Skocz do zawartości
RoZy

Gears of War (seria)

Polecane posty

Więc bracia i siostry!

RadujmY SiĘ!!!!!

szczerze to nie wiem z czego, bo tak mocne wypaczenie świata GoW wpłynie okropnie na wrażenia z gry. Gameplay gameplayem, ale GoW to jest właśnie ta pozycja robiona specjalnie po to by miec szczenę na podłodze, by zobaczyć architekturę miasta, by dostać kociej gorączki obserwując ile filtrów działa naraz. Feeling jest feeling

zresztą zagranie w maksymalnie odpalonego-płynnego-zoptymalizowanego Gearsa to 1000 zł o_O więc brzydkie kaczątko z pc za 700 to żadna okazja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoW "pójdzie" na kompie za 7 stów... Adrian Chmielarz z PCF pisał w którymś wywiadzie (bodajże dla PSX), że Epic ma taką zasadę, że gra może chodzić nawet 5fps ale MUSI SIĘ WŁĄCZYĆ na naprawde low-endowych piecach. Więc nie traktujcie tego serio, nie pogracie na Celeronach 2.4, 512 ram i GeForcach 6200LE xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co mówi Mevole, nigdzie nie jest powiedziane, że gra będzie chociaż w miare płynnie chodziła, mówią tylko, że się uruchomi a to raczej spora różnica czy gra będzie działała z prędkością 5 czy 40 fps. sam Chmielarz w CDA mówi, że na GF7800 musi wyłączać pewne detale więc czego wy oczekujecie? Na pewno nie pogra się w Gears na kompie, na którym Fable się cięło:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzycie w te bujdy o śmiganiu GoWa na złomie za 7 stówek z marketu? Przejrzyjcie na oczy.

Jasne, że o śmiganiu nie może być mowy - co najwyżej odpaleniu i obejrzeniu pokazu slajdów. Maszynka za 7 stów to nie do gier jest przeznaczona. Ale muszę przyznać, że Unreal engine 3 jest bardzo dobrze zoptymalizowany...Oceniam go po takich tytułach jak Bioshock czy wreszcie UT3 demko. Nie miałem powodów na narzekania na szybkość działania w obu tych tytułach. Co więcej mogę powiedzieć że demko UT3 śmigało mi aż miło. A kompa mam już nie najnowszego. Z tego wniosek GoW wykorzystuje ten sam silnik co wyżej wymienione gry - więc należy się spodziewać dobrego szybkiego działania. Oczywiście na rozsądnym sprzęcie, bo taki z hipermarketu raczej tego nie przeżyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograjcie w GoWa na X0 a zrozumiecie czemu gra bedzie chodzila na slabych PC.

Niemal zerowa interakcja. Cale piekno GoW objawia sie w ostrych teksturach, w wysokiej rozdzialce i niezlych ale nie jakis przegietych efektach. Do tego AA x2 i wszystko wygladalo pieknie. Na kompie z 1GB ramu tekstury to nie problem a cala reszta to juz karta graficzna za 3 stowy i jakis procek 4000+

Komp za tysiaka na ktorym gra na pewno pojdzie. Bedzie wygladala o wieeeeele gorzej niz na X0 ale pojdzie.

No chyba ze PCF dodaja jakis zaawansowany silnik do liczenia fizyki w pecetwoej wersji i rozbudowuja interakcje z otoczeniem po za rozbijanie wybranych mebli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś przycinał Gothic III, to o Gears of War może zapomnieć :wink:

A dlaczego może zapomnieć? To dwie różne gry przy czym GIII miał szczególne problemy z optymalizacją. Natomiast gry oparte na technologi UEIII zasuwają aż miło. Więc w czym problem?

No chyba ze PCF dodaja jakis zaawansowany silnik do liczenia fizyki w pecetowej wersji i rozbudowuja interakcje z otoczeniem po za rozbijanie wybranych mebli.

