Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@Neroese

Ooo nie, teraz naruszyłeś świętość i za kare za pewne niedługo zostaniesz przebity mieczem świetlnym...

Na dobrą sprawę ME wypada równie dobrze jak większość gier z uniwersum Star Wars i jego świat jest niemal tak samo bogaty, ale to pewnie przez to że KOTOR swego czasu nie był realizowany z takim rozmachem i budżetem. Niestety teraz zamiast jakiegoś rpga w świecie SW dostaniemy MMO, w którym pomysł fabularyzowania rozgrywki wydaje się trochę śmieszny. Jednak nie ma się co oszukiwać - żaden nowy rpg w świecie SW nie miałby wielkich szans w chwili obecne z serią ME...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem jedynkę, mam wersję od EA classic. I teraz pytanko save mam ostatni przed finałową walką, po walce już filmik i napisy końcowe, chyba się załadują do dwójki?

Teraz jak wygląda z kupnem, co to jest cerberus, czy kupno używki wchodzi w grę? Czy lepiej nówkę kupić drugiej części ?

Pozdro

edit:

No i tutaj ja miałem właśnie kod do sieci Cerberusa, oraz wszystkie darmowe DLC. W przypadku tych co mają grę z EA Classics, to moim zdaniem jest to utrudnienie.

Co masz na myśli że wersja EA Classic ma utrudnienie? Chce kupić i nie chce wpaść na "złą" wersję :P

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil - W momencie ukończenia gry ta tworzy tzw. "Final Save'a", który ME2 importuje. Podobny system masz w Dragon Age: Origins.

Co do używek: jeżeli kupisz takową to będziesz pozbawiony klucza do Sieci Cerberus i w "nagrodę" za to nie będziesz miał dostępu do żadnych DLC. Nawet tych darmowych. Jeżeli będziesz kupował nową grę to w miarę możliwości postaraj się o kopię premierową, nie taką z EA Classics. Nie będzie problemu z kluczem do Sieci Cerberus (w edycji EA Classics klucza nie ma, musisz przeskanować paragon i wysłać e-mail do EA Polska z prośbą o podesłanie klucza).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli że wersja EA Classic ma utrudnienie? Chce kupić i nie chce wpaść na "złą" wersję

Mam na myśli to, że w przypadku kupna oryginalnej wersji w moim przypadku, dostałem numer seryjny, i kod na sieć Cerberusa razem na kartkach. A w EA Classics od pewnego czasu, nie ma instrukcji ani nic, są numery seryjne wklepane pod płytki. Podejrzewam że ci co nabywają ME2 w EA Classics, muszą dodatkowo wydać kasę na punkty Bioware po sieć Cerberusa.

Co do używek, to nie warto ich kupować jeśli chodzi o ME2. Problem w tym, że kod do sieci Cerberusa jest bodajże jednorazowy.

Co do porównań SW i ME.

Ludzie ! Star Wars i Mass Effect to dwa różne światy. Owszem można w ME doszukać się nawiązań do SW, ale jest tego nie wiele na dobrą sprawę. Można rzec, że Bioware tworząc KOTOR1, nabrało doświadczenia i jak mamy przykład ME1, stworzyli swoje uniwersum od zera, jak niegdyś George Lucas i SW.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEvil - W momencie ukończenia gry ta tworzy tzw. "Final Save'a", który ME2 importuje. Podobny system masz w Dragon Age: Origins.

A jak jest z save'mi z ME2? Bo np. ja arrival i overlord zawsze przechodze po misji samobójczej. Wiec do ME3 przeskoczą mi achivmenty i wybory sprzed misji samobójczej czy wszystko ? A achivka z falami przy obiekcie Rhro na szaleńcu dość trudno zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał! A ja właśnie skończyłem ME od CDA. Powiem tak - chcę mieć tego ekranizację, ale dobrą! Wielu się pewnie nie zgodzi ale...ale no kurde! Wg mnie ME jest lepsze od Star Wars!

