Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Ten Mars to chyba coś Proteanami będzie miał wspólnego. W jedynce był jakiś taki artefakt, który mówił że Proci obserwowali ludzi pierwotnych na Ziemi i analizowali wyniki w swojej bazie na Marsie (coś w tym stylu, nie jestem dobrym tłumaczem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...

Vigil mówił, że Żniwiarze niszczyli ich przez setki lat, kolonia po klonii.

A Ludzie już zdążyli pokazać swoje możliwości w kwestii rozmnażania. Wyobraźcie sobie ten wnerw Żniwiarzy, jak wybiją ludzi na ziemi, polecą na jakąś kolonię, a w tym czasie ludzie z innej kolonii polecą na ziemię i zaludnią ją na nowo. By się chłopaki zdziwili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos - Proszę bardzo, instalator spolszczenia do Lair of the Shadow Broker: http://www.shadowbroker.pl/pliki/?did=6

SPOSÓB INSTALACJI

1.) Kup DLC Lair of the Shadow Broker

* aby to zrobić, przejdź na stronę kupowania DLC i w prawym dolnym rogu, zmień język sociala na angielski. Tylko wtedy będzie możliwość zakupu tego dodatku. Po jego zakupie, przywróć język na polski.

2.) Ściągnij instalator DLC (wielkość pliku: ok. 1,5 GB)

3.) NIE instaluj go (i tak nie będzie to możliwe, bo wyskoczy błąd ;) )

4.) Ściągnij nasze spolszczenie.

5.) Uruchom nasz instalator i wybierz w nim dwie opcje: ?Instalacja DLC? oraz ?Instalacja spolszczenia?

6.) Kliknij w instalatorze ?Dalej? i wskaż miejsce, do którego ściągnięto oficjalny instalator DLC (ten duży od BioWare)

7.) Kliknij ?Zainstaluj? a nasz instalator poprowadzi Cię dalej przez proces instalacji.

8.) Po ukończeniu instalacji nie musisz nic więcej robić ? DLC jest poprawnie zainstalowane i tylko czeka aż w nie zagrasz ;)

BONUS:

Jeśli chcesz mieć wersję kinową całej gry (to DLC i tak jest tylko w wersji kinowej), to JEDYNA rzecz, którą musisz zrobić, to wedytować plik sku.ini (lokalizacja: C:\Program Files (x86)\Mass Effect 2\data\sku.ini) i zmienić wpis VOLanguage=POL na VOLanguage=INT. NIE GRZEB W PLIKACH GRY ani w rejestrze. To jest jedyna zmiana, której potrzebujesz i która zapewni prawidłowe działanie gry.

Edytowano przez Venydar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą tak mi przyszło do głowy, niektórzy narzekają, że nie będzie żadnych korzyści jeżeli

oddali na koniec bazę Zbieraczy Iluzji

Hudson wspominał w wywiadzie, że celem Bioware w ME3 nie jest karanie graczy za takie wybory acz nagradzanie ich ale na inny sposób (mogłem coś tu przekręcić bo dokładnie tego wywiadu nie pamiętam aczkolwiek wydaje mi się, że coś takiego tam słyszałem, jeśli nie, poprawcie). Może

zostawienie bazy Zbieraczy Iluzji będzie nie tak wcale złym pomysłem? Bo być może wtedy Cerberus da swoim agentom lepsze uzbrojenie (np. bronie których Idealiści nigdy nie zdobędą, lub jakieś dodatkowe ulepszenia) a Bioware da Shepardowi w ME3 możliwość podnoszenia broni więc i ludziom którzy zdecydowali się jednak nie zmieniać swojej decyzji końcowej w ME2 może się to całkiem opłacić.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem ME2 i stwierdzam jednogłośnie, że to jeden z najlepszych RPGów w jaki dane było mi zagrać. Grywalnie na poziomie Wiedźmina (a więc całość na niezwykle wysokim poziomie), tylko to tak naprawdę dwie różne gry. Pamiętam jak jeszcze z miesiąc tematu byłem wielce przeciwny tej serii, a kiedy już się do niej przekonałem (trochę późno, ale akurat przed ME3), to moja opinia zmieniła się diametralnie. I muszę tu jeszcze dodac, że "dwójka" została mocno dopracowana względem pierwowzoru - naprawdę sporo ulepszeń sfery technicznej i nie tylko. Jedynie żałuję niektórych wyborów, ale i tak od nowa przygotuję save do ME3. Żałuję też nieco podjęcia poziomu trudności "normal", zamiast wyższego, ale to raczej ze względu na przyzwyczajenia. I odnoszę wrażenie, że ME1 był minimalnie trudniejszy, choć może mi się wydawać.

