Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Witam mam takie pytanie do posiadaczy edycji kolekcjonerskiej Mass Effect 2.Czy oprócz kodu do sieci Cerberusa, dostajemy również jakieś punkty?Dokładnie chodzi mi o to że punkty bioware kosztuja około 60 złoty a ja w tej samej cenie moge mieć nową kolekcjonerkę.Więc jeśli dostajemy jakieś punkty to pewnie bardziej opłaca się kupic kolekcjonerke niż same suche punkty nawet pomimo tego żę mam juz mass effect 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To zależy. Punkty względnie opłaca się kupić, jeśli masz dwie gry BioWare'u, a konkretniej Dragon Age: Początek. Wtedy wykładając te 6 dych, możesz wykupić sobie przygody i dodatki do obu gier. Moim zdaniem jednak nie ma sensu wydawać 60 złociszy na parę dodatkowych przygód, jeśli od 20 kwietnia br. mogę za tą cenę sprawić sobie dwie gry z PKK, np. Batmana i Divinity II. :P

Z tego, co mi wiadomo, żadnych dodatkowych punktów BW w kolekcjonerce nie ma, dostajesz "jedynie" kod do sieci Cerberusa (czyli to, co i tak masz w podstawowej wersji) i dwa dodatkowe elementy ekwipunku których nie da się zdobyć będąc w posiadaniu zwykłego wydania - bodajże zbroję i broń.

A tak od siebie jeszcze dodam, że bardzo się cieszę, iż w ME3 powrócą pojazdy, jakieby one nie były. :P

Edytowano przez Bassist
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten GI dał za takie honory? Marketing EA musi mieć niezłą strategię dla ME3;]

GI to chyba najbardziej prestiżowy magazyn o grach, myślę, że to twórcy biją się, żeby np. być na tej słynnej okładce bez żadnych napisów ;P

Co do ME3 - mnie bardzo zainteresowała informacja o klasie "Heavy melee", czyżby karate-Shepard? Może walka wyglądałaby tak, jak działał Thane na renderowanym zwiastunie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka klasa będzie miłą odmianą, w końcu nie będziemy musieli biegać i non stop do znudzenia chować się ze przeszkodami, tylko np. przygrzmocić komuś biotycznie wzmocnioną pięścią w buźkę.

Ogólnie rzecz ujmując, po nowych informacjach jestem nastawiony jak najbardziej pozytywnie. Wiele wskazuje na to że Bioware wsłuchało się w głosy fanów i zwróciło kilka elementów na których brak narzekali gracze w przypadku ME2, jak ekwipunek czy ulepszanie broni. Pojazdy są mi w gruncie rzeczy obojętne, bo nie przywiązałem się zbytnio do mako, którym rzucało się jak jakimś resorakiem czy młota. Ciekawi mnie jeszcze jak będzie z kwestią drużyny i jakie cele rzeczywiście ma TIM (mówiłem! mówiłem że to zły człowiek jest!).

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orzech- ja nie pamiętam aby główną moc inżyniera (chyba jakiś specjalny rodzaj tarczy to był, nie pamiętam dokładnie) miał ktoś z teamu, za to mieli wrogowie.

Nie, to jest klasowa zdolność strażnika (specjalizacja biotyczno-techniczna), Inżynier miał sondę bojową, tą samą, którą posiadali także Tali i Legion. Mam wrażenie, że twórcy olali Inżyniera, bo uznali, że i tak nikt nie będzie nim grać, bo jego zdolności są w walce ze zbieraczami praktycznie bezużyteczne (może poza spaleniem), przydają się tylko na Gethy i Mechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei iluzja oznacza coś tajemniczego, nieuchwytnego, złudnego i nieprawdziwego więc ja bym się do tłumaczy nie przyczepiał bo mogli wymyślić Człowieka Tajemnice, Nieuchwytnego Szefa czy inny Wirujący Seks. Swoją drogą i tak grałem i grał będę w wersje angielskojęzyczną bo jest lepsza moim zdaniem.

Edytowano przez Tezamus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Popieram. Nie czepiajcie się bo tłumaczenie jest naprawdę dobre i moim zdaniem oznacza praktycznie to samo co illusive man.

Swoją drogą mam nadzieję że w święta teraz trochę więcej przetłumaczą arrivala bo przez ostatni tydzień postęp był tylko kolejne 20% drugiego etapu tłumaczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzech- ok ja pomyliłem klasy, masz rację technicy zostali olani, ale ja i tak nimi nie gram więc się pomyliłem, najczęściej gram szturmowcem :)

Co do teama, ja chcę nowe informacje o wszystkich członkach przed premierą, jak dla mnie to spoilery pomagające w zakupie gry bo dopóki nie dowiem się kto w niej będzie nawet nie składam zamówienia na ME3, oby info o tym wypuścili szybciej.

Co do ME3 - mnie bardzo zainteresowała informacja o klasie "Heavy melee", czyżby karate-Shepard? Może walka wyglądałaby tak, jak działał Thane na renderowanym zwiastunie?

