Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

*albo "zlośliwiec", ale raczej "złośliwczyni"

No raczej - nie inaczej. :P

Nie sądziłam, że moja płeć budzi wątpliwości. xDD

Chociaż raczej złośnica - nie ma takiego słowa jak "złośliwczyni". :P

BTW, mówię o tym defetyzmie, bo to coś ostatnio bardzo popularne tutaj słowo. :D

Jak tak sobie poczytałem o tych wszystkich rasach to strategia mi sie widzi. Taka jak Dawn of War. W końcu ras mamy dostatek prawda???

Good Lord! Tylko nie strategia typu Dawn of War w świecie ME. To by była już przesada moim skromnym zdaniem. ;)

Zresztą Bioware na szczęście nie robi tego typu gier, więc jestem spokojna. xD

Nie to żebym miała coś przeciwko strategią. ^^ Bo znowu będzie, że złośliwa jestem, hehe. xD

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja mam nadzieję, że okaże się to ME3.

Nie mam nic przeciwko ukazaniu Wojny Pierwszego Kontaktu, ale patrząc na to obiektywnie - co mogą nam pokazać z tamtego okresu? Możemy się wcielić w kogoś z oddziału wysłanego po raz pierwszy za przekaźnik. Kogoś z oddziału Jona Grissoma, albo Grissoma - choć to nieciekawa perspektywa, nie przepadam za nim. A wcielając się w kogoś z oddziału będziemy jakąś mało znaczącą postacią. A przecież wszyscy lubimy te epickie historie rzucające nam w centrum wydarzeń. ;) Obrona Shanxi? Dziwnie, bo i tak wiemy, że jesteśmy skazani na porażkę.

A Wojny z Raknii... To już pozostają nam wszystkie rasy tylko nie ludzie. Nie żeby było to złe. :) Ale w sumie też znamy zakończenie tych wydarzeń.

Wydaje mi się, że jak mają tworzyć nową grę w uniwersum, to powinna ona być wydana po zakończeniu trylogii i mieć miejsce ileś tam lat po ukazanych w niej wydarzeniach. :P

Tak sobie tylko dywaguje. :) Zaraz ktoś powie, że rozsiewam defetyzm. ;)

To, że znamy zakończenia pewnych historii, nie znaczy, że znamy całą historię. Gdyby skupili się na bohaterze konkretnym, jego przeżyciach, losach, to można by zrobić długą grę na podstawie tylko jednego wycinku historii ME.

Im jednak bliżej premiery, tym coraz mocniej jestem przekonany, że to nie spin-off, a pełnoprawny ME 3. I tutaj pytanie, wie ktoś ile czekało się na ME 1/2 po ogłoszeniu że trwają prace nad grą? Rok? Dwa? Bo w sumie ME 2 wyszło w styczniu 2010, to ME 3 będzie w styczniu 2012?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lellandra: To, że wiemy, jak się kończy dana wojna nie dyskwalifikuje jej bynajmniej tematu na grę. Niedawno powstał sieciowy shooter osadzony w znanym uniwersum, jako prequel - mówię o Halo: Reach. Sytuacja jest analogiczna - z lore wiadomo było już wcześniej, jak przebiegała wojna o Reach. Gra odniosła olbrzymi sukces komercyjny i zebrała znakomite oceny krytyków. Bardzo często pośród jej zalet wymieniana jest dobra, dużo lepsza od innych części Halo fabuła. Dowiadywanie się JAK coś się stało też może być fajne, pod warunkiem, że całość będzie zgrabnie poprowadzona. A że to BioWare i Mass Effect, to akurat o dobrą narrację nie musimy się martwić.

Im jednak bliżej premiery, tym coraz mocniej jestem przekonany, że to nie spin-off, a pełnoprawny ME 3. I tutaj pytanie, wie ktoś ile czekało się na ME 1/2 po ogłoszeniu że trwają prace nad grą? Rok? Dwa? Bo w sumie ME 2 wyszło w styczniu 2010, to ME 3 będzie w styczniu 2012?