Gdzieś czytałem, że wersja na PC ma być dopieszczona. Więc można się spodziewać jakiś nowinek względem wersji na X0. Co do grafiki to w jej wielkość nie wątpię zarówno w Bioshock i UT3 gram na max detalach i to co ujrzałem na monitorze wprawiło moją szczeknę w długotrwały zwis...Naturalnie tego też oczekuję po GoW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tego co wyczytalem z forum Epicu, moge stwierdzyc ze to jedna z najbardziej nieudanych konwersji, jednej z najlepszych gier!

* Fake widescreen (pamietacie Bioszoka?)

* Znikajace savey (duzo osob wyplakuje sie na forum, kazdy je traci)

* Brak dedykowanych serwerow! (w grze, jesli ktos ma szczescie - moze trafic na 2-4)

* Uzaleznienie od Windows Live (tak, tego z xbox'a. dochodza do tego czeste crashe i savey zapisujace sie na serwerze...)

* brak chata w MP (trzeba wpisywac specjalna komende w konsoli za kazdym razem kiedy chce sie cos napisac) a VOIP dziala tylko kiedy sie mowi (sam wykrywa, nie wciska sie zadnego przycisku - denerwuje)

* b. dluga instalacja... (nawet do 2h)

* Brak obslugi 5 przycisku myszki (male niedopatrzenie)

* Brak wiekszej roznicy miedzy Dx9 a Dx10 (w tym drugim dostepne AA)

* Nie zapisujace sie ustawienia w opcjach

* Ogolne problemy z dzialaniem (co 3 topic ma w nazwie crash/shuttering/fix)

* Liczne bugi...

* AI czesto sie gubi, ludki nie chca za toba lazic albo stoja na poczatku checkpointa

Stracilem uznanie do PCF, bo za wiele to nie zrobili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wstrzymaj sie z tak stanowczymi wniskoami dopkupki nie wyrobisz sobie wlasnego zdania.

Po drugie... coz, to tylko po raz kolejny udowadnia jak dziwaczne jest twardoglowie szowinistycznych pecetowcow dla ktorych komp jest lepszym sprzetem do grania niz konsola.

Madrzy ludzie podchodzili z usmiechem do wszelakich forumowych wynuzen w sieci i opowiesci o tym jak to wersja GoW PC bedzie ta jedyna sluszna i w ogole the best:) bo zamiast prowadzic idiotyczne dyskusje grali w swietna wersje na X0 :D

W Polsce cala niezdrowa atmosfere podsycal Onet i Wp czyli dwa szmatlawce inetrnetowe niestety bardzo poczytne w naszym kraju:/ pamietam ich wywody o genialnosci pecetwoej wersji i w ogolel o tym jak to ona lepsza jest od wersji konsolowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie... coz, to tylko po raz kolejny udowadnia jak dziwaczne jest twardoglowie szowinistycznych pecetowcow dla ktorych komp jest lepszym sprzetem do grania niz konsola.

Nie wyobrażam sobie grania choćby w fps na konsoli za pomocą pada a zwłaszcza w multiplayer, celowanie za pomocą analoga do tego przytrzymywanie innego klawisza do celowania a jeszcze do tego jak chce biec to już totalna kaszana. Konsola jest dobra do wyścigów, bijatyk, strzelanin arcade, i przygodówek typu crash bandicoot. ale fps czy strzelanka w której trzeba precyzyjnie przycelować padzik odpada no chyba że jest tam autoaiming ale w takim razie gratuluje zabawy :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ale fps czy strzelanka w której trzeba precyzyjnie przycelować padzik odpada no chyba że jest tam autoaiming ale w takim razie gratuluje zabawy :lol:

Pierwsza rzecz, widocznie masz bardzo ograniczoną wyobraźnię, skoro sądzisz iż granie na konsoli, padzie we wszelakie FPS jest niemożliwe [czy to w trybie single czy też multi]. Precyzyjne celowanie nie jest czymś co dodaje grze dynamiczności, co więcej, każda gra mając identyczne warunku i zasady, stwarza równe szanse, więc brak pewnego elementu nie jest żadną przeszkodą [seria Halo i jej całkowite nastawienie na multiplayer zaowocowało gigantyczną popularnością i ogromnymi zyskami]...

