Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Fristron, tutaj też jak zwykle szerzysz defetyzm i się wymądrzasz. Ech....

???

Wymądrzanie wymądrzaniem, jak takie jest Twoje odczucie to trudno, mi to lata, ale gdzie ja szerzę defetyzm?... o_O Argumentowanie fanom ME, że nowa gra to najprawdopodobniej ME to czarnowidztwo? Waćpan chyba używasz słów, których nie rozumiesz.

Takie wycieczki osobiste w ogóle to proszę na priv.

Co do "Mass Effect: Brotherhood" ( ;) tylko mi się nasunęło skojarzenie z Assassin's Creed?) to trochę się zaniepokoiłem... Właśnie spin off jest jedynym, co by pasowało do wszystkich przecieków równie dobrze co ME3. Osobiście za multi nie przepadam, zdecydowanie wolałbym normalną "trójkę". Pomijam już fakt, że taki spin off opóźniłby zapewne prace nad właściwym ME3. A i nie bardzo wiem, czym taki sieciowy Mass Effect mógłby konkurować z CoD, Battlefieldem i Halo...

Liczę, że to Grande Finale wojaży Sheparda, a nie żadne sieciowe wynalazki.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Next big game" sugeruje bardziej, że to zupełnie nowy, głośny tytuł niż kontynuacja.

Barcody, które pojawiły się na facebooku zawierają odpowiednio masę atomową żelaza oraz temperaturę najzimniejszego miejsca na ziemi. Armor gościa w teaserze nie przypomina zupełnie tych, widzianych w poprzednich grach, jego broń za to wygląda trochę jak Incisor Sniper Rifle, jednak większość broni wygląda bardzo podobnie. No i koleś poza krótkimi włosami w ogóle nie przypomina Sheparda.

EDIT:

Bioware posted two QR codes. The first translated? to 55.845. This is the atomic mass of Iron (Fe).

The second one translated to -128.5°F which happens to be the coldest temperature ever recorded on Earth.

Mass FE Coldest Temperature

Mass FE CT

Mass Effect

No dobra, zwątpiłem w to co napisałem ;d

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next

1. (of place: nearest)najbliższy; (adjacent)przyległy, sąsiedni.

(...)

3. (in a series)następny:

(za ling.pl)

Gdyby chcieli sugerować nową markę, toby to zrobili. Powiedzieliby new, a znając BioWare, to pewnie "brand new franchise revolutionary zomg". A nie "next".

Armor ma motyw sześciokątów, charakterystyczny dla serii ME.

Karabin nie jest po prostu "podobny". To ten sam karabin. Widziałem gdzieś kapitalne porównanie, z dokładnym oznaczeniem fragmentów w ME2 i odpowiedników na screenie. Nie ma najmniejszych wątpliwości. To jest Incisor.

Postać to nie Shepard, ale co w związku z tym? To może być jakiś NPC. Gdyby był Shepard, to nie byłoby żadnej zagadki. Byłaby oczywista oczywistość.

Z drugiej strony - i to mnie właśnie martwi - to może być główny bohater spin-offa :/ .

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dude, hold your horses. To tylko spekulacje. Nie ma sensu od razu wieszać na BioWare psów. :)

Co do mnie - jeśli będzie w tym single, to pewnie zagram, chociaż jeśli będzie to FPS - to zapewne niekoniecznie od razu po premierze. Zdecydowanie wolę szutery TPP.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioware i FPS, please no! Szczerze mówiąc wolałbym zobaczyć jakieś nowe ME niż (rzekomy) spin-off serii. Fakt, można niby zrobić ciekawe multi oparte na uniwersum, jednak na chwilę obecną nie bardzo mi to pasuje. No i czy będzie miało ono jakiekolwiek szanse z konkurencją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawde sadzicie ze to jest ME3? Nie sadze...

Co nie zmienia faktu ze Bioware zaczyna nam sie zmieniac w takie Pandemic - na poczatku fajne gry a pozniej na fali by kase zebrac coraz slabsze produkcje...

