Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Echelon.

Jeśli za taką cenę masz pierwszą część z Extra Klasyki. A drugą z EA Classics. To brać, bo to jest okazja idealna by zapoznać się z serią. Oraz przygotować sobie save do ME3.

Swoją drogą.

Mam nadzieje że ME3 będzie kosztować max 150 zł. To wtedy na loozie kupię sobie jeszcze edycję premierową. Ewentualnie 120 zł a edycja kolekcjonerska 150 zł. Wtedy prędzej kupię kolekcjonerską edycję niż premierową. Achhh aż nie mogę doczekać się premiery ME3. A musimy czekać do świąt jeszcze praktycznie 10 miesięcy ! :(

Abyss chyba odnosił się do mojego postu tak przy okazji. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musimy czekać do świąt jeszcze praktycznie 10 miesięcy

Czy jest coś czego nie wiem, bo wydawało mi się, że wstępnie premiera miała się odbyć w te wakacje...?

Trochę się obawiam klimatu Mass Effecta 3 po ostatnim zwiastunie, ziemia wygląda dla mnie identycznie jak Gears of War. Mam nadzieję, że nie ograniczą się do ratowania tylko tej jednej planety - nie po to chyba wymyślali tak fantastyczne lore by wracać do najmniej ciekawego miejsca. :'D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabu, bo wyraz "holiday" znaczy też... święta? Zdziwiony? :D

Spriggs, ja sobie kolekcjonerkę kupuję tak czy tak, mimo, że tylko pudełko będzie ciekawe. I niestety, ja nie czuję w ME klimatu Gearsów. Jak dla mnie GoW to historia tragiczna, a ME? W ME udawało się zawsze, nawet jeśli zginąłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabu, bo wyraz "holiday" znaczy też... święta? Zdziwiony?

Hahahaha, ale fail z mojej strony. xD No tak to jest, jak się marzy o wakacjach - wszystko się z nimi kojarzy. :'D

I niestety, ja nie czuję w ME klimatu Gearsów

W tym zwiastunie do trójki kolorystyka i projekt zniszczonego miasta bardzo przypomina Gears of War 1. Zaś dwójka jest zbliżona gameplayem, także moje obawy są, by ME3 nie stało się totalnym Gearsem. :'P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajowo... Zamówiłem sobie ME1 edycję premierową. Przyszła dzisiaj jak nie było mnie w domu. No i listonosz to zostawił u mnie na działce po prostu, żadnego awizo (czy to dlatego że wybrałem przesyłkę ekonomiczną??) wracam do domu a tu patrzę...

Z

1. Pudełko Tektura (Stan Bardzo Dobry)

2. Pudełko Plastik (Stan Bardzo Dobry)

3. 2x Płyta DVD -GRA (Stan Dobry)

4. Instrukcja 40 Stron (Stan Idealny)

5. Poradnik 176 Stron (Stan Idealny)

6. Karta Pomocy Podręcznej (Stan Idealny)

Zostało

1. Pudełko Plastik (Stan Kiepski)

2. 2x Płyta DVD -GRA (Stan Dobry)

3. Instrukcja 40 Stron (Stan Kiepski)

4. Poradnik 176 Stron (Stan Kiepski)

5. Karta Pomocy Podręcznej (Stan Idealny)

Mój labrador ma cztery miesiące... :wallbash:

Dlatego pytania. Może ktoś z was wie czy w MediaMarkt można kupić pudełko o wymiarach jak to od ME1?? Czy ktoś z was by mi mógł zeskanować okładkę pudełka i przesłać na maila?? Bo tego z podartą okładką i wyciśniętymi zębami w plastiku się wstydzę na półkę wstawić...

