Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Właśnie to jest najlepsze, próbuje go zeskanować i nie idzie właśnie coś, bo ciągle się powtarza. :P Popróbuje jeszcze. :)

Btw. Udało mi się zarejestrować ME2, ale niestety, brak pancerza krwawego smoka, ale no matter. Nie spodziewałem się, że będę miał tyle DLC poza Zaeedem. Mam też Hammerheada, pancerz Cerberusa i kilka do Normandii DLC. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego opiekuna przy Avinie nie da się zeskanować. Jest natomiast jeszcze jeden, problem w tym, że jest ich dużo i nie wiem które masz a których nie. Poza tym nie pamiętam lokalizacji wszystkich :P. W grze jest też pewien bug, który wiąże się z tym questem. Mianowicie jest pomieszczenie, gdzie znajdują się Volus i 2 Elcorów (jeden z nich prosi żeby pogadać z Asari w Consorcie (o ile czegoś nie pokręciłem :P)). W każdym razie w tym pomieszczeniu jest 1 keeper (przy ścianie po lewej), z tym że nie zawsze się pojawia (bug) i może tego właśnie Ci brakuje.

Edytowano przez Raven82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven, akurat tego opiekuna mam, miałem farta że trafiłem na niego. Mam praktycznie każdego z okręgów i prezydium. Tylko tego mogę zeskanować, ale nie wiem jak. Możliwe że gdzieś indziej jest jeszcze.

Pięć w prezydium.

Trzy w SOC.

Trzy chyba w okręgach.

Trzy w wieży cytadeli.

Skoro tego przy Avinie nie da się zeskanować, to gdzie szukać innego ?

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego przy Avinie, to w momencie podświetlenia go na górze jest jaką akcję na nim wykonujemy. Jeżeli nie ma "Scan", to znaczy, że już go zaliczyliśmy i możemy go tylko zaczepiać, żeby powkurzać Avinę. ;)

Mi największą trudność sprawiło znalezienie tych keeperów:

- jeden jest na końcu platformy przy Normandii

- jeden jest w krótkim tunelu łączącym dwie windy, wejść tam można pierwszym tunelem na prawo od windy do siedziby Rady

- parę dobrze ukrytych keeperów jest w siedzibie Rady, pochowani po kątach i zakamarkach mapy

Tu jest zresztą mapa Cytadeli z pozaznaczanymi keepersami:

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2008..._keeper_map.png

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po przejściu najnowszego DLC z Liarą w roli głównej. Powiem szczerze, że dodatek mnie nie zawiódł (choć zaliczyłem dwa rozczarowania, jeden mniejszy i drugi większy - o czym napiszę za chwilę). Do długości DLC już się przyzwyczaiłem - wszystkie są krótkie. Generalnie dodatek ten jest moim ulubionym obok Nadzorcy. Zawiera wiele smaczków, głównie dla tych co romansowali z Liarą w pierwszej części ( zostałem wierny w drugiej części :) ).

Bardzo fajne jest pomieszczenie, które mamy do dyspozycji po zakończeniu. Jest tam wiele ciekawostek np.

kamery pokazujące różne osoby, możliwość czytania korespondencji innych osób itd.

.

Mały minusik, to jak ktoś już wspomniał, dosyć łatwa walka końcowa. Oczekiwałem trochę większego wysiłku.

Po tym co zobaczyłem mogę stwierdzić natomiast, że wątek z dodatku będzie na pewno odgrywał dużą rolę w ME3. I tutaj jest chyba moje największe rozczarowanie -

Liara poświęciła się całkowicie roli nowego Handlarza Cieni, więc raczej nie zobaczymy jej w składzie w ostatniej części (trylogii Sheparda) :|. Ogromna szkoda, bo to moja ulubiona postać z towarzyszy w całej serii. :|

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie uwierzycie, ale udało mi się zrobić to zadanie z opiekunami. :P Był jeden w wieży cytadeli ale nie powiem gdzie. :happy:

A teraz pytanie.

Jak wbić 60 LVL ? Mam aktualnie 57 i chciałbym przed Virmirem wbić jeszcze 58 ? A potem robiąc Virmir i Ilos, jak się uda to 60 poziom ? Ma ktoś jakieś rady ? Większość zadań pobocznych wykonana już. :) Znacie jakieś układy z zadaniami, albo lepiej. Powiedzcie gdzie znajdę zadanie z DLC "Bring down the sky" Z góry dzięki i jak zwykle spoiler. :P

No a co do samej gry. To właśnie też zrobiłem inaczej Noverię i tu pytanie. Czy po zabiciu Benezji, kapitan Ventralis żyje czy nie wiadomo co z nim ? Zrobiłem zadanie z lekarstwem na toksyny Raknii. :) Choć przyznam się, przeoczyłem wcześniej te zadanie coś. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały minusik, to jak ktoś już wspomniał, dosyć łatwa walka końcowa. Oczekiwałem trochę większego wysiłku.