Teraz nie dziwi mnie średnia ocen na metacritic i 10-tka w CD-A! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

uuuuuu... Całkiem ciekawy pomysł. Ale ja i tak niszczę zawsze tą bazę. Nie chcę aby ludzkość rządziła w galaktyce twardą ręką tylko żeby była przez wszystkich lofciana.

UWAGA UWAGA - POZOR POZOR - AHTUNG AHTUNG

Znudziło mi się czekanie na wydanie spolszczenia do arrival i postanowiłem je przejść po angielsku. Jak się okazało zrozumiałem wszystko.

A teraz o co kaman. Jakiś czas temu Darkmen zauważył pewną prawidłowość. Fanboje me2 jeżdżą po ostatnim dlc jak tylo się da, natomiast sam Darkmen wyznający pewnego rodzaju wyższość me1 i me2 stwierdził że dodatek nastawił go pozytywniej do me3 i bardzo mu się spodobał (z tego co pamiętam)

A ja najwyraźniej jestem wyjątkiem od reguły. Wprawdzie lubię zarówno me1 i me2 (aczkolwiek wolę grać w drugą część) to dodatek uważam za zaj****ty!!! Spodobał mi się bardzo, zarówno sposób w jaki reaperzy planują wkroczyć, THE PROJECT jest świetny, muzyka bardzo mi pasuje do klimatu. Zauważam również tak jakby pewne zmiany w mimice twarzy. Tak jakby... prawdziwsze ruchy. Pomysł aby Shepard wyruszył sam jest super. Nareszcie miałem okazję sprawdzić swojego strażnika na 30 lvelu w walce bez niczyjej pomocy.

Jedyne co bym zmienił w tym dodatku to dałbym więcej strzelania. Nie mówię o silniejszych przeciwnikach tylko większej ilości pokoi przez które by się przechodziło i strzelało jednocześnie (wiecie chyba o co mi chodzi). Walka trwa bowiem zdecydowanie za krótko.

Mimo że dodatek jest moim zdaniem zbyt krótki to stawiam go jako "must have" nawet przed overlordem i Lotsb. Nie chodzi mi o fabułę lecz o PRZYJEMNOŚĆ Z GRY!

@Darkmen. Czekałeś na moją opinię na temat Arrival. Oto i ona. Zaskakująca co? W porównaniu do większości graczy ja w ogóle nie mam poczucia popełnienia błędu kupując dodatek. Wart swojej ceny. Nie mogę się przez niego doczekać ME3

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apuu

@Vantage

Również zdawało mi się ,że obie części są lekko mówiąc proste .

Na szczęście ma się to zmienić w 3 .Oby tylko panowie BioWare nie przesadzili :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Fajnie, że jesteś po tej samej stronie Arrivala co ja, masz te zbroje przeciwatomowe bo inaczej zostaniemy stratowani przez większość a jesteśmy w mniejszości :D

A tak serio, cieszę się, że nie tylko ja pozytywnie oceniam Arrivala, myślałem, że tylko ja tak mało wymagałem, że mnie Arrival zadowolił :D

@Darkmen. Czekałeś na moją opinię na temat Arrival. Oto i ona. Zaskakująca co? W porównaniu do większości graczy ja w ogóle nie mam poczucia popełnienia błędu kupując dodatek. Wart swojej ceny. Nie mogę się przez niego doczekać ME3

Wiesz, gdyby ten dodatek kosztował minimum 800 punktów to pewnie byłbym z niego tak bardzo niezadowolony jak z LOSB, mimo iż 560 punktów to też trochę wysoko to jednak do przyjęcia. Nie rozumiem kompletnie wysokiej ceny LOSB, w tym DLC nie ma nic co by kosztowało więcej niż standardowe DLC. Więc nie mam wyjścia jak tylko oskarżyć Bioware wykorzystanie wizerunku Liary bo wiadomo, że wtedy więcej osób się skusi a już szczególnie jej fani. Swoją drogą, ciekawe czy w ME3 też będą doić aż tyle, i ciekawe czy teraz nie skierują ognia na Tali ;) (wtedy to by zarobili :P).

