Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edwin20

Chłodzenie do AMD 955

Polecane posty

Ostatnio nie wytrzymuję z BOX'owym chłodzeniem procesora, koszmarnie wyje. Dlatego jakie chłodzonko do proca? Chciałbym się zmieścić w 150zł z przesyłką. Najlepiej żeby było ciche, wydajne (to zrobię OC), no i łatwe w montażu, bo dopiero od września uczę się w kierunku informatyka.

AMD Phenom II 955

XFX HD6950 (wiem, że nieco ograniczam kartę ;/, ale po OC...)

SilentiumPC Brutus-310

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mój temat, jak podkręcałem na tej płycie głównej: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=205636

Na AMD Phenom II X4 840 z 3.2 GHz doszedłem do 4GHz działa bardzo stabilnie. Wcale nie ejst to zła płyta. Rewizje mozesz sprawdzic w lewym dolnym rogu plyty glownej :) Troche sie sekcja zasilania rozgrzewa wiec mozna by pomyslec o radiatorze na nia (np. 2x http://www.komputronik.pl/product/109990/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AAB_Cooling_Ram_Heatsink_3_Aluminiowe_radiatory_na_pamieci.html)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest, po angielsku. Nie to, że nic nie kumam, ale po polsku zawsze lepiej. Teraz pytanka: Jakieś rady, wskazówki, linki?

Żeby zamontować to chłodzenie muszę wyciągać procesor?

W pudełku oprócz pasty, było... jeszcze coś, w takim papierowym, a w środku tak jakby piasek, co to jest, do czego to? Nie otwierałem, gdyż na razie nie montuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procka nie trzeba wyciągać. Ściągasz stare chłodzenie, usuwasz starą pastę termoprzewodzącą i wtedy bierzesz się za montaż. Najpierw montujesz z tyłu płyty głównej backplate, do którego przykręcisz chłodzenie. Przed założeniem radiatora nakładasz oczywiście nową pastę. Poszukaj na You Tube, pewnie są jakieś tutoriale jak montować Macho (o ile się nie mylę, to 120 montuje się tak samo jak HR-02).

Teoretycznie można zrobić to wszystko nie wyciągając płyty głównej z peceta (Brutus ma z tyłu otwór do montażu backplate), ale wg. mnie łatwiej jest jednak wyciągnąć płytę z peceta i wsadzić ją ponownie z już zamontowanym chłodzeniem (szczególnie gdy robisz to po raz pierwszy) - zrób jak uważasz.

To papierowe to kuleczki chroniące przed wilgocią, czy coś w tym stylu, wrzucane przez producenta do pudełka (np. do butów też takie wrzucają :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być np. zmywacz do paznokci. Niewielką ilość polej na szmatkę i delikatnymi ruchami zetrzyj starą pastę. No chyba, że zejdzie na sucho, ale trzeba dokładnie ją zetrzeć.

Jak dasz za dużo / za mało pasty to temperatury mogą być większe, niż teoretycznie powinny.

Co do złego montażu - raczej ciężko jest coś źle zamontować - albo zamontujesz dobrze, albo wcale. Ważne żeby robić to spokojnie i nic na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...