Skocz do zawartości
Pzkw VIb

UFO, zjawiska paranormalne, sny

Polecane posty

wg mnie nie ma żadnego boga demonów ani aniołów. Może jakieś formy bezcielesne(po części sam sobie zaprzeczamsmile_prosty2.gif ) ale wątpię w ingerencję w nasze umysły.

Wszystkie te rozmowy z bogiem opętania itd. dzieją się w naszych głowach ludzkie mózgi to potężne ,,urządzenia". Jest takie coś jak podświadomość która może ,,udawać boga".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szept2 przepraszam, ale w 100% się z tobą nie zgadzam. Też nie wiem dokładnie jak to się odbywa z tymi wszystkim rzeczami(nie wiem czy w ogóle ktoś na 100% wie), ale to nie jest powód aby nie wierzyć, ale spoko nic nie narzucam wink_prosty.gif jak dla mnie jest za dużo dowodów aby nie wierzyć wink_prosty.gif

Antros22 zobacz czego się dokopałem ^^ http://i.imgur.com/QJHZI.png

Podświadomość (np.) nie pluje gwoździami. wink_prosty.gif

Prawda ;) Edytowano przez Infiniti
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej tyczy "zwykłych" ludzi (i chyba, nie chodzi tu o opętania, a o codzienną, ukrytą i podstępną robotę złego, hehe), a nie świętych czy osób, które szukają kontaktów z inną sferą. Jeżeli ktoś otwiera się na nią, może dopuścić do siebie różne paskudztwa. Dlatego, zdarzają się przypadki opętania podczas żarliwej modlitwy (paradoksalnie, głębokie przeżycie/uniesienie religijne - zakładając, iż to wszystko prawda - może skutkować opętaniem; jedna głupia myśl i capnie nas diabeł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak, ale po części masz rację. Podobno w czasie modlitwy może opętać, ale to nie przez to, że się modlimy, ale po prostu przez to, że tak się złożyło ;)

A co do Księży Egzorcystów to jest ich(przynajmniej w Polsce) niewiele, a jest to związane z trybem życia. To nie może być zwyczajny ksiądz, który tam (nawet to!) w sobie w piątek zjem schaboszczaka, nie, to musi być osoba która swoim trybem życia daje już jakieś świadectwo, więc dla tego jest ich tak mało, bo przecież wiemy co w dzisiejszych czasach księża potrafią wyczyniać ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca tak, ale po części masz rację. Podobno w czasie modlitwy może opętać, ale to nie przez to, że się modlimy, ale po prostu przez to, że tak się złożyło ;)

A właśnie, że tak. ;P Chyba sam przyznasz, że tłumaczenie: "bo tak się złożyło" nie jest żadnym wytłumaczeniem. Natomiast "otwieranie się" już tak (ma sens i jest logiczne). :) W zasadzie nie chodzi tu o samą modlitwę, ale o głębokie przeżycie otwierające nas na inną sferę. Przy tym musi zaistnieć, pewna gotowość, na oddanie się we władze szatana.

BTW, oczywiście można poddać się diabłu bez zbędnych uniesień. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie mnie nie rozumiesz, a mi się nie chce tego dogłębnie tłumaczyć. Ale, jeszcze, troszeczkę spróbuję.

Jak pisałem - musi zaistnieć, w pewnym momencie, gotowość na dopuszczenie zła. Samo uniesienie religijne i żarliwa modlitwa (rozmowa z Bogiem), nie wystarczy i nie może spowodować opętania (wręcz przeciwnie - chroni od złego). Jeśli ktoś głęboko przeżywa, poddaje się wielkim emocjom, to czasami "rozum zasypia" (a "Gdy rozum śpi budzą się demony" - obraz Goi). W takiej chwili nietrudno poddać się podszeptom diabła. Łatwiej np. wpaść w pychę i poczuć się Bogiem, a wtedy...

P.S. Istnieje wiele aspektów tego zagadnienia (np. osoby rozchwiane emocjonalnie będą bardziej podatne na opętanie; dlatego niełatwo jest odróżnić, czy to choroba psychiczna, czy też wpływ ciemnej strony), ale nie chcę już o tym pisać, ponieważ temat zaczyna robić się zbyt poważny, a poza tym za bardzo zbacza w kierunku religii.

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antros22 ja rozumiem, ale jeśli Ci się nie chce tłumaczyć to nie pisz tutaj, po prostu. ja mam swoje racje i one są potwierdzone z tego co wyczytałem, a nie sam sobie wymyśliłem. Dziękuję. Dobranoc.

