Skocz do zawartości

Czego Teraz Słuchacie IV-2


Cardinal

Polecane posty

Po prostu nie pociąga mnie perkusja, więc zdanie takie mam, a nie inne.

Po za tym o Samaelu nie mówiłem nic złego. Zadziwiło mnie to, jak koleś się porusza (bo zwykle tak nie robią), to wszystko. Początkowo myślałem, że gra on na zwyczajnej perkusji, dla tego przy takim rytmie jego ruchy były nadzwyczajne.

Sonata Arctica-My land

Jak mówiłem, nazwa się pojawi i się pojawia. Tym razem jednak piosenka nie była tak dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Dla mnie perkusja to jedynie dodatek, by muza lepiej brzmiała.

Perkusja to PODSTAWA żeby muza dobrze brzmiała. Chociaż faktem jest to, że takie podejście przeważnie pojawia się dopiero w tym momencie kiedy sam próbujesz stworzyć muzykę...

Soulfly- Living Sacrifice

Całe Prophecy jest świetne ale ten kawałek zawsze jakoś mi najlepiej wchodził...szczególnie fajna jest ta partia ok. 1:40... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zrobiła afera. Źle po prostu to ująłem. Perka to dodatek. Dzięki niej muzyka brzmi lepiej - z tego zdania wychodzi to samo co ty tutaj powiedziałeś. Jeśli jednak dalej macie zamiar się kłócić to nie ma po co, zgadzam się z wami, ot co!

Dark Lunacy - Dolls

Dramatic Death Metal. Piękna muzyka. No i tutaj perkusja gra świetnie (podwójne uderzenia w bęben).

A taki mały p.s. - sam jestem bębniarzem (no tylko, że ja początki mam na djembe), może kiedyś przerodzi się to w perke?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to z DMC ale to może być np cytat z kawałka Avenged Sevenfold-Walk albo z czegokolwiek...

To miało mnie wziąć na litość i wycisnąć nagrodę pocieszenia?

Z "Walk" Pantery ?

Prawda, że nie było trudne? ;] Lizak do odbioru.

Moonspell - wszystko

Po staremu. Niezmienny namber łan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tool - Vicarious

Dobry kawałek. Wokalista naprawdę ma ciekawy głos, gitary grają porządnie, a perka, jak perka. Podkreśla całość, a jednak nie zwala z nóg. Polecam zapoznać się z teledyskiem, tworzonym przez fana, który można znaleźć TU. I nie chodzi mi o tą rozbierającą się kobietę.

Don't look at me like, I am a monster(...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infernal War - Spears Of Negation

Nowy rok się jeszcze na dobre nie zaczął, a bandy szastają nowymi trackami jak Św. Mikołaj reniferami. Mamy i nowy kawałek od panów z Jasnej Góry i cóż, dalej grają to w czym są najlepsi. Styl kompletnie się nie zmienił, dalej jest ultraszybko i ultrabrutalnie, a przy tym czasem coś miłego chwyci za ucho, jak np. bardzo ładne solo. Ogólnie o Infernali się nie boję, nowa płyta będzie trzymała poziom.

Do posłuchania TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up na poprzedniej stronie: Kardiuszu/Dominiku/(Kto tu jeszcze ma moda?), widzisz i nie grzmisz. Miliard postów na jednej stronie i nawet ciętej riposty nie było, nawet malutkiego warnika, FA schodzi na psy :/:( I jeszcze pana Xy się czepia... no nie...

Paradise Lost - Draconian Times

Najlepsza płyta evah,

I zdania nie zmienię, nevah!

Bo gdy paradaje grają,

członki Pałkiego po pokoju latają! :rolleyes:

EDIT:

@Priv. Paulini nowy album szykują? Ło matko bosko \m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziałem się na "Indestructible" Disturbed, i wolałbym tego nie powtarzać.

Nie przesadzajmy Indestructible nie jest takie straszne. Co prawda nie zmiótł mnie chyba żaden kawałek z tego albumu ale jest kilka naprawdę dobrych brzmień. Inna sprawa że cała płytka jakaś tak bez wyrazu. Jak się slucha to ma sie wrażenie ze każddy track taki sam.

Jak znam życie to z DMC ale to może być np cytat z kawałka Avenged Sevenfold-Walk albo z czegokolwiek...

To miało mnie wziąć na litość i wycisnąć nagrodę pocieszenia?

No comment... dodam tylko że w kawałku A7X taki tekst pada.

BTW. a nagroda pocieszenia to... lizak wylizany przez ciebie do połowy? A może patyczek?

W dalszym ciągu Death Magnetic przesłuchuje. No cóż, sprawa jest nieco podobna jak w przypadku Indestructible. Na płytce jest sporo fajnej muzyki ale tak ogólnie to album troszke pozbawiony jakichs elementów charakterystycznych.

Poza tym Trivium - "Maiden Heaven" coverek utworu IM. W miarę ciekawy choć wolę oryginał. W ogóle teraz się przymierzam do zapoznania sie z ostatnim albumem Trivium, Shogun.

Ogólnie teraz u mnie mieszanka A7X, Metalliki, Trivium i co się tam jeszcze nawinie. Bless

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy Indestructible nie jest takie straszne. Co prawda nie zmiótł mnie chyba żaden kawałek z tego albumu ale jest kilka naprawdę dobrych brzmień. Inna sprawa że cała płytka jakaś tak bez wyrazu. Jak się slucha to ma sie wrażenie ze każddy track taki sam.