Na jakim poziomie trudności grałeś, bo ja miałem małe problemy z nim na Hardcore.

No a co do samej gry. To właśnie też zrobiłem inaczej Noverię i tu pytanie. Czy po zabiciu Benezji, kapitan Ventralis żyje czy nie wiadomo co z nim ?

Nic nie wiadomo o jego losie. Nawet nie można z nim porozmawiać, po pokonaniu Benezji. Może scenarzyści nas jakoś zaskoczą i wyskoczy nam w jakimś DLC lub już w ME 3 :)

Jak wbić 60 LVL ? Mam aktualnie 57 i chciałbym przed Virmirem wbić jeszcze 58 ? A potem robiąc Virmir i Ilos, jak się uda to 60 poziom ? Ma ktoś jakieś rady ? Większość zadań pobocznych wykonana już.

Czy zbierasz wszystkie minerały, sondy itp.? Za to też otrzymuje się trochę expa.

Przygotowano nawet specjalne opcje dialogowe jak miałeś romans z Liarą. Osobiście

ich scena "łóżkowa" jest ładniejsza od całej reszty - ale ja jestem fanbojem Liary tongue_prosty.gif

Oj, kłóciłbym się,

bo mnie, jako fanowi Tali bardziej podobała się scena wieńcząca romans z Tali, a po za tym to i tak nic nie przebije tej scenki z Liarą z ME 1

:P

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Miałem tylko 1.0.2 zainstalowany, ale doinstalowałem 1.0.1 i już był ten układ i tu pytanie.

Czy za każdym razem, jak wpierw zainstaluje 1.0.1 i potem 1.0.2 to będzie BDTS czy nie ma szans ? Wspomnę że ten patch 1.0.2 który tutaj podano dawno temu, raczej był bez BDTS ale jeśli ktoś wie niech mówi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos z innej beczki!

Jest poboczny quest ktorego po prostu nie rozumiem :S!!!

Jest to pierwsza misja u Liary na illum. Cos o szukaniu serwerow i hackowaniu ich. Patrzylem na rozne solucje, znajduje pelno tych "portow/serwerow" ale jak dotychczas tylko jeden moglem aktywowac (przy wejsciu do rejonu taksowek) i poszukac w minute jakiegos innego portu. Gdzie jest reszta?! (ten przy schodach nie dziala, ten w eternity tez nie dziala... no zesz...)

a zaeed ciagle nie jest lojalny... eh... byc idealista w tym swiecie, troche trudno :S

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos z innej beczki!

Jest poboczny quest ktorego po prostu nie rozumiem :S!!!

Jest to pierwsza misja u Liary na illum. Cos o szukaniu serwerow i hackowaniu ich. Patrzylem na rozne solucje, znajduje pelno tych "portow/serwerow" ale jak dotychczas tylko jeden moglem aktywowac (przy wejsciu do rejonu taksowek) i poszukac w minute jakiegos innego portu. Gdzie jest reszta?! (ten przy schodach nie dziala, ten w eternity tez nie dziala... no zesz...)

a zaeed ciagle nie jest lojalny... eh... byc idealista w tym swiecie, troche trudno :S

A co tam będziesz się ludźmi przejmował :P . Ja sam nie byłem w 100% idealistą (ciemna strona mocy kusi :) ), ale to jednak to trochę dziwne, bo u mnie najpierw pojawił się znaczek akcji idealisty podczas rozmowy, a potem opcja rozmowy idealisty.

W tym queście musisz używać terminali, wskazanych przez licznik na dole. Jeśli obok jakiegoś terminalu, licznik ma wartość 1-5, to znaczy że to musi być ten. Po prostu patrz na licznik, a misja stanie się bardzo prosta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w dwójce używanie opcji "renegadu" w różnych sytuacjach pomaga :P. Przykłady

Na początku lojalki Mirandy, gdy żołnierz Zaćmienia mówi ci że masz odejść a strzelasz w kanistry;

Lojalka Mordina - strzelenie w herolda Guldów znacznie ułatwia walkę,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie DLC mi się bardzo podobało.

Najbardziej dialog pomiędzy Shepardem a Liarą podczas pościgu:

L- Truck!

S- I know.

L- TRUCK!

S- I KNOW!

L- Ugh!

S- There we go.

L- You're enjoying this!

oraz odpowiedź na pytanie dot. broni w samochodzie:

"It's a taxi, it has a fare meter!"

