Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Friston trzeba bylo napisac: "wórca Reaperów byłby przekonany o jej słuszności (może na bazie obserwacji) i wysyłałby ponadczasownych Żniwiarzy co 50K, gdy cywilizacja zaczyna zmierzać do samozagłady" Przynajmniej dla mnie bardziej zrozumiale :P

Może i zostawia mniej pola do pomyłki, ale nie przyszło mi do głowy w ogóle, że można to tak zinterpretować; podrzędna część zdania opatrzona spójnikiem gdy zgodnie z zasadami j. polskiego określa precyzyjnie, co miałem na myśli i wyklucza tę drugą interpretację. To znaczy, jeśli oglądamy się na zasady języka, bo faktycznie na forach tak często spotyka się rozmaite... khem... strumienie świadomości, że człowiek zaczyna się uczyć nie zwracać uwagi na takie rzeczy jak przecinki czy spójniki.

Jedno się tylko w tej wizji mi nie zgadza. Reaperzy po tym cyklicznym czyszczeniu starali się by nie zostały jakiekolwiek ślady cywilizacji jakie eksterminują. Tzn w grze niewiele jest mowy o jakichkolwiek ruinach innych ras poza Proteanami, a i te ruiny są rzadko spotykane i zwykle w bardzo zaawansowanym stadium rozpadu.

Tak więc to zachowanie sztuki, kultury to tak średnio mi się widzi patrząc na to jak ułożyli dotychczasową historię.

No OK, ale Reaperzy przecież egzystują poza Galaktyką? Zabieraliby ze sobą.

I od razu temat na fantastyczną lokację - jakiś skarbiec wszystkich dotychczasowych kultur. :>

Ale patrząc realistycznie, to na koniec będzie wielka strzelanina, z mnóstwem wybuchów i pompatycznych kwestii. I pewnie będzie na tyle dobrze zrealizowana, że nie będę narzekał. Najwyżej trochę mnie ukłuje, że Mass Effect jest tylko o praniu się po pyskach, a nie o czymś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej trochę mnie ukłuje, że Mass Effect jest tylko o praniu się po pyskach, a nie o czymś więcej.
:jezyk1:

Ja jednak mysle ze Mass effect zapoczatkowalo to co star wars w latach 70/80. Po wydaniu ME3 zobaczymy rozwoj komiksow, ksiazek, nowych gier (np. staniemy na czele floty Protean -50K lat temu ^^ ) no i oczywiscie filmow :)

OT: Friston, po uwaznym przeczytaniu okazalo sie ze Twoje zdanie bylo poprawne :P Po prostu wypadlo mi to "gdy"... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanie.

Gram teraz po dlugiej przerwie ponownie w ME 1 i nie moge sobie przypomniec albo pomieszaly mi sie gry :) he he

Gdzie w ME 1 moge kupic dodatkowe mapy gwiezdne.

Moze mi sie pomieszaly gry ale cos mi swita ze gdzies cos takiego bylo chyba ze jak mowilem pomieszalem z ME 2 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie podkusilo do zrobienia idealnego save dla mnie z ME1 do ME 2 ale zalozenie bylo takie zeby osiagnac 60 poziom i pozbierac wszystko co jest oraz wyposazyc Sheparda we wszystko "naj"

Wszystko sie udalo jak na razie po za tym ze ze przede mna jeszcze 4 misje poboczne oraz Virmir plus ostateczna walka a ja mam 59 poziom postaci i okolo 200 tysiecy expa do zrobienia 60 lvlu.

Ciekawe czy uda sie tego dokonac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też najpierw je osłabiać Mako, a pod sam koniec dopiero 'dobijać' ręcznie. Doświadczenie dostajesz wtedy takie, jakbyś przez całą walkę własnoręcznie je bił :)

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszego sprzętu dla postaci... No cóż, gdzieś w połowie przejścia gry nr 1# miałam już maksymalną ilość kasy, z którą nie było zwyczajnie co zrobić ;/ Z kolei w ME2 prawie non-stop brakowało mi pieniędzy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest fajne w ME2 - za jednym zamachem nie da się mieć wszystkiego. To efekt ścisłego kontrolowania przepływu gotówki w grze (brak loota, kasa tylko za misje), ale widać po nim, że BioWare nie uciął tych szczątkowych elementów mechaniki RPG z ME1 dla idei, miał w tym swój cel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he zabraklo 2000 do 60 lvlu.

Co do kasy i sprzetu w polowie drugiego przjscia cala druzyna byla na full i i juz kasy nie dodawalo bo tez max a itemki zamienialem wszystko na zel.

Kapitalnie wrocic do ME 1

Czas teraz zrobic Sheparda kobiete :)

Edytowano przez Neofita
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam ten filmik, niesamowicie efektowna gra Adeptem.

No i pokazuje jak bardzo Stasis jest op (w sumie nie ma multi, to nie ma o czym gadać), bo naładowany shotgun gethów jest w stanie zniszczyć Sciona lub mecha klasy YMIR jednym strzałem, zaraz po zakończeniu działania, gdzie obrażenia są mnożone bodajże x10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbowałam grać biotykiem - od pierwszego przejścia wybrałam sobie szpiega i ani przez sekundę tego nie żałowałam - walka, która zaczyna się od headshota i przez cały czas (przynajmniej w ME2 - dopóki starczy amunicji) jest rozegrana na zasadzie 'jeden strzał, jeden trup' jak najbardziej mnie ujmuje :) Ale kto wie, może kiedyś spróbuję, kiedy będę chciała sobie przypomnieć ME? :)

He he zabraklo 2000 do 60 lvlu.

