Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Gran Turismo (seria)

Polecane posty

Dla mnie to plusem jest fakt, że w niektórych wyścigach można pojechać dowolnym samochodem. Niektóre wyścigi są na tyle trudne, że bez podkręcenia fury wygrana byłaby prawie niemożliwa. Jeśli chcesz grać normalnie, bierzesz samochód odpowiedni do danego wyścigu, a mi czasem zdarzało się, że zwyczajnie nie miałem ochoty śmigać 8 okrążeń jakimś wolnym samochodem i brałem czy to Veyrona, czy podobnie szybkie autko.

A tak poza tym to gra jest mioooodna.

Co racja, to racja :wub:

Btw

Podkręcał już ktoś Veyrona :)? Polecam, bo po tuningu ten samochód wręcz zrywa asfalt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Gran Turismo, pamietam jak gralem na PSX w dwojke... Alez to byla gra, gralismy w tedy na swietlicy w szkole :). Siedzialo nas 10 osob i tylko sie gapilismy i czekalismy na swoja kolej. Podkrecalismy sobie Audi TT, bo tymi wszystkimi specjalami nieumielismy kierowac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Co racja to racja. Niektore wyscigi sa naprawde trudne i tuning okazuje sie niezbedny. Inna sprawa, ze sa imprezy, w ktorych startuja samochody na tyle mocne, ze nawet tuning niewiele da (zreszta race cary sa juz "fabrycznie" tuningowane i wiele sie w nich zmienic nie da). Jak dla mnie najtrudniejszym do tej pory wyscigiem byly 3 okrazenia na torze Nurburgring Nordschleife w deszczu z mocnymi przeciwnikami. Jesli mnie pamiec nie myli byl to przedostatni wyscig w turnieju konczacym przedostatni tier A-Spec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to do tego wyścigu jeszcze nie doszedłem, bo nie kojarzę wyścigu trzy-okrążeniowego na Nurburgring w deszczu. Przeszedłem swego czasu wszystkie próby i licencje, 21lvl B-Spec , 4 pierwsze poziomy w A-Spec, odblokowałem nawet wyścigi Endurance ale potem zabrakło mi chęci i czasu na dalsze granie. Przerzuciłem się na czystą zabawę w podkręcanie samochodów i śmiganie po Nurburgring w trybie jednego wyścigu.

Wyjątkowo fajnie jeździ się po Nbr w nocy, szczególnie po wyłączeniu świateł drogowych ;)

Zastanawiam się, czy jest jeszcze szansa na Gran Turismo 6 na PS3. Ponoć nad czymś już chłopaki z Polyphony pracują, zapewne jest to jednak gra na nadchodzące PSP2, a nie dopracowana i ulepszona piątka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nad czymś już chłopaki z Polyphony pracują, zapewne jest to jednak gra na nadchodzące PSP2, a nie dopracowana i ulepszona piątka.

Liczę na jakieś duże DLC. Serio. Paczka z prawdziwego zdarzenia, z autami premium, nowymi torami, eventami, może podniesionym limitem poziomu. Dalej uważam, że jest to możliwe. Sony i Polyphony musi wyjść z cienia i zmniejszyć maksymalnie impact z jakim Forza 4 spadnie na półki sklepowe. Inna sprawa, że GT5 (choć nieskończone i cholernie niestarannie wykonane) to gra o klasę lepsza od trzeciej Forzy. Wątpię, żeby ''czwórka'' przyniosła rewolucję. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT6 na PS3? Hehe biorąc pod uwagę ile czasu zajęło im tworzenie "piątki" to raczej powinni celować w PS4

No właśnie niekoniecznie, bo Polyphony ma cały engine i wszystkie mechanizmy gry na PS3 opracowane. Byłbym skłonny wydać znów te ~200zł na prawdziwe 700-800 samochodów przygotowanych wedle standardów klasy premium, do tego 5-10 nowych tras, przemodelowany tryb kariery i sieciowy oraz hmm, no właśnie, to coś, chciałbym jeszcze więcej epickości w tej już jakże epickiej grze :)

Także bardzo miło byłoby ujrzeć takie GT5,5 jeszcze na PS3.

