

5. Jest nowy koncept na to jak ma wyglądać James Vega

I dobrze, fauxhawk niezbyt pasuje mi do uniwersum ME

I czy wiadomo coś na temat tego czy Miranda będzie w 3

WSZYSCY będą w ME3, tylko w różnej ilości.

(tak samo jak nie wyobrażam sobie ME3 bez Wrexa w teamie)

To lepiej odpuść sobie ME3, bo Wrexa nie będzie w teamie. Któryś z devów ME3 powiedział, że Wrex ma znacznie ważniejsze zadanie, niż rozbijanie się z Shepardem po galaktyce. On znaczy dla swojej rasy znacznie więcej niż ktokolwiek inny w ekipie Sheparda.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej ten sam patent z brutalnością co w ME 2, sporadyczne tryskanie krwi po trafieniu i zwykłe jęki, C'mon co jest z wami bioware? w książkach obrażenia były opisane iście w turpistyczny sposób, że np po trafieniu w cel jaki sobie obrał bohater powieści było opisane jak pociski odrywały rękę z kawałkiem mięsa, krew lała się tam wiadrami, wybuchy robiły z ofiarami straszne rzeczy, a nie że w grze mamy gwiezdno wojenne "pif paf,boom boom" z kilkoma kroplami krwi i jękami a w powieści istną rzeż i masakrę.

Bez jaj i przez to właśnie ME u mnie dostaje minusa, za przebrzydłe i głupie ugrzecznianie czegoś co jest oczywistą rzeczą na polu bitwy czyli jej brutalności.

Sadyzm przez Ciebie przemawia? Wiesz, nie wszyscy chcieliby mieć rzeźnię w swojej grze. Tak chcesz brutalności, to pograj w Punishera albo coś. Ja osobiście preferuję te prawie że niezauważalne krwawe rozbryzgi niż jakieś "ręce urywane z mięsem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOGU DZIĘKI ! Że nie powrócą dywersanci z ME1, bo oni potrafili być denerwujący, zwłaszcza jak grasz za pierwszym razem.

Ale mam nadzieje za to, że pancerniki gethów powrócą oraz kolosy. Bo brak ich w ME2 doskwierał mi, no dobra w misji pozyskania Tali do teamu był kolos, ale to za mało jak dla mnie.

Swoją drogą, mam nadzieje że podczas Gamescomu dostaniemy demo ME3, chętnie zagram. :P Swoją drogą, myślałem że Omega to taka dziura na którą nikt nie zwraca uwagi, a tu proszę.

Cerberus atakuje Omegę, ostro się szykuje ME3

Co do samej Arii. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale Aria mi się spodobała w ME2, jako postać. Mam nadzieje że w ME3 też odegra dużą rolę, kto wie ? Może nawet będzie w ekipie ? Choć w to wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadyzm przez Ciebie przemawia? Wiesz, nie wszyscy chcieliby mieć rzeźnię w swojej grze. Tak chcesz brutalności, to pograj w Punishera albo coś. Ja osobiście preferuję te prawie że niezauważalne krwawe rozbryzgi niż jakieś "ręce urywane z mięsem".

Ja lubię gry w których jest "ręka, noga mózg na ścianie" ale nijak mi to pasuje do ME, małe plamy krwi oczywiście ale coś na kształt Aliens versus Predator, Blood Rayne, Punishera czy Postala tylko zepsuło by tę grę doszczętnie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że Liara, Tali, Jacob czy Kaidan wypruwają flaki z swoich wrogów, rozrywają ich na strzępy, biotyką wyrywają kręgosłup a oczy tępą łyżeczką. Po prostu wolę tak jak jest teraz.

A co do dema, fajnie, że wychodzi i podobnie jak wielu chciałbym go już teraz przetestować ale niech lepiej trochę popracują, trzeba podmienić moce postaci bo te nie imponują za bardzo, wszak jeśli będzie można używać kilka pod rząd to będzie to inaczej wyglądało niż w ME2 ale i tak trzeba popracować nad tym trochę a nie chcę dostać demka które negatywnie mnie do pełnej wersji nastawi, zresztą raczej demko wypuszczą przed premierą a teraz trochę daleko do tego. Miło, że się starają dać demo do przetestowania bo teraz wiele producentów o tym zapomina (albo odstawia głupoty panie Duke), oby było od razu dla mas.

Może nawet będzie w ekipie ? Choć w to wątpię.

Asari w teamie już jest więc odpada. Ale jakbyśmy mieli przylecieć na Omegę podczas ataku to Wrex by się przydał, w końcu prawdopodobnie Aria to Allena z którą kiedyś miał znajomości (i walczył :P), mogły by być ciekawe dialogi :) Liara też powinna parę dialogów z nią wymienić.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...