Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tivii

Rozwiązany: Pare pytać co do laptopa

Polecane posty

Odświeżam.-Jest tydzień od ostatniej wypowiedzi.

Co do " kopi posektorowej", co to jest ? Dysk znów zaczął szwankować, próbuje załatwić, ale kompletnie nie wiem skąd.Nie wiem czy dysk usb będzie dobry i jaki wewnętrzny będzie pasować.

Teraz po włączeniu laptopa przeważnie nie widać partycji D:.Jeśli ją widać, coś tam skopiuje na pedriva, na to mam jakieś 2 minuty zanim nastąpi ścinka.Przeglądarka, póki czegoś nie włączę co należy do partycji D, działa normlanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj tego dysku, bo możesz go wykończyć całkiem (łącznie z danymi na nim). Podaj SMART jaki jest teraz - może rozjaśni sytuację (czego się obawiam) i zerowanie nie będzie już potrzebne do diagnozy...

Kopia posektorowa - surowa kopia nośnika, robiona wtedy, gdy chcemy szybko przenieść jego zawartość fizyczną, dany obszar lub gdy próbujemy kopiować uszkodzony nośnik. Jeśli porównać dysk twardy do książki, to zwykłe kopiowanie jest odczytywanie i przepisywaniem treści, kopia posektorowa - kserowaniem książki. Kopię polecam robić programem DMDE - w darmowej wersji ta funkcja (kopiuj sektory) nie jest wybrakowana a program dobrze sobie radzi (o ile system i kontroler też sobie poradzi) z uszkodzonymi dyskami. Ale wstrzymaj się narazie i podaj SMART.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMART:

HD Tune Pro: WDC WD3200BEVT-22ZCT0 Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 6477 ok

(03) Spin Up Time 188 186 21 1566 ok

(04) Start/Stop Count 96 96 0 4271 ok

(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 ok

(07) Seek Error Rate 100 253 51 0 ok

(09) Power On Hours Count 82 82 0 13605 ok

(0A) Spin Retry Count 100 100 51 0 ok

(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 ok

(0C) Power Cycle Count 97 97 0 3029 ok

(C0) Unsafe Shutdown Count 200 200 0 420 ok

(C1) Load Cycle Count 121 121 0 239882 ok

(C2) Temperature 112 80 0 35 ok

(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 ok

(C5) Current Pending Sector 187 187 0 682 warning

(C6) Offline Uncorrectable 100 253 0 0 ok

(C7) Ultra DMA CRC Error Count 200 200 0 0 ok

(C8) Write Error Rate 100 253 51 0 ok

Health Status : warning

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ma pewności. Potrzebujesz jakiegoś nośnika na granie danych do testów - nie wiadomo jednak co wyjdzie na testach, czy dysk jest uszkodzony czy nie - jeśli tak, będziesz musiał kupić nowy dysk, jeśli chodzi o parametry wewnętrznego to SATA 1 lub SATA 2 z możliwością przestawienia na SATA 1 (nie mam pewności czy kontroler laptopa obsłuży SATA 2), 2,5 cala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i w tym się można pogubić.Pobieranie(Czego nie wiem czemu, jestem wrogiem ;P)-nielegalne, ale mam ten klucz pod którym zarejestrowany jest windows. No a z pieniędzmi krucho, ledwo co na dysk będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu warunki określa licencja - "producent nasz pan" takie reguły obowiązują przy oprogramowaniu mniej więcej, co producent każe - klient musi a jak się nie zgadza na warunki to nie używa oprogramowania... Wiem, żałosne ale takie jest prawo. Nie musisz nic ściągać - co się da skopiujemy z dysku podejrzanego o uszkodzenie, partycja recovery prawdopodobnie zadziała.

P. S. 100% pewności że dysk jest uszkodzony nie ma, ale nadzieja słabnie...

P. S2. Nie ma gwarancji że pobrany z sieci system przyjmie klucz, bo to jest OEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było, ale.Dałem laptopa do naprawy, czyszczenia, sprawdzenia itp. Dysk

nowy, parę rzeczy udało się zgrać. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Temat w tej chwili do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...