Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Konflikt tej dwójki również można rozwiązać pokojowo, ale lojalkę dla Legiona robi się w sumie pod koniec gry, wtedy ma się już wystarczającą liczbę paragon/renegade, a dla Mirandy i Jack można zrobić zaraz po misji na

Horizon

.

Z lojalką dla tej drugiej wstrzymałem się niemal do końca, bo nie za bardzo ją lubię :happy: .

Chyba również decyzja podjęta podczas lojalki Tali gra tu jakąś rolę, ale nie jestem pewny.

Edytowano przez Rainrir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie zawsze mam maksymalną ilość punktów Paragon/Renegade, gdy dochodzę do tego momentu uspokajania drużyny, głównie dlatego, że pierwszą cechą, którą rozwijam, jest klasa postaci i gdy wybieram specjalizację na czwartym poziomie to biorę zawsze, tę która ma +100% do punktów Paragon/Renegade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Zakupiłem sobie w kiosku (sic! ze w ogóle tam było!) Mass Effect odkupienie i....wiem co to za koleś na trailerze do Liar of the Shadowbroker i poznałem historię Liary, która w grze opowiada Shepowi o swoich doświadczeniach z Handlarzem Cieni...

fajne uzupełnienie fabuły, przez co świat staje się jeszcze bardziej spójny.

Mi też się udało dzisiaj dorwać, po prawdzie zupełnie przypadkowo bo wcześniej jakoś mnie ten komiks wgl nie interesował. Ale jako że był, a ja nie miałem kasy, a chiałem, to mi lejdi kupiła :D Mój jednak dopiero czeka na przeczytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawnienia paliwowo-sondowe również nie są konieczne. Dzięki nim jedynie wygodniej się podróżuje i zbiera surowce.

Co do konfliktów i rozwiązywania problemów wypowiedziami paragon/renegade, na forum bioware odkryto, że wbrew pozorom największe szanse na rozwiązanie najtrudniejszych konfliktów mamy na początku gry. Okazuje się bowiem, że gra oblicza, czy dana wypowiedź jest odblokowana, nie na zasadzie czystej liczby punktów paragon/renegade, a na ich stosunku do punktów, jakie mieliśmy szansę zdobyć przez całą grę.

Stąd zresztą przypadki, że ktoś miał pełny pasek Paragon, a opcja dialogowa dla paragonów nie była dostępna - po prostu w momencie zapełnienia paska gracz przestawał zarabiać "niebieskie" punkty, przez co wartość paragon zaczęła mu de facto spadać, chociaż pasek pozostawał pełny.

Oczywiście, jeśli ktoś konsekwentnie idzie daną ścieżką moralną, nie ma szans w pewnym momencie nie zaliczyć jakiegokolwiek konfliktu. Taka gra mi osobiście jednak nie daje frajdy, bo czasem trzeba pocisnąć, a czasem okazać łagodną stronę.

---------

Co do końca trylogii Mass Effect... Mamy powieści, pierwsza z nich opisuje losy młodego kapitana Andersona. Kolejne opowiadają o Cerberusie. Shepard jest i będzie taką samą częścią uniwersum Mass Effect, jak Luke Skywalker jest częścią uniwersum Star Wars. To, że ich największe przygody i osiągnięcia mają swój początek i koniec, nie znaczy, że na nich kończy się świat. Mass Effect spokojnie może stać się marką równie eksploatowaną, co Star Wars.

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało dzisiaj dorwać, po prawdzie zupełnie przypadkowo bo wcześniej jakoś mnie ten komiks wgl nie interesował. Ale jako że był, a ja nie miałem kasy, a chiałem, to mi lejdi kupiła :D Mój jednak dopiero czeka na przeczytanie.

Ja zeżarłem komiks w drodze z pracy do domu, jadąc pociągiem... i kończyłem po wyjściu jak szedłem do domu :) Świetna sprawa, naprawdę polecam każdemu, kogo interesuje jak najlepsza znajomość świata ME. Teraz szykuje się do zakupu ksiązki.

Co zaś się tyczy gry - jutro premiera DLC, mam nadzieję, że mimo wszystko jakoś będzie działać ten dodatek, bo nie chce uciekać się do "niekonwencjonalnych" metod uruchamiania go. Chce poznać z gry, nie z wikipedii kim jest Shadow Broker, jak się kończy (o ile się kończy) wątek drella z trailera (hehe rym :)) do DLC i co dalej z Liarą... ojj nie, ja to muszę przeżyć.

