Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

max.99

Wiedźmin

Polecane posty

W grze są 3 dobre miecze Aerondight, Moonblade i Mahakamski Sihill podobnież w wersji rozszerzonej jest jeszcze prawdziwy killer Ard'aenye. Nie grałem w ER więc piszę na podstawie zwykłej edycji.

Jedne Sihill można dostać od Wielkiego Łowczego za ubicie wszystkich potworów (do wyboru z Moonblade), drugi od dentysty za przyniesienie zębów, trzeci za zabicie Jean Pierre'a. Aerondight od Pani Jeziora za skończenie Questu.

Generalnie dobrze rozwinięty Geralt od 40 poziomu radzi sobie każdym mieczem, nawet na modzie mega hard. Szczerze się przyznam, że rozwinąłem na maksa Igni i od IV rozdziału nawet nie wyciągałem miecza.

Z recepturami można kombinować ale trzeba uważać bo w razie pomyłki wychodzi trucizna albo perfumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ard'aenye ma Wielki Mistrz i nie można go zdobyć. Był on w grobie Kruka ale tylko w wersji 1.0.

w czwartym akcie dostajesz najlepszy srebrny miecz od Pani Jeziora po wykonaniu jej zadań a w piątym jeśli

odczarujesz strzygę dostajesz najlepszy stalowy miecz w nagrodę

i z takim sprzętem na luzie ukończysz epilog

Tu się nie zgodzę gdyż najlepszy srebrny miecz to

Księżycowe ostrze, które możesz dostać od Wielkiego Łowczego za zabicie 10 potworów i oddanie ich trofeum. Drugi błąd to że Dyabel, którego dostajesz za odczarowanie strzygi, nie jest najlepszym mieczem stalowym. Najlepszy miecz to Sihill, który możesz zdobyć na 3 sposoby.

Może następnym razem nie wprowadzaj w błąd. Ok ?:)

Zgadzam się że ignii na V poziomie jest nie do pokonania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ard'aenye ma Wielki Mistrz i nie można go zdobyć. Był on w grobie Kruka ale tylko w wersji 1.0.

w czwartym akcie dostajesz najlepszy srebrny miecz od Pani Jeziora po wykonaniu jej zadań a w piątym jeśli

odczarujesz strzygę dostajesz najlepszy stalowy miecz w nagrodę

i z takim sprzętem na luzie ukończysz epilog

Tu się nie zgodzę gdyż najlepszy srebrny miecz to

Księżycowe ostrze, które możesz dostać od Wielkiego Łowczego za zabicie 10 potworów i oddanie ich trofeum. Drugi błąd to że Dyabel, którego dostajesz za odczarowanie strzygi, nie jest najlepszym mieczem stalowym. Najlepszy miecz to Sihill, który możesz zdobyć na 3 sposoby.

Może następnym razem nie wprowadzaj w błąd. Ok ?:)

Zgadzam się że ignii na V poziomie jest nie do pokonania ;)

może jednak troche przesadziłem ale jak na ich siłe (z którą na luzie można skończyć grę) są bardzo łatwe do zdobycia i powiązane z wątkiem głownym więc jak dla mnie to najlepszy wybór(przynajmniej gdy gra się po raz pierwszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym srebrnym mieczem jest Aerondight.No i co że Księżycowe Ostrze ma 100% dmg ale za to Aerondight ma właściwości takie dzięki którym jest lepszy i nie musi mieć wcale 100% dmg.Sihil jest świetny ale przecież można nosić dwa stalowe miecze więc Dyabel można nosić a słaby nie jest.Ja używam go na słabszych przeciwników a na bossowatych Sihila a i tak nie ma jakiejś zabójczej różnicy między nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powiedziałem które są najlepsze, a nie które trzeba nosić pod karą śmierci ;) Może i Aerodnight ma lepsze efekty, ale gdy ma się dobrze rozwiniętą postać to z talentów samo to wychodzi i można zainwestować w coś z większym dmg takim jak Księżycowe ostrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym srebrnym mieczem jest Aerondight.No i co że Księżycowe Ostrze ma 100% dmg ale za to Aerondight ma właściwości takie dzięki którym jest lepszy i nie musi mieć wcale 100% dmg.Sihil jest świetny ale przecież można nosić dwa stalowe miecze więc Dyabel można nosić a słaby nie jest.Ja używam go na słabszych przeciwników a na bossowatych Sihila a i tak nie ma jakiejś zabójczej różnicy między nimi.