Mi osobiście podobały się "Inside The Fire". I od biedy utwór tytułowy. A reszta jest DOKŁADNIE taka sama. Bez wyrazu, bez niczego charakterystycznego, bez ikry. I jak sam zauważyłeś jest bez wyrazu, czego nie dało się powiedzieć o "Ten Thousand Fists" czy "Believe".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz oświeciłeś mnie, nie wiedziałem że ten kawałek to cover. Wybaczcie niewiedzę... ale, ale, ale !!! wychodzi na to że to ten sam kawałek, czyli miałem racje HA!? (;

Edit:

...i co, Gacynko ty moja? Teraz chciałbyś chociaż patyczek, co? ;]
Teraz moje oczekiwania sie zwiększają i chcę... hmm jeszcze nie wiem co ale pomysle

Nope. Ostatecznie ja lepiej wiem, o co mi chodziło i nie byli to niestety Sevenfoldzi.
A ja ci mówię z wielkim przekonaniem (tu autor posta wyciąga z kieszeni małe wahadełko, wprawia je w ruch i powtarza po cichu 'czujesz się senna... powieki stają się ciężkie...' ) że chodziło ci o utwór pt "Walk" a nie kto go wykonuje (;
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comment... dodam tylko że w kawałku A7X taki tekst pada.

Tyle ze "Walk" to kawalek Pantery, tylko kowerowany przez Avenged Sevenfold.

...i co, Gacynko ty moja? Teraz chciałbyś chociaż patyczek, co? ;]

czyli miałem racje HA!? (;

Nope. Ostatecznie ja lepiej wiem, o co mi chodziło i nie byli to niestety Sevenfoldzi.

Anal Cunt - Everyone Should Be Killed

Może tytuły ich kawałków to faktycznie średnich lotów humor, ale trudno, mnie to bawi. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In flames - System (live at rock am ring 2006)

Nigdy nie słyszałem ich na żywo. Fakt, wokal jest o wiele gorszy, niż ten studyjny, ale mimo tego zespół trzyma poziom (bo bywają takie co wyjdą i się ludzie załamują). Jedyne co stwierdziłem dodatkowo i po za piosenką "System" - Andres ma świetny growl (podczas Take This Life, coś tam zagrowlował).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael - Illumination

Vorph i Xy przypomnieli sobie o starych dobrych czasach.

http://www.myspace.com/samael

Btw, premiera nowej płyty 06.03.2009!

Na oficjalnym forum znalazłem link do jeszcze dwóch kawałków, które były wcześniej udostępnione.

http://www.samael.info/solar_soul/index.ph...msg8325#msg8325

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trivium - Ascendancy

Znudzony ciągłym wałkowaniem Shogun'a postanowiłem wrócić na chwilę do starszych utworów ww. zespołu. I tak mi się jakoś przeciągnęła ta chwila ;). Świetny album, IMO dużo lepszy od Crusade. Dużo growlu i muzyka bliższa metalcore'owi niż trash/heavy metalowi. Jak dla mnie bomba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In flames - System (live at rock am ring 2006)

Nigdy nie słyszałem ich na żywo. Fakt, wokal jest o wiele gorszy, niż ten studyjny, ale mimo tego zespół trzyma poziom (bo bywają takie co wyjdą i się ludzie załamują). Jedyne co stwierdziłem dodatkowo i po za piosenką "System" - Andres ma świetny growl (podczas Take This Life, coś tam zagrowlował).

Live at Sticky Fingers polecam.

Chimaira - Discography

W oczekiwaniu na nowy album.

Everything At Once - Everything At Once

Milutkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Trivium - "Maiden Heaven" coverek utworu IM. W miarę ciekawy choć wolę oryginał.

Kolejny fail. Trivium coverowało utwór Iron Maiden - Iron Maiden, a został on zamieszczony na Maiden Heaven i limitowanej edycji Shoguna.

Poza tym niezrozumiała jest dla mnie Twoja awersja do znaków interpunkcyjnych. Od roku 1811 przecinki nie gryzą.

Sebastian Bach - (Love Is) A Bitchslap (LINK)

Nie zwracajcie uwagi na obraz - to jedyne video na YT ze studyjna wersją utworu.

Led Zeppelin - When the Levee Breaks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe Cocker - Have A Little Faith In Me

Thriving Ivory - Angels On The Moon

Zajefajnie klimatyczne tracki, można nawet chyba powiedzieć, że romantyczne, ale mniejsza o to; od ~3 godzin lecą w kółko, a ja jakoś nie mam ochoty ich wyłączyć. A wyczaiłem je w nowym Knight Riderze, co tylko dowodzi, że seriale nie tylko nie ogłupią, ale i służą poznawaniu nowych rzeczy. Taka siurpryza! :P

A poza tym pierwszy raz usłyszałem dzisiaj nowe In Flames i jak mi kumpel powiedział, że to nie był jeden utwór, tylko pół płyty, pokręciłem jeno łbem z niesmakiem i ruszyłem szukać szczęścia gdzie indziej. A taka fajna kapela! Była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno polecam :

Stormwarrior - Heading Northe

Motorhead - Motorizer

Testament - Formation Of Damnation

Steel Raiser - Race Of Steel

to tylko niewielki zbiór moich nowinek :D różne style grania ale co najwazniejsze strasznie kopią po...Wątrobie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...