Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

P.S. Jeśli komuś spodoba się ta piosenka proszę się nie zdziwić słysząc coś typowo pop-punkowo, lub rapcorowo w ich wykonaniu.

Plus miejscami wręcz pop w "Koi No Mega Lover". Ale ogólnie zespół fajny, choć słyszałem tylko ostatnią płytę... 

Tak. Uważam, że w tym momencie zespół się marnuje. Możliwości wokalne obu wokalistów, są na tyle zadziwiające, że słysząc popową, pop-punkową, czy nawet jeszcze inną piosenkę, która nie ma nic wspólnego z metalem w ich wykonaniu ma ochotę pociąć się na kawałki. Rapcore wychodzi im jeszcze w miarę dobrze, jednak nie jest to też czysty rap, gdyż wokalista wykorzystuje swoje umiejętności i `charczy` na lewo i prawo. Jednak miło jest posłuchać piosenek metalowych w ich wykonaniu. Warto wiedzieć, że fani ciężkiej muzy, a raczej już zawodowi muzycy lubią obejrzeć dobre anime i zasiąść z mangą w ręku :3 Ileż można słuchać fanów fantastyki, czy Biblii?

The Prodigy - Voodoo People (Pendulum Remix)

Piosenka w oryginalne nie jest na tyle dobra bym chciał jej słuchać, jednak jej rmx jest na tyle świetny, iż warto na jakiś czas odstawić metal i posłuchać elektro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

God Is An Astronaut - All Is Violent, All Is Bright

Nareszcie przejrzałem na oczy. Powróciłem do tej płyty po strasznie długim czasie niesłuchania. Wcześniej owszem, rozpływałem się nad nią, ale nie wiedzieć czemu szybko mi przeszło i przerzuciłem sie na zupełnie inne brzmienia. Ale w końcu zrozumiałem swój błąd. ;] Wszak dobry post-rock nie jest zły. <rzekłem odkrywczo>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zespół jest świetny. Gra bardzo przystępnie, choć ciężko

Oni? Ciężko? My girl, my girl, don't lie to meeee...

Moonspell - The Antidote

Jedna z gorzej ocenianych płyt w ich dorobku, nie mam pojęcia, dlaczego. Tytułowy track kwasi poślady, miażdży ogonki i tak dalej. No, ale ja mogę być małą ociupinkę nieobiektywna.

Paradise Lost - Symbol of Life

Wypinam tyłek do lania, ale ten album razem z One Second i Believe In Nothing to IMNVHO najlepsze, co kiedykolwiek wyszło spod rączek Holmesa z ekipą (który to Holmes > Riberio, nieprawdaż, Pawełku? ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie solo byłaby to średnia balladka.
O Comfortably Numb można powiedziec to samo, a nawet dobitniej - bo nie zaczyna się wejściem na akustyku, które jest jednym z najczęściej granych przez ogół ludu gitarowego wstępem do utworu ;)

Widzę drogi TeBeGu, że uderzasz w moje struny. :sweat: Jakoś słucham i trudno mi tam umiejscowić wejście akustyka - tam to nie pasuje :tongue: ; Wiem ale z drugiej strony samo solo bez początku nie miałoby także sensu i takiego polotu.

Led Zeppelin - IV

Słabych kawałków nie ma faktycznie, a z wybitnych jeszcze o When the Levee Breaks i Rock and Roll można wspomniec.

Podpisuję się obiema łapami;]

Pink Floyd - Delicate Sound Of Thunder - Comfortably Numb Najbardziej genialne solo i wykonanie w dziejach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
(który to Holmes > Riberio, nieprawdaż, Pawełku? ;]).

Owszem, Holmes jest lepszy od Ferdzia, aczkolwiek pan Ribeiro obiera mu marchewy i biegnie tuż za niem.

Aha, NIC nie ma startu do Draconian Times...

...i właśnie ten album teraz poleci, bo po tak ciężkim dniu nie mam siły na nic więcej.

Paradise Lost - Draconian Times

Łzy i ciary, jednocześnie. Non-stop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamb of God - Sacrament

Wbija w ziemię :] Tak słucham i słucham i dziwić się nie mogę jakim cudem do tej pory od tego zespołu stroniłem z daleka. Teraz taka ostra muza całkowicie mi nie przeszkadza a jeszcze lepiej - wbija w moje hardkorowe rytmy z genialną mocą ;D Iście świetna porcja metal. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zespół jest świetny. Gra bardzo przystępnie, choć ciężko

Oni? Ciężko? My girl, my girl, don't lie to meeee...