No i licze, że ów DLC (owe DLC?) będzie nieco dłuższe niż na pół godziny/godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się ilość ulepszeń, ale ich zastosowanie. Z danym zagrożeniem jest połączone dane ulepszenie. Dostajesz z laseru - ktoś umiera, jeśli nie ulepszyłeś tarcz. Lecisz przez złom - ktoś umiera, jeśli nie ulepszyłeś kadłubu. Atakujesz przeciwnika - ktoś ginie, jeśli nie ulepszyłeś działek. Tak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazman z tym easter eggiem się spóźniłeś, bo bodajże Ranrir już go zamieścił :P

Informacje o Lair of the Shadow Broker

Achievementy, więc mały spoiler:

http://img829.imageshack.us/i/lotsbachieves.png/

Plotki o pojawieniu się DLC:

Na Xboxa, około 11-12 naszego czasu (tak zwykle jest)

Na PC, około 10 czasu MST, czyli około 18-19 naszego ehhh :(

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są momenty gdzie aż się prosi zęby użyć wyboru renegata, nawet jak przechodziłem idealistą to musiałem wykorzystać go parę razy

Hehe, ja sam grałem idealistą, ale czasem jak migał ten znaczek renegata, to nie mogłem się oprzeć :)

BTW: DLC "Lair of the Shadow Broker" właśnie pojawiło się na Xbox 360. Waga pliku: 2Gb

Ja chcę to na PC, teraz a nie za kilka godzin :(

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scorpix

Pewnie że tego Easter egga zamieściłem pierwszy :D

A co do drogi renegata nie rozumiem czemu np: gdy używamy jej na batarianinie przy heli lub co dziwniejsze na mechu jakiś czas później, co jest złego w tym że zastrzeliliśmy mecha ze snajperki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oficjalce BIO ludzie piszą, że już przeszli DLC z Liarą, tymczasem ja nic nie widzę w opcjach do kupienia... co jest grane?

EDIT: Doczytałem, że tylko USA i tylko XBOX :) W każdym razie u nas się pojawi pewnie kole 18.

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element zaskoczenia-słyszałeś? jak byś strzelił/strzeliłeś to mogą się wojska przegrupować i uderzyć z innej strony lub wezwać ciężki sprzęt, a tak siedząc cicho sprawiłbyś że oni niczego się nie spodziewali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteście głusi, czy ślepi albo wogóle się nie przyglądacie stronie głównej? Bez obrazy oczywiście...

Shepard ruszy w pościg za Handlarzem Cieni - niestety nie w Polsce, ten dodatek nie będzie bowiem u nas dostępny. Zobaczcie, że szkoda...

http://www.cdaction.pl/news-14572/mass-eff...ieni-wideo.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteście głusi, czy ślepi albo wogóle się nie przyglądacie stronie głównej? Bez obrazy oczywiście...

A czy wiesz że można też ściągnąć angielską wersję gry mając kod do gry do polskiej wersji?

Na angielskiej działać będzie.

A co do drogi renegata nie rozumiem czemu np: gdy używamy jej na batarianinie przy heli lub co dziwniejsze na mechu jakiś czas później, co jest złego w tym że zastrzeliliśmy mecha ze snajperki?

Bo idealista walczy na gołe klaty, a nie zabija z zaskoczenia bezbronne istoty, które nie wiedzą o twoich złych zamiarach :)

DLC będzie około 18 i ma zawierać ponoć parę ciekawych mechanizmów. Po za pościgami samochodowymi ma być również reset talentów towarzyszy.

@Shaker

DLC są ściągane z Bioware social network, a nie działać będzie tylko z wersją, której dystrybucją zajmuję się EA Polska (czyli Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Na pozostałych wersjach możesz grać spokojnie i choćby na Kamczatce.

Ponoć ma to być ostatni taki przypadek, ale prawdę mówiąc, to dla mnie to DLC jest najważniejsze.

EDIT: 17:50. Hmm pojawiła się niebezpieczna plotka, że DLC wyjdzie dopiero o 19 z powodu kłopotów na łączach : /

Edytowano przez scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssiemy, panowie i panie.

http://static.cdn.ea.com/bioware/u/f/eagam...hadowBroker.exe

1,5 GB

Przypominam, że DLC nie zadziała ze środkowoeuropejskimi wersjami gry oraz że trzeba mieć wykupiony dodatek, inaczej gra nie ruszy - stanie w menu głównym przy próbie potwierdzenia wykupienia dodatku.

EDYTA: Plik obecnie nie działa z 64-bitowymi wersjami Windowsa. Damn!

Edytowano przez steelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...