A tak z ciekawości, jaką klasą grałeś? Przetrwałeś bitwę o Arghos Rho? Na jakim poziomie trudności? Bo jestem ciekawy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech przesadzają, byle stopień trudności znów nie polegał tylko na dodawaniu pancerza i innych upeirdliwych tarcz ... bo szczerze mówiąc różnica między normalnym, a szaleńcem to stopień upierdliwości.

Co do arrival to bardzo fajny dodatek, zwłaszcza, że przechodziłem go szpiegiem, więc faktycznie w pierwszej części dodatku można było się "poczuć" jak szpieg, unikając wrogów (achiv) i ratując panią doktor z opresji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdawało mi się ,że obie części są lekko mówiąc proste .

Na szczęście ma się to zmienić w 3 .Oby tylko panowie BioWare nie przesadzili :P

Zacznij sobie od nowa postacią na 30 levelu. Nie będzie tak lekko. Ja tak właśnie gram i nawet vorche mogą sprawić problem przez tą swoją regenerację (chyba że się ma coś zapalającego, ja mam tylko fireba...znaczy się incenerate)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram sobie strażnikiem dobraną dla niego strzelbą (scimitar konkretnie) i grałem na poziomie "hardcore". Zamierzałem przetrwać tą bitwę o Object Rho :) ale nie udało mi się w połowie a nie miałem ochoty się w to bawić. Natomiast kiedy wcześniej doszedłem do tego momentu żołnierzem dotarłem prawie do końca bo miałem zjawę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku są dwa nowe screeny !

Jeden przedstawia Sheparda, Kaidana oraz Liarę czyli to co znamy z gazety. A drugi przedstawia najprawdopodobniej Thessię nocą lub Illum też nocą. Ale bardziej obstawiam Thessię.

Nie ma co, z dnia na dzień Bioware robi mi smaku ! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wieści. Widać, że nie rushują gry jak to miało miejsce przy DA2. A niech robią i do końca 2012, będę znosić jajo z niecierpliwości żeby dostać tę grę, ale wytrzymam, a chcę otrzymać finał godny poprzednich odsłon tej trylogii.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że premierę opóźnili, niech dopracowują tą grę zamiast się tak śpieszyć, jak dla mnie mogą przesunąć nawet na 2014 rok ale aby wydali produkt dobry w który z przyjemnością zagram.

Ekipa odpowiedzialna za grę koncentruje się, na tym, aby upewnić się, że będzie ona największą, najśmielszą i najlepszą produkcją z serii - zapewniamy, że przekroczy oczekiwania wszystkich graczy.

Cytat pochodzi z newsa, nie lubię takich tekstów po pierwsze oni sobie mogą zapewniać tylko sobie i ich fanbojom, gdybym miał zacząć wymieniać swoje prawdziwe oczekiwania to mózgi by im się spaliły :P Zresztą przy średnich też by rady nie dali :) Już po screenach widzę, że na dzień dobry będę miał "Ale" (no chyba, że naprawdę mnie zaskoczą, ale jeszcze się chyba taki nie urodził :P), jeśli te screeny przedstawiają postacie tak jak rzeczywiście w grze wyglądają to już minus, dodać do tego używanie mocy jak w ME2 (czyli jedna drugą blokuje a raczej z tego nie zrezygnują) to drugi minus, na tym zakończę :P Ale już jest poniżej moich oczekiwań a tu mi próbują kit wcisnąć, grrrr jak ja nie cierpię takich "wymądrzających się newsów" :/

A co do 2 screenów to ten pierwszy ładny, ma taką nutkę kojącą i obstawiam Thessię, miło będzie zrobić sobie tam spacerek, oby to był poziom minimum Cytadeli z ME1 a nie tylko parę korytarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz nadzieja, niech Bio się nie bawi w Peter'a Moulynex'a. Ten to zapowiadał! Jeśli tak ma być z ME3 to...

