Skocz do zawartości

Co bym zmienił w CDA? cz. II


Pzkw VIb

Polecane posty

Moja wypowiedź (pierwszy człon) również nie będzie niepowtarzalna. Niestety nie przyszły mi na myśl żadne poważniejsze zmiany. Zmieniłbym numer, w którym został umieszczony "Frater". Umieściłbym go w numerze listopadowym, a nie październikowym (2006 rok). Dlaczego? Ponieważ numeru październikowego w jakichś tajemniczych okolicznościach nie zakupiłem, a razem z nim pełnej wersji "Frater" i do dzisiaj tego żałuję. Nie wydaje mi się, żebym gdzieś jeszcze mógł go dostać... Propozycja ta jest oczywiście żartem. Prawda, że wolałbym mieć październikowy numer w kolekcji, ale mniejsza o to... Numeru mieć nie będę, a grę "Frater" znajdę pewnie na Allegro.

Teraz ta poważniejsza część wypowiedzi... Co do rysunków to nie mam żadnych zarzutów. Nie uważam, że jest to zapełnianie strony, zajmują one przecież bardzo mało mniejsca. Gdyby część z nich usunąć, ile listów zmieściłoby się na ich miejsce? Dodatkowy o tytule "Panopticum"? "Frustrat Zone"? Nie wywarłoby to zbyt dużej różnicy. Natomiast co zmieniłbym ja sam... Chętnie zobaczyłbym nie jedną, ale dwie "Kaszanki" w każdym numerze. Dlaczego? Ponieważ nieraz czytanie recenzji takiej gry jest o wiele bardziej interesujące niż innej, typowej produkcji, która otrzymała ocenę 6 lub 7. Dużo recenzji ze starszych numerów nie przeczytałem wogóle, natomiast teksty o niektórych Kaszankach (Wilczy Szaniec!) po kilka razy. Zdaję sobie sprawę, że jest to moja subiektywna opinia. Wiem, że niektóre osoby omijają ten dział szerokim łukiem. Przechodząc dalej; śmieszną rzeczą mógłby być dział, gdzie Smuggler lub inna osoba pracująca w redakcji wymyślałaby jakieś głupie pytanie, lub człon powiedzenia, natomiast czytelnicy staraliby się inteligentnie odpowiedzieć. Czyli coś w stylu tego, co znajduje się w ankiecie dla forumowiczów. Można tam zauważyć przysłowie do dokończenia: "Czego Jaś się nie nauczy...", a zadaniem odpowiadającego jest wymyślenie jak najbardziej ciekawego dopisku. Efekt mógłby być średni, a taki krok dosyć ryzykowny. Nie przewiduję więc, że kiedykolwiek taka propozycja zostanie zrealizowana. Na koniec powiem, czego absolutnie bym nie zmianiał. I czego zmiany raczej się nie spodziewam. Nie usunąłbym działu "Na Luzie" ani "Action Redaction". Pomimo, że pismo głównie zajmuje się grami, bez tych działów straciłoby naprawdę dużo. I bardzo dobrze, że prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja na pewno postarałbym się o usunięcie felietonów GW a dał dla nich oddzielny dział. Często wydaje mi się, że przez to nie było jakiegoś felietonu. Felietony to bardzo fajna rzecz. Bardzo podobał mi się felieton Mac Abry "Jak zostałem American Psycho"i Smugga ten o tym filmie "Wzgórza mają oczy".

Najbardziej wtryniającą częścią CDA są "Odmienne stany grywalności". Ale to dlatego, że nie przepadam za konsolami(prawie wszyscy u mnie w klasie mają jakąś konsolę.Najczęściej PS2 albo X360). Komputery przerosły konsole nextgen już w chwili ich premiery. Cytuję "konsole są dla mięczaków"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wtryniającą częścią CDA są "Odmienne stany grywalności". Ale to dlatego, że nie przepadam za konsolami(prawie wszyscy u mnie w klasie mają jakąś konsolę.Najczęściej PS2 albo X360). Komputery przerosły konsole nextgen już w chwili ich premiery.

Ale zauwazasz fakt, ze PC jest na marginesie rynku gier?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Ale dzielnie odpiera ataki. Jak tylko zobaczyłem w spisie Gears of War to pomyślałem "hahaha, żaden exclusive!!!". Konsole może i mają potencjał ale jednak są one w pewnym stopniu uzależnione od PC. Bo to na nich robi się gry na konsole. CormaC, powiedz, wolisz konsole czy pecety?

Acha jeszcze jedno. Gdyby PC był na marginesie rynku, nie moglibyście napisać 149 stron o grach na PC. Taki PSX jest dużo, dużo cieńsze od CDA. I zauważcie pewną prawidłowość: na konsole poświęcacie tylko jedną stronę. Te argumenty potwierdzają, moim zdaniem oczywiście, wyższość PC nad innymi platformami.