Rodzice mówią że dramatyzuję. A ja po to właśnie kupowałem żeby mieć ładną kolekcję... :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Cóż, wywołałem sporą dyskusję - ale swojego zdania będę się trzymał, poza tym za dużo tytułów mam do przejścia, by zagrać w ME1 (od czerwca 2010r. nowe możliwości :) ) . Choć nie uznaję, ze to słaba gra (ba, trochę żałowałem, ze nie miałem zapisu z "jedynki, przez co w "dwójce"

nie żył Wrex

), to jednak jakoś strasznie się tym nie przejmuję. A zapis do ME3 przechowuję z ME2 - nie ma co ;) . Co do DLC - nie żałuję zakupu. Ale nie brałem asortymentu, a WSZYSTKIE te, w których coś się robi - Hammerhead, Normalny Crach Site, LoTSB, Overlord, Zaeed i Kasumi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że z ciekawości odpaliłem sobie Interstellar Marines, ale jeśli chcecie znać moją opinię dajcie mi na PW linka do tematu, albo po prostu spytajcie.

@Stamper, ja mogę spróbować zrobić skana, wyślę jeśli będzie dobrze wyglądał. Oczywiście, zapewniam png :P

A swoją drogą, czy labradory to nie są urocze stworzenia? Mogliby go wsadzić do kabiny Sheparda xD

@Dabu, mooże... Ja tam tego nie czuję. A poza tym, też czekam na wakacje. Już się cieszyłem, kiedy zobaczyłem ten trailer, ale radość przeminęła po poczytaniu komentarzy.

@Princefan, Normandy a nie Normalny :D

Podobał się mój długi post? ^^

Ktoś wie, czemu TIM ma takie cholernie fajne niebieskie oczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven82

Nie zrozumiałeś chyba. Napisałem o pudełku o wymiarach jak od ME1. Bo w nim są dwie płyty i takie fajne to duże pudełko jest. Jakbym miał chociaż pudełko do którego dwie płyty można wsadzić to bym dał spokój ale mam tylko pojedyncze pudełka

Co do mojego psa to po raz pierwszy się nie chce z nim bawić. Ale labradory mają to do siebie że ten ich wzrok to jest jak kota ze shreka. I chyba zrozumiał dlaczego jestem na niego zły bo mu pokazałem pudełko pogryzione, wytarmosiłem go za kark i jeswzcze kilka razy z liścia dostał. I jak na niego huknąłem "siedzieć!!!!!!" to po raz pierwszy się nie musiałem powtarzać. Ale jak już pisaem wyżej na szczeniaka labradora nie można się długo gniewać. Ten jego wzrok przepraszający był nie do zignorowania i bądź co bądź go na końcu lekko pogłaskałem

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie skończyłem ME2 (dzięki niebiosom nie miałem problemu z zapisanymi stanami gry). Całość znakomita, każdy pisał o tym setki razy, więc nie będę powtarzał wszystkich zachwytów. Mam jednak kilka pytań do veteranów.

1.

W czasie misji samobójczej jedyną osobą, która poległa była Jack. Nie bardzo wiem czym było to spowodowane. Wykonałem jej misję, wszystkie ulepszenia kupiłem. Możliwe, że stało się tak, bo po jej misji opowiedziałem się po stronie Mirandy?

(spoiler prewencyjny)

2. Mam wątpliwość co do jednego z osiągnięć. Chodzi mi o ''Tactician'' wg niego muszę zabić 20 przeciwników łacząć biotyczne moce. Jeśli dobrze zrozumiałem to muszę mieć w drużynie biotyków i użyć dwóch różnych mocy na pojedynczym przeciwniku. Jest w tym jakiś haczyk? Bo na razie licznik śmieje się ze mnie i widnieje dużo mówiące ''0/20'', a muszę przyznać, że poszczególnych mocy używałem bardzo często.

3. Zaczynam grę na poziomie ''Insanity''. Macie jakieś rady, które sprawę mogłyby ułatwić? Lepiej jest zacząć grę nową postacią czy zacząć na postaci z pierwszego przejścia gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Jeżeli nie przekonasz pań, żeby zakończyły sprzeczkę (trzeba mieć duuuużo paragona/renegade'a), to opowiedzenie się po jednej ze stron sprawia, że lojalność u drugiej znika. Można potem się jeszcze pogodzić, ale do tego trzeba jeszcze więcej paragona/renegade'a.