Tak, tylko daj pomysł jak rozwiążesz wybory moralne w filmie? No chyba, że nie chodzi ci o dosłowną ekranizację a o film w tym świecie. Dla mnie też świat ME jest fajniejszy od Star Wars jednak dosłownym ekranizacjom tych gier (lub związanych z nią postaci) mówię stanowczo NIE. No chyba, że o Garrusie ściągającym tego doktorka na Cytadeli albo o Wrexie ale i to naciągane. Niedługo pogram w KOTORA to zobaczę która gra lepsza klimatem i światem, ME czy KOTOR bo na razie porównywałem świat ME do świata Star Wars przedstawionego w filmach.

Skończyłem jedynkę, mam wersję od EA classic.

1 od EA CLASSIC? Chyba o dwójkę ci chodziło.

Podejrzewam że ci co nabywają ME2 w EA Classics, muszą dodatkowo wydać kasę na punkty Bioware po sieć Cerberusa.

Muszą pisać do pomocy technicznej EA, dadzą im ten kod.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DLC Arrival, jeden z użytkowników pisał, że jak sie wystarczająco długo poczeka, to Shepard

może być świadkiem przybycia Żniwiarzy

. Kiedy jest najlepszy moment ? Bo chyba dwa dni nikt nie czekał :D

No i przeszedłem dzisiaj Mass Effect 2 postacią z jedynki (z CDA !). Dzięki importowaniu postaci można przeżyć wiele ciekawych sytuacji, a przecież w Mass Effect wyborów było tak mało :trollface: Wątpliwości miałem tylko co do wyboru

Radnego Cytadeli

. Wybrałem

Andersona, ale ten zaczął narzekać, że nie tak chciał skończyć

:dry:

. Co do ważniejszych wyborów.

Rada Cytadeli ocalona, Kaidan przeżył Virmir i z nim nawiązałem romans, Wrex też przeżył Virmir. W dwójce, zdradziłem Kaidana, dla Garrusa (i mam usprawiedliwienie! Garrus to moja ulubiona postać). "Pozbyłem" sie Samary, syn Thane'a żyje, Sidonis nie żyje, uczeń Mordina nie żyje, wykorzystałem swój talent i urok osobisty i oczyściłem Tali z zarzutów bez potrzeby dowodów, zniszczyłem baze heretyków, zabiłem Miażdżypaszcze, zniszczyłem baze Zbieraczy, próbowałem ostrzec batariańskie kolonie przed atomowym bum

:trollface: , uratowałem załoge Cerberusa. W misji samobójczej zginęła Jack i Miranda (obie nielojalne)

. Najbardziej mnie jednak zdziwiło to, że Jacob

przeżył misje mimo tego, że on też nie był lojalny

.

@Abyss, dzięki za link :)

@Raven82, dzięki za sprostowanie, musiałem źle na to spojrzeć.

@Edit

Btw. koniecznie zabierzcie na misje lojalnościową Tali Legiona :D Już samo wejście jest niezłe.

Czy branie go na... O

Edytowano przez ChowChowMurphy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno używki wchodzi w grę? Czy lepiej nówkę kupić drugiej części ?

Używki lepiej nie kupować, a w EA classic można w miarę tanio ME2 dorwać (choć jak wcześniej ktoś napisał będziesz musiał się pomęczyć chwile z kodem), do tego w EA classic jest teraz promocja 2 za 1 która obejmuje ME2 i kilka innych tytułów. Myślę że warto biorąc pod uwagę że jedną grę masz wciąż za darmo, a kod to 10 minut roboty.

Co do DLC Arrival, jeden z użytkowników pisał, że jak sie wystarczająco długo poczeka, to Shepard może być świadkiem przybycia Żniwiarzy. Kiedy jest najlepszy moment ? Bo chyba dwa dni nikt nie czekał biggrin_prosty.gif

Masz tutaj filmik na którym widać co się dzieje gdy zegar wybije 0

Ktoś chyba jednak czekał 2 dni :tongue:

@Raven82

Ehh... dawno grałem w to DLC - pamięć szwankuje.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss. Mnie się wydaje, czy jak odczekamy te dwa dni to mamy wizje końca ? :P

Co do save, to ja również się zapytam. Czy jak po misji samobójczej polecę zrobić nadzorcę, to będzie mieć to wpływ w ME3, czy Nadzorca nie jest aż tak ważnym DLC jak Arrival czy LOTSB ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs, to jest koniec. Wyskakuje nawet, że misja zakończona niepowodzeniem.