Sihil ma atrybut: Ignorowanie pancerza przeciwnika (tak to leciało chyba), co jest niezwykle ważnym atrybutem. A ja sprawdziłem skuteczność Aerondight'a i Moonblade'a w prosty sposób. Podszedłem do jakiegoś stworka wymagającego. Po mieczu

od Pani Jeziora

padł po 2 hitach, od Moonblade'a- po jednym. No i chyba nie muszę mówić co wziąłem;p A skoro przy tym temacie: jest ten Ard Ayenne w ER?;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Kuba,

ale Twoja metoda sprawdzania skuteczności mieczy jest do odbytu topielca bo chyba zapomniałeś o ważnym współczynniku... czyli przedziału obrażeń. Wiedźmin nigdy nie atakuje taką samą wartością obrażeń, zawsze jest to od x do y...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym srebrnym mieczem jest Aerondight.No i co że Księżycowe Ostrze ma 100% dmg ale za to Aerondight ma właściwości takie dzięki którym jest lepszy i nie musi mieć wcale 100% dmg.Sihil jest świetny ale przecież można nosić dwa stalowe miecze więc Dyabel można nosić a słaby nie jest.Ja używam go na słabszych przeciwników a na bossowatych Sihila a i tak nie ma jakiejś zabójczej różnicy między nimi.

Sihil ma atrybut: Ignorowanie pancerza przeciwnika (tak to leciało chyba), co jest niezwykle ważnym atrybutem. A ja sprawdziłem skuteczność Aerondight'a i Moonblade'a w prosty sposób. Podszedłem do jakiegoś stworka wymagającego. Po mieczu

od Pani Jeziora

padł po 2 hitach, od Moonblade'a- po jednym. No i chyba nie muszę mówić co wziąłem;p A skoro przy tym temacie: jest ten Ard Ayenne w ER?;]

Ale do jakiego dokładnie podszedłeś stwora i z jakim stylem.To zależy przecież również od stylu ja już od IV aktu biłem wszystkich z silnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste;p Przecież nie robiłem testów jakościowo-obrażeniowo-wydajnościowych. To był prosty test, nie miałem zamiaru liczyć w procentach obrażenie tych mieczy ;) Raz przeszedłem z Aerondightem i teraz chciałem z Moonbladem. To był tylko test. A moja opinia, że lepszy moonblade bierze się właśnie z tego, że przeszedłem akt V i epilog i tym i tym i odniosłem wrażenie, że Księżycowym Ostrzem walczy się lepiej. Nie podaje sposobu na sprawdzenie, to był przykład więc proszę nie nerwowo. Tyle w temacie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Wiedźminem Edycją Rozszerzoną.

Dzisiaj zakupiłem ją w Empiku. Zainstalowałem i pojawia się błąd:

http://img80.imageshack.us/my.php?image=26334368xw6.jpg

Czytałem trochę na gram.pl i był tam podobny błąd, ale ja nie mam Alcohola 120%.

Podejrzewam, że to pytanie już w tym temacie się pojawiło, ale że jest tu dużo postów nie chce mi się szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Wiedźminem Edycją Rozszerzoną.

Dzisiaj zakupiłem ją w Empiku. Zainstalowałem i pojawia się błąd:

http://img80.imageshack.us/my.php?image=26334368xw6.jpg

Czytałem trochę na gram.pl i był tam podobny błąd, ale ja nie mam Alcohola 120%.