2. Dobrze rozumujesz. Dodam jeszcze, że musisz ich użyć jednocześnie - łączenie mocy daje różne efekty, do tego chyba nie wszystkie robią jakieś kombo. Poszukaj achievement guide'a jakiegoś. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

1. W wyborze zadań musisz wybrać następująco:

Tuby - Tali/Legion (musisz zamknąć na czas)

Lider pierwszego składu - Garrus/Miranda

Lider drugiego składu - Garrus/Miranda

Tarcza biotyczna - Samara/Jack

Eskorta - Jacob/Mordin/Grunt

Poza tym musisz mieć wszystkie ulepszenia Normandii (te dotyczące samego statku). Inne upgrade'y też pomagają, ale nie mają aż tak dużego znaczenia. Poza tym zrób sobie sejwa przed ostatnią walką bo mimo wszystkich warunków spełnionych czasem sobie ktoś lubi zginąć i wtedy trzeba go wziąć do drużyny na bossa (ja tak miałem z Mordinem).

2. Musisz połączyć moce, by skumulować efekty. Najłatwiejszy jest do tego Pull (pociągnięcie?) + Warp (rozszarpanie?). Tylko musisz pamiętać, że by biotyka zadziałała wróg nie może mieć pancerza/tarczy/bariery - sam pasek życia. Dopiero wtedy gdy rzucisz Pull, to przeciwnik uniesie się w powietrzu, co jest czasem na rzucenie Warpa. Możesz to robić przypisując komendy towarzyszom.

3. Najlepiej zacząć nową postacią przerzuconą z ME1 PO ukończeniu ME2 - wtedy otrzymujesz premię za poziom 60 z jedynki oraz surowce, a przeciwnicy nie są takimi kozakami jak postacią importowaną z dwójki. Jeśli grasz na Playstation to i tak lepiej zagrać nowym bohaterem - każdy Shepard stworzony po przejściu gry dostaje premię +25% do zdobywanego doświadczenia co znacznie pomaga. Jako klasę polecam Soldiera z dodatkową zdolnością Barrier - wydłuży jego żywotność, a dzięki Adrenalin Rushowi (przypływie adrenaliny?) i dobrej snajperce spotkania nie będą tak trudne.

No i jeszcze jedno: przechodząc dwójkę pod koniec masz prawdopodobnie coś koło 26 poziomu. Jeśli zaczniesz tą postacią grę od nowa, wrogowie są już nieźle napakowani, a będą się rozwijać wraz z progresem gry. Przy czym ty kończysz się rozwijać na 30 lvl, bo to jest maksymalny. Jak zaczynasz od nowa po skończeniu gry, to dzięki dodatkowym surowcom i premii do PDków masz na początku czas na wytchnienie i rozwinięcie jako-tako bohatera. Później zaś będziesz się tylko dostosywał do nowych wyzwań, ale raczej poziom trudności nie skacze jak szalony.

Z kolei drugie rozpoczęcie dwójki Shepardem na 60 lvl poskutkuje - z tego co pamiętam - 5 poziomem doświadczenia i chyba 600000 każdego surowca. Elementu Zero nie braknie do końca gry. xD

***

Sorry, Friston, zacząłem pisać przed twoim postem. :')

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

do tego trzeba jeszcze więcej paragona/renegade'a.

Zostawię to na drugi playthrough w takim razie. Spojrzałem na mój poziom Paragon/Renegade i oba mam rozwinięte po równo. Jakoś nie potrafię się skupić na jednym typie działań. Czasami trzeba dać komuś w mordę, a czasami powstrzymać przed strzałem.