Od tego masz przycisk "zmień", aby nie pisać posta pod postem - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poprawił ciągłóść działu o grach wiecznie żywych. Martwi mnie to, że przez parę miesięcy wogle nie pojawiał się w CDA. Poza tym kąciki o grach MMORPG i odmnienne stany grywalnośći wypadałoby powiększyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujekthc & No_Name

Sorki panowie, ale nic z tego. Nie nabijecie sobie punktów sławy pajacując na tym forum. Wręcz przeciwnie, wszystko na co możecie liczyć, to standardowy wpis w BiO. A jak zbytnio przegniecie, to i tego Was pozbawimy (my czyli moderacja forum). Zostaniecie wywaleni w kosmos nawet bez tej wzmianki, bo tu bucostwa się nie promuje. Ta uwaga szczególnie dotyczy No_Name, bo to on ma sporą szansę wylecieć stąd w najbliższym czasie. I jeszcze jedno, posty też usuwamy, więc może po zbyt rozbuchanym użytkowniku nie zostać żaden ślad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uwaga szczególnie dotyczy No_Name, bo to on ma sporą szansę wylecieć stąd w najbliższym czasie.

Jestem na czele wyścigu. To jest wyścig?

I jeszcze jedno, posty też usuwamy, więc może po zbyt rozbuchanym użytkowniku nie zostać żaden ślad.

Oto się nie martwie. Mam na tym forum jakieś poważne posty, więc pamięć po mnie pozostanie.

Nie śpieszę się z tym banem, więc napiszę coś na temat.

Lenc jest trochę monotonny na dłuższą metę, może jakiś konkursik na ciekawy krótki komiks. Najlepsze prace można wykorzystać w piśmie.

Recenzje są "wporzo", ale troszeczkę za krótkie. Może jeden obrazek mniej i tym samym poszerzyć miejsce dla recenzji?

Niektóre listy w Action Redaction są nudne, a ich tematyka się powtarza. Po co wybierać na siłę? Można balansować między stronami dla AR i NL w zależności od materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne i powtarzające się, bo pismo działa już 11 lat, trudno więć nie popadać w monotonizm. Popatrz na recenzje w PLAY-u i wtedy oceń czyje są za krótkie.

Czasami wzdycham, gdy podczas czytania zamykają mi się oczy, bo recenzent opisuje taktyki, każdy rodzaj broni ( dla mnie to wydłuża recenzję i idzie to na plus ).

Tak więc nie ma na co narzekać, chyba że masz wstręt do czytania

Pozdrawiam

Ja bym zmienił w CDA tylko jedną rzecz.... Konfigurator. Może nie zmienił, jak zmodyfikował. Podawać częstotliwość pracy procesorów, dokładać szczegółów. Ogólnie zwiększyć ten dział - pomysłów może być sporo, ale żaden nie zepsuje tego działu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może powtórzę moje pytanie, które nie zostało skomentowane właśnie w temacie konfigurator:

Czy istniałaby możliwość, by jeden z zestawów był składany przez forumowiczów (wg ustalonych przez redakcję zasad)?

Nie chcę powielać całej wypowiedzi, więc tylko link podam: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=597770#597770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moze zabrzmi to troche dziwnie ale juz nie dodajecie do swego czasopisma cd a dodajecie dvd. hehe to wasze cd-action powinno zmienic nazwe na dvd-action :D.

Ps. Oczywiscie odradzam :).

CD-Action to jest marka, a marki się nie zmienia. Kiedyś Coca-Cola była zielona, więc teraz kiedy jest czarna ma się nazywać Black-Cola i wprowadzać zamieszanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

pamietam ze kiedys zrecenzowaliscie gre World of Warcraft the board game.. (planszowka- dla nie zorientowanych) mysle ze recenzji gier planszowych powinno byc wiecej.. ja wiem ze ilosc tych wybitnych nie jest ogromna ale jak pismo dla graczy (a gracz to bardzo rozlegle pojecie ;) ) to chyba cos z tego mozna by wywnioskowac.. raczej nie spodziewam sie duzego poparcia .. bo nie wszyscy zauwazaja urok np w monopolu ;] pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moze zabrzmi to troche dziwnie ale juz nie dodajecie do swego czasopisma cd a dodajecie dvd. hehe to wasze cd-action powinno zmienic nazwe na dvd-action :D.

Jesteś (tak na oko) 257443 osobą, która o tym pomyślała i 54530 która o tym pomyślała "na głos".

raczej nie spodziewam sie duzego poparcia .. bo nie wszyscy zauwazaja urok np w monopolu ;]

Co Ty gadasz?! Ja kocham monopol (tą grę planszową)! Ale recenzowania gier planszowych nie popieram do końca, bo dość często są to gry trudno dostępne (u nas w kraju np.) a ich ceny oscylują w wartościach czasem kilkukrotnie wyższych, niż ceny gier na PC.

Niemniej popieram, że warto by kącik reaktywować, ale opisywać w nim różne planszówki (lub karcianki, czy innne gry... :wink:) - nie tylko te związane z tytułami na PC... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest by do CDA raz na jakiś czas dodać dodatkową płytkę? Uzupełnioną po brzegi modami/trailerami/trainerami/edytorami i innymi dodatkami do gier? To byłby fajny dodatek, gdyby tak zebrać co 3 - 4 numery wszystkie mody np. do stalkera, lub trailery najlepszych gier. Ja sam mam bardzo wolnego neta i taka płytka bardzo by mnie ucieszyła. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...