Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

edwin20

Chłodzenie do AMD 955

Polecane posty

Cóż, jak nakładasz pastę to rozprowadź sobie ją na powierzchni radiatora (ten kwadrat, co się będzie z procesorem stykał), cienka warstwa, jednak cała powierzchnia ma być pokryta. Możesz użyć plastikowej łopatki, karty, nawet palca. Później, zwyczajnie nakładasz i przykręcasz radiator. Nie miałem okazji montować Macho 120, ale siła nie powinna być potrzebna. Przykręcaj śrubki na zmianę, chyba że są dwie to po trochę jedna i druga, tak by w miarę jednej chwili były obie przykręcone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymieniłem pastę, dokręciłem śrubki (okazało się, że jeszcze na spodzie obudowy, trzeba było sporo dokręcić) i temperatury troszkę lepsze, ale dalej gorąco. Wcześniej miałem temperatury do 58-59, teraz do 54. Jakieś rady? Może jeszcze raz nałożyć pastę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Any help? Przy otwartej obudowie w nocy w stresie temperatura sięga max 47-8 stopni, więc nie najgorzej. Ale gdy zamknę obudowę to temperatura wzrasta do 56-7 stopni. Dosłownie mam już tego dość, już na boxowym było lepiej, głośno, ale człowiek nie przejmował się, że obok stoi gorący piec. Można wrócić do boxowego chłodzenia? A co do Macho, to jak myślicie, może to być wadliwy egzemplarz (co przy moim szczęściu wcale nie byłoby sensacją...)

screen temperatur bez obciążenia.

post-327537-0-17339700-1375916252_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie temperatury przy otwartej obudowie w stresie oscylują w 46-9 stopniach, maksymalnie odnotowałem 52 stopnie. Trochę lepiej. Dodam jeszcze, że procesora nie wyciągałem z pł. głównej, od kupienia komputera (2 lata temu), jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w stresie, podczas gry w WOTa, w idle temperatura procesora, nie przekracza 40 stopni. Zaś gdy włączę komputem, następnie WOTa (obciążenie), temperatury przez pierwsze 10 minut grania nie przekraczają 45 stopni, następnie wzrasta i po pół godzinie gry temperatury oscylują w granicach 48-50 stopni.

@up: Nie sprawdzałem. Właśnie może coś w BIOSie jest źle skonfigurowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwałem test Prime95 po niecałej minucie, bo temperatura podskoczyła błyskawicznie do 58 stopni, i gdy po kilkunastu sekundach urosła do 60, przerwałem.

Czyli w BIOSie ustawić napięcie na 1,35V, mogą wyniknąć problemy z zabawą z napięciem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...