Będę się cieszył! Fable choć tak hucznie zapowiadany to spełnił moje oczekiwania. Z ME powinno być tak samo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przesunięcie premiery mnie nie przeszkadza, mam więcej czasu na zrobienie idealnych save do ME3. :)

Swoją drogą. Racja, Kaidana zrobili na jakiegoś lalusia, a szkoda bo Kaidan z ME1 bardziej mi się podobał. Mam nadzieje że jego charakter oraz charakter Ashley się nie zmienił.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przypomina ten http://www.cdaction.pl/galeria-2640/gal.html screen planetę Kamino, w której robiono klony ze Star Wars'ów, nie sądzicie?

Tak, przepraszam Darkamen, troszkę mnie rozpędziło, ale ME1 i tak miał bezpłciowego męskiego Sheparda i Kaidana, który również mi się nie podobał. Pod względem polonizacji był oczywiście lepszy niż dwójka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiieee,tylko przesunięcia premier się obawiałem!!!!

Miałem dostać na gwiazdkę!!!!

Ale nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło,przynajmniej ME3 będzie bardziej dopracowany(mam nadzieję,że usuną bugi z dwójki typu ,,zablokowania'' Sheparda w ścianie).

A do tego chyba muszę się cieszyć jeszcze bardziej,bo 13 stycznia mam urodziny więc zbiorę kaskę i zamówię przedpremierę :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ME1 i tak miał bezpłciowego męskiego Sheparda i Kaidana, który również mi się nie podobał. Pod względem polonizacji był oczywiście lepszy niż dwójka.

Wolę tych z jedynki niż tego idiotę Sheparda w roli głównej z ME2, może Shepard z pierwszej części nie zapadał aż tak mocno w pamięci jak inni bohaterowie gier akcji (ale cóż, poza AP żadna gra RPG nie ma dobrych głównych bohaterów) ale za to nadrabiał postaciami z teamu (podobnie jak każdy RPG z teamem). A Kajtka w pierwszej części lubiłem :)

Aż strach mnie bierze jak czytam zapowiedzi ME3 "więcej humoru", taaaa ciekawe czy tym razem znów będzie wsadzony na siłę (ja muszę coś w tym momencie powiedzieć śmiesznego bo mi z pensji potrącą-Shepard) a dialogi przez to nie będą się z sobą "kleić".

Mam nadzieje że jego charakter oraz charakter Ashley się nie zmienił.

Ashley pisze do Sheparda w mailu (jeśli z nią romansował)

po Horyzoncie "Zmieniłam się, ty też", taaaaaaaak nowa zagrywka Bioware, po co myśleć nad postaciami skoro jest taki ładny tekst na który lwia część graczy się nabierze

Swoją drogą naprawdę mogli już inaczej to ująć, Liara w LOSB dokładnie to samo mówi, przynajmniej lekko by to zmodyfikowali, ale po co się wysilać.

EDIT: Tak mnie zastanawia, ciekawe jak zrobią tę konfrontację LI jeśli jedna nie żyje (np. zdradziłem Ash z Tali i Tali mi zginęła podczas misji samobójczej), oby wtedy też jakaś kara była :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Sorry ale nie rozumiem o co ci biega a dokładnie z tym:

Może to było takie specjalne zagranie? Żeby zobaczyć co sądzi o tobie była załoga? Ale nie lepiej powiedzieć że jest źle bo ja wiem że tak jest.

Jeśli dla ciebie powiedzieć "Jest źle" jest łatwiej to wiedz, że ja mam na ten temat odmienne zdanie, dla mnie powiedzieć, że coś jest źle jest o wiele gorzej. Ale kompletnie nie kapuję nawiązania z tym co o mnie myśli była załoga.

Darkmen ja mam wrażenie że dla ciebie BioWare wszystko przypadkiem zrobiło i wszystko jest źle w ME2.

W 90% masz rację ale... strzelaniny im nawet całkiem dobrze wyszły :) (to te 10%). I raczej oni tego przez przypadek nie zrobili (no chyba, że całe ME2 powstało przez przypadek) :)

Ale jeśli będziemy dalej drążyli tę dyskusję to za jakieś 2 posty zmieni się ona w "walkę gust", zresztą to i tak do niczego nie doprowadzi, raczej żaden z nas nie zmieni nagle zdania :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...