Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Szczerze mówiąc, do serii bardzo długo nie mogłem się przekonać. Dopiero od paru dni pykam w wolnym czasie w ME i z radością stwierdzam, że daje radę. Wprawdzie lokacje nie są specjalnie szczegółowe (a może tak mi się tylko zdaje), i mocno nie przepadam za drużynowymi RPG, to jednak da się wyczuć klimat. Widać nieco nawiązań do Star Warsów (dziwne rasy). Ogółem - jest okejka.

[EDIT]

Byłbym zapomniał: czy hełm coś konkretnego daje, czy też jedynie efekt wizualny? Nie zauważyłem, by podnosił jakieś staty.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vantage. Właśnie w Mass Effect widać sporo nawiązań do Gwiezdnych Wojen, między innymi Illium które jest inspirowane na Coruscant. ;) Czy też jak wspomniałeś, różnorodność ras.

Swoją drogą, zastanawiam się. Skoro Volusowie mają ambasadę swoją, to czemu nie zostali zaproszeni jeszcze do rady ? Wiem że to nie jest rasa wojowników, ale ich kontakty handlowe jednak zobowiązują ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ambasadę ma każda rasa Przestrzeni Cytadeli, a w Radzie zasiadają tylko trzy (

po ME1 - cztery

) główne siły. Volusowie domagają się miejsca w Radzie, podobnie jak elkorowie, hanarzy, ludzie etc. Asari, salarianom i turianom nie spieszy się jednak do dzielenia władzą intergalaktyczną.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Mam pomysł. Zostawię me2 włączone na dwa dni i zobaczę czy żniwiarze mnie zabiją xD

Już jest filmik na YT pokazujący co się stanie jeśli na zegarze czas do przybycia Żniwiarzy się skończy, jeśli cię to interesuje pooglądaj dawałem tu kiedyś link :P

Witam!

Mam okazję tanio nabyć w bardzo dobry stanie II część Mass Effect i pytanie.Czy jest sens grać jeśli nie pykałem w jedynkę, proszę o odp., na PW.

Ja bym raczej zagrał w ME1 prędzej, wprawdzie w ME2 istnieje kanonka ale może ci się nie spodobać jakich bohater dokonał wyborów (no i jest raczej renegatem) oraz po prostu nie rozpoznasz niektórych postaci. Ja jedynkę zawsze przechodzę z czystą przyjemnością i zastanawiam się czy nie odpalić po raz kolejny :)

@DonRomano - Kupuj ME1 za te 20 zł w eXtra Klasyce i graj śmiało aby zaimportować zapis do dwójki. Tylko tak możesz ocalić Wrexa, a ten może ci się spodobać na tyle, że specjalnie dla niego stworzysz przy kompie swoisty "ołtarzyk" z jego podobizną

A co ma Vendyar twoja wypowiedź do tego co on napisał? cytuję:

Jeszcze propos głosu Sheparda w wersji angielskiej, to powiem, że jest on rewelacyjny... tyle, że nie dla tego błękitnookiego słodziaka, jakim jest kanoniczny Shepard.
Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja zostawiłem za pierwszym razem Kaidana ale później zrozumiałem, że jego trochę bardziej lubię i jest mi bardziej przydatny, więc za drugim razem grając na gameplay+ ocaliłem Kaidana, i tak pozostaje praktycznie cały czas teraz, radzę wybrać ci po prostu tę osobę którą bardziej lubisz a nie martwić się, że to dziewczyna bo później możesz tego żałować w ME3 (skoro masz mieć ją/jego w teamie). U mnie Ashley nie żyje i jakoś wyrzutów sumienia nie mam

:D

A mnie ciekawi Normandia SR 3, kto sponsorem (obstawiam albo Przymierze albo

Liarę

) będzie i jaki wygląd będzie miała. Pewnie będzie to ta z dwójki ale po tuningu (wnętrze też raczej zmienią) :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem zbyt wielkich dylematów

w wyborze kogo posłać na śmierć (jak ja lubię to robić

:D), jeśli byłaby taka możliwość zostawił bym zarówno Ashley jaki i Keidana, bo to w moim przekonaniu najgorsi NPC z Mass Effect, kiedy w dwójce pojawił się Keidan pomyślałem sobie "nie znowu on..."

. Mam ogromną nadzieję w trzeciej częsci te postacie definitywnie zginą ( najlepiej w jakiś mały spektakularny sposób), bo to skaza na tak świetnym uniwersum.