Nie rozumiem tego defetyzmu. Przecież każda firma pracuje po to, by zarabiać /a ludzie w nich poza kasą, robią to co lubią/. Jeśli firma uważa, że da radę wyrobić się na kilka różnych produkcji, to czemu krytykować ich za chęć robienia więcej?

W końcu każda gra robiona jest przez inne studio, w innym mieście, kraju.

Oczywiscie niezbyt usmiecham sie do fpsa mass effect ale nie powiem jej nie. Jak wyjdzie to zagram.

Fatalne jest to ze Bioware poczulo kase i nawet nie skonczylo trylogii a juz wypuszcza co innego :P

A wg. mnie, mogliby zacząć robić spin-offa, bo ja po prostu dostaję niepohamowanego ataku frustracji kiedy pomyślę, że świat ME umrze wraz z ME 3, jak skończy się trylogia. Dlatego mogliby zacząć go rozwijać w czymś innym, a ta gra /gdyby był to spin-off/, będzie dla mnie przerywnikiem, który uprzyjemni oczekiwanie na ME 3 i być może czymś fajnym, co zwiąże mnie ze światem ME na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno seria skończy się na trylogii? :P Może BioWare to nie Ubisoft, ale przygody Asasyna też miały skończyć się w trzech częściach - wiadomo teraz jaka jest sytuacja. ME sprzedaje się świetnie, dwójka zdobyła sporo nagród więc czemu by mieli zabić kurę przynoszącą zyski? ;) Oczywiście nic nie jest pewne, a to tylko moje dywagacje... nie poparte absolutnie niczym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze Bioware zaczyna nam sie zmieniac w takie Pandemic - na poczatku fajne gry a pozniej na fali by kase zebrac coraz slabsze produkcje...

A jakie są te słabsze produkcje? Te, których jeszcze nie ma i nawet nie wiadomo, czy będą? :laugh:

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ulegamy zgrabnemu marketingowi EA\Bioware. Bez sensu jest roztrząsać sprawę w tym momencie. Jest to Mas Effect , czy może nie??? A może Shattered Steel? A Może Mass Effect Brotherhood, albo jakiekolwiek inne badziewie? Kłócicie się na forum analizując najdrobniejsze szczególy, a EA\Bio się cieszą jak bardzo podsycili zainteresowanie, napędzajac tym samym całą mnachinę reklamując nie tylko grę, firmę, ale całą tę galę rozdania nagród również. A kto wie co jeszcze, bo bardziej dogłębnie mi się mysleć nad tym nie chce bo nie warto.

"porozkminiać" możemy, ale, na litość boską, nie rzucajmy się sobie do gardeł przy każdym nie zgodzeniu się z naszym zdaniem. Ale koniec o tym.

Co do "rozkminy" nad nurtującym problemem - są różne rodzaje stali. Do którego rodzaju odnosi się temperatura zakodowana w tym śmiesznym kwadraciku na facebooku?? Wie ktoś?

Niby to wszystko fajnie i logicznie się układa, że można sądzić, iz to Shattered Steel. Ale po co teraz komu Shattered Steel. Myślę, że bez sensu byłoby dla EA ryzykować teraz odświeżenie marki z zarania dziejów. Do tego Bio prawcuje jeszcze nad starwarsami. Strzelanka jest niebezpieczna i grozi utratą kolejnych klientów - a przecież już Dragon Age wzbudza dostatecznie dużo kontrowersji. Dlatego zostaje ME. Do tego heksagoniczny kwzorek na kubraczku pana ze screena i karabin który całkiem przypomina massefektowskie.

To mass effect 3 for sure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie, mogliby zacząć robić spin-offa, bo ja po prostu dostaję niepohamowanego ataku frustracji kiedy pomyślę, że świat ME umrze wraz z ME 3, jak skończy się trylogia. Dlatego mogliby zacząć go rozwijać w czymś innym, a ta gra /gdyby był to spin-off/, będzie dla mnie przerywnikiem, który uprzyjemni oczekiwanie na ME 3 i być może czymś fajnym, co zwiąże mnie ze światem ME na dłużej.

