Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KB1

Gry z najładniejszą grafiką

Polecane posty

Jak ktoś już napisał Trine i Trine 2 mają niesamowitą, przepiękną, bajkową grafikę, która powoduje, że chce się w te gry grać. Oprócz tego bardzo przypadła mi do gustu grafika z "Sherlock Homes: Tajemnica Srebrnego Kolczyka" (chyba się nie walnąłem...). Jest to gra już dosyć leciwa, jednakowoż dosyć ładnie się zestarzała, zwłaszcza, że grafa, w połączeniu z kapitalną oprawą dźwiękową, daje niesamowity efekt prawdziwego, wiktoriańskiego kryminału (kurczę, aż mnie naszło, żeby jeszcze raz po "Sherlocka..." sięgnąć ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurunia

Hmm... Jak dla mnie jednymi z gier z najlepszą grafiką są: Crysis (seria), AC (seria) i Alan Wake. Gry te przypadły mi też do gustu nie tylko pod względem grafiki, ale i fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Wiedźmin 2 :). Tak pięknego miasta krasnoludów jak Vergen nie ma nigdzie, nie wnikam w jakość tekstur, fizykę, lecz artyzm. To coś co wyrażania tą grę. Architektura miast, fantastyczny wygląd NPC i potworów, piękne krajobrazy, przyroda( las w Flotsam chociażby). Jest to cRPG z najładniejszą grafiką. Artystyczny majstersztyk :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal

Za cudowne wspomnienia:

- pierwszy FPS, w którego bałem się grać (miałem zaledwie parę lat)

- a to wszystko przez niesamowitą grafikę i klimat, który potęgował w tej produkcji jak nigdzie indziej

Crysis

Niedawno odkryłem jej potencjał, gdyż dopiero zacząłem przygodę z grą. Grafika, bo o niej tu mowa, wymiata. Naprawdę przebija inne produkcje i nikt nie powie, że jest (było) inaczej.

theHunter

Jeśli chodzi o odwzorowanie roślinności, gra nie ma sobie równych. Fakt, że chodzisz i oddajesz jeden strzał na godzinę (nie przesadzam) tego nie zmienia. Drzewa, krzewy, woda, zwierzęta na które polujesz... Wszytsko wygląda tak naturalnie jak to tylko możliwe.

Burnout Paradise

Nie tyle sama otoczka graficzna, co jej dynamika. Inne wyścigi (zręcznościowe) wysiadają.

NBA 2k11

Symulacja koszykówki. Niedawno pokusiłem się o zakup. Dobrze zrobiona produkcja, może nie symulacja w pełnym tego słowa znaczeniu, ale naprawdę można się wczuć w przebieg akcji. Przy doskonałych, jak dla mnie, animacjach postaci - nie idzie się oderwać od monitora.

To moje obecne typy. Dziękuję za uwagę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę tymi najbardziej oczywistymi

Colin McRae Dirt 2 gra z 2009 roku. Nawet dziś po 3 latach trudno o wyscigałke z lepsza grafika. Szkoda.

Uncarted 2: Among Thieves gra z mianem najlepszej produkcji na ps3. Nic dziwnego grafika rozwalała system. "Trójka" też ładna ale zaskoczenia przy premierze nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pierwsze Far Cry. Szok jaki wtedy przezylem pamietam do dzis :D Nie tyko grafika ( choc przede wszystkim) ale rowniez rozmary mapy, fizyka i sztuczna inteligencja. Pozniej juz nic tak bardzo nie spowodowalo u mnie opadu szczeny chociaz na pewno kolejny skok technologiczny to Crysis, Far Cry 2 i GTA IV gdy pierwszy raz wyszedlem z budynku ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batlefild 3 ach te ostre jak brzytwa tekstury. Stalker tak brudnej, zapuszczonej oprawy nigdzie indziej niema. Planeskape Torment, może i stare ale oprucz wspaniałej fabuły to właśnie wygląd plansz mi się podobał. Ostatnio znalazłem programik, który pozwala na ustawienie większej rozdzielczości ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejsza grafika, hnm sporo jest gier z taką grafiką ładną dla oka. Napewno dla mnie na pierwsze miejsce wysuwa się Crysis 2, kurde jak odpaliłem wszystkie detale na maxa w wysokiej rozdzielczości to efekty podczas walk wbijały w fotel. Potem drugie miejsce napewno Wiedźmin 2, poprostu piękno wirtualnego świata. Trzecie miejsce przypadnie GTA IV, za ukazanie dzięki ładnej grafice ładnego i wciagającego wirtualnego miasta. Potem za podium pewnie znalazłoby się wiele tytułów, może Mass Effecty bo każda część była ładna. Deus Ex za charakterystyczny styl graficzny, a i dla mnie osobiście spodobała się grafika w grze Fuel. Miała to coś w sobie, kolorowa oraz klimatyczna jak na wyścigi. Potem Metro 2033 i części Stalkera, można tak wiele wymieniać ale pierwsza trójka dla mnie narazie przoduje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacrifice ( 2000 ) gra podoba mi się do dzisiaj, barwna, kolorowa, pięknie jest, i widoki na dużych mapach też są wspaniałe.