Taaaa, ciekawe jak to EA POLSKA przetłumaczy, oby sensownie (a znając ich to będą wymyślali podobnie jak z Prawością i Egoizmem) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No to w końcu powrócą pojazdy czy nie?? W jednym miejscu czytam że nie będzie, ty mówisz że będą

Hmm, ja spotkałem się tylko z informacjami potwierdzającymi powrót pojazdów. (czytałem wpisy z cdaction.pl i shadowbroker.pl)

Swoją drogą, jestem bardzo ciekaw, jak potoczy się gra osób, którzy pomogli Człowiekowi Iluzji na końcu ME2, tzn.

nie zniszczyli bazy Żniwiaży

. Wszędzie czytam, że Illusive Man ma być w 'trójce' taki zły, a przecież przydałaby się chociaż jakaś nagroda za pomoc w 'dwójce'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illusive Man nie nastawia się do tego zbyt emocjonalnie,

Shepard mu pomógł - to dobrze, cieszę się, ale jak potem czymś mu podpadł, to TIM raczej nie będzie mieć oporów przed zarąbaniem go tępą siekierą, jak się taka okazja nadarzy. Bo to jest po prostu zimny drań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co do tego tłumaczenia "Człowiek Iluzja" to zauważcie, że "Idealista", "Renegat" też zostali przetłumaczeni na (według mnie błędnie) "Prawość" i "Egoizm" więc nie dziwne, że TIM to raczej nie powinno być. EA POLSKA po prostu przetłumaczyła to tak jak tłumaczą "Spider Mana" na "Człowiek Pająk".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są po prostu słowa, których nie da się dobrze przetłumaczyć, bo pasują tylko w danym języku. Dlatego wolę angielskie wersje gier angielskich :P

@Bassist, co do Cerberusa i Illusive Mana -

Nie wiadomo czemu będą polować na Sheparda (wiadomo, że będą). Nie ma się nad czym zastanawiać, jeżeli wybraliśmy na końcu ME2 opcję zniszczenia bazy kolektorów - wtedy Illusive Man jest na nas wściekły, to byłby dobry powód, żeby zabrać nam statek, załogę etc. Ale co, jeżeli oszczędziliśmy bazę i oddaliśmy w ręce Cerberusa? Czemu wtedy w ME3 i tak będzie na nas polować? A może nie będzie, może będzie to zależne właśnie od zakończenia, jakie mieliśmy w ME2?

Zapowiada się ciekawie w każdym razie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ja osobiście skończyłem i ME i ME2 dwoma właściwie zupełnie innymi postaciami, mając nadzieję, że ME3 otworzy dla nich zupełnie inne ścieżki. Jednak teraz w to wątpię, myślę, że w 'trójce' BioWare poprostu wstawi scenkę podobną do tej na początku ME2, w której "na szybko" zostanie przedstawiony powód waśni przywódcy Cerberusa z Shepardem. Krótko mówiąc, Człowiek Iluzja tak czy siak będzie naszym wrogiem, bez względu na wybory dokonane w części drugiej, czego ja bardzo żałuję. Jeśli jednak BioWare wykombinuje dwie oddzielne ścieżki zależne od zakończenia 'dwójki', będzie mega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że jedną z możliwych konsekwencji

zniszczenia lub zostawienia TIMowi bazy zbieraczy

może być siła cerberusa, który to ma na nas ciągle polować i zależnie od tego jak postąpiliśmy atakować nas będą żołnierze z lepszym lub słabszym sprzętem itd.

Mam taką jedną teorie dlaczego nasz złudny biznesman chcę pozbyć się Sheparda, wydaje mi się, że chcę on zdobyć dominacje w galaktce (boże, jakie to ograne) podczas kiedy reszta ras będzie osłabiona walką ze żniwiarzami i możliwe że zna on jakiś sposób na powstrzymanie ich. Luka jest taka że wtedy pewnie nie potrzebowały Sheparda do załatwienia zbieraczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIM będzie na nas raczej polował bez względu na to jakie zakończenie mieliśmy w ME2, powodem może być

technologia Cerberusa (Normandia i EDI) która Shepard przekaże Przymierzu

. Raczej wątpię aby Bioware zrobiło kilka możliwych "dróg fabularnych" bo to by oznaczało modyfikacje fabuły i jednego wroga mniej (a z tego co wyczytałem, Cerberus ma napaść na nową Normandię), więc raczej znajdą jakąś wymówkę. Jeżeli o mnie chodzi to im to daruję (tzn. nie będę tu wybrzydzał) i przełknę ten pomysł powyżej (albo jakiś inny).

A tak zmieniając lekko temat, co byście powiedzieli gdyby w ME3 tylko żołnierz miał autoregenerację a reszta musiała by się leczyć medi-żelem? Tak jakoś mnie naszło :P

Fajnie by było też gdyby po pokonaniu Cerberusa (i oczywiście TIMA) mielibyśmy wybór:

1) Zniszczyć na zawsze tę organizację

2) Stać się jej nowym szefem (cóż, Shepard miałby wtedy potęgę)

3) Wyznaczyć kogoś z członków załogi na szefa nowego Cerberusa (ew. tej opcji mogło by nie być ;))

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, że nie dadzą sobie niczym pojeździć bo przynajmniej było by to jakieś urozmaicenie od chodzenia. Teraz nie wiadomo bo jedni piszą, że będą pojazdy (ale nie Mako i Młot) a drudzy, że pojazdów nie będzie (chodzi mi tu o newsy), w Maju czas X-Box Magazine może oni nam zdradzą coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exploration: we won?t drive vehicles seen in previous games. The main gameplay is designed without them and will continue so. This does not mean that there is no vehicle, but they can?t reveal more now. There is a new scanning system.

My bad, jednak możliwe jest, że będzie jakiś pojazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie co do skanowania planet to nie ma co narzekać, po LOSB skanowanie było przyjemne nawet i dla mnie (bo w końcu można było się dowiedzieć gdzie jest poszukiwane przez nas "dobro" tzn. u mnie to Platynka ;)) więc jeśli pomysł ten zostanie w ME3 to jestem za skanowaniem, jeśli jednak znów będę musiał szukać to będę poirytowany :/

Ale raczej wątpię aby zrezygnowali z tego pomysłu :D

Oby pojawiła się także moja ulubiona strzelba gethów, motyka i szarańcza bez kupowania DLC (nie po to przecież raz zapłaciłem aby w następnej grze kupować to samo dalej).

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...