Jeżeli dalej taki humor pociągną, to będzie genialnie^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie gra się Shepardem Totalnym Renegatem/Idealistą. Grając w ME2 lubię być miły dla załogi i NPCów(np akcja z

Quarinaką napastowaną przez okrutnego Volusa

), ale sytuacje wspomniane przez PwQt, jak

herold klanu Werloków

, czy

dowódca Zaćmienia w lojalce Mirandy

są tak kuszące, że ręka sama wciska przycisk odpowiedzialny za tą akcję(zależnie od platformy) Grając renegatem Shepard jest zły i ma pretensje do wszystkich jak Lord Sithów spóźniony do pracy w poniedziałek rano. No i jeszcze te świecące blizny. Moim zdaniem, to małe przegięcie. Natomiast Shepard idealista to wcielenie dobra niczym paladyn.(Rozmowa z

Asari kontrolowaną przez Królową Rakni:Królowa:lalalala jestem królową rakni i mam dla ciebie wiadomość. Shepard:ZOSTAW JĄ W SPOKOJU TY ROBALU!! Asari:Ona mnie nie kontroluje, tylko zakodowała w moim umyśle wiadomość. Shepard:POKER FACE

) Toż to jest głupota! W ME1 wybieranie odpowiednich gałązek rozmów nie wpływało na punkty L/R i wygląd w tak dużym stopniu i to właśnie było fajne. Dlatego w ME2 najlepiej(według mnie) gra się "pośrodku"

Edytowano przez Meeki633
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też często mój palec sam skierował się ku lewemu przyciskowi myszki aby wykonać przekozacką akcje renegata. Jednak granie ''po środku'' wydaje mi się odrobinę nieopłacalne, gdyż tracimy opcje dialogowe zależne od właśnie punktów renegata/idealisty przez co część załogi w ostatniej misji najprawdopodobniej nie będzie lojalna, a ja lubię mieć wszystkich w komplecie i bez zadrapania. Blizny są fajnym pomysłem jednak lepiej się to sprawdzało np w Kotor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja także gram "po środku". Jedynie renegata mam o jedną kreseczkę więcej niż paragona. Zmieniając temat. Zauważyłem, iż wszelakie ulepszenia dot. broni, pancerza etc. są cholernie przydatne, zwłaszcza na Insanity różnica jest ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Paragon/Renegade jest faktycznie trochę głupi.

Np. Noveria - nie da się uratować Królowej Rachni i nie dostać punktów Paragona.

Trochę to głupie,bo np. Shepard mógł się kierować nie chęcią czynienia dobra, a np. zyskiem, bo

ratując ww. królową otrzymujemy sojusznika.

Także, mimo tego, że staram się grać jako Renegade, to czasem muszę wykonać parę decyzji wbrew systemowi.

Upgrady broni są przydatne, szczególnie to widać pod koniec gry, bo wtedy jest aż za łatwo.

Nawet walka z Shadow Brokerem była zbyt łatwa jak dla mnie. Soldier jest OP.

Edytowano przez SarKter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, walka z Shadow Brokerem, moją panią Szturmowiec na 30 była łatwa, ale trzeba było się domyśleć co teraz trzeba zrobić, taka lekko niestandardowa, bo jak na razie to jedynymi "bossami" w grze byli: Ludzki Żniwiarz, VI z Nadzorcy i Shadow Broker.

Ciekawe co będzie tematem kolejnego DLC? Może spotkanie z Kaidanem/Ashley?

Edytowano przez PwQt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Asari kontrolowaną przez Królową Rakni:Królowa:lalalala jestem królową rakni i mam dla ciebie wiadomość. Shepard:ZOSTAW JĄ W SPOKOJU TY ROBALU!! Asari:Ona mnie nie kontroluje, tylko zakodowała w moim umyśle wiadomość. Shepard:POKER FACE

" usmialem sie! Reakcja Sheparda naprawde debilna.

Mnie tez czasami kusi by powiedziec jakis tekst "odwal sie" do jakiegos zolnierza czy np.

walniecie mechanika w plecy

i dlatego mam trzy paski idealisty a jeden renegata :P

Czy wszyscy tutaj obecni graja na Insinity?! Ja gram na Hardcore? (trzeci od konca) i jest ok, rzadko gine, mam przyjemnosc z grania.IMO na pozniejszych levelach dostaje sie mniej kredytow i gra staje sie mniej atrakcyjna

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie powinny być jeszcze neutralne wybory(uwolnienie królowej Rakni dla własnych zysków, jak wspomniał SarKter) Czemu mój Shepard musi być nadętym bufonem czyniącym dobro za wszelką cenę, albo Złym Gościem lubującym się w krzywdzeniu innych? Mi najbardziej by pasował mechanizm z ME1, czyli urok/zastraszenie za punkty umiejętności + "środkowa" opcja np. Najzwyklejsza Perswazja która nie popycha nas na którąkolwiek Stronę Mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...