Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Tipsomaniak 2007 - Archiwum Iks

Polecane posty

Jestem po i musze powiedzieć, że... średnio. Zalediwe kilka kadrów mnie rozbawiło, ale lektury nie uważam za marnowanie czasu.

BTW mam pomysł na mini serię komiksów z Klarą. Seria miałaby tytuł: Grafika starej generacji kontra grafika nowej (albo inaczej, krócej a na temat).

Pierwszy komiks dwa kadry: na pierwszym normalna Klara z podpisem - nowoczesne tekstury, a na drugim Klara z kwadratowymi piersiami z podpisem - kanciaste tekstury...

Itd...

Jakby co moge tych pomysłów więcej podesłac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de99ial - o ile pamiiętam podobny pasek już był.

Myślę, że gagów nt. gier nadal można wymyślić sporo. Naprawdę "spore" pomysły mają tylko ci co się tym zajmują zawodowo. Np Jim Davis i jego codzienny Garfield...nie wiem jak on wyrabia z tym xD Tak samo tu - widać że są lepsze i gorsze, czasem zaś powstają paski "ofiary pośpiechu". Nie zmienia to faktu, że dobrą markę nic nie zniszczy. Samego Archiwum iks wiele nie widziałem w cda ale klary - już tak. Wiadomo czemu xD Klara to taka bardziej "komputerowa" dziewczyna. Iks to parodia jednej z najwięskzych serii seriali xD Może niedługo powstanie "Prajzon Freak" ze Skotem Fjeldem w roli głównej? xD

Jeszcze raz mówię - jak umiesz wymyślić fabułę nie powielając schematów jesteś geniusz xD (sam miałem swój komiks pełny gagów, rysunki takie sobie z czasem był lepsze...ale potem wwydfał mi się schematyczny. Za to przyjemnie isęgo czytało po 2 latach XD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam pomysł na mini serię komiksów z Klarą. Seria miałaby tytuł: Grafika starej generacji kontra grafika nowej (albo inaczej, krócej a na temat).

Pierwszy komiks dwa kadry: na pierwszym normalna Klara z podpisem - nowoczesne tekstury, a na drugim Klara z kwadratowymi piersiami z podpisem - kanciaste tekstury...

Itd...

Jakby co moge tych pomysłów więcej podesłac ;)

To już było... Generalnie cała seria o grafice była :P (najbardziej pamiętam Klara 3D i Klara 2D :)) no i kwadratowa w tej serii była chyba kwadratowa Klara (a przynajmniej była w Ogóle [nie koniecznie w tej serii])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książeczka bardzo mi się podobała. Fajny był cykl "Savoir-vivre", mogło być natomiast więcej obrazków z Klarą.
Zostawmy sobie cos na kolejną ksiązeczkę :twisted: ...
Jestem po i musze powiedzieć, że... średnio. Zalediwe kilka kadrów mnie rozbawiło, ale lektury nie uważam za marnowanie czasu.

BTW mam pomysł na mini serię komiksów z Klarą. Seria miałaby tytuł: Grafika starej generacji kontra grafika nowej (albo inaczej, krócej a na temat).

Pierwszy komiks dwa kadry: na pierwszym normalna Klara z podpisem - nowoczesne tekstury, a na drugim Klara z kwadratowymi piersiami z podpisem - kanciaste tekstury...

Pomysl świetny, tylko cos podobnego już rysowałem (ba, chyba nawet w różnych wariantach). Dziwne, że ten pomysł Ci się spodobał :P
Jakby co moge tych pomysłów więcej podesłac ;)
Dzięki, ale z pomysłów innych korzystam na nieco innych zasadach (zaproszenia do współpracy, konkursy)

Myślę, że gagów nt. gier nadal można wymyślić sporo.
Bo i gier jest sporo ;).
Naprawdę "spore" pomysły mają tylko ci co się tym zajmują zawodowo. Np Jim Davis i jego codzienny Garfield...nie wiem jak on wyrabia z tym xD Tak samo tu - widać że są lepsze i gorsze, czasem zaś powstają paski "ofiary pośpiechu".

Albo po prostu ofiary :P

Nie zmienia to faktu, że dobrą markę nic nie niszczy. Samego Archiwum iks wiele nie widziałem w cda ale klary - już tak. Wiadomo czemu xD
Kurza ślepota ;)?
Klara to taka bardziej "komputerowa" dziewczyna. Iks to parodia jednej z najwięskzych serii seriali xD Może niedługo powstanie "Prajzon Freak" ze Skotem Fjeldem w roli głównej? xD
Raczej nie- nie obejrzałem żadnego odcinka (nie mam tv)...
Jeszcze raz mówię - jak umiesz wymyślić fabułę nie powielając schematów jesteś geniusz xD (sam miałem swój komiks pełny gagów, rysunki takie sobie z czasem był lepsze...ale potem wwydfał mi się schematyczny. Za to przyjemnie isęgo czytało po 2 latach XD)
Podobnie i ja: głupie rysunki po narysowaniu nie są już takie głupie ;)
Świetny pomysł- zebrać komiksy Lenca w Tipsomaniaku :)

(HEH, mój pierwszy post 8) )

Dobrze rokujesz na tym forum :D
Blog już jest.Książeczka ze zbiorem rysunków już jest.Autorska strona w trakcie tworzenia.
Powiedzmy, we wczesnych planach koncepcyjnych ;)
No to teraz jeszcze tylko jakiś mały "sklepik z marzeniami".

Powodzenia Panie Marku!

A dziękuję. Kiedyś tam była okazja kupić kubki czy koszulki z Klarą, ale nie było chetnych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jeszcze tylko jakiś mały "sklepik z marzeniami".

Powodzenia Panie Marku!

A dziękuję. Kiedyś tam była okazja kupić kubki czy koszulki z Klarą, ale nie było chetnych...

Co jak to?! Gdzie, kiedy, jak? Ja chcę koszulkę z Klarą! Najlepiej Klara 2d i 3d ;) zabawnie by wyglądało

O i kubek też chcę! I podkładkę pod mysz! I piórnik! I ostrzytko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak to?! Gdzie, kiedy, jak? Ja chcę koszulkę z Klarą! Najlepiej Klara 2d i 3d ;) zabawnie by wyglądało

O i kubek też chcę!

O kubkach i koszulkach była informacja na blogu. Ale że niewielu chętnych było, to i ogłoszenia zdjęliśmy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ten co wykożystuje kody nie jest graczem . To koleś który zna na pamięć mase kodów i mówi jak to przeszedł gier od ... no dużo . jest oszywiste dla mnie że to oszust i tyle . W mym życiu nieużam żadnych kodów a jakoś przeszedłem ich troche . Blood Rayne , Ciwilazje :) Colonizacje doś stara gierka niektórzy napewo kojażą no niechce mi sie ich wymieniać bo to by mi zajeło troche czasu . Ale wykorzystanie Lenca do brudnej roboty było chaniebnym celem. A tak krócej to doprawdy fajny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ten co wykożystuje kody nie jest graczem

Tja' date=' a pilot ktory zabiera z soba spadochron jest lamerem.

A ktos, kto uzywa windy zamiast w pocie czola gnac na 10 pietro to cienias.

A ten co uwzywa zapalek, zamiast krzesiwa, to lamer.

Tipsy sa po to, zeby wygodnym ulatwic zycie. Kto chce, to uzywa, kto nie - to nie. W czym problem? Rozsmiesza mnie jak niektorzy sie nadymaja, ze "ja jestem PRAWDZIWYM graczem, bo nie uzywam tipsow". A ja uzywam. Jak jakiegos miejsca za Chiny nie moge pokonac i nie mam cierpliwosci by miesiac probowac.

jak chce pograc w ulubiony level bez koniecznosci przechodzenia 10 poprzedzajacych go.

Bo mam chec sie zabawic w Rambo:)

I w wielu innych sytuacjach. I co, ja TEZ nie jestem graczem? Bo czasem se god-moda wpisze?

To koleś który zna na pamięć mase kodów i mówi jak to przeszedł gier od ... no dużo . jest oszywiste dla mnie że to oszust i tyle .

>>>Patrz wyzej.

W mym życiu nieużam żadnych kodów a jakoś przeszedłem ich troche . Blood Rayne , Ciwilazje :) Colonizacje doś stara gierka niektórzy napewo kojażą no niechce mi sie ich wymieniać bo to by mi zajeło troche czasu . Ale wykorzystanie Lenca do brudnej roboty było chaniebnym celem. A tak krócej to doprawdy fajny :D[/quote']

>>>Koncowki to juz w ogole nie czaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mogę nic zarzucić, bo osobiście uwielbiam komiksy. Jest tylko jedna rzecz - dostałem krzywo wydrukowanego tipsomaniaka :/. Tj. ucięło mi te teksty na samej górze i nr. stron. Reszta jest na szczęście nietknięta :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Świetna Robota:)

Zażywszy że nie musiałem oglądać przez 2 godziny nudnego "powitania Wiosny" w Szkole:)

Szkoda że jest ich mało (inaczej...Jest ich dużo ale po przeczytaniu chcę się więcej i więcej i więcej...)

Dodatkowy Plus to Solucja do RE 4 - A nóż się przyda :]

No i trzeba Pochwalić Pana Lenca

Panie Marku-Świetna Robota:):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... Nie wiem dlaczego, ale te rysuneczki aż tak bardzo mnie nie bawią. Wywołują jedynie uśmiech na mojej twarzy, ale nie sprawiają, że się śmieję...Nie twierdzę, że są denne, ale po prostu mnie taka rzecz nie rusza. Natomiast przeczytać i popatrzeć na to można, nie sprawia to bólu, ale z większym entuzjazmem czytałam nowe CDA, niż ten dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ten co wykożystuje kody nie jest graczem

Tipsy a kody to nie całkiem to samo. Weźmy np. Kompendium Grozy z zeszłego roku. KOTOR II (aktualnie gram, wiec pierwszy naszedł na myśl). Kody - jasna sprawa. Ale czy np. taka podpowiedź (plasma torch, ultima pearl) to też kod? Nie. Jeśli kody przewidzieli sami twórcy gry, a nie są wytworem jakiegoś HexEditora, czy innego programu do grzebania w plikach, to nie widzę żadnych moralnych przeciwwskazań. Tym bardziej, że niektóre kody noszą znamiona easter eggs.

Ja osobiście raczej nie używam kodów i unikam ich jak diabli. Chyba, że chcę koniecznie sprawdzić czy coś się da zrobić, czy to ja jestem idiota i nie mogę tego wykonać. Cheaty ułatwiające grę staram się omijać (poza wymienionymi przypadkami). Kody dodające np. nowe skiny, to nie są cheaty w pełnym tego słowa znaczeniu.

jak chce pograc w ulubiony level bez koniecznosci przechodzenia 10 poprzedzajacych go.

Pod warunkiem, że wcześniej przeszedłem już grę.

Klara to taka bardziej "komputerowa" dziewczyna. Iks to parodia jednej z najwięskzych serii seriali xD Może niedługo powstanie "Prajzon Freak" ze Skotem Fjeldem w roli głównej? xD
Raczej nie- nie obejrzałem żadnego odcinka (nie mam tv)...

Współczuję, Marek. Ale mam kilka pomysłów, mogę podrzucić. Mam już na koncie jedną parodię LOST, może się ukaże przed wakacjami (wydawca wrócił ze szpitala).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Question do M.Lenca

Czy jest możliwość przysłania panu scanów moich rysunków nabazgranych dzięki pańskiemu kursowi rysowania? Nie chodzi mi o współpracę, lecz o to, żeby zobaczył pan co pańskie rysunki zrobiły z moim światopoglądem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer

Tipsomaniak jako całość jest taki średni. W połowie kiepski i w połowie dobry, i to historyjki obrazkowe Marka Lenca powodują, że właśnie nie jest kiepsko.

Lubie je czytać nie po kolei, ale tak na wyrywki. Raz otworzę tę stronę, raz tamtą; na dłużej wystarczy i zawsze znajduję coś nowego :). Choć może nie umieram ze śmiechu to czasem się uśmiechnę i w ogóle świetny pomysł z tymi historyjkami zebranymi w jednym miejscu :)

Natomiast gorsza połowa to kobylasta i nudna (dla nie zainteresowanych tematem), choć rzetelna solucja do RE, a po niej tipsy.

Tym, którzy korzystają z tipsów i solucji podpowiem, że jest świetny program Cheatbook Database w tej chwili w wersji z 2007 roku, gdzie tipsów do gier na różne platformy są po prostu tysiące. Ciężko znaleźć tytuł, do którego nie można znaleźć żadnej pomocy.

Zdecydowanie najlepsze były jednak moim zdaniem tipsomaniaki "Z archiwum X" i "Kompedium grozy". Szczególnie do tego drugiego często jeszcze zaglądam. Przydałoby się takie kompedium na temat przygodówek i to w przygotowaniu EGM-a. To profesjonalista w każdym calu jeśli idzie o ten temat i ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś inny miałby się brać za taką robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonathan_Farmer ->

Natomiast gorsza połowa to kobylasta i nudna (dla nie zainteresowanych tematem), choć rzetelna solucja do RE, a po niej tipsy.

Tym, którzy korzystają z tipsów i solucji podpowiem, że jest świetny program Cheatbook Database w tej chwili w wersji z 2007 roku, gdzie tipsów do gier na różne platformy są po prostu tysiące. Ciężko znaleźć tytuł, do którego nie można znaleźć żadnej pomocy.

I co z tego? Eugeniusz Siekiera się starał, a poza tym w tym CDA było więcej niż jedna solucja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonathan_Farmer ->

Natomiast gorsza połowa to kobylasta i nudna (dla nie zainteresowanych tematem), choć rzetelna solucja do RE, a po niej tipsy.

Tym, którzy korzystają z tipsów i solucji podpowiem, że jest świetny program Cheatbook Database w tej chwili w wersji z 2007 roku, gdzie tipsów do gier na różne platformy są po prostu tysiące. Ciężko znaleźć tytuł, do którego nie można znaleźć żadnej pomocy.

I co z tego? Eugeniusz Siekiera się starał, a poza tym w tym CDA było więcej niż jedna solucja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...