ME2 zostało, o ile dobrze pamiętam, zapowiedziane na E3 2009 (7-9.06.2009). Czyli pół roku z lekką górką, przy czym gra była gotowa wcześniej - mogła mieć premierę w grudniu - ale BioWare nie chciało robić Dragon Age'owi konkurencji.

I zastanawiam się, czy historia się nie powtórzy... tj. czy ME3 nie wyjdzie na początku 2012 po to, by DA2 miało większe szanse zgarnąć nagrody za 2011. Z drugiej strony, DAO wyszło w listopadzie, ME2 było gotowe w grudniu, to można było sobie przesuwać, a DA2 wychodzi w marcu, jakby ME3 było gotowe na jesień to pewnie nie byłoby wielkiego sensu trzymać tego w szafie do stycznia 2012. ;)

A tak w ogóle to odpaliłem ostatnio ME2 i stwierdziłem, że rozgrywka jest tu tak ekstremalnie grywalna, że gdyby ten spin-off był sieciową strzelanką TPP z kampanią, którą można rozegrać w co-opie - coś a'la Gearsy - w którą by się grało jak w ME2, to bym zdecydowanie chciał się w to pobawić. FPS oznaczałby zmianę mechaniki i tu już taki pewny bym nie był.

Jeszcze 20 dni spekulacji... :)

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio cos rzadko sie udzielalem na forum (bylem a wlasciwie jestem troche chory i latam po szpitalach) ale sledze wszystko co jest zwiazane z seria Mass Effect.

Staralem sie jakos rozgryzc sprawe o ktorej tu dyskutujecie,mianowicie reklamowki nowej gry czy zapowiedzi nowej gry.

Moze zaczne od samej koncepcji reklamy tej gry czy co to tam bedzie.

Pracowalem kiedys przy reklamach i powiem wam ze jest to genialny pomysk ze strony BioWare.

Popatrzcie tylko...minimalnym nakladem srodkow czyli wypuszczenie w siec krotkiego filmiku i jednego screena do tego wypuszczenie jako zagadka kilku kodow binarnych z zaszyfrowna informacja

i wiecej jak polowa odbiorcow a moze i wszyscy co sledza i lubia poczynania BioWare sledza i glowia sie co to bedzie co to bedzie :D..genialne.

Kazda reklama ma powodowac u potencjalnego klienta zainteresowanie produktem badz to utrwalenie w jego lepetynie nazwe marki danego produktu.

Tutaj jest to zrobione w prosty genialny i tani sposob poniewaz ta reklama sama sie napedza przez potencjalnych odbiorcow

To tyle w temacie reklam.

Wracajac do sedna czyli tego czego moze...zaznaczam "czego moze dotyczyc" ta reklama to mam swoje podejrzenia.

Otoz czytajac rozne newsy dotyczace Mass Effecta mozna w nich znalezc wypowiedzi pracownikow BioWare dosc sprzeczne.

Jedni mowia ze Mass Effect 3 jest w fazie przygotowan.

Nastepni twierdza z ME 3 zajmie sporo pracy ze wzgledu na ilosc zmiennych jakie oga wystapic przy orzystaniu z sava z ME 2

Nastepna grupa twierdzi ze prace ida pelna para.

To mialo miejsce jakies okolo 3 do 4 miesiecy temu moze dalej.

Nastepnie pojawiaja sie informacje o zatrudnianiu pracownikow informatykow do taktycznego FPSa czy tez ME multi.

Pogrzebalem jeszcze w sieci zeby sie upewnic co do moich rozmyslam na ten temat i bralem pod uwage wszystko to co sie dzialo dookola lacznei z wydawaniem ksiazek,komiksow

i wszystkiego tego co tyczy sie ME.

Doszedlem do wniosku ze BioWare pracujac nad ME2 czy tez w koncowce jego tworzenia na pewno mial juz ekipe pracujaca nad ME 3 czego dowodem jest moim zdaniem

DCL Shadow Broker ktory co prawda jest widowiskowy i kapitalnie sie w niego gra ale moim zdaniem jest lekko oderwany od koncepcji ME 2,zreszta sami tworcy mowili ze to DLC ma wprowadzic nas w swiat ME 3.