Edytowano przez Eskel047
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi Normandia SR 3, kto sponsorem
W Game Informer napisali, że Normandia została przejęta przez Przymierze, które ją wyremontowało i ulepszyło. Zbyt wiele się pewnie nie zmieni, na pewno Shepard będzie miał dalej swój loft na górze, pokazany był screenshot, jak ludzie Cerberusa atakują Normandię wbijając się przez oszklony dach. Oh, Cerberus i te ich odrzutowe buty.

Swoją drogą nie mogę się doczekać, by wykorzystać tę rozwiniętą walkę wręcz w ME3. Na pewno moją pierwszą klasą będzie Vanguard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten screen to jest atak na normandię???!!! Ale zonk! I [beeep]ioza jednocześnie! Ja chce już me3!!! Żeby jakieś demo wypuścili wcześniej...

Co do normandii to mam nadzieję że skoro przymierze w niej majstruje to bedzie nieco bardziej niebieska od sr2 skoro to ich barwa. O wiele bardziej zresztą podobała mi sie normandia sr1. Mała piękna cicha fregata.

Sr2 to w zasadzie kiedy zrobic ulepszenia bardziej lekki krążownik xD

No i niech w trójce jej spoiler zmienią na jakis podobniejszy do sr1

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Game Informer napisali, że Normandia została przejęta przez Przymierze, które ją wyremontowało i ulepszyło.

I zgadzają się na EDI? Łał to może być ciekawe, czy ten artykuł jest na skanach z Game Informera? Bo czytałem to (no dobra nie wszystko jeszcze więc może dla tego mnie ominęło) ale nie pamiętam tego tekstu.

A co do Normandii, to mi SR 2 nie pasuje SR 1 miała swój klimacik a po dwójce to mi się nawet chodzić nie chciało takie to brzydkie (to już ładniejszy statek mam w Rise Of The Argonauts a to mitologia :P). Ja chcę Normandię SR 3 z możliwością lekkich przeróbek jak w Saints Row 2 domy (kto grał wie jak to wygląda, w każdym razie Bioware nie miało by dużo roboty) wtedy każdy by mógł zrobić sobie taką Normandię jaką chce.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zgadzają się na EDI? Łał to może być ciekawe, czy ten artykuł jest na skanach z Game Informera? Bo czytałem to (no dobra nie wszystko jeszcze więc może dla tego mnie ominęło) ale nie pamiętam tego tekstu.

Tak, informacja była w artykule z GI.

Przy czym mowa była o znaczących modyfikacjach, de facto ma to być Normandia SR 3, bazująca na SR 2. EDI pewnie zostanie bo jest przydatna, a Alliance i wszystkie rasy Cytadeli nie stoją teraz na pozycji, która umożliwia im wybrzydzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pokonałem Toriana i miałem wizję na ktorej widać jak proteanie są

zmieniani w zbieraczy. Widac procesory i kable

. Pod koniec widzimy dwa ciała niebieskie. Jedno jest całe czarne i ma jasną obwódkę

i to chyba jest czarna dziura do okoła której krąży baza zbieraczy (ktorej nie widac jeszcze)

a potem kamera sie oddala i widzimy

ilos

Czy wam tez sie wydaje ze to pierwsze ciało to jest właśnie ta

czarna dziura

??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy każdy by mógł zrobić sobie taką Normandię jaką chce.

Wtedy niektórzy zrobiliby, Normandię a'la Bieber, Montana itp. Ew. z przerośniętego myśliwca (wyznaje klasy statków z Homeworlda 2 według których SR2 za Chiny nie byłaby fregatą :P) Normandia stałaby się Niszczycielem, Krążownikiem, Pancernikiem, lub może nawet Stacją Kosmiczną... no dobra przesadziłem, ale to mi jakoś wpadło do głowy jak przeczytałem wątek, który poruszyliście xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem po co po raz kolejny modyfikować Normandie. Czyżby przymierze i rada miała zamiar zamienić znaczki cerberusa na wpis ''ah, the reapers". Przecież SR2 była niemal idealna i nie bardzo wiem co tu w niej ulepszać, no chyba że i tak ulegnie w tajemniczy sposób zniszczeniu.