A tutaj coś na zmianę tematu ^^:http://niewiarygodne.pl/kat,1031981,title,Najbardziej-tajemnicze-spotkanie-z-UFO-w-historii-Co-tam-tak-naprawde-sie-stalo,wid,14768492,wiadomosc.html

Edytowano przez Infiniti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi się wypowiedzieć w tej sprawie, bo pierwsze o niej słyszę, ale z tego co widziałem na nagraniu, to film mnie nie przekonał. Takie obserwacje UFO zdarzają się w miarę często, tylko się o nich nie mówi. A bo to ktoś coś widział wieczorem i powiedział rodzinie, ktoś inny nie zwrócił na to uwagi. Co jakiś czas wspomina się o UFO, ale nie robi się specjalnego "poruszenia", bo równie dobrze mogły to być jakieś balony, czy satelity, a nie statki kosmiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jestem tego samego zdania. Moim zdaniem na tym nagraniu nie było nić szczególnego. Mogło to być jak pisałeś balon metrologiczny, albo po prostu coś innego, przykładów jest dużo. Ale w ROSWELL, to dla mnie sprawa oczywista-tam na pewno coś było. Nawet rząd tuż po katastrofie ogłosił, że rozbiło się coś ;P, ale potem temu wszystkiemu zaprzeczył-dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś zasłyszałem że nawet u nas jeden taki obiekt się rozbił nad morzem.

Podobno nawet wyłowili statek i ufoka ( jeszcze żywego ) wyciągneli.

Up*

Też o tym pierwsze słyszę.

W Brazylii kosmici chodzą sobie po mieście i wojsko zgarnia ich na oczach sporej gupki ludzi.

Ciekawe...

Kręgi w zbożu, Ufoki hasające sobie po mieście, rozbijające się statki, coś dziwnego się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie znaleźli coś, o czym (wg. nich) nie powinni wiedzieć zwykli ludzie.

Jestem tego samego zdania ;)

VorixPL: Ja, coś, kiedyś słyszałem, że podobno w Polsce rozbił się statek, ale nie słyszałem, że nad morzem. czytałem, że podobno Rosjanie zestrzelili kiedyś na terenie swojej bary, statek UFO ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na tematy UFO(istnieje fajny zespół) się nie wypowiem.

Natomiast interesuje mnie fenomen ludzi cieni. Istnieje wiele relacji, w których ludzie opowiadają, że widzieli całą czarną postać. Często mówi się, że są to istoty z kapturem bądź kapeluszem na głowie(przynajmniej wskazują na to kontury).

Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast interesuje mnie fenomen ludzi cieni. Istnieje wiele relacji, w których ludzie opowiadają, że widzieli całą czarną postać. Często mówi się, że są to istoty z kapturem bądź kapeluszem na głowie(przynajmniej wskazują na to kontury).

Co o tym sądzicie?

Prawde mówiąc takie zjawisko nazywają złudzeniem optycznym, jak ktoś w nocy nagle spojrzy w inną stronę to często mózg mu gdzieś w krzakach dorysuje postać, więc nie wierzę w coś takiego jak ludzie cienie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Fakt!. Nie tylko Ty o nich dużo nie słyszysz. Oni nie ogłaszają się w TV jak np. Wróżbita Dawid(ta...), bo dla mnie to jest śmieszne i idiotyczne, ja się dziwię ludziom, którzy w takie coś wierzą. Natomiast w typowych jasnowidzów wierze. Wiele przypadków było wyjaśnianych dzieki nim. Jutro podam linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://infra.org.pl/fenomen-ufo/historia-spotka-z-ufo/1043-incydent-w-varginhi-historia-bez-puenty.html

Jeżeli ktoś ciekawy to Incydent w Varginhi tutaj jest dokładniej opisany. Polecam też przeczytać i inne historie (np. przyciski na końcu tekstu "poprzednie" i "następne")

A co do jasnowidztwa/czarnowidztwa to co sądzicie o przepowiedni Aloisa Irlmaiera na temat III Wojny Światowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jasnowidztwa/czarnowidztwa to co sądzicie o przepowiedni Aloisa Irlmaiera na temat III Wojny Światowej?

Że w gruncie rzeczy nie wiedział, przy użyciu jakiej broni będzie się ona toczyć.

Natomiast inny wybitny wieszcz przepowiedział, że IV WŚ będzie na kije i kamienie, i jemu jestem skłonny przyznać rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast interesuje mnie fenomen ludzi cieni. Istnieje wiele relacji, w których ludzie opowiadają, że widzieli całą czarną postać. Często mówi się, że są to istoty z kapturem bądź kapeluszem na głowie(przynajmniej wskazują na to kontury).

Co o tym sądzicie?

80f54b8bc5.jpg No widziałem ;)

Ja na temat jasnowidztwa, nie mam dobrze rozwiniętego zdania. Nie wiem co o takich " magikach " mam myśleć. Za dużo o nich nie słyszę:

Jest taka książka "Zmarli mówią". Jest to autobiografia Krzysztofa Jackowskiego, najsłynniejszego jasnowidza w Polsce (ale i na świecie jest o nim głośno). Przeczytaj. Są tam skany listów, podziękowań za pomoc w rozwikłaniu zagadki od Policji, rodzin, itd. Najlepsze jest to, że polska policja wypiera się tego, że kiedykolwiek jakiś jasnowidz pomógł policji rozwikłać zagadkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...