Mam zwalone poczucie ciężkości piosenek. Sama już nie wiem, co jest ciężkie a co nie XDD Czasem przez to wychodzą dziwne rzeczy.

Dobra. Ciężkawo ^^ Takie ciężkie piórko ;]

Beatallica- The Thing That Should Not Let It be

Dzięki nim jest w stanie docenić melodie The Beatles, którzy w innej formie są dla mnie dość niestrawni(to przez siostrę, jak po raz 2000 słyszy się, jak zza ściany sączy się "I wanna hold your haaaaand"...) No i to jak łączą teksty ;]

He is the thing that should not let it be

Let it be, let it be

Hybrid children watch the sea

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximize the Hormone - Buikimi

Piękne, szalone, idealne na dziś, kiedy to jestem cholernie zmęczony. Trochę energii się zawsze przyda, szczególnie wtedy gdy nie ma się funduszy na energetyki, a co najważniejsze nie można pozwolić sobie na drzemki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Holmes jest lepszy od Ferdzia

To był sarkazm, przaśny kierowco traktora.

Beyonce Lampucera Knowles - If I Were A Boy

Porcja edukacyjnych lyricsów, obowiązkowa dla każdego chłopczyka. I said.

Nile - To Dream Of Ur

Spiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiits... na-na-na-na. :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyonce Lampucera Knowles - If I Were A Boy

Porcja edukacyjnych lyricsów, obowiązkowa dla każdego chłopczyka. I said.

Z tego można się "doprzypuszczać", że autorka liryka ma problemy z chłopami. Jej problem :cool:

AC/DC- For Those...

Najlepszy według mnie album ej si di si. Na swój sposób ciężki, chwytliwy i nie nudzi się przede wszystkim :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego można się "doprzypuszczać", że autorka liryka ma problemy z chłopami. Jej problem :cool:

Ja bardziej obstawiałbym problem z tożsamością płciową ;)

Czesław Śpiewa - Tyłem do przodka

Nie wiem ogólnie co myśleć o tego rodzaju twórczości, niby tępe, niby ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamb Of God - In Your Words, Broken Hands, Dead Seeds

Trzy najlepsze tracki z ostatniego długograja Amerykanów. W ogóle, im dłużej się tej płycie przysłuchuje, tym łatwiej wchodzi w łepetynę. Koleś robi z głosem niesamowite rzeczy, a niektóre riffy mnie totalnie zmiażdżyły (jak np. w wymienionym wyżej DS). Reasumując, dobre i bez gadania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyonce Lampucera Knowles - If I Were A Boy

Porcja edukacyjnych lyricsów, obowiązkowa dla każdego chłopczyka. I said.

To feministyczno-szowinistyczne bagno? Aha :whistling: Podzielam opinię X-zibit-plorcia.

SatYricon - Dark Medieval Times

Heeere... uupooon the Hiiiiill... Yoouuu all fiiind Wisdooooom...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehe, tknęło jakieś czułe punkciki, I suppose. ; )

To feministyczno-szowinistyczne bagno? Aha :whistling: Podzielam opinię X-zibit-plorcia.

Tak, tak, Wojtusiu. Z tym, że adresowałam to do chłopców, nie ciebie. :*

Cryptopsy - Lichmistress

Aborted - Hecatomb

To, co tygryski lubią (prawie) najbardziej. Jeden z nielicznych piątków, który zamierzam spędzić na radosnym gniciu w swojej norze, za to z nadzieją na wyleczenie migreny z wścieklicą takimi klimatami. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placebo - Bitter End

Placebo - Song To Say Goodbye

Stwierdziłam że bardzo, bardzo dawno ich nie słuchałam. Poza tym dzisiaj nie mam ochoty na słuchanie czegokolwiek ciężkiego.Nastrój zupełnie nie ten.