@lubro

O takim DLC wprost huczałoby w internecie, a tutaj cisza, i to pomimo tego, że do premiery FM4 niecały miesiąc. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mogliby coś przygotować na koniec 2012 roku, bo na kolejny rok nie zapowiedziano jeszcze żadnej ścigałki z prawdziwego zdarzenia.

Bez obaw! EA z pewnością wypuści co najmniej 2 nowe Need for Speed'y, a Codemasters utrzyma trend robienia kontynuacji swoich serii, które będą gorsze od poprzedniczek. Dobrze, że GT5 i Forzy to gry duże, których zawartość wystarcza na długie miesiące. W GT5 grałem już prawie 300 godzin (nie liczę B-spec) i mam tylko 250 samochodów i kilka milionów expa do zdobycia. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem wielkim fanem serii Gran Turismo. Po prostu bardzo fajny pomysł. Na początku jesteś zwykłym amatorem, nie mającym grosza przy duszy, a potem sławnym i bogatym kierowcą wyścigowym. W Gran Turismo 5 bardzo podobała mi się grafika i ulepszony aczkolwiek dosyć hmm... ospały model jazdy. Wszystko było by fajnie gdyby nie tzw. Samochody Premium. Moim zdaniem to jest zbrodnia. No bo jak można dzielić wozy na te w najdrobniejszym szczególe dopracowane i te potraktowane po macoszemu. Zwykłe samochody podczas zbliżeń bardzo kłują w oczy. Mam szczerą nadzieję że najpóźniej za pół roku wyjdzie path który usunie ten podział i wszystkie samochody będą "Premium"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw! EA z pewnością wypuści co najmniej 2 nowe Need for Speed'y, a Codemasters utrzyma trend robienia kontynuacji swoich serii, które będą gorsze od poprzedniczek. Dobrze, że GT5 i Forzy to gry duże, których zawartość wystarcza na długie miesiące. W GT5 grałem już prawie 300 godzin (nie liczę B-spec) i mam tylko 250 samochodów i kilka milionów expa do zdobycia. ;p

Wszystko OK, tylko mam ogromne obawy, co do kondycji twórczej Codemasters i studiów EA. Arcadowe NFS'y to jest tylko i wyłącznie arcade'owy fast-food i to dosyć przeciętnie klejony ('The Run' to 'Hot Pursuit 2.0'?). Na nowego 'Shifta' przyjdzie pewnie poczekać do 2013 roku. Z Codemasters jest również dziwna sprawa. Ostatnią ich naprawdę świetną i przełomową grą był 'DiRT 2'. Później nadeszła mocno zabugowana 'F1 2010', która pokazała mi boleśnie, gdzie mogę sobie wsadzić swoje marzenia o dobrej Formule 1. Ten rok to 'DiRT 3', który generalnie nie jest kiepską grą, ale to niestety krok wstecz w porównaniu do 'DiRT'a 2' - tak przecież być nie powinno. Dlatego nawet jeśli zapowiedzą na lato 2012 nową część 'GRIDA' to może to być kolejny niewypał i tony zawodu ze strony maniaków dobrego wirtualnego ścigania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko mam ogromne obawy, co do kondycji twórczej Codemasters i studiów EA.

Dlatego nie lubię Internetu. Rozpoznać w pisanych wypowiedziach ironię jest jednak trudno. ;p

'The Run' to 'Hot Pursuit 2.0'?

Hot Pursuit 1.3 imo

NEWS

Jednak moje przypuszczenia od DLC w październiku, które uchroni GT5 przed kompletnym zapomnieniem w obliczu premiery Forzy 4 okazały się trafne. Do tego, GT5 dostanie patcha, który podciągnie grę do wersji 2.0 (!). Patch zostanie udostępniony w trzecim tygodniu października, a DLC tydzień później.

http://www.g4tv.com/thefeed/blog/post/7168...dlc-next-month/

Nazwijcie mnie fanboyem, ale jaram się bardziej niż premierą czwartej Forzy. :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiemy już, co ma zawierać Spec 2.0