Tak wiec polaczywszy wszystko do kupy..:) wyszlo mi ze (i obym sie nie mylil) ze w grudniu zobaczymy..i tu mamy 4 opcje

1)DLC do ME 2 nowe....malo prawdopodobne

2)Mass Effect multiplayer....daje na to jakies 20 do 30% szans i mam nadzieje ze nie bo znowu bedzie po serwerze latala masa dieciakow kilujacych wszystko co sie rusza i Reaper to bedzie aniolek przy nich

3)FPS w uniwersum Mass Effect.....w sumie nie wiem czy bylbym zachwycony...jesli tak to mam nadzieje ze nie bedzie to tepa strzelanina bo nie zdzierze

4)Mass Effect 3..na co mam nadzieje chocby z tego wzgledu ze ida Swieta i w kanadzie i w USA jest szalenstwo zakupowe.

Nic nie napedza sprzedazy tak jak Swieta i nie wiem czy jako wlasciciel firmy czy tez marketingowiec zaryzykowalbym wprowadzenie nowego tytulu nawet zwiazanego z ME na Swieta.

Chyba ze faktycznie fani ME wszystko kupia co ma w nazwie ME

Ostatnio na Ebayu sprzedano litografie z Tali za 950$....tak wiec....

Oby to ME 3 byl czego wszystkim zycze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny barcode od BioWare zawiera link z obrazkiem przedstawiającym okładkę płyty The Singles zespołu The Clash. Poza tym, że jest to brytyjska grupa i jest powiązanie ze wcześniejszą stroną SIS, to już nie widzę jak to może być związane z ME3. Straciłem trop :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zmienili twarz Shephardowi bo wyglądaaaaał! Lubię takiego jakiego jest. Chociaż mapa galaktyki prezentuje się dużo ciekawiej niż w oryginale.

Ja się tylko obawiam jak to będzie z następna częścią ME. Spin-off? Mnie to nie pasuje do historii Komandor/-a Shephard/-a. Znaczy zapewne to nie będzie o Shepku ale właśnie w tym rzecz że ME zawsze o nim był. Jakaś taka odskocznia mi się nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zmienili twarz Shephardowi bo wyglądaaaaał! Lubię takiego jakiego jest. Chociaż mapa galaktyki prezentuje się dużo ciekawiej niż w oryginale.

Ja się tylko obawiam jak to będzie z następna częścią ME. Spin-off? Mnie to nie pasuje do historii Komandor/-a Shephard/-a. Znaczy zapewne to nie będzie o Shepku ale właśnie w tym rzecz że ME zawsze o nim był. Jakaś taka odskocznia mi się nie podoba.

To chyba jakiś ewenement. Polacy. Jeszcze czegoś nie widzieli, ale już im się nie podoba. Jeszcze czegoś nie spróbowali, ale już wiedzą, że to będzie niedobre...

Nie rozumiem tego. Tak jak nie rozumiem stanowiska, że spin off opóźni premierę ME 3... skąd takie informacje ciekaw jestem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja gdzieś powiedziałem że opóźni premiere ME3 ? -.-

I chyba mogę powiedzieć że coś mi się nie podoba?

Wiesz co smyku? Polacy. Jęczą na każdego kto ma własne zdanie bo oni mają inne. Więc lepiej już nic nie mów.

Po prostu jak dla mnie ten pomysł nie wypali i mi się może nie podobać. O analitykach też powiesz? "A on powiedział że coś będzie miało słabą sprzedaż a nie próbował tego"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smyku: Ze zwykłej logiki. W dzisiejszych czasach przy produkcji jednego tytułu klasy AAA pracuje kilkadziesiąt/kilkaset ludzi. BioWare pracuje nad 3 dużymi projektami (w tym jednym ogromnym - TOR). Jeśli dołożyć do tego czwarty, dodatkowo powiązany z marką ME, to logiczne, że przynajmniej część ludzi z "teamu ME" zostanie oddelegowana do spin offa.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny barcode od BioWare zawiera link z obrazkiem przedstawiającym okładkę płyty The Singles zespołu The Clash.

