Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Trivium - Pull Harder On The Strings Of Your Martyr

Aż wstyd, że dopiero teraz odkryłem ten zespół. A jak to się stało... jak zwykle dzięki przypadkowi. Jak się ma Ipoda to się ma program Itunes. Jedyna fajna rzecz, która jest w tym programie, to radia. Włączyłem pierwszą lepszą stację, która została przeznaczona do puszczania metalu. Pierwsza piosenka która się włączyła było właśnie to. ^ 10 sekund i kop taki, że sobie kupiłem CD'ka tego zespołu. !! POLECAM !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Venetian Snares - Szamár madár

M O C.

Jezusie. Wczoraj dodali ich/go na asymmetry festival... Skąd ja na to pieniążki wezmę? :/ A to jeszcze nie wszystko, bo ma być jakiś kosmiczny headliner. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam dla fanów breakbeatu

Że czego? To jakiś podgatunek power metalu? o.O

Septic Flesh - Revolution DNA

Kolejny smaczny krążek Greków - niby utrzymany w innym, elektroniczno - futurystycznym klimacie, bez bóstw, piramid i Annubisa, a mimo to prezentuje sobą kawał porządnego grania. I uwaga: Septic Flesh wciąga!

Btw,

dla fanów węgierskiego happy metalu. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG

Pink Floyd - One of These Days (z Echoes: The Best of Pink Floyd)

Niby bas gra w kółko "A" z przerwą na "B' w środku, ale matko - ile tych wariacji jest o_O

Nawet coś z metalu w sobie ma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne klimaty

Little Richard- Long Tall Sally :smile:

Kiedy tylko usłyszałem ten utwór w świątecznym trailerze Mafii II, wiedziałem , że skądś go już znam. Odpowiedź kryła się w animowanym filmie z lat dziecięcych pod tytułem "Wielki mały toster" :biggrin:

I tak zacząłem dalej kopać w twórczości tego czarnoskórego kaznodziei, i znalazłem tam jeszcze takie przednie hity jak Lucille, Bama Lama Bama Loo czy znane chyba wszystkim Tutti Frutti. Jakby śmiesznie te tytuły nie brzmiały, kawał luzackiej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, z tym, że waćpan chyba nie odrobił pracy domowej, bo zrozumienie kawałka woła o pomstę gdzieśtam.

>>> do nieba, waćpanna, do nieba...nie bójmy sie nazywać rzeczy po imieniu

Tak czy owak, najchętniej zamiast tego wypłosza w Summer Wine widziałabym Deppa; to naprawdę byłoby coś, zwłaszcza, że on akurat zaśpiewać potrafi prawie tak dobrze, jak grać. A i klip dałoby się oglądać nie tylko bez bólu, ale z przyjemnością, byleby wyrzucić tę śpiewającą refren psitę na zbity odbyt. I kimś zastąpić. Najlepiej mną.

Waćpannie chwali się uwielbianie Deppa, bo to jeden z moich ulubionych aktorów (i to bynajmniej nie z powodu jego męskości (; ). W sumie, to zgodzę się, że mógłby to zaśpiewać, bo w Sweeney Toddzie szło mu niezgorzej (;

BTW. Zgrabnie się waćpanna wplątała w śpiewanie u boku Deppa.

"Dajcie mi Deppa, zabierzcie tą flądrę, a resztą już się zajmę sama."

Guns N' Roses-My Michelle

Guns N' Roses-Rocket Queen

Tak ogólnie to ostatnio sie nagrzałem na starsze albumy. Przy okazji naszła mnie ochota na coś oryginalnego i dynamicznego. A cóż może być oryginalniejszego od wokalu Axl Rose'a.

No ale ze wzgledu na to ze Guns N' Roses nie jest zbytnio metalowe więc dorzucę jeszcze

Trivium- Of Prometheus And The Crucifix

kawałek z ostatniej płyty tej formacji, bardzo ciekawy. Jeden z moich ulubionych. Nie powiem żeby ten krążek powlił mnie na kolana ale z pewnością po nieco dłuższym słuchaniu można z niego wyłowić sporo ciekawych kompozycji(np ta powyższa). Na pewno album jest charakterystyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marduk - Accuser / Opposer

Nile - Unas Slayer Of The Gods

Acid Drinkers - In A Black Sail Wrapped

Dzisiejszy dzień sponsorowany przez te trzy tracki. Wszystkie trzy więcej niż wybitne, chociaż każdy z trochę innej szufladki gatunkowej. O niebo lepsze od kawy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj będę robił top tygodnia..

Dzisiejszy uber top:

1. Matodon - Blood & Thunder

2. Sabaton - Primo Victoria

3. Dream Theater - Dream Theater - The Dark Eternal Night

Jak czegoś nie słyszałeś/aś to wiesz już co masz zrobić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Marduk - Accuser / Opposer

Nile - Unas Slayer Of The Gods

Acid Drinkers - In A Black Sail Wrapped

Dzisiejszy dzień sponsorowany przez te trzy tracki. Wszystkie trzy więcej niż wybitne, chociaż każdy z trochę innej szufladki gatunkowej. O niebo lepsze od kawy. :)

Gdzie ty mi tu z ejsidami obok bogów : O Jestem wstrząśnięty, Mateuszu.