Dla mnie bomba :D W końcu będzie widok z wnętrza w każdym samochodzie (co było już na PSP w Gran Turismo :dry: ), który wygląda nawet, nawet. Rewelacji nie ma, ale od teraz przy wyborze auta do wyścigu nie będzie trzeba od razu przekreślać samochodzików z klasy Standard. Może zachęci mnie to do zaczęcia trybu kariery? Nie wiem, ale zapowiada się bardzo dobrze. Co do poprawionego Al i fizyki to trzeba będzie przetestować w praktyce, natomiast zaintrygował mnie podpunkt "możliwość zmiany pogody przez użytkownika". Oznacza to, że do każdej trasy będzie można wyczarować deszcz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Na to wygląda. Menu pogodowe wygląda tak:

http://farm7.static.flickr.com/6172/621373...53cd95ac2_o.jpg

Fajna funkcja, bo wreszcie będę mógł potestować niektóre ustawieniu na deszczu nie musząc odpalać wyznaczonych tras.

Zastanawiam się dlaczego w informacjach o patchu jest wzmianka o wsparciu dla kierownic Logitecha. Moja G27 działa prawie od premiery (w pierwszy tydzień faktycznie były problemy), więc nie wiem z czego to się wzięło.

Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze nie ma Red Bulla X1 w GT5 to przypominam, że jest szansa na niego. Polyphony ogłosiło, że jeśli Sebastian Vettel wygra MŚ F1 (imo zagadką jest to kiedy wygra, a nie czy wygra...) to każdy gracz dostanie najmocniejsze i najtrudniejsze do opanowania auto w grze za darmo. Najbliższa okazja 9 października w GP Japonii. Biorąc pod uwagę, że X1 w różnych ustawieniach kosztuje 20 milionów kredytów lub dostaje się go po 35 lvl B-spec to dla wielu będzie to jedyna okazja, żeby go dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double post is double.

Vettel wygrał GP Japonii i tak jak pisałem w poprzednim poście, każdy kto zaloguje się w tym tygodniu do GT5 dostanie Red Bulla X1. Przypominam, bo warto. Bolid ten jest dodatkowo najłatwiejszą okazją do zdobycia trofeum za osiągnięcie prędkości 400km/h. ;p

Pojawiła się także szansa na zdobycie w stosunkowo prosty sposób aż 5 milionów kredytów. Wystarczy przejechać w wyznaczonym czasie tor Suzuka w podarowanym X1. Wymagany czas pozostawia spory margines błędu i osoby z kierownicami nawet się nie spocą zdobywając złoto. Jeśli ktoś ma wyłącznie pada, to po kilku próbach też powinien dać sobie radę. X1 ma cholernie czułe hamulce i układ kierowniczy, więc kluczem jest spokojna i wyważona jazda. 5 milionów kredytów to sporo, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się DLC, w którym z pewnością pojawią się nowe samochody.

EDIT:

Pisanie trzeciego posta z rzędu leży poniżej mojej godności... ;p

Wersja 2.0 już dostępna. Niecałe 1.2GB. Sam ściągam, ale sprawdzę co oferuje dopiero wieczorem.

Ponadto ujawniono zawartość DLC. Dużo informacji jest dostępne na http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-dlc...-francorchamps/

Course Pack ($4.99)

Spa Francorchamps (with weather effects)

Kart Space I/II (at night)

>Liczyłem na więcej torów, nie powiem. Fajnie jednak, że coś się pojawi.

Racing Car Pack ($7.99)

Red Bull X2011 Protytpe ?11

Dodge Challenger SRT8 Touring Car

Honda CR-Z Touring Car

Mazda Roadster Touring Car

Mazda RX-7 Touring Car

Mitsubishi Lancer Evolution X Touring Car

Nissan GT-R R35 Touring Car

Nissan Skyline GT-R R33 Touring Car

Nissan Skyline GT-R R32 Touring Car

Nissan Skyline GT-R R34 Touring Car

Subaru Impreza Touring Car

Toyota Prius Touring Car

Gran Turismo Racing Kart Jr.

Gran Turismo Racing Kart 100

Gran Turismo Racing Kart 125

>Japanese cars everywhere. Czy przypadkiem w GT5 nie ma ponad 40 Skyline'ów i ponad 20 Nissanów GT-R? Dodge wygląda nieźle. Zdjęcia wszystkich pojazdów są w podanym linku.