@Dabu47 - Właściwie to do tych zadań wybierałem podobnie (liderem drugiej ekipy został u mnie Jacob, a ocalałych z załogi odeskortował Garrus). Kupiłem wszystkie ulepszenia jakie mogłem. Sprawę z Jack wyjaśnił mi Fris i chyba za drugim razem uda mi się zrobić to dobrze...

Problem w tym, ze gram właśnie na PS3 i save z ME1 nie wchodzi w grę. Mam rozumieć, że przeciwnicy również stają się silniejsi w miarę przechodzenia dalej? Coś jak skalowanie z dwóch ostatnich Falloutów? Przyznam się, że nie bardzo rzuciło mi się to w oczy. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasadniczo w misji samobójczej jest tak.

1: Do osłon Normandii biorę Tali i Legiona.

2: Do tuneli biorę Legiona.

3: Do eskorty pozostałej załogi Normandii biorę Garrusa.

4: Do bariery biotycznej Samarę.

5: Drugim oddziałem dowodzi Jacob.

6: Do ostatniej walki znowu Legion i Tali.

I wtedy nie ma prawa u mnie nikt zginąć, nawet Mordin który podobno ma w misji samobójczej skłonności do umierania często. Sprawdziłem tą metodę i jest na 100% skuteczna jak chcesz by wszyscy przeżyli. Warunek jest jeden. Musisz posiadać lojalność członków załogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YouTube to naprawdę ciekawa strona. Ostatnio przeglądając ją znalazłem

. Chcesz więcej? Wejdź
.

I teraz powinniśmy wysłać petycję do BW, aby dodali narzędzie do tworzenia przygód, oraz machnim, abyśmy i my, maluczcy mogli się tym pobawić. Mamy ambicje, lecz nie mamy możliwości! Gdyby to był YT, to bym chciał kciuk w górę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stamper2495

Zapomniałem, że są 2 płyty, ale ja mam np. pudełka na 2-4 płyty szerokości normalnego pudełka dvd. Taki szerokie też są 1-4 płytowe (walają się w szafce, bo mam ich w 3 i troche). Do ME wogóle mam inne pudełko, bo mam kolekcjonerke :P. W każdym razie idź sobie do Media i se obadaj jakie tam mają pudełka, a potem dobierz sobie do niego okładke z googla http://www.google.pl/images?hl=pl&safe...ver&spell=1 lol ale długie wyszło.

@down

wujek google zawsze pomoże :P

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1941 1szy patch z dodatkiem

http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=2096 2gi patch

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 płyta to wersja angielska , a druga polska

Eee... Serio?? Ja zahaczylem zeby sie instalował tylko angielski dubbing.

To jest najpierwsiejszy, goły mass effect bez zadnych dodatków. Ja nie trawię wersji kolekcjonerskich chyba ze maja pudełko od nowa zupełnie zaprojektowane. Jak dają po prostu srebrną obwódkę to taką "edycję kolekcjonerską" sie wstydzę na półce postawić. Tak samo jak teraz moją pogryzioną edycję premierową. Poki co zamieniłem pudełka z cod1. Mam nadzieje ze kapitan foley i kapitan price nie mają mi tego za złe.

O kolejne zapytanie. Kiedy pożyczałem od kolegi platynowa kolekcję me1 to w konfiguracji mialem sporo opcji grafiki. Natomiast w mojej premierowej wersji mam ich tylko kilka. Brakuje na przykład ustawień efektu bloom cokolwiek to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt bloomu to rozmycie obrazu "po naszemu". Musisz je mieć gdzieś w opcjach. Przecież nie okroiliby gry z ustawień graficznych, chociaż.. podsunąłeś mi nowy pomysł na DLC. Żeby tylko Activision na to samo nie wpadło.

Edit: Co do Misji Samobójczej to zapraszam do przygotowanego przeze mnie poradnika: http://www.shadowbroker.pl/poradniki/ogoln...ojcza-spoilery/

Tam znajdziecie wszystkie informacje, które mogą się przydać!

Edytowano przez Venydar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...