Co do kasy i sprzetu w polowie drugiego przjscia cala druzyna byla na full i i juz kasy nie dodawalo bo tez max a itemki zamienialem wszystko na zel.

Kapitalnie wrocic do ME 1

Mi też mniej-więcej tyle zostało, bo za późno zauważyłam, ile doświadczenia można dostać za niszczenie Miażdypaszczy 'ręcznie', więc ostatecznie 60. level dostałam dopiero na samym początku trzeciego przejścia :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazman:

Przypomina mi sie moje granie, szkoda jedynie ze ja pauzowalem gre by wybrac moce a tutaj to pure akcja!! Ale naprawde bardzo ladny gameplay - facet wymiata! Ja tutaj sobie obiecuje ze zagram inna klasa, ale po obejrzeniu tego Gp to az mi sie chce powrocic do katapultowania wrogow :D

Chyba ja bede probowal przejsc ponownie ME1 i ME2 to bede uzywac skrotow...

EDIT: a na jakim poziomie trudnosci facet gra?

SWOJA DROGA NIE OGLADAC JESLI SIE NIE GRALO W ME2 ALBO W DLC LotSB ;)

Edytowano przez latouffe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeptem wcale nie gra się łatwo :). Wymyśliłem sobie, że nim (o zgrozo :P) przejdę insane'a. Dopóki nie ściągnie się mobom osłon, to właściwie nic nie da się mocami zrobić. Statisa , którego tak efektownie używa kolo na filmiku nie miałem, bo wtedy nie było jeszcze Brokera. Zrobie se nowego adepta i obadamy :P. Najłatwiej gra się chyba Sentinelem, bo ma "coś" na wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adeptem najlepiej wziąć bonusowego skilla Energy Drain, by poradzić sobie z tarczami, dodatkowo odnawia to nasze osłony.

Engineer jest wg mnie najsilniejszą klasą, jeżeli jako dodatkową umiejętność weźmiemy Warp Ammo i pójdziemy w Shotguna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Są fragmenty w ME 1 i w ME 2 ktore wprowadzaja mnie w stan permanentnego usmiania.

Poprostu siedze na krzesle i placze ze smiechu.

Fragment 1 z ME 1

Rozmawiam z Wrexem opowiada mi o tym jak sie ganial po planecie ze swoja przyjaciolka Assari i przerywa a ja mam kliknac pytanie "co dalej"

nieopatrznie klikam "musze juz isc" Shepard w tym czasie mówi-Nie interesuje mnie to..na co Wrex odpowiada-Jak sobie [beeep] chcesz :) :)

Fragment 2 z ME 1

Podchodze do Garrusa i on wyskakuje z textem ze chce podziekować

Dziekował mi juz kilka razy wiec klikam- "musze już isc" na co postac Sheparda odpowiada-Nie mam na to czasu

Wtedy nastepuje moment kiedy spadam z krzesla i placze bo Garus z zaskoczeniem i zdziwieniem w glosie odpowiada...

-Oooo :)

Ale to trzeba uslyszec poprostu rewelacja :)

Fragment z ME 2

Jestem na misji z Kasumi i wchodzimy do pokojow tego goscia ktorego mamy obrobic w poszukiwaniu DNA

Otwieram drzwi i pierwsze co widze to po lewej stronie kwiatka klikam wiec na niego na Kasumi odpowiada

-To roslina :)

Ma jednak cos takiego w głosie co sprawia ze leze i kwicze :)

Dla samych tych momentow a przypuszczam jest ich wiecej chce przechodzic ME 1 i ME 2 jeszcze z pare razy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej inżynierem gra się w części pierwszej, bo nie muszę się martwić, o to czy otworzę daną skrzynkę, czy nie. :P

Za to w drugiej wybieram raczej szpiega lub szturmowca. Nie lubię żołnierza w ME2, bo wydaje mi się, że nie wygodnie jest strzelać z karabinu - to przez te serie, którymi strzela. Albo ja po prostu nie umiem się tym posługiwać :P

Tak ostatnio zaczęłam się zastanawiać: po co w ogóle Saren szukał Kanału. No ok, żeby sprowadzić Żniwiarzy. Ale przecież, gdy jeszcze był Widmem, miał swobodny dostęp do wieży cytadeli i mógł spokojnie wejść i dopuścić Suwerena.

Także to trochę dziwne według mnie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po olaniu PCtowej wersji Mass Effect 2 liczyłem, że wersja na PS3, będzie godna. Gra zostanie wydana w bardzo porządnej wersji, więc czekanie znowu się opłaca :P Oprócz wyposażonej we wszystkie DLC gry Mass Effect 2 użytkownicy PS3 dostaną interaktywny komiks, który w pewnym stopniu ma wprowadzic uniwersum gry i przedstawić wydarzenia przedstawione w pierwszej części. Ekskluzywnie wersja na PS3 dostanie dodatkowe DLC, które nie ukazało się ani na 360, ani na PC. Nie wiadomo czy w Polsce gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączność zapewne tylko na jakiś czas. Z tego co napisano na ps3site będzie to całkiem długa misja. Dokładny opis wydania można znaleźć na forum Bioware. Niestety po niemiecku nie 'szprecham''. Jeśli ktoś mógłby wyjąc co ważniejsze info i na szybko przetłumaczyć to rzucam link.

http://social.bioware.com/forum/4/topic/81/index/5170462

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...