Ot co! Świat Mass Effect'a to jeden z ciekawszych, zaprezentowanych ostatnimi czasy, uniwersów. Nie zamartwiałbym się jednak możliwością "uśmiercenia" marki po ukazaniu się trzeciej cześci. Kury znoszącej złote jaja przecież się nie zarzyna. Bardziej skłonny byłbym do stwierdzenia, że trzecia część będzie końcem historii Sheparda. Zamknie istotny dla całego uniwersum rozdział. Furtka do tworzenia tytułów osadzonych w świecie Cytadeli wciąż pozostanie jednak otwarta.

Tak bardzo jak chciałbym ujrzeć zapowiedź ME3 nie miałbym też nic przeciwko spinoff'owi. W związku z wypuszczonym niedawno teaser'em chodzą pogłoski, że nową grą Bioware będzie Shattered Steel. Imho, bardziej prawdopodobnym jest, że zapowiedziana zostanie gra w świecie Mass Effect, nie będąca kontynuacją serii. Obok licznych głosów popierających teorię, że to Shattered Steel pojawiają się też domysły, że nowa gra będzie shooterem, być może multiplayerowym, osadzonym w czasach wojny pierwszego kontaktu (first contact war). Sam jestem zwolennikiem tej ostatniej teorii. Nawet jeśli akcja nie będzie osadzona właśnie w tych czasach, to uniwersum ME usiane jest konfliktami. Nie zdziwiłbym się, gdyby Bioware pozwoliło nam przeżyć jeden z nich osobiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ulegamy zgrabnemu marketingowi EA\Bioware. Bez sensu jest roztrząsać sprawę w tym momencie. Jest to Mas Effect , czy może nie??? A może Shattered Steel? A Może Mass Effect Brotherhood, albo jakiekolwiek inne badziewie? Kłócicie się na forum analizując najdrobniejsze szczególy, a EA\Bio się cieszą jak bardzo podsycili zainteresowanie, napędzajac tym samym całą mnachinę reklamując nie tylko grę, firmę, ale całą tę galę rozdania nagród również. A kto wie co jeszcze, bo bardziej dogłębnie mi się mysleć nad tym nie chce bo nie warto.

Pisałem o tym już stronę wcześniej. Marketing wirusowy.

Ale rozkminianie jest fajne. :) Ja tam ten sposób reklamowania lubię. Wymaga kreatywności zarówno od nadawcy, jak i od odbiorcy. To dużo ciekawsze niż następny plakat (bo że trailer to nie powiem, trailery się strasznie fajnie ogląda ^^ ).

"porozkminiać" możemy, ale, na litość boską, nie rzucajmy się sobie do gardeł przy każdym nie zgodzeniu się z naszym zdaniem. Ale koniec o tym.

A ktoś się tu rzuca komuś do gardeł? :x Jest normalna, oparta na spekulacjach dyskusja.

Co do "rozkminy" nad nurtującym problemem - są różne rodzaje stali. Do którego rodzaju odnosi się temperatura zakodowana w tym śmiesznym kwadraciku na facebooku?? Wie ktoś?

Ten kwadracik nie odnosi się bezpośrednio do stali - jest tam podana masa molowa żelaza, a komuś się skojarzyło, że z żelaza robi się stal, i że BW robiło Shattered Steel. IMO ślepy zaułek.

Dużo sensowniejsze jest odkodowanie tego jako Mass od masy, fe od symbolu żelaza, ct od coldest temperature - drugi kwadracik kodował najniższą temperaturę na Ziemi. Jeszcze Ef gdzieś pewnie jest wciśnięte.

To mass effect 3 for sure.