Shepard w tej misji ma wizje końca, ale to nie dzieje sie przez zegar, tylko przez zbliżenie do Wielkiego Warzywa Żniwiarzy

.

Tyle, że wtedy nici z

uratowania załogi

Ja ich

uratowałem

, a kombinowałem w ten sposób. Przyznam, ze troche byłem niepewny, czy nagle nie dojdzie do

porwania

, skoro już zdobyłem

Moduł Żniwiarzy

, ale Normandie

Zbieracze zaatakowali dopiero, jak kliknąłem na Omega 4 Relay

, więc spokojnie mogłem wszystko jeszcze zrobić.

Edytowano przez ChowChowMurphy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - mam taką "rozkminę". Otóż znowu przeszedłem ME1 (kurna, który to raz? 6?) i mnie ciekawi jedna rzecz. Skoro znane jest położenie tego całego przekaźnika Mu, skoro znane jest położenie Ilos, skoro wiadomo jak się dostać do kontroli Cytadeli... to czemu nikt nie przeprowadzi badań? Czemu nikt nie poleci na Ilos i nie zaczną kopać? Chyba, że teoretycznie tak jest, ale w grze nie było wspomniane (2 przeszedłem parę razy, chyba 3). Skoro tak ludzie chcą coś wiedzieć o Proteanach itd., to Ilos to najlepsze miejsce (tym bardziej, że mogliby coś się dowiedzieć o walce ze Żniwiarzami i o poprzednich rasach). Przecież Liara tak interesuje się Proteanami... No, interesowała się, dopóki nie pojechała na Illum.

Gdybym ja był w takiej sytuacji, to bym rozesłał do jakichś zespołów badawczych wszystkie współrzędne i hajda z nimi przez przekaźnik na Ilos. No, ale to taka rozkmina moja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja był w takiej sytuacji, to bym rozesłał do jakichś zespołów badawczych wszystkie współrzędne i hajda z nimi przez przekaźnik na Ilos. No, ale to taka rozkmina moja.
Odpowiedź dla mnie jest taka jak w wypadku tego jak atak Sovereigna odbił się na polityce nowej Rady... w żaden sposób ;) Dlaczego? Uznali go za statek Gethów de facto ignorując fakty o Żniwiarzach, zresztą pokazując swoją głupotę. Nawet gdyby ktoś im o Proteanach na Ilos powiedział zignorowali by ten fakt i nie kiwnęli palcem aby zbadać sprawę, tak przynajmniej sądzę acz mogę się mylić ^_^

http://www.cdaction.pl/news/21281

Szybka sprawa - nowy trailer, choć jakość nie poraża, pokazujący trochę walki m.in z mechem Cerberusa. Jest ładnie i dynamicznie. Ratowanie Ziemi czeka nas w marcu 2012r :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xardas80.

Liara była na Ilos i to pewnie nie jednokrotnie, można przecież zobaczyć skamieliny, obrazy i statuetki w jej apartamencie (Podczas wykonywania DLC Shadow Broker)

A zresztą nikt nie wierzył Shepardowi że wgl. istnieje przekaźnik Mu czy Ilos w ME1, a w ME2 sobie jeszcze bardziej obniżył reptacje przez to że współpracuje z Cerberusem. Może w ME3 bd misja na Ilos (jest to bardzo prawdopodobne ponieważ Ilos to jedna z lepiej zaprojektowanych lokacji ever) i sie znajdzie super broń przeciwko Żniwiarzom czy coś.

