Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Uber Happy Ending jest z jednej strony oczekiwane przez graczy (bo jak to "bez"?) a z drugiej przez część znienawidzonym rozwiązaniem.

Jestem za. Tym bardziej, że jest to gra i nie wyobrażam sobie ME3 bez czegoś takiego, epickiego i (dorzuć jeszcze coś od siebie) zakończenia, w którym - choć są ofiary - większość jest ocalona, nasz/a LI ze Shepkiem i ordery, dziecko... sami wiecie.

W końcu to gra, musi być taka możliwość, prawda?

@Edvaice - LI to Love Interest, czyli twoja/ój kochanka/ek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioware zawsze musi zaszpanować czymś epickim czy zapadającymi w pamięć postaciami/misjami. U nich nie ma miejsca na bezpłciowe zakończenie przez omyłke w jakiejś tam poprzednich misjach. Albo olewasz side questy i karzą Cię za to bad endingiem lub wykonujesz wszystko, czytasz wszystkie wpisy w leksykonie i masz zagwarantowany happy end.

Achievementy wykonywały się same : O Niech zrobią coś dla tych którzy przechodzą ME enty raz!

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect to naprawdę świetna gra. Przyznam się, że na początku (tzn. kiedy ją wydawano) myślałem, że ta gra jest słaba. Kupiłem sobie ją pare tygodni temu, za namową kolegi, w empiku za 25 zł. Nie pamiętam bym aż tak wiele czasu na raz poświęcał jakiejś grze. Fabułe ma po prostu boską, grafika świetna, gra się naprawdę bardzo miło. Przechodzę obecnie pierwszą część, ale już muszę zacząć odkładać kasę na drugą, chyba, że poczekam aż też trafi do ekstraklasyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od spekulacji w jaki sposób rozegrany zostanie finał sagi, pragnę zwrócić uwagę na pewien ciekawy motyw, o którym nie znalazłem wzmianki w tym temacie. Mianowicie chodzi mi o Królową Raknii.

W Mass Effect 2 na Illium zaczepiła mnie Asari, która była posłańcem królowej. Królowa oferuję wsparcie w walce ze Żniwiarzami, uważając ich za prowokatorów Wojen Raknii. Oczywiście tylko w wypadku ocalenia Królowej w ME. To tak w nawiązaniu do gromadzenia sojuszników w skali międzygalaktycznej w ME3.

Btw - co w ME2 daję maksymalnie rozwinięte Mistrzostwo Bojowe (Komandos/Elitarny żołnierz), konkretnie bonus do punktów moralności (+70% dla Komandosa/+100 dla Elitarnego)?. Kiedy punkty moralności naliczają się z bonusem, bo z tego co zauważyłem po małych eksperymentach u mnie tonie działa,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę obecnie pierwszą część, ale już muszę zacząć odkładać kasę na drugą, chyba, że poczekam aż też trafi do ekstraklasyki.

Chcesz drugą część? To jak najprędzej wbijaj na stronkę gram.pl i zakupuj za 36 złoty w EA CLASSIC (ponieważ to oni są niestety wydawcami Mass Effectów w Polsce), promocja trwa do jutra więc jeszcze się załapiesz, taniej już raczej nie będzie bo EA nie ma tańszych gier :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wypuszcza jej CDprojekt, bo oni mają gry po 2 dychy co mi się bardzo podoba. Dzięki za info, ale niestety nie mogę skorzystać z promocji, ponieważ zwyczajnie, obecnie jestem spłukany, trudno - zarobie to kupię za trochę więcej, myśle, że warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym :), mój kolega, który przekonał mnie do zakupu pierwszej części gry , pokazał mi też drugą część (bez ujawniania wątków istotnych dla fabuły gry) i muszę stwierdzić, że podkłady z pierwszej części są IMO o nie bo lepsze niż w drugiej, ale to tylko moje zdanie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i1093.photobucket.com/albums/i428/E...umes_1920-1.jpg

Alternatywne stroje dla postaci w Edycji Kolekcjonerskiej (źródło-social Bioware)