Swoją drogą, uwielbiam teledyski do tych piosenek. Do pierwszej jest po prostu ciekawy, a drugi strasznie, strasznie przejmujący ( a w połączeniu z muzyką, pianinem i tym tekstem...Skojarzyło mi się z "Requiem For A Dream"...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullet for my Valentine - Hand of Blood

System of a Down - Darts

i wszystko co stworzył Serj Tankian :)

ogólnie fascynuje mnie twórczość Serja, chociaż to nie metal :)

Bullet for my Valentine- świetna gra na gitarach i niezły wokal:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promise z Silent Hill 2.

Świetna piosenka.

Popieram. Promise i Theme of Laura (ten track z intra) są po prostu genialne.

Ill Ni?o - How Can I Live (Spanish Version)

Mnie buja w zasadzie jedynie ich kawałek : March Against Me. Ale ciężko to przesada :D

A co u mnie? Wszyscy zdrowi (; a poza tym:

AC\DC-Thunderstruck

Van Halen-Panama

Aerosmith- I Don't Wanna Miss a Thing

Taka mała kombinacja gatunkowo rodzajowa... ale się słucha i jest miło do tego jeszcze nawet ostatnio leci Rise Against - Historia Calamitatum

BTW

Bob Marley - No Woman No Cry

Inner Circle - Bad Boys

Jamajskie klimaty... a co! umieszczę tu Boba skoro znalazłem już nawet Czesław Śpiewa i Beyonce... grrr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To feministyczno-szowinistyczne bagno? Aha :whistling: Podzielam opinię X-zibit-plorcia.

Tak, tak, Wojtusiu. Z tym, że adresowałam to do chłopców, nie ciebie. :*

Oczywiście Aniu, bo mnie to - jako prawdziwego "mę(ższ)czyzny" - nie chwyta.

Mgła - Further Down The Nest II

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamb Of God - In Your Words, Broken Hands, Dead Seeds

Koleś robi z głosem niesamowite rzeczy, a niektóre riffy mnie totalnie zmiażdżyły (jak np. w wymienionym wyżej DS). Reasumując, dobre i bez gadania. :)

Zgadzam się! 8) Dodałbym jeszcze tylko, że bębniarz odwala kawał dobrej roboty, acz to dziwnym nie jest.

Gojira - The Way of All Flesh

Zeszłoroczna pyszność porywająca techniką, mózgowyżerającym wokalem i ogólnym klimatem. A w ramach ciekawostki, nazwę kapeli czyta się ponoć Gożir, gdyby to kogoś akurat interesowało (specjalnie pytałem francuskojęzycznych znajomków). 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullet for my Valentine - Hand of Blood

System of a Down - Darts

i wszystko co stworzył Serj Tankian :)

ogólnie fascynuje mnie twórczość Serja, chociaż to nie metal :)

Bullet for my Valentine- świetna gra na gitarach i niezły wokal:)

A BFMV to deathcore. :3 Możesz nie wiedzieć ale grają emo-core.

Tokyo Ska Paradise Orchestra - Pride of Lions

Naszło mnie na SKA, bo to przyjemna dla ucha, relaksująca muzyka. A na dodatek ten Azjata wymiatający solówkę, zakończywszy ją kopem w powietrze jest genialny <3

Less Than Jake - Does the Lion City Still Roar?

A aby poruszyć atmosferę trochę ska-punka. Jak dla mnie piosenka genialna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej NIEczułe punkciki :cool:

Idź ty, dziadu.

Oczywiście Aniu, bo mnie to - jako prawdziwego "mę(ższ)czyzny" - nie chwyta.

Faktycznie, ciebie jako prawdziwej męczyzny może to nie dotyczyć : ) (ale tani dżołk.)

Iron Maiden - Dream of Mirrors

Odkurzone po dłuższej przerwie. BNW wielkim jest, ale jak zawsze najprzyjemniej słucha mi się DoD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last Days of Humanity - A Divine Proclamation for Finishing the Present Existance

Ten utwór wbił mi raz do głowy bardzo ważną radę - nigdy więcej nie słuchać ich muzy ani czegokolwiek z tego grindcoru ;P Tak ostro powalonej muzy nie słuchałem a na kawałek wpadłem przez przypadek, oglądając przeróbkę Muppetów. Ogólnie - masakra totalna. Zresztą już sam tytuł może mówić, że coś jest bardzo nie tak ;P Trzymajcie się z daleka od tego IMO :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...