Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Dołączam się do was,gra byłaby BARDZO ciekawa!

Jednakże oprócz Ziemi można by było odwiedzać jeszcze inne planety,oraz obowiązkowo w MMO MUSIAŁBY BYĆ wybór ras!

Co ja bym oddał by postrzelać sobie jako Turianin czy Kroganin... :/

A skoro już o tym mowa,czy nie uważacie,że atak Żniwiarzy TYLKO na Ziemię jest troszkę idiotyczny?

Rozumiem,że ludzie najbardziej zaleźli im za skórę,ale reaperzy nie są chyba aż tak głupi,by koncentrować się na jednym miejscu i skupiać na sobie potęgę całej galaktyki! O ile mnie pamięć nie myli Suweren powiedział: ,,Jesteśmy niezliczeni" ,więc dla jakiej cholery nie rozłożyli swoich sił pomiędzy ojczyste planety innych ras?!?!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zagłada protean jak mówił vigil na ilos trwała kilkaset lat a w dodatku podkreśla że żniwiarze niszczyli ich PLANETA po PLANECIE!! Żniwiarze mają sporo czasu nie bój nic. Pozatym faktycznie jest ich sporo ale jako, że są to statki o długościach od 500m do kilku kilometrów to ziemia się wcale od nich czarna nie zrobi.

Zresztą nigdzie nie jest powiedziane chyba że ziemia będzie atakowana jako jedyna na początku. Aczkolwiek trochę rozczarowuje mnie fakt że cała akcja ma się rozstrzygnąć na jednej planecie. Aczkolwiek chyba pamiętamy jak wodzono nas za nos w zeszłym roku. A nawet w artykule GI było coś o czerwonych śledziach ale nie pamiętam w jakim kontekście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to myślicie, że Reaperzy pod koniec ME3 zostaną całkowicie zniszczeni, czy jedynie Shepard i spółka odbiją Ziemię z ich rąk a Reaperzy tym samym staną się głównym złym w świecie Mass Effect na długie lata podobnie jak Sithowie w Star Wars?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

O czym ty do mnie rozmawiasz?

Prędzej zostaną zniszczeni. W końcu ma być... Powiem to, powiem... Epicko.

Tyle razy już to słowo wystąpiło na forum że już dostaję odruchu wymiotnego. Nie nadużywajcie tego słowa bo posty nie wyglądają przez to bardziej 'epicko' tylko coraz bardziej mongolsko. Nie bierzcie tego do siebie

Jaka ma być muzyka?? Epicka

Jaka ma być fabuła?? epicka

Jaki ma być system walki?? Epicki

Jaka ma być finałowa bitwa?? Przenajepicniejsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay, to podsumujmy narazie co wiemy w formie spoilera. :)

1:Tim wyśle swoich najlepszych agentów w pogoni za Shepardem, a ja już chyba wiem o co może chodzić. Baza Zbieraczy ot co ! Dla Cerberusa mógł być to klawy interes, a nie powstrzymać żniwiarzy. Swoją drogą zastanawiam się właśnie, czy sam TIM nie jest pod wpływem żniwiarzy ?

2: Lokacje. Aż jestem w szoku że końcu odwiedzimy Rannoch, ojczyznę Quarian zajętą przez Gethy. Mam nadzieje jednak że po przeprogramowaniu ich, nie będą wrogo nastawione, bo jeśli będą. To chyba wysadzę heretyków w powietrze. :D Dodać do tego też ojczyznę Salarian, no tutaj tego się nie spodziewałem prawdę mówiąc.

3: Przeciwnikami mają być Udina ale w sumie. Udina może sobie gadać i tak nam nic nie zrobi. Tim ma już większe pole do popisu. Oraz sam zwiastun jeśli się nie mylę ?

4: Ashley lub Kaidan zostaną widmem, a to ciekawe akurat bo akurat w ME2 awansowali do rangi komandora. Aż ciekaw jestem kto dał im nominacje na to stanowisko ? Shepard ?