Nie wiem jak wy ale ja uważam, że mogli się bardziej postarać w kwestii tych strojów bo tu po prostu podmienili kolory. Pancerze panów wyglądają ohydnie więc sytuację ratują panie, Ashley nawet ładniej w tym pancerzu niż w niebieskim ale... przecież teraz to już kompletnie "zMirandiowiała" :P Liara- no było by ładnie, zbroja z komiksu (kolory oczywiście) gdyby któryś "artysta" nie wpadł na pomysł z tym hmmmm jak to się nazywa (to na głowie, nie pamiętam) bo do wyglądu Liary po prostu to nie pasuje, wygląda komicznie :D No chyba, że będzie można ściągnąć ale w to wątpię :P I tak kolekcjonerki nie kupię więc raczej nie będę miał tych strojów (zbyt niepewny grunt) więc nie powinno mnie to obchodzić ale trochę zmartwiło w kwestii pancerzy, albowiem Hudson na swoim tweeterze pisał, że pancerze teamu będzie można modyfikować co nastawiło mnie automatycznie na to, że będę mógł pozmieniać kolorki ubranek teamu, teraz już widzę, że odpada bo inaczej te stroje zrobił bym sobie z łatwością w podstawce :( Szkoda, chciałem zobaczyć mięśniaków w różowych zbrojach (jak w ME1 ;)) a jak sobie przypomnę ile frajdy dało mi przebieranie swojej bohaterki w Saints Row 2 to aż mi żal pośladki ściska ;) Liczyłem, że taki coś będzie w ME3 a tu bida, no bo czy nie chcielibyście pozmieniać koloru niektórych pancerzy postaciom? Zrobić im wygląd jaki wam pasuje, bo ja uważam, że to było by cool ;)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje, czy na tym screenie co dał Darkmen, jest Samara ? Czyżby Samara miała być kolejnym członkiem ekipy ? Nawet fajnie by było, z względu na romans z nią, a raczej znikomy romans praktycznie.

Dochodzi no prawie że do pocałunku Sheparda z Samarą, a potem ona odchodzi do kwater załogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często słyszę głosy jakoby Mass Effect NIE jest pełnoprawnym RPG. Cóż, w tym momencie każdy musi sobie zadać pytanie czym jest dla niego RPG. Jak dla mnie ten gatunek nie charakteryzują dziesiątki statystyk i przedmiotów, dla mnie najważniejszy jest nasz wpływ na otaczający świat. Pod tym względem ME jest doskonałe. Wielokrotnie wybory gracza zmieniają całkowicie późniejszą rozgrywkę, nie są to tylko zmiany kosmetyczne. Choć nie zawsze mamy wybór między czernią a bielą, czasem dominują różne odcienie szarości.

To właśnie mi się w RPG podoba - wpływ na rozgrywkę. Nie musimy poruszać się po sztywno wytyczonych torach. Można grać wedle swojego uznania.

Ta wolność sprawia, że człowiek wsiąka w ten cybernetyczny świat, przejmuje się perypetiami głównych bohaterów. Nie jest to gra na skryptach czy torach jak kolejne Call of Duty.

Dopóki Bioware będzie dawało swoim graczom tą wolność, dopóty ich gry będą kupowane :happy:

I obyśmy doczekali nowego Baldur's Gate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs- to Liara na 100%, przybliż i przypatrz się przecież to widać :) Niepotrzebnie dali jej te ozdoby na głowę, już przy Samarze mi się to nie podobało, oby nie wpadli na pomysł by Liara miała to też w podstawowym wyglądzie, ciekawi mnie też to, że Bioware chyba cały czas nie jest pewne jakie usta jej mają zrobić, na jednym screenie ma czarne na drugim (i gamepleyach) już normalne-fioletowe, liczę, że dokonają dobrego wyboru i opieram się na razie na gamepleyach :/

Samara i Morinth już odpadają jako członkowie teamu, wątpię by w teamie były 2 Asari a mamy już potwierdzoną Liarę. Szkoda też, że odpada Quarianin którego osobiście chciałem mieć w teamie bo pogląd na tę rasę mam negatywny. Tak samo oceniam, że Legion odpadnie z drużyny (niestety) bo technik już jest, Thane raczej też bo szpiega mamy więc pewnie Jacob lub Miranda, mogli by już podać cały squad :)

Wielokrotnie wybory gracza zmieniają całkowicie późniejszą rozgrywkę, nie są to tylko zmiany kosmetyczne. Choć nie zawsze mamy wybór między czernią a bielą, czasem dominują różne odcienie szarości.

No ja mimo iż jestem fanem Mass Effecta to tu już bym nie mógł przyznać ci racji, nawet pomimo wyborów to zmian raczej w grze nie ma dużo. Czekam na trojkę by pokazała coś w tym temacie ale cudów się nie spodziewam.

Często słyszę głosy jakoby Mass Effect NIE jest pełnoprawnym RPG.