Edytowano przez Suub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z chęcią powrócił na Ilos, to była fajna lokacja, bo na powrót na Virmir raczej nie mam co liczyć (moja ulubiona planeta z ME1).

Jak to mówią - mam taką "rozkminę". Otóż znowu przeszedłem ME1 (kurna, który to raz? 6?)

Ja przeszedłem 20 razy, choć w menu naliczyłem 28 to jednak raczej tyle tego nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Thane mówił pod koniec jego pozyskania.

"To samo mówiono o Ilos"

"W rzeczy samej. Swoją postawą dowodzisz, że nie ma rzeczy niemożliwych"

A to że rada nie wierzy Shepardowi w sprawie żniwiarzy. To krótka piłka.

Końcu oni odpowiadają za życie miliardów istot w galaktyce ! Więc muszą podejmować dobre decyzje, by nie doszło do zamieszania. Tak że więc, rada potrzebuje solidnych dowodów na nadchodzące zagrożenia. A z sprawą żniwiarzy jest takie dno, że nie ma śladów na inwazję żniwiarzy. Te ślady znikają zaraz jak oni wrócą do mrocznej przestrzeni. Tak że więc, rada nie może podjąć sama działań, po to widma są by weryfikowali potencjalne zagrożenia. Co w przypadku Sheparda i żniwiarzy, robota była utrudniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

Mianowicie pierwszego Mass Effecta przeszedłem na moim laptopie i kupiłem już drugą część, w którą chciałbym zagrać na stacjonarce. Zastanawiam się czy da się przenieść ostatni save z laptopa na PC tak, aby rozpocząć grę moją postacią z jedynki. Jest taka możliwość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby nam dać jakiegoś spinoffa(najlepiej na iOSy/Androidy), żeby umilić czekanie na ME3... Nie taki marny ochłap jak Galaxy, ale coś w ten deseń, tzn. przedstawiające przyszłego członka ekipy przed wydarzeniami z gry...

Moja propozycja- człowiek-zabójca[najlepiej biotyk- lubię biotyków^^] wysłany przed Martina Sheena w celu ukatrupienia Shepa. I ściga go po Galaktyce i w końcu udaje mu się dogonić Komandora.{już w ME3} Zawala sprawę- w momencie strzału mającego zabić Sheparda na linię ognia przed przypadek wchodzi ten gościu, którego Shepard miał właśnie zarekrutować, on ginie(ku uciesze chyba każdego fana, który wciąż łudzi się, że BW sobie robi jaja z takim "Kenem" w grze). Później walka, i po nakopaniu zabójcy w pupę Shepard daruje mu życie, bo potrzebuje człowieka do ekipy, a ten swoim uporem i zdolnościami zasłużył na miejsce w składzie. Tadam! Gdyby mieli mnie, nie potrzebny by był im żaden Karpyshyn xD

Nawet mógłby to być zwykły liniowy shooter- Dead Space na iOSy był świetny pod względem graficznym i gameplayowym, więc można by stworzyć grę na bazie tego samego silnika;)

@Caedus- jeśli jesteś w posiadaniu Pendrive'a lub adresu e-mail(i, co za tym idzie, połączeniem internetowym), możesz zgrać pliki znajdujące się w Twoich Dokumentach(Bioware->Mass Effect->Save)

Edytowano przez Yeti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caedus

Moje dokumenty/Bioware/Mass Effect

Tak powinny znajdować się wszystkie zapisy, myślę że zwykły import na PC powinien załatwić sprawę. Przy rozpoczynaniu ME2 wybierasz tylko folder docelowy w którym powinny znajdować się zapisy i voila

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss & Yeti

Dzięki za rady, wszystko działa jak należy.

Co do samego Mass Effect, chyba najbardziej w pamięci zapadnie mi niejednoznaczna postać Sarena, która jako "główny zły" mocno porusza. Niejednoznaczność jego działań pokazuje jak łatwo dobre chęci mogą negatywnie wpłynąć na otoczenie i siebie samego.

A teraz pora zabrać się za drugą część. Mam nadzieję, że utrzyma poziom jedynki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...