Po drugie... coz, to tylko po raz kolejny udowadnia jak dziwaczne jest twardoglowie szowinistycznych pecetowcow dla ktorych komp jest lepszym sprzetem do grania niz konsola.

Druga kwestia, nie zawsze winny jest sprzęt, czasami [lub najczęściej] wszelaką konwersją zajmują się nieodpowiedni ludzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe halo o którym tu wspominasz z tego co wiem posiada auto aim dla konsolowców, na pc w multi autoaim to jest poprostu cheat, a precyzyjne celowanie SAMEMU a nie przy pomocy AIMBOTA daje grze dużo dynamiczności ale i satysfakcji że sam możesz wycelować i strzelić w przeciagu jednej chwili a nie namierzać kogoś 40 sekund przy pomocy pada (lub aimbota). Oczywiście da się grać ale cóż to za rozgrywka. Żeby przycelować musisz się zatrzymać przycisnąć 5 przycisków na padzie i dopiero możesz machać gałeczkami no cóż zabawa przednia hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - jakoś wersja PC dostaje wysokie oceny na zachodzie. To albo tamtejsi recenzenci to twardogłowi szowinistyczni pecetowcy, którzy nie chcą przyznać, że konwersja skopana, albo mamy jakąś magię. Mnie tylko ciekawi, jak duży bajzel w systemie mają ci wszyscy, którym save giną, gra wywala itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przycelować musisz się zatrzymać przycisnąć 5 przycisków na padzie i dopiero możesz machać gałeczkami no cóż zabawa przednia hehe

Uwielbiam ludzi którzy wypowiadają się na tematy, nie mając bladego pojęcia o sensowności swoich wielce poważnych argumentów...

Grają nooby w betę, ale nie widzę tu żadnego "auto namierzania", czy też innych "ulepszaczy", co więcej, [o zgrozo!!] istnieje możliwość celowania i jednoczesnego ruchu [czyli teoria " zatrzymać przycisnąć 5 przycisków na padzie i bla bla bla" jest całkowicie bezsensowna]...

Odnośnie Gears of War i ostatecznymi ocenami poczekałbym do oficjalnej premiery w Polsce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o halo 2? tam zdaje się jest aimbocik. Pozatym chciałbym zobaczyć jak robisz headshota na padzie za pomocą grzybków analogowych hehehe i ile czasu Ci to zajmie. Czy choćby biegnąc i strafując + skacząc strzelić komuś w czachę bo mi sie to wydaje mało prawdopodobne lub różne inne kombinacje wymagające szybkich ruchów i celowania.

Odnośnie Gears of War to jest bardzo zabawne że konwersja przygotowywana przez Polaków nadal czeka na premierę w Polsce. Polacy jak zawsze ostatni!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta tak jak na PCtach (na klawiaturze) zrobienie kombosów w bijatykach albo zręczniściówkach ala DMC graniczy z códem tak na konsolach bez autonamierzania (który IMO psuje w ogóle sens grania w FPSy albo jakie kolwiek strzelanki) ciężko na padzie jest szybko i celnie strzelać w wybrane części ciała. Z ta rużnicą, że my za całkiem małe pieniądze możemy kupić porządne pady pod PCta i urzywać ich bez problemu co do konsol niby są myszki i klawiatury ale patrząc na fakt, że konsole odpala się pod telewizorem to życzę szczęścia w szukaniu miejsca na myszkę. Co do GoW jezeli gra ma tyle wielkich błędów to naprawdę albo na zagranicznych stronach oceny wystawiali ślepcy na podstawie tego co słyszą z głośników, albo mamy prawdziwą magię w świecie PC... normalnie Harry Potter. Ja jednak poczekam do premiery w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Fake widescreen (pamietacie Bioszoka?)