Podejrzewam, że to pytanie już w tym temacie się pojawiło, ale że jest tu dużo postów nie chce mi się szukać.

A UltraISO masz? Miałem identyczny problem z Assassin's Creedem (oryginał). Odinstalowałem alochola, daemona i dopiero na końcu UltraISO i to właśnie przez niego nie działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko Daemona. Odinstalowałem. A jak ktoś nie wierzy, że mam oryginał to mogę wrzucić zdjęcie płyt, pudełek i najważniejsze rachunku za zakup. Ale co najciekawsze. Włożyłem płytę do drugiego napędu starszego o 2 lata i tam Wiedźmin ruszył bez żadnych humorów. Spróbuje jeszcze aktualizacji FirmWare'u i napisze co to dało.

[ciach]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem i pomógł dopiero format dysku. Gdzieś wyczytałem, że to wina jakichś daemonowych wpisów w rejestrze. Nie wiem na ile jest to prawda, ale nie pomogło mi ani odinstalowanie daemona i innych tego typu programów, ani wyczyszczenie rejestru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie znaleźć pochodnię, lub eliksir "KOT" ?

Chcę iść do krypty, a tam jest tak ciemno że nic nie widać :/

Sprawdzałem już u wszystkich sprzedawców/kupców na obrzeżasz Wyzimy, ale nikt nie ma takich rzeczy...

musisz go stworzyć w trybie medytacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej. Jeżeli zbierasz dużo ziół to twórz te Koty w trybie medytacji. Pochodnia się opłaca do "zwiedzania" krypt bez potworów, bo jeżeli chcesz nią walczyć [gdy masz w ręku pochodnię, nie możesz walczyć mieczem ] to raczej nie wyjdzie Ci to na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musisz walczyć pochodnią. Ja jakoś przeglądam krypty przy pomocy pochodni i chwilę przed walką zmieniam broń na miecz. Trochę szkoda mi tego eliksiru, bo zawsze myślę, że będzie sytuacja w której będzie on bardziej potrzebny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością składników do Kota i alkoholi o razy kasy na nie w świecie Wiedźmina problemu nie ma. Kasę wygrasz poprzez hazard, na pospolitych potworach/kwiatach zdobędziesz składniki. Ja zawsze nosiłem 10 kotów na wszelki wypadek i polecam. W razie czego miałem drugie 10 w skrzyni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zainstalowaniem Edycji Rozszerzonej.

Ostatnio zmieniłem komputer, i teraz własnie na nim chciałem zainstalowac ER.

Konfiguracja komputera:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+, 2,71 GHZ, 2 GB RAMu, Geforce 9600 GT 512 MB.

Ale nie sądzę żeby problem leżał w samym sprzęcie (gra w końcu dziala dobrze).

Nie mogę zainstalować ER, bo przy autostarcie z płyty, czy też ręcznym odpaleniu z płyty ER, wyskakuje mi komunikat:

>SetupNew\setup.cpp (138)
PAPP:
PVENDOR:
PGUID:
$
@Windows XP Service Pack 2 (2600), IE 7.0.6000.16762

Kombinowałem że to może być wina Service Packa (miałem poprzednio Service Pack 3, i wyskakiwał identyczny komunikat co ten, tylko że z cyferką 3 zamiast 2), ale odinstalowanie go nic nie dało.

Oczywiście zarówno gra, jak i ER zostały legalnie zakupione i nie są pirackie.

Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Pomocy? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kombinowałem że to może być wina Service Packa (miałem poprzednio Service Pack 3, i wyskakiwał identyczny komunikat co ten, tylko że z cyferką 3 zamiast 2), ale odinstalowanie go nic nie dało.

Oczywiście zarówno gra, jak i ER zostały legalnie zakupione i nie są pirackie.

Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Pomocy? :(

Przychodzi mi do głowy jedynie, żebyś spróbował uruchomić instalajcę w trybie zgodności z Win95. Mam nadzieję, że to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...