RPG? Proste, Splinter Cell, Jus Cause, Advent Rising, Mass Effect, Jade Empire, Devil May Cry, Gothic, Painkiller, Serious Sam nawet kurna Mario* :D Dla mnie RPG to wczuwanie się w postać, jeżeli twórcy znają się na robocie to wytworzą takiego herosa, że z przyjemnością gracz się w niego wcieli, świat który jest "prawdziwym życiem po drugiej stronie ekranu" a nie tylko zwykłą grą komputerową. Statystyki, wybory dialogowe to wszystko dodaje smaku ale prawdziwe RPG to więź z bohaterem/bohaterami, przeżywania tego samego co on, nawiązywania przyjaźni i szukania wrogów :P itp.

*Nie wszystkie z tych gier traktuję jako RPG, większość napisałem dla żartu ale niektórzy mogą właśnie się wcielić bardziej w Sama Fishera niż w Sheparda i to dla nich może być RPG.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie się wydaje, czy na tym screenie co dał Darkmen, jest Samara ? Czyżby Samara miała być kolejnym członkiem ekipy ? Nawet fajnie by było, z względu na romans z nią, a raczej znikomy romans praktycznie.

Nie, to na pewno jest Liara. Samara wyglądała znacznie starzej.

O tym czy ME jest rpg biją się już od czasu premiery 1 części. Ta bitwa ma tylko sens dla tego kto lubi przypinać do wszystkiego etykietki. Jeden powie że ME to strzelanka z dialogami, inny powie że rpg. Dla mnie to po prostu świetna gra, a przynależność gatunkowa w tym przypadku jest nieco trudna do określenia. Nie chcę się tutaj rozwodzić czym jest rpg, a czym nie jest, bo to już było wałkowane chyba 1000 razy.

@Darkmen Nie wykluczałbym Legiona, możliwe że będzie on miał jeszcze jakąś ważną role do odegrania. W końcu chyba jeszcze nie wszystko o nim wiemy. Przecież w ME2 spotkałeś nie jednego quarianina, nie wiem co to by mogło zmienić... Tali hater i już :trollface:

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen Nie wykluczałbym Legiona, możliwe że będzie on miał jeszcze jakąś ważną role do odegrania. W końcu chyba jeszcze nie wszystko o nim wiemy. Przecież w ME2 spotkałeś nie jednego quarianina, nie wiem co to by mogło zmienić... Tali hater i już

Mogę być Tali haterem mogę nie być, mam gdzieś jak będziesz to nazywał. A może i spotkałem niejednego Quarianina ale rozmowy z nimi nie było za dużo, zawsze inaczej patrzy się na członka zespołu niż na NPC. A Legion oczywiście, może mieć ważną rolę do odegrania ale chodziło mi raczej o to, że stałym członkiem teamu nie będzie bo technika już mamy a trzeba zrobić miejsce dla innych postaci z innymi talentami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki drażliwy to tylko taki nieco trollowany żarcik, sam nie jestem przesadnym fanem żadnej z postaci... wszyscy wiemy że Liara rządzi :trollface: . W ME2 mieliśmy dwóch techników o niemal identycznych umiejętnościach (śmieszne swoją drogą) czyli Tali i Legiona, więc nie widzę specjalnych przeszkód żeby obu umieścić w ME3. W ''trójce" nie dojdzie też zbyt wiele nowych klas postaci, więc miejsce pewnie się znajdzie. Nie wiem co inny quarianin mógłby wnieść do wiedzy na temat tej rasy, ja nadal będę się upierał że Tali dość dobrze przedstawiła quarian i nie widzę jakoś specjalnie sensu patrzenia na to z perspektywy innego hełmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gameplayach Liara też miała tą ozdobe na czole? Jeśli tak, to teraz może jest handlarzem informacji/egzekutorką. Bo nie widziałem jeszcze takiej ozdoby na żadnej Asari, prócz Samary.

Gejmplejów nie oglądam bo boje sie spojlerów.

W edycji kolekcjonerskiej dodadzą jeszcze mecha, psa. Lubie pierdoły na Normandii, więc na pre-order wydam pieniądze.

Hahh jak teraz zobaczyłem w poście Darkmen'a Ash to chyba przejde ME1/ME2 jakąś nową klasa, i romans z Ash zrobie po raz pierwszy. Wygląda spoko, ślinie się <3

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gameplayach Liara też miała tą ozdobe na czole? Jeśli tak to teraz może jest handlarzem informacji/egzekutorka. Bo nie widziałem jeszcze takiej ozdoby na żadnej Asari prócz Samary.

Gejmplejów nie oglądam bo boje sie spojlerów.

Nie, Liara na gamepleyach nie miała tej ozdoby, zbroje ma tą samą co w LOSB (dobrze, bo mi się podoba), wyglądem przypominała połączenie z ME1 z tą z LOSB co mi też pod gust podpadło.

Co do tego psa to fajny pomysł, szkoda, że nie Varren (Urz) ;) Taki dodatkowy smaczek, szkoda tylko, że to robot.