Gdzie można o tym poczytać, byłbym wdzięczny za link.

I czy to ja już wszystkie zagadki Bioware rozumiem tak jak chcę aby było, czy to naprawdę może wskazywać na powiązania następnej gry z single playerem? Jeśli tak, to żegnaj sieciowy spin-offie, witaj słodki ME3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie wykorzystywał muzykę The Clash

Should I Stay Or Should I Go? :)

Mam nadzieję, że za muzykę w ME3 będzie odpowiadał Jack Wall, gdyż OST z dwójki - pure genius.

Gdzie można o tym poczytać, byłbym wdzięczny za link.

Facebookowa strona Mass Effect 2 lub Dragon Age, ewentualnie twitter BioWare.

Wszedłem na stronę wiki o tym zespole The Clash i zauważyłem, że jeden z członków zespołu nazywa się Nick Sheppard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, importowałem postać z jedynki. Ale czy można jej zmienić np fryzurę czy kolor twarzy?? Bo nie mogłem nic zmienić kiedy wybrałem ją. No i drugie pytanie, czy punkty idealizmu lub renegata przechodzą do dwójki. Znaczy jak miałem maks w jedynce idealisty to tu będę miał też tyle?? Tak mi kumpel mówił i nie wiem czy to prawda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w dwójce "misja samobójcza" jest taka łata? Przechodziłem grę dwa razy z czego raz na magsymalnym poziomie trudności i jakoś niekt mi nie padł po drodze.

Ale co do reszty gry genialna. Dobrze zagrane postacie, genialna fabuła, i nie zła grafika. W obu częściach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"padanie po drodze" nie zależy od poziomu trudności gry :)

Co do edycji twarzy, to są 3 opcje: twarz importowanej postaci, domyślna i można stworzyć nową. Jak się nie podoba importowana, to po co opcja edycji skoro można nową zrobić ? :)

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do edycji twarzy, to są 3 opcje: twarz importowanej postaci, domyślna i można stworzyć nową. Jak się nie podoba importowana, to po co opcja edycji skoro można nową zrobić ?

Po to, że nie zawsze każdy chcę nową twarz, a wolałby poprawić tylko niektóre elementy poprzedniej twarzy. Ciężko jest zrobić drugi raz identyczną twarz jak poprzednia. :)

Czemu w dwójce "misja samobójcza" jest taka łata? Przechodziłem grę dwa razy z czego raz na magsymalnym poziomie trudności i jakoś niekt mi nie padł po drodze.

To znaczy, że dobrze ukończyłeś przygotowania do misji i wybierałeś odpowiednio dowódców i ekspertów. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, że nie zawsze każdy chcę nową twarz, a wolałby poprawić tylko niektóre elementy poprzedniej twarzy. Ciężko jest zrobić drugi raz identyczną twarz jak poprzednia.
Ale jedna rzecz się zmienia, prawda? Nie wiem, jak wam, ale mojej postaci zniknęła blizna z brwi, którą wcześniej miała.

Ja mam pytanie, importowałem postać z jedynki. Ale czy można jej zmienić np fryzurę czy kolor twarzy?? Bo nie mogłem nic zmienić kiedy wybrałem ją.
Trudno mi powiedzieć. Pamiętam, że chyba próbowałam, ale nie mogłam (bo zaskoczył mnie fakt, że mam bliznę na twarzy, ale taką paskudną, a nie taką jak ta, którą miałam w ME1 - i nie umiałam ją zmienić. Dopiero w trakcie gry zorientowałam się, że to jest

blizna fabularna

:D

).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak, ja mówi Lellandra - można zmienić twarz, ale nie na zasadzie edycji tylko trzeba kombinować od początku. Szkoda, bo po imporcie chciałem wprowadzić kilka małych poprawek (twarze Shepa z ME2 nie są dokładnie takie jak w ME1), ale stwierdziłem, że jak mam robić nową to więcej popsuję niż poprawię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...