Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Knights and Merchants

Polecane posty

Zainstalowałem dziś sobie tę grę i miałbym do was dwa pytanka.

1) Jak uzbrajać żołdaków?

2) Dlaczego nie mogę wybudować szkoły? Zaczynam wprowadzenie, pierwsze zadanie to wybudowanie szkoły. I jest problem. Budowniczy stawia wyłącznie fundamenty, po czym staje w miejscu. Tak samo jest zresztą w kampanii, tylko drogi i winnice są budowane...

Sama gra jest nieco odpychająca graficznie, ale jeśli tylko okaże się grywalna to zostanę na dłużej. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoxtraduS - aby rozpocząć właściwą budowę, musisz najpierw doprowadzić drogę do wejścia do budynku ( po wykonaniu fundamentów oznaczone jest właśnie takim kwadracikiem, jak wyglądają drogi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możność wyposażenia żołdaków to kwestia rozplanowania gospodarki. :wink: Nie wiem o którą misję chodzi, ale podstawą jest posiadanie warowni, gdzie gromadzone jest uzbrojenie. W samej warowni tworzysz też żołnierzy, po powołaniu rekrutów w budynku szkoły. Co do warsztatów, klikając na każdy dowiesz się co produkuje i czego do tej produkcji potrzebuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie płatnerza ,w pierwszej misji masz do wyboru topory,lance i łuki z czego polecam wykonanie 10 łuków(w warowni masz 20 pancerzy skórzanych , nie są może mocne ale na początek niezbędne). Do wytrenowania żołdaka potrzebujesz jedynie topora z warsztatu płatnerza i rekruta ze szkoły(potrzeba jednej skrzyni złota na wyszkolenie kogokolwiek).

Jeżeli grasz w remake to wielka szkoda ,że nie możesz usłyszeć narratora ,który te wstępy do misji czyta(jak dla mnie najlepszy narrator w grze (lepszy nawet od gościa z Majesty :P).

PS:Ja raczej nie dam zdjęcia własnego miasta bo musiałem komputer formatować ,a jak na razie nie chce mi się robić kolejnego miasta na pól mapy

PS2:Jakby były jakieś wątpliwości i pytania to pisz(jakieś strategie też mogę dać na misje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narratora. : ) Gram w pierwotną wersję gry (chyba), płytka przeleżała u mnie około 10 lat...Ogólnie gra wydaje się trochę skomplikowana pod względem mechaniki, poziom bitew jeszcze jest dla mnie nieznany, a grafika nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia.

Na samym początku pierwszej misji odpieram atak najeźdzców, co teraz zrobić? Da się jakoś odbudować te płonące budynki?

Kiedy używać ataku, a kiedy szarży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku pierwszej misji odpieram atak najeźdzców, co teraz zrobić?

Po odparciu najeźdźców napraw miasto, wyszkól brakujących ludzi, dobuduj budynki, zrób armię, a na końcu zaatakuj przeciwnika i zniszcz jego osadę.

Da się jakoś odbudować te płonące budynki?

Aby odbudować płonący budynek, musisz kliknąć na niego, a potem na przekreślony młotek. Wtedy budowniczy zaczną go odnawiać.

Kiedy używać ataku, a kiedy szarży?

Mógłbyś sprecyzować? Chodzi ci o opcję szturmu? Warto jej używać, aby nasi żołnierze szybciej dobiegli do przeciwnika i mniej obrywali od strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś sprecyzować? Chodzi ci o opcję szturmu? Warto jej używać, aby nasi żołnierze szybciej dobiegli do przeciwnika i mniej obrywali od