Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Już gdy popatrzyłem na tytuły i okładki dwóch pierwszych płyt, targnęły mną wątpliwości. Ale przy słuchaniu mało nie popłakałem się ze śmiechu - syntezatorki, "śliczny" wokal i perkusja jak u Michaela Jacksona :o

No cóż, każdy miał jakieś początki... :-D Chociaż jak się słucha teraz wczesnej Pantery, to nawet całkiem sympatycznie to brzmi, choć raczej nie o "sympatycznie" chłopakom wtedy chodziło. 8)

Turbonegro - We Are A Bunch Of Motherfuckers

Przyjemne, z jajem i powerem (nie mylić z power metalem!). Nie owija flaków wokół kostek, ale słucha się całkiem miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm Turbonegro nawet da się posłuchać, ba niektore kawałki są całkiem niezłe, ale w kwestii wyglądu... to nie byłbym taki pewien, czy do Power metalu im nie blisko.. ;] Muzycznie to taka jarocińska Wańka Wstańka.

UWr vs Raziel 1-2 ale za 4 dni na boisko wchodzi drugi z duetu masakratorów. Pierwszy już mnie pokanał, zobaczymy jak drugi :P

Póki co relaksuje sie przy Trivium-Ignition Piękny kawałek, świetny album. Ogólnie thrash to nie do końca moja dziedzina ale zdecydowanie dla mnie wielka trójca tego podgatunku to Trivium, Testament i Slayer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primordial - No Nation On This Earth

Uwielbiam ten track, tak jak i uwielbiam całe To The Nameless Dead. Niesamowita płyta Irlandczyków! Zresztą, średnia 96% na M-A mówi wszystko.

Nooo...płyta jest rewelacyjna (podobnie do swojej poprzedniczki). Tyle, że za mało o tym zespole się mówi. I dziwne to jest bo muzyka jest, moim zdaniem, bardzo przystępna (co uważam za niebywałą zaletę).

Cathedral- Skullflower

Mocarny kawałek. Chłopaki z Katedry rządzą B) Muza jest ciężka, miejscami bardzo ponura ale chwyta i poprawia nastrój natychmiastowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo - Dead End/One Way

Jedna z najbardziej niedocenianych płyt jakie znam - a ja ją uwielbiam. Chłopacy odwalili kawał dobrej roboty. Co prawda nie ma Kupczyka, ale i tak by chyba nie pasował do tego materiału a Litza (głównie) świetnie sobie radzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<puk puk> Można?

Angelspit - Krankhaus

... dzień dobry, nazywam się Kuba i chciałem się przywitać. No bo wiecie - kolega do pracy ostatnio do pracy przynosi trochę płyt z muzyką.... I... No wiecie - posłuchałem. Postanowiłem, po długich przemyśleniach, podzielić się tym faktem. Rzeczony album w znanym Wam zapewne serwisie last.fm tagowany (choć ponoć te tagi o kant czegoś można sobie czasem rozbić... tak mi mówili) jest jako industrial czy też coldwave. Przyznam się z pewną nieśmiałością, że mi to nic nie mówi, ale łooooo... Daje kopa. Para z kraju kangurów i miśków koala pogina ładnie choć nieco dziwnie. Polecam więc szlachetnym współforumowiczom zapoznać się tym zespołem.

Z harcerskim pozdrowieniem!

...

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

August Burns Red - Composure


Zespół poznany dzięki youtube i Parkway Drive, polubiony przez to, że brzmi jak Parkway. Piosenka zawiera wszystko to co lubię - rytm, "hardcore", breakdown, troszkę czegoś w rodzaju śpiewu i krzyk, który nie jest specjalnie modulowany by brzmiał mrocznie. Szkoda (dla zespołu) tylko, że nazywają ich emo-gejami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloween - Keeper of the Seven Keys - The Legacy - World Tour 2005/2006

Jedna z dwóch koncertówek live (czyli film) jakie pożyczyłem od kumpla i na 2DVD (z czego drugi to bonusowy z 6 bonusowymi utworami) tak na pierwszy mamy prawie 2h koncert z San Paulo z czego w niektórych utworach można włączyć widok z Tokio albo Sofii (łącznie, prawie 2h30min świetnej power metalowej muzy). Nie jest to może jakieś działo wybitne jak i sam zespół ;] ale słucha się przyjemnie jak i nie chce się kończyć ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późny, sobotni (a właściwie już niedzielny) wieczór, więc i na setliście coś spokojnego i odprężającego:

Enslaved - Vertebrae

O "kręgach" pisałem już parę stron wcześniej.

oraz

Pantera - Hollow i Cemetery Gates

Czyli dwa najpiękniejsze tracki, stworzone przez ten świętej pamięci zespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, szperałem dzisiaj w starych moich rzeczach i trafiłem na to:

Limp Bizkit - Chocolate Starfish & The Hot Dog Flavoured Water

:P Tak w ogóle to jest na kasecie (sic! Jaki motyw w ogóle - "kaseta" :blink: ). Boże, jak ja dawno tego cholerstwa nie słyszałem. Ale wiecie co? Przez tak długi czas (chyba jakieś 5 lat) unikania tego szajsu, zupełnego odcięcia... Miło mi tego posłuchać :rolleyes: Zwłaszcza, ze My Way było moim ulubionym kawałkiem... w okolicach 4-5 klasy podstawówki...