Albo spin off, o którym donosi "z anonimowych źródeł" Kotaku. W każdym razie coś związanego z Mass Effectem. Przekonamy się w grudniu. Ja trzymam kciuki za ME3.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot co! Świat Mass Effect'a to jeden z ciekawszych, zaprezentowanych ostatnimi czasy, uniwersów. Nie zamartwiałbym się jednak możliwością "uśmiercenia" marki po ukazaniu się trzeciej cześci. Kury znoszącej złote jaja przecież się nie zarzyna. Bardziej skłonny byłbym do stwierdzenia, że trzecia część będzie końcem historii Sheparda. Zamknie istotny dla całego uniwersum rozdział. Furtka do tworzenia tytułów osadzonych w świecie Cytadeli wciąż pozostanie jednak otwarta.

Tak bardzo jak chciałbym ujrzeć zapowiedź ME3 nie miałbym też nic przeciwko spinoff'owi. W związku z wypuszczonym niedawno teaser'em chodzą pogłoski, że nową grą Bioware będzie Shattered Steel. Imho, bardziej prawdopodobnym jest, że zapowiedziana zostanie gra w świecie Mass Effect, nie będąca kontynuacją serii. Obok licznych głosów popierających teorię, że to Shattered Steel pojawiają się też domysły, że nowa gra będzie shooterem, być może multiplayerowym, osadzonym w czasach wojny pierwszego kontaktu (first contact war). Sam jestem zwolennikiem tej ostatniej teorii. Nawet jeśli akcja nie będzie osadzona właśnie w tych czasach, to uniwersum ME usiane jest konfliktami. Nie zdziwiłbym się, gdyby Bioware pozwoliło nam przeżyć jeden z nich osobiście.

Dokladnie, przeżycie innej przygody innym bohaterem w znanym nam świecie byłoby naprawdę super doświadczeniem. First Contact War to tylko jeden, jeszcze Rachjhni były chociażby, czy Krogan Rebellions... jest pole do popisu dla twórców.

A ja osobiście chciałbym /też/ aby powstała gra, w której działalibyśmy _równolegle_ do działań Shepa (wyobraźcie sobie te wszystkie najefektowniejsze starcia z ME 1 i ME 2, które widzicie jako postronny obserwator, posiadający swoją jakąś misję... (czy np. w wiadomościach o tym co robi Shep).

Nie, ja nie zgadzam się na likwidację i odstawienie uniwersum ME po trylogii. Przykuje się do drzwi wejściowych siedziby Bio jak spróbują tak zrobić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spin-off moim zdaniem nie miałby sensu w tym momencie. Bo czy wszyscy nie czekają na dokończenie historii Sheparda? Czułbym się dziwnie grając w inną grę w uniwersum ME, wiedząc, że w innym okresie akurat rozgrywa się epicka historia, której zakończenia nie znam. To trochę jakby po Imperium Kontratakuje Lucas nakręcił spin-off o życiu Kenobiego na Tattooine :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny barcode. Tym razem po rozszyfrowaniu dostajemy adres URL http://www.sis.gov.uk/output/sis-home-welcome.html

Od razu rzuciło mi się w oczy to:

weapons of mass destruction

To do this effectively SIS

EDIT:

gdy wklepiemy do google "iron antarctica secret intelligence" dostajemy to: http://www.thelivingmoon.com/41pegasus/02f...Conspiracy.html

Wygląda na coś, co BioWare mogłoby zrobić.

Edytowano przez kazman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyłączać pomiędzy kompanami?? Bo nie wiem czy jak podchodzi się głównym bohaterem do jakiegoś kufra który wymaga danej umiejętność to się liczy dla całej drużyny ?? Chodzi mi o to że jeżeli kompan ma umiejętność odpowiedzialną za otwieranie skrytek to trzeba się na niego przyłączyć??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się przełączać między towarzyszami. xD Można jedynie odpowiednio dobierać postacie aby np. umiejętności techniczne były wysokie. Czyli liczy się ogólna umiejętność - chyba że jesteś inżynierem - wtedy chodzisz i otwierasz co chcesz.