Seria Gothic, wszystkie mają ładną grafikę, a jedynka szczególnie klimatyczną, jakoś nie widzę G1 w grafice G3, ta gra byłaby wtedy zupełnie pozbawiona klimatu..

Disciples II - ładne modele, świat też piękny.

Seria Age of Empires, od 2d do ładnego 3d.

Seria Dawn of War - jak dla mnie jedynka z dodatkami to najlepszy rts, i do tego ładny.

BF BC 2 - piękny.

Skyrim - jak wyżej.

Crysis - jak wyżej.

Far Cry( 2004 ) - jak wyżej.

Dodam, że grafika nie ma dla mnie żadnego znaczenia, ale to gry w których lubiałem stanąć i popatrzec na otaczający mnie świat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zaskoczyła ostatnio grafika w Bulletstormie.

A co do starszych gier:

Far Cry- te otwarte krajobrazy

Crysis- jw.

Half Life 2- super klimat oraz krajobrazy

Bylo więcej gier , które mnie zachwyciły , a te powyżej to zostały mi najbardziej w pamięci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 - za wygląd samochodów, to jak się poruszają (dla oka), za model uszkodzeń

Unreal - całokształt, za widok jaki ukazuje się oczom po wyjściu ze statku...

wszystkie kolejne TESy - Morrowind (chyba pierwsza taka woda w historii), Oblivion - wygląd lasów, traw..., Skyrim - całokształ, za te góry przez które przewijają się leniwie chmury, za to, że to chyba pierwsza taka gra, gdzie w końcu lasy żyją !!! lisy, zające, motyle, ptaki, zawrót głowy, tego brakowało w Oblivionie właśnie

wszystkie rpgi na enginie Infinity - nic nie jest w stanie pobić ręcznie rysowanego tła, na patchach na wysoką rozdzielczość to wygląda po prostu olśniewająco

Half - Life 2 - za fenomenalnej jakości tekstury, miejscami wręcz fotorealistykę

***

zastanawiałem się nad Far Cry i Crysis 1 - ale stwierdzam, że po 5 minutowym opadzie szczęki jakoś już mnie więcej ta grafika nie rusza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal - całokształt, za widok jaki ukazuje się oczom po wyjściu ze statku...

Wodospad kiedyś robił ogromne wrażenie. Swoją drogą do dziś ta gra dobrze wygląda (może poza modelami), co mnie bardzo miło zaskoczyło!

zastanawiałem się nad Far Cry i Crysis 1 - ale stwierdzam, że po 5 minutowym opadzie szczęki jakoś już mnie więcej ta grafika nie rusza...

Bo i co tu miało ruszać? Jakby jeszcze zaprezentowali jakieś niesamowite, kosmiczne krajobrazy, to pewnie tak...

Od siebie dodam, że plaża w etapie z nadmorskim miasteczkiem w LEGO Indiana Jones była prześliczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie rpgi na enginie Infinity - nic nie jest w stanie pobić ręcznie rysowanego tła, na patchach na wysoką rozdzielczość to wygląda po prostu olśniewająco

Hej! Wszystkie mapy grach na IE były pre-renderowane. Właśnei dlatego było to taką poważną sprawą keidy okazało się, że Toster nie mógł zdobyć oryginalnych renderów.

OT: Sleeping Dogs. Najładniejsze miasto nocą jakie zostało kiedykolwiek pokazane w grze.

I Legend of Zelda: Wind Waker. Ostatnia gra, która naprawdę się nie starzeje graficznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam tylko coś o Far Cry: obejrzałem sobie dzisiaj gameplaye z tej gry i jestem zaskoczony, jak bardzo ta gra się zestarzała. Jakaś taka monotonna, brzydka i zupełnie bez polotu, a taki Unreal czy Outcast potrafią do dziś zrobić wrażenie architekturą wnętrz (U) czy krajobrazami... (Outcast) No dobra, Outcast może nie, ale openOutcast jest prześliczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja:

Oczywiście zacznę od Crysisa, choć komp wtedy mi nie pozwalał wszystkiego na full detalach odpalić to i tak wyglądało to zabójczo. Do dziś wiedzie chyba prym.

Dwa, FEAR. Wszelkie walki i wszędzie dookoła odpadające kawałki ścian itd robiły wrażenie jak grałem.

Spliter Cell Chaos Theory, wydał mi się na prawdę fajny, może głowy nie urywał, ale był na wysokim poziomie.

No i Oblivion, który w owych czasach wydał się super fajny i w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...