I muszę stwierdzić: dobry szajs :P

Ale, żeby nie zwariować:

Soundgarden - Black Hole Sun

RATM - Bullet in the Head

e: jeszcze w sprawie kaset ---> Roxette xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chad Brock ? Yes!

Prawdopodobnie ulubiony kawałek country! Miła melodia, przygłupi tekst, pogodny nastrój i można przytupywać! Naturalnie piszę to na zasadzie ciekawostki, acz polecam odważnym. :P

Oprócz tego goszczę w zestawie audio zacne Vertebrae (to przez Prajvata!), którym najwyraźniej trzeba zrobić reklamę (płytce, nie Prajvatowi) oraz pyszne starocie od Ironów, takie jak Siódmy Syn, bo ich nigdy dosyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późny, sobotni (a właściwie już niedzielny) wieczór,

Znajdź sobie dziewczynę:P

Iron Maiden- AMOLAD

Niezły mam zapłon :P Dopiero teraz dotarło do mnie jaki to świetny album:D Bardzo równy, świetne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benediction - Killing Music

Wiele osób psioczy na nowe Benediction, że takie, że siakie, że niefajne. Jestem zmuszony się nie zgodzić. Nowy album niezmiernie przypadł mi do gustu, szczególnie za sprawą świetnych riffów (przywodzących na myśl holenderską szkołę, głównie w wykonaniu Legion of the Damned), oraz kapitalnego, apokaliptycznego (nie wiem dlaczego, ale ten przymiotnik pasuje mi tu idealnie) wokalu Dave'a Hunta (znanego skądinąd z Anaal Nathrakh). Ze swojej strony polecam.

They Must Die Screaming!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Killed The Prom Queen - Music For The Recently Deceased


Udało mi się poznać parę zdań na temat ich muzyki, oba nie były pochlebne. Raz, że śpiew przeszkadza, drugi raz zaś, że nie lubi takiej muzyki. Idź pan na chu z nimi. Płyta jest dla mnie genialna, słucham ją na okrągło, nie zależnie od tego gdzie jestem. Uwielbiam ten zespół, ich breakdowny i wstawki z śpiewem. Gorąco polecam płytkę każdemu maniakowi metalcoru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenacious D - The Pick of Destiny

Folk metal, comedy rock, country rock lub coś w ten deseń. Bardzo fajne, relaksujące granie.

New-wave tried to destroy the metal, but the metal had its way

Grunge then tried to dethrone the metal, but metal was in the way

Punk-rock tryed to destroy the metal, but metal was much too strong

Techno tryed to defile the metal, but techno was proven wrong

Yea!

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New-wave tried to destroy the metal, but the metal had its way

Grunge then tried to dethrone the metal, but metal was in the way

Punk-rock tryed to destroy the metal, but metal was much too strong

Techno tryed to defile the metal, but techno was proven wrong

Yea!

A to nie tekst z "The Metal"?

Dezerter - Chaos

Pełno ludzi tutaj o nie metalu to i ja rzucę coś nie metalowego, a bardzo bliskiego (ze względu na metalcore). Cóż... Dezerter prezentuje się bardzo dobrze. Nigdy nie miałem okazji ich słuchać, jednak dziś żałuję, że takiej muzyki nie słucham nałogowo. Wspaniały przekaz, rytm i darcie ryja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New-wave tried to destroy the metal, but the metal had its way

Grunge then tried to dethrone the metal, but metal was in the way

Punk-rock tryed to destroy the metal, but metal was much too strong

Techno tryed to defile the metal, but techno was proven wrong

Yea!

A to nie tekst z "The Metal"?

Dokładnie. Tekst z utworu tyrułowego to:

'Cause it's the Pick!

Of Destiny, child.

You know where we'll be rockin', 'cause it's fuckin' insane.

It's just the Pick!

Of Destiny, child.

You know our movie's better than the citizen kain.

No chyba, że chodzi o muzykę z filmu z którego ww. kawałek jest utworem tytułowym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie tekst z "The Metal"?

Zauważ, że polecam całą płytkę. To była tylko próbka tekstu z kawałka "The Metal" i tyle.

The Killers - Hot Fuss

Przyjemne, można posłuchać, lekkie, melodyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...