The Number Twelve Looks Like You - 2 kawałki z nadchodzącej płyty, czyli Glory Kingdom, oraz Marvin's Jungle

Chłopaki ciągle w świetnej formie. Czwarty album zapowiada się bardzo dobrze, nie obeszło się bez zmiany stylu. tym razem, z tego co słychać w tych kawałkach nie jest ona kosmetyczna, jak było to na poprzednim krążku. Ale oczywiście dalej mamy połamane ryfy i partie perkusji, dalej mamy krzyki i dalej mamy czad. B)

Jesokej. :bunny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Alert 3 Theme - The Soviet March

Jedyny utwór z całej serii C&C który mi się tak spodobał. Puszczam go sobie stale na przemian z Iced Earth.

A potem...

Elvenking - The Scythe

Zaskoczony jestem że tak późno "odkryłem" Elvenkinga bo niemal idealnie trafił w moje gusta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa tylko nie sovie march. Mam kumpla, który jest fanatykiem Red Alerta i gość ciągle słucha tej piosenki. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że gość sobie nagrał tą piosenkę przez dyktafon w komórce z czym związana jest beznadziejna jakość.

Hammerfall - Blood Bound

Bardzo fajny wokal. Ogólnie piosenka, która daje Ci kopa o 6 rano podczas podróży do szkoły/pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega - 10000 lépés

Kvlt :wykrzyknik: Właściwie brak słabych kawałków (tylko "Petróleum lámpa" i "boogie-woogie" stylistycznie odstają od reszty), ale warto wyróżnić "Udvari bolond kenyere" oraz tytułowy kawałek. No pomijam tu już absolutny 10000-karatowy klejnot w koronie, czyli "Dziewczynę o perłowych włosach" :uklon:

Lucifer's Friend - Lucifer's Friend

Uważam ten zespół za moje osobiste odkrycie roku. Leżę i kwiczę - jakby ktoś połączył Deep Purple z riffami godnymi Iommi'ego. No i godny uwagi jest fakt, że Led Zeppelin to "a-aaaaaaaaaah a!" w "Immigrant song" bezczelnie ukradło z kawałka "Ride in the sky" (obie płyty są co prawda z tego samego roku, ale "Ride..." został napisany wcześniej). No i do tego wszystkiego mamy tu głos Uriah Heep - Johna Lawtona :banana: Cud-miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chet Baker - Career: 1952-1988

Bardzo przyjemny jazz, zwłaszcza, iż jest to swego rodzaju przekrój muzyczny Bekera, swoją drogą, świetnie na trąbce ten pan wywija. Szkoda, że wypadł z hotelowego okna, ale widocznie śmierć jest domeną wielkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę ... Bo to jest dział dotyczący metalu.
Chyba wiem do czego pijesz... Szczerze to sam nie wiem jak to jest. Trza poczekać aż przyjdzie mod i wyjaśni sprawę, bo również miałem na ten temat wątpliwości (w sumie, nie widziałem wcześniejszych edycji tematu).

Slipknot - Vol 3 The Subliminal Verses

Uwielbiam ;D IMO totalnie miażdżący moje narządy wewnętrzne nu-metalowy krążek panów w maskach nad którym mogę rozpływać się i rozpływać... Takie kawałki jak Duality i Before I Forget to totalne podium a gdyby jeszcze do tego krążka nagrali Wait and Bleed to... postawiłbym ołtarzyk ;P Ale i tak jest świetnie. Świetne brzmienie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę ... Bo to jest dział dotyczący metalu. Więc proszę, nie umieszczajcie tytułów nie powiązanych z darciem mordy z podwójna stopką. Jeśli moja prośba jest bezpodstawna i idiotyczna. Olejcie mnie !

I teraz musisz się wytrzeć.

Amorphis- Eclipse

Absolutnie genialny album. Kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę ... Bo to jest dział dotyczący metalu. Więc proszę, nie umieszczajcie tytułów nie powiązanych z darciem mordy z podwójna stopką. Jeśli moja prośba jest bezpodstawna i idiotyczna. Olejcie mnie !

He... hehehehe... yhyhyhahahahahihi, facet, olanie byłoby dla ciebie błogosławieństwem, a tu się niestety piętnuje ciuli. ;]

Lady GaGa - Just Dance

*salutuje darciu mordy z podwójną stopką*

Pantera - Message In Blood

Nie wiem, kiedy przestanie mnie bawić tania rozrywka w postaci straszenia ludzi refrenem tego kawałka jako dzwonkiem smsa (zwłaszcza przy moim wyglądzie), ale chyba nieprędko. :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He... hehehehe... yhyhyhahahahahihi, facet, olanie byłoby dla ciebie błogosławieństwem, a tu się niestety piętnuje ciuli. ;]

Wszystko malina, tylko co ma z tym wspólnego Kage? o.O

Primordial - To The Nameless Dead

Wprawdzie nie ma podwójnej stopki (chyba), a darcie mordy też jakieś takie w miarę umiarkowane, ale "sztormowy" klimat płytki oraz ogólna nastrojowość sprawiają, że ciężko się od Irlandczyków odczepić, mimo tak poważnych mankamentów. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie
Wszystko malina, tylko co ma z tym wspólnego Kage? o.O

Kage przecież wyrywa!

Today Is The Day - Nothing Else Matters

Utwór, a zwłaszcza jego wersje idealna do nastroju wieczora...

Smuty, panie. Smuty.

A potem poleci Cat Power i jej płyta Jukebox. Melancholijnie, spokojnie i ARCY emocjonalnie.

btw, co to za manekin tam na górze? :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj trzepnęło przez łeb "Doctor, Doctor" bandy ufo.

Doctor doctor, please...

Oprócz pana lekarza, w uśmiech i buczenie w rytm riffów wprawił mnie klasyk klasyków, jeden z najbardziej miodnych kawałków evah "Smoke on the Water" sami-wiecie-czyj. Olaboga tralalala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...