Pomysł z modyfikowaniem statku na własne potrzeby- poroniony, to nie są jakieś simsy gdzie w jedno miejsce walniemy krzesełko w drugie kanapę, a po boku ustawimy kibelek żeby wygodniej operowało się gwiezdną mapą. To zabiłoby nieco epickości i stworzyło jakiś mass sims effect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie chodzi raczej nam o modyfikowanie aż w tak dosłownym sensie, ale na przykłąd o możliwość zmiany koloru lakieru. Kilka wzorów od razu a jak ci się nudzi to robisz wszystkie barwy od nowa. Wtedy ja mógłbym mieć piękną normandię sr3 w czarno granatowych barwach a nie biało-pomarańczowo-czarnych jak sr2. (jeśli sr2 ma inne kolory to sorki ale jestem daltonistą. Ważne że mi się kolory sr2 nie podobają aż tak żeby normandii nie przefarbować xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stamper- w końcu jeden który kapuje o co mi chodzi. Normandia SR 2 wygląda po prostu paskudnie koleś co ją robił miał bardzo zły gust.

Trochę nie rozumiem po co po raz kolejny modyfikować Normandie.

Głowy ściąć za ten artykuł nie dam ale kazman pisał, że Cerberus wparuje do Normandii i ją lekko rozwali więc modyfikacje są jak najbardziej na miejscu. Zresztą w 1 była SR 1, w 2 SR 2 a w 3 SR 3, bardzo dobrze, że coś z nią zrobią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podyfikacji normandii przez przymierze to ja też bym się zdziwił gdyby przymierze od tak powiedziało nam: "Shepard Dawaj przyleć mamy fajowe części, zmodyfikujemy twój statek tak że każdy będzie chciał z nim słit focie." Żartuję oczywiście.

No bo skąd mieli by niby wiedzieć że są w stanie ulepszyć normandię skoro to eksperymentalna technologia cerberusa? A tak to ponieważ cerberus wie jak sr2 działa to wparją uszkodzą kluczowe systemy i będzie trzeba ją ulepszyć. pod ulepszyć rozumiem: naprawić, dać ruchome działka żeby się można było bronić przed myśliwcami (mażę o tym od me1), nowy spoiler (bo w sr2 jest paskudny).

Ja oczekuję że nie będzie to całkiem nowy statek a jedynie zmodyfikowany żeby bardziej przypominał sr1. Niech zostaną rozmiary sr2, ale niech wróci stary kształt, z lekkimi modyfikacjami. Nich silniki wyglądają jak skrzyżowanie oby tych statków i będzie miodzio.

Kształt sr1 sprawiał że statek wydawał się leciutki i zwinny jak baletnica. Joker cuda nim wyprawiał (np. zrzut na virmire), natomiast sr2 jest tak ociężała że kiał trudniości w manewrowaniu koło bazy zbieraczy

EDIT

Nikt nie odpowiedział więc piszę jeszcze raz:

Właśnie pokonałem Toriana i miałem wizję na ktorej widać jak

proteanie są zmieniani w zbieraczy. Widac procesory i kable.

Pod koniec widzimy dwie gwiazdy, kamera się oddala i widzimy całe czerne ciało niebieskie i to chyba jest czarna dziura

do okoła której krąży baza zbieraczy (ktorej nie widac jeszcze)

a potem kamera sie oddala znowu i widzimy

ilos

Czy wam tez sie wydaje ze to pierwsze ciało to jest właśnie ta czarna dziura??

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić modyfikacje statku, i tak go nie oglądam zbyt często z zewnątrz. Dobrze byłoby jednak móc coś pozmieniać w kabinie, oprócz modeli i trofeów. Bo o ile statek jako całość to teren wspólny i powinien być jak najbardziej ergonomiczny o tyle kabina prywatna to odwzorowanie charakteru jej mieszkańca. Dlatego chciałbym móc zmieniać np. kolor oswietlenia, kupić/sprzedać akwarium/terrarium czy coś jeszcze. Może jakiegoś futerkowa kupić (ale większego niż chomika), jakieś kwiaty, obraz, hologram czy cuś. Miło byłoby też gdyby ludzie z naszej drużyny zmieniali swoje pokoje, tak, żeby było widac że ktoś tam faktycznie mieszka na "stałe" a nie jest tylko na chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stamper- nie masz pewności, że na

wizji są Zbieracze, może coś źle kojarzę ale Żniwiarze to chyba mieszanka Organicznej formy życia i maszyny więc na wizji to mogą być i oni, podejrzewam, że gdyby to byli Zbieracze to było by mignięcie pokazujące ich (tak jak to było w ME2 gdy nagle otrzymujemy dodatek do wizji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...