A na gamepleyach to chyba nie ma żadnych wielkich spoilerów, zwykle urywają wtedy gdy coś się zaczyna dziać.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psa/Mecha nie trzeba karmić, to plus. Urz'a już tak, mam nadzieje że smakowałoby mu czarne mięso z Jacoba, Urz były najedzony a Shepard zadowolony z braku murzyna na pokładzie.

Bardziej chodzi o to że nie chciałbym sobie psuć wczucia w marcu gdy bd przeżywał inwazje na Ziemie ; D

Popieram, Liara z LOSB lepiej już wyglądać nie może.

Było tak kiedyś że gra miała swoją premiere przed oczekiwaną datą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Liara z LOSB lepiej już wyglądać nie może.

Hehe więc nie spodoba ci się ta z ME3 bo akurat inaczej wygląda :) Najładniej wyglądała IMO w ME1 ale ten z Mass Effect 3 zaprezentowany na gamepleyu też jest cool, w LOSB akurat był to krok wstecz w jej wyglądzie.

Shepard zadowolony z braku murzyna na pokładzie.

Heh nigdy nie pojmowałem rasistów, ja tam lubię "czarnych" a i Jacoba lubię i chętnie bym go widział w załodze.

A właśnie, nic nie mówią o Kelly a jestem ciekawy czy wróci, jak by chciała to drzwi u mnie ma zawsze otwarte, sekretarka się przyda.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jeśli pojawił się nius na głównej, to zacznijmy rozmyślać jakby mogłaby wyglądać twarz Tali.

Moim zdaniem pewnie, nie będzie to jakaś seksapilowa elfka lecz taka.... taka....chmmm no jak eldarka z W,40.000k albo R3b3cca z AC, ale twarz zapewne będzie bardzo ładna ponieważ musi pasować do głosu bo przecież głupotą Bioware byłoby zrobienie potwora z takim głosem, ale jak już się wałkowało cały czas każdy ma swoje wyobrażenie twarzy Tali, i niektórzy tali-fani pewnie się zawiodą na image'u jej twarzy wymyślonej przez "BIO"... no chyba że zrobią na fanartowy konkurs a zwycięska praca zostanie wykorzystana do kreacji twarzy tali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, co do twarzy Tali i innych smacznych szczegółów dotyczących ME3 to polecam zajrzeć na Shadowbroker.pl - kilka nowości/ciekawostek się znajdzie, a i galeria została zaktualizowana ;)

Co do twarzy Tali: stawiam na opcję "piękna", nie wiedzą pewnie jeszcze jak bardzo "nieziemsko" ma wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem ME 1 i 2 jak dotąd tylko po razie i teraz chciałbym przejść je sobie ponownie, więc mam dwa pytania:

1.Jak bardzo różni się gra postacią kobiecą od męskiej?

2.Gdy graliście drugi raz to wybraliście inny typ postaci (chodzi o strażnik, adept ipt.) czy nie? Ja grałem żołnierzem i było bardzo przyjemnie tylko nie wiem czy próbować teraz jakiejś innej klasy czy zostać przy wypróbowanej, najbardziej mi odpowiadającej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat dotyczy wyrażenia opinii o ME, a nawet jeśli nie to i tak ją przedstawię:

ME mam pełną wersję na PC i jest do [beeep].

1.Do [beeep] klimat, jest ale byle jaki, czułem się dość dziwnie...

2.Historia mało ciekawa.

3.Gameplay do [beeep]. Strzelanie w ogóle mi się nie podoba

ME2 tylko liznąłem demem na PS3 i muszę powiedzieć że bardziej mi się spodobało.... Strzelanie xD

1.Klimat już lepszy.

2.Fabuły w demie nie było prawie wcale...

3.Bardzo fajne strzelanie.

Jak widać ME= shit, ME2=znośna gra.

ALE NAJWAŻNIEJSZE JEST TO ŻE:

żadne ME, jak na razie dorównało grze Bioware z 2003 roku- Star Wars: Knight of the Old Republic.

Tamta gra miała [beeep]isty gameplay, cholerny dobry klimat, [beeep]istą fabułę.

Liczę że powtórzą ten sukces w Star Wars: The Old Republic i nie sknocą go, tak jak to Obisandian Enterniament sknociło KotOR'a 2 i tak jak zrąbali ME.

Pozdrawiam zaraz mnie tutaj zhejtujecie. Haters gonna hate.

Ależ nie. Masz prawo do własnych poglądów, ale i obowiązek do przestrzegana reguł forum. Dostajesz więc ostrzeżenie za nadużywanie wulgaryzmów. - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...