Edytowano przez Lellandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spin-off w tym momencie byłby idiotycznym rozwiązaniem. Jeżeli już rozszerzać uniwersum, to zaproponuje inne rozwiązanie. Mianowicie coś na modłę Elder Scrolls. Mamy więc jeden ogromny (OGROMNY, bo w końcu - w przypadku ME - to całą galaktyka) świat i każda natępna częśc jest umieszzczona w innym miejscu. W tym momencie trzeba powiedzieć, że w przpadku ME umieszzczanie w różnych miejscach galaktyki jest bez sensu - bo w sumie juz tak jest. Więc pozostaje umieszczenie akcji gry w innym czasie, bądź prezentowanie wydarzenia z różnych perspektyw, bądź, ale to już ostatecznie, zrobienie innego gatunku gry.

Najbardziej by mi się podobało, ale ktoś już to wcześniej pisał - gdyby w przyszłości (nie teraz, jeszcze raz podkreślam) Bio zrobiło gry ukazujące wcześniejsze wydarzenia, o których w ME mogliśmy sie dowiedzieć.

Jeżeli stanie się najgorsze i 11.12 ogłoszą jakis spin-off i to jeszcze fpp\tpp shooter to mam nadzieję, że będzie można pograć w single z jakąś epicką fabułą. Bo jeżeli kolejna fajna gra zmieni się w tytuł multi (jak Warcraft) to ja proponuję na zmianę nazwy Bioware na BIware :D

(Nie żebym nie lubił bawić się czasem w multi, ale ogólnie studiując i pracując jednocześnie i do tego będąc w związku po prostu nie mam czasu na to żeby pograć w multi na zadowalającym i sprawiającym radośc poziomie. Oczywiście tryb multi wbudowany w grę mi nie przeszkadza... O ile jest single :P)

Edytowano przez MetmaN666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem, a co! :P

Według mnie wszystkie te informacje świadczą w 100%, że 11 grudnia dowiemy się nowych informacji na temat Mass Effect. I tu problem. Czy Mass Effect 3 czy jakiejś innej gry w tym cudownym universum :D

Spodobał mi się pomysł o pokazaniu Wojny Pierwszego Kontaktu albo Wojen Rahni, jednak wolał bym aby taka produkcja ukazała się dopiero po zakończeniu trylogii.

Także mam nadzieje, że 11 grudnia dowiemy się czegoś na temat Mass Effect 3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja mam nadzieję, że okaże się to ME3.

Nie mam nic przeciwko ukazaniu Wojny Pierwszego Kontaktu, ale patrząc na to obiektywnie - co mogą nam pokazać z tamtego okresu? Możemy się wcielić w kogoś z oddziału wysłanego po raz pierwszy za przekaźnik. Kogoś z oddziału Jona Grissoma, albo Grissoma - choć to nieciekawa perspektywa, nie przepadam za nim. A wcielając się w kogoś z oddziału będziemy jakąś mało znaczącą postacią. A przecież wszyscy lubimy te epickie historie rzucające nam w centrum wydarzeń. ;) Obrona Shanxi? Dziwnie, bo i tak wiemy, że jesteśmy skazani na porażkę.

A Wojny z Raknii... To już pozostają nam wszystkie rasy tylko nie ludzie. Nie żeby było to złe. :) Ale w sumie też znamy zakończenie tych wydarzeń.

Wydaje mi się, że jak mają tworzyć nową grę w uniwersum, to powinna ona być wydana po zakończeniu trylogii i mieć miejsce ileś tam lat po ukazanych w niej wydarzeniach. :P

Tak sobie tylko dywaguje. :) Zaraz ktoś powie, że rozsiewam defetyzm. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak nie powie, spokojnie ;)

A tak sobie ostatnio myślałem... Jeśli zrobili by następną część ME po ukończeniu trylogii ( a jest to bardzo prawdopodobne ), fajnie by było, gdyby twórcy dali możliwość wyboru rasy jaką moglibyśmy grać. Chociaż jest tyle ras do wyboru, że mogło by być to troche kłopotliwe ;)

Ale mogli by się ograniczyć do głównych ras ;)

Fajnie by było pograć Kroganinem albo Asari ;)

A potem osiągnąć specjalizacje Krogan Batlle Master albo Egzekutorka;) Ha!

A co tam. Gethem też byłbym zachwycony :P

Edytowano przez serVian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...