* Znikajace savey (duzo osob wyplakuje sie na forum, kazdy je traci)

* Brak dedykowanych serwerow! (w grze, jesli ktos ma szczescie - moze trafic na 2-4)

* Uzaleznienie od Windows Live (tak, tego z xbox'a. dochodza do tego czeste crashe i savey zapisujace sie na serwerze...)

* brak chata w MP (trzeba wpisywac specjalna komende w konsoli za kazdym razem kiedy chce sie cos napisac) a VOIP dziala tylko kiedy sie mowi (sam wykrywa, nie wciska sie zadnego przycisku - denerwuje)

* b. dluga instalacja... (nawet do 2h)

* Brak obslugi 5 przycisku myszki (male niedopatrzenie)

* Brak wiekszej roznicy miedzy Dx9 a Dx10 (w tym drugim dostepne AA)

* Nie zapisujace sie ustawienia w opcjach

* Ogolne problemy z dzialaniem (co 3 topic ma w nazwie crash/shuttering/fix)

* Liczne bugi...

* AI czesto sie gubi, ludki nie chca za toba lazic albo stoja na poczatku checkpointa

hmm

-Znikajace savey - nie uświadczyłem

-b. dluga instalacja... (nawet do 2h) - jak masz zasyfiony komp to tak jest, to że instaluje się 2h to tylko wina stanu kompa czy śmieci na C itd. gierka instaluje się 10-15 min

-Brak obslugi 5 przycisku myszki (male niedopatrzenie) - po ciula ci obsługa 5 przycisków na mysce, ja gram na domyślnych i jest wszystko oki

-Brak wiekszej roznicy miedzy Dx9 a Dx10 (w tym drugim dostepne AA) - nic dziwnego bo twórcy nie nauczyli się dobrze korzystać z DX10 i w żadnej grze narazie nie uświadczysz wielkich różnic

-Nie zapisujace sie ustawienia w opcjach - nie uświadczyłem(może dlatego że narazie nic nie zmieniałem:D)

-Ogolne problemy z dzialaniem (co 3 topic ma w nazwie crash/shuttering/fix) - zero problemów

-Liczne bugi... - jakie, skoro nie zauważyłem to znaczy że jakieś małe nie przeszkadzające w grze

-AI czesto sie gubi, ludki nie chca za toba lazic albo stoja na poczatku checkpointa - nie uświadczyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klutni o sterowanie to

a) Ci ktozy tu wypisuja jakie to myszki i klawy sa lepsze w FPSach bredza tak ze glowa boli. Oba systemy sterowania maja swoje wady i swoje zalety. pecetowcy nabiajaja sie z autoaimingu ze niby psuje zabawe. Dla mnie bardziej psuje zabawe jezdzenie myszka po biurku i klikanie w przycisk co ma ze strzelaniem tyle wspolnego co nic. taka prawda. A to ze w przypadku pada potrzeba wiecej skilla i poprostu tzreba zdobyc troche wprawy to akurat jest sam plus.

B) Gears of War to nie FPS! wiec w ogole po kiego grzyba ta rozmowa??? Bo jakies dzieciaki wyskauja z tekstami:

a konsolowcy mają auto aim i zom gupi łeeeee

i juz rozpetuje sie debata o konsolach? Takie pierdoly trzeba zlewac i tyle.

GoW jako lekko taktyczny TPP sprawdza sie idealnie na padzie.

Taka jest prawda. Gra powstala z mysla o padzie i konsoli.Sterowanie jest idealnie dopasowane do pada. Glownie przez kontekstowe wykozystanie A no i sam felling. Kurcze no ten pad musi sie trzasc w rekach kiedy przykulony do ziemi Markus Pudzianowski biegnie przed siebie. Tak samo kiedy walimy calymi seriami w rozbryzgujacych sie Locustów. Trzeba zcisnac palec na spuscie i to poprostu poczuc a nie klikac w myszke bez zadnego klimatu:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...