5: Akurat atak żniwiarzy na ziemie to coś nowego dlaczego ? Bo końcu to jakaś inteligentna podkreślam. INTELIGENTNA forma życia, która może też inne formy życia tworzyć jak zombie czy wspomniane połączenie ludzi, batarian oraz żniwiarzy.

6: Do naszej ekipy powróci Liara, czyli w takim razie Theron zajmie jej miejsce jako Handlarz Cieni czy inaczej. Liara będzie nas wspierać informacjami ? Bo końcu Asari żyją 1000 lat czyli tak samo jak Kroganie więc nie ma problemu z tym. Bo gdyby Theron został handlarzem cieni to raczej nie zostało by to ciepło przyjęte. Dłużej od Asari i Krogan żyją chyba tylko Yahgowie.

7: James Sanders, o nim nie wiele akurat wiadomo ale już są fan arty z nim które na googlach można znaleźć.

8: Pozostaje pytanie co z Zaeedem i Kasumi ? Bo rozumiem jak Zaeed weźmie robotę by pozbyć się Sheparda, z kolei Kasumi kto wie ? Może wątek miłosny z nią ? Bo w sumie jakby tak się przyjrzeć, to Kasumi chyba w ME2 leciała na Sheparda ? :trollface:

8: Nowy pojazd czyli nie ma powrotu za mako (HURA !) ale też nie ma powrotu hammerheada. (BOOOO !) Zastanawiam się co nowego nam darzą oraz jaki system skanowania planet będzie ? Może zrobią dwa tryby ? Połączenie skanowania z ME1 i ME2 ? :) I transportowce kodiak powrócą, czyli słynne wahadłowce z ME2. :P

To tyle. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim wyśle swoich najlepszych agentów w pogoni za Shepardem, a ja już chyba wiem o co może chodzić. Baza Zbieraczy ot co ! Dla Cerberusa mógł być to klawy interes, a nie powstrzymać żniwiarzy. Swoją drogą zastanawiam się właśnie, czy sam TIM nie jest pod wpływem żniwiarzy?

No dobrze, ale co jeżeli

nie zniszczyłem bazy na końcu ME2? Powód musi być inny. Nie mogą zrobić tak, że wybiorą "kanoniczne" zakończenie fabularne, bo po cholerę wtedy te wszystkie wybory i przenoszenie save'ów, skoro i tak byłoby ustalone, że wszyscy zniszczyli bazę Collectorów?

Co do kontaktów Illusive Mana ze Żniwiarzami... Może, kto wie. Byłoby ciekawie ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs

Liara ma nas

podobno wesprzeć na polu bitwy więc dołączy do naszego teamu, podkreślam podobno bo na temat squadu na razie nic nie wiadomo, nie rozumiem po co Bioware raczy nas informacjami kto się pojawi jako NPC skoro i tak wiemy, że wszyscy się pojawią :)

A i raczej chodzi ci o Ferona, gościowi nie ufam a jak rozmawiałem z nim na statku Handlarza miałem wrażenie (ten jego głos, taki hmmm zdradziecki), że tylko czeka aby wsadzić mi nóż w plecy. Fakt jestem mało ufny ale ten koleś ma coś takiego w sobie, że jest dla mnie "specjalny", w czasie rozmowy z nim miałem właśnie takie wrażenie jak by ta cała akcja z Shepardem to jego sprawka, może jest sprytniejszy niż na to wygląda? Może jego planem było to by Liara przejęła pozycję Handlarza, wie, że dziewczyna mu ufa więc nakłoni ją do pójścia z Shepardem a sam zastąpi ją jako Handlarz, w najmniej oczekiwanym momencie, mając całkowitą kontrolę nad wszystkim co miał SB rozkaże zabić Sheparda i jego załogę by na zawsze zostać Handlarzem (wiem teoria spiskowa lekko nie pasuje ale skoro TIM nas ściga to i może temu pajacowi coś do głowy odbije). Zresztą to byłby nawet ciekawy zwrot akcji, wyobraźcie sobie taką misję gdzie Shepard utknął wraz z swoimi towarzyszami w jakimś miejscu gdzie atakują ich wrogowie, proszą Ferona (tymczasowego SB) o posiłki, ten daj znak, że jego żołnierze wspomogą nas ale gdy przylatują zamiast atakować wroga atakują Sheparda. Zresztą na forach krąży informacja (nie wiem skąd ją wzięli), że ktoś z przyjaciół Shepa ma być zindoktrynowany, a kto wie co mu robił Handlarz Cieni skoro miał umowę z Zbieraczami. Dobra trochę tak zamarzyłem ale nie obraziłbym się na coś takiego :tongue:

Nie rozumiem tylko o co ci biegało z tym, że Asari i Kroganie żyją długo, nie widzę związku z tym, że Liara ma nam przekazywać informacje a właśnie do tego to dopisałeś

A i Kasumi raczej na Jacoba niż na Shepa :)

Wydaje mi się, że polecimy na ojczystą planetę wszystkich ras, ja chcę na Thessię

:D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIM raczej nie jest pod wpływem Żniwiarzy. Piszę "raczej", bo nie mam na imię Mac i na nazwisko Walters;]

Co do pewnych planet, które odwiedzimy - czegoś na wzór Cytadeli z ME1 nie mamy co się spodziewać, oby tylko nie zrobili tych lokacji tj. np Tuchanki, gdzie mogliśmy iść tylko do wodza praktycznie (nie liczę lojalek, bo to.. lojalki).

Co do pojazdów - czy nie było wspomniane, że

będziemy przemieszczać się na piechotę? Mam na myśli powierzchnie planet oczywiście

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wykluczacie indoktrynację? Saren też był mądry,sprytny i inteligentny(no dobra,może mniej od Iluzji) i został zindoktrynowany przez Suwerena. Genarała Zbieraczy zndoktrynował Zwiastun. Osobiście myślę,że TIM był zindoktrynowany już od początku dwójki(to także wyjaśniało by jego oczy).

Przypuszczam,że zindoktrynowany Iluzja od początku wplątywał Sheparda w jakąś intrygę,która miała na celu pozbycie się go w trójce... Być może baza Collectorów była tylko zwykłą podpuchą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam,że zindoktrynowany Iluzja od początku wplątywał Sheparda w jakąś intrygę,która miała na celu pozbycie się go w trójce... Być może baza Collectorów była tylko zwykłą podpuchą...

I przywrócenie go do życia też?

Nie no, nie przesadzajmy, Reaperzy wskrzeszający Sheparda by ich pokonał to jedno wielkie nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy wypowiadam, się w tym temacie i chciałbym poznać waszą opinię na temat pewnej teorii.

Niedawno znowu przechodziłem dwójkę i podczas walki w bazie zbieraczy pojawiła, się kwestia w której Zwiastun zwraca, się do Sheparda mówiąc, że jego działania przyciągnęły uwagę kogoś potężniejszego i że zniszczenie przez Żniwiarzy jest zbawieniem.

Co o tym myślicie, czy scenarzystów stać na to by wprowadzić do fabuły kolejną potęgę, może istotę która stworzyła wszechświat, chociaż mogło by to wywołać religijne kontrowersje, wiem że jest to mało realna teoria, głównie dlatego, że 3 to zamknięcie serii i wprowadzanie nowych wątków było by kiepskim pomysłem.

Edytowano przez nano360
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi Cóż, sensu dodatkowo nie miałby wysyłanie go do walki ze zbieraczami którzy to są pod

bezpośrednią kontrolą żniwiarek i niszczenie ich planu awaryjnego.

Ogólnie rzecz ujmując, większość domysłów związanych z TIMem nie ma specjalnego sensu, na pewno gość ma jakiś własny cel w tym wszystkim i skoro staje przeciw Shepardowi w tak kluczowym i niepewnym momencie na pewno ma asa w rękawie przeciwko głównemu przeciwnikowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie naszła taka myśl, cobyście powiedzieli gdyby można do trójki zaimportować sejwy z

martwym Shepardem

ale wtedy zamiast gry dostawalibyśmy "bonus" w postaci filmiku jak potoczyły się losy w całej galaktyce (nie musi to być coś długiego) po

śmierci Sheparda

, czy Żniwiarze zostali pokonani itp. Pewnie Bioware raczej nie zaserwuje nam tego ale według mnie to mogło by być ciekawe, bo czy nie interesuje was to jak by skończyła się inwazja Żniwiarzy bez udziału Sheparda i jego załogi?

A co do Iluzji to on raczej nie jest pod indoktrynacją, ale na Feros w pewnym momencie spotykamy pewien artefakt ( postacie mówią, że to coś jakby świątynia Gethów czy coś w tym stylu), może pierwsze skojarzenie mylne bo w Arrival grałem tylko raz ale to coś z Feros przypomina wyglądem

artefakt Żniwiarzy z Arrivala przy którym były te fale przeciwników (nie pamiętam nazwy)

.

Nie no, nie przesadzajmy, Reaperzy wskrzeszający Sheparda by ich pokonał to jedno wielkie nieporozumienie.

Może Żniwiarze lubią po prostu konkurencję :laugh:

Zresztą pragnę zwrócić uwagę, że TIM już w dwójce ma plan powstrzymania Żniwiarzy, przynajmniej tak mi się wydaje bo

po śmierci Sheparda nie jest zbytnio tym przejęty ("Shepard wykonał swoją robotę, powstrzymał Zbieraczy więcej nam nie trzeba") nawet jeśli nie dostał "prezentu" pod koniec gry, więc chyba bez tej bazy Zbieraczy też ma pomysł na powstrzymanie kosiarek, to mnie zresztą ciekawi, jeśli Shepard żyje to Iluzja ma do niego pretensje o zniszczenie bazy Zbieraczy ale jeśli umiera nie wygląda na poruszonego tym.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Być może iluzja od początku chciał użyć shepa jako mięsa armatniego. Chciał żeby zginął niszcząc zbieraczy i żeby nie sprawiał kłopotów, a jak się okazało że on przeżył to się zaczął wściekać że wyszedł na zero i nie ma z tego żadnych korzyści. Choiaż faktycznie skoro się nie wścieka jak shep zginie to pewnie niedopatrzenie ze strony biowaru. Powinien wygarnąć jokerowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak myślicie,czy modyfkacje broni to będzie coś na wzór jedynki,czy Crysisa? Ja byłbym za Crysisowymi modyfikacjami.

I jeszcze jedno: ciekawe,czy oprócz Sandersa w drużynie będą jacyś nowi członkowie,bardzo chciałbym mieć u boku batarianina,może nawet vorcha(tyle że ,,inteligentnego" a nie:my być vorche i my was zjeść xDDD)...

Dodatkowo jestem ciekaw,czy gdybyśmy

zabili królową Raknii i zniszczyli Gethów

,a potem zaimportowali save do trójki,mielibyśmy o dwóch mniej sojuszników,co równa się słabszej sile i zwycięstwu Żniwiarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mass Effect wiki jest napisane, że jest jeszcze kilka ras które żyją obecnie. Lecz nie pojawiły się w grze, tak to więcej jest chyba wymarłych ale pewności nie mam, dawno tam nie zaglądałem. :trollface:

Swoją drogą. Nie sądziłem że żniwiarze mają możliwość do mieszania ras, choć cannibal jest paskudny jak nie wiem co ! :ohmy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...