Racing Gear Pack ($2.99)

Includes suits and helmets of 8 famous WRC and NASCAR drivers and 12 new helmets.

>Lulz

Paint Pack ($1.99)

Includes 100 new paint colors.

>Lulz#2

Complete Pack ($11.99)

Includes all the packs in one convenient bundle.

>Skuszę się na ten zestaw jednak. Samochody i tory kosztują w sumie 13$, więc nie widzę innej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że R35 to moja miłość, więc jak dla mnie DLC mogłoby zawierać tylko to autko, a i tak bym kupił ;).

Ogólnie rzecz biorąc i patch i DLC IMO bardzo fajne. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - czy widok ze środka samochodu dodany w 2.0 wszędzie wygląda tak samo - tzn. brak kierwonicy itp. , jedynie czarna obwódka ? Czy są może auta w których ten widok wygląda lepiej ?

Pytam się, bo tak naprawdę sprawdziłem tylko na szybko nowy widok w Silvii Q's S13 z braku czasu.

EDIT:

@lubro

Dzięki wielkie za ten cynk o zawodach Vettela. Najlepsze jest to,że dostałem nie 5,tylko 10 mln bo mam boosta 200% :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnął ktoś wczorajszy patch? Nie macie z nim problemów?

Ciągle mi się GT5 teraz zawiesza w menusach, grać się nie da >.>

Wiem, że trochę spóźniona ta moja odpowiedź, ale być może jeszcze tu zajrzysz, więc czemu by nie pomóc :wink: Masz na myśli tego ogromnego patcha, bodajże 1.02 (czy coś w tym stylu)? Był to ostatni patch jaki instalowałem i, nie wgłębiając się w szczegóły w menu, umożliwia on po prostu zainstalowanie gry na dysku PS3. Być może GT5 u Ciebie zamula, bo właśnie tak długo doczytuje Ci wszystkie rzeczy, przez to, że nie zainstalowałeś gry na dysku. Chociaż ja również tego nie zrobiłem, a nie mam problemów :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ponad rok i... na początku się napaliłem, po chwili grania czułem się zawiedziony, jednak dość szybko przyzwyczaiłem się do braku kariery i innych drobnych błędów.

Przyznaję, że fajnie się bawi w kolekcjonera samochodów :laugh: Produkcja, choć mała, jest duża (830 samochodów, 35 torów) Polecam, chyba że nie potrafisz wyobrazić sobie innego GT od 4 czy 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odkopuję temat, ale pytanko mam. Gra zakupiona razem z konsolą już do mnie idzie, więc niebawem w GT5 pogram. Martwi mnie jednak ten podział na zwykłe samochody i premium. Czy to "premium" oznacza, że za nie trzeba dodatkowo płacić? Czy po prostu należy je odblokowywać? I jak wygląda proporcja między samochodami zwykłymi, a premium? Jest ich sporo więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Za auta premium nie płaci się dodatkowo (no oprócz kredytów w grze, ale to dotyczy wszystkich samochodów). Wszystkie auta z salonów, DLC, niektóre nagrody za eventy to auta pramium. Reszta to pojazdy o jakości standard. Obecnie w GT5 jest 1089 samochodów. 278 z nich to auta Premium. Wśród nich jest jednak spora różnorodność. Sam mam około 600 aut i ponad 250 z nich to te w pełni wymodelowane. Przygotuj się też na niezwykłe spotkanie z japońską motoryzacją. Aut japońskich marek jest ponad 600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam sobie obecne w GT5 i muszę powiedzieć iż mimo pewnych wad, jest to najlepsza "ścigałka" w jaką grałem.

Fajny i przyjemny model jazdy, spora liczba samochodów (w tym moje kochane Bugatti Veyron, Ferrari Enzo i McLaren F1) i dobre (chociaż w niezbyt nadzwyczajnej ilości) trasy, których część pamiętam jeszcze z czasów bodajże GT2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że słowami poprzednika. Gran Turismo 5 to naprawdę fenomenalna gra dopracowana w najmniejszym calu. Model każdy jest przyjemny, ilość aut przytłacza, a grafika jest dopracowana (poza publicznością, która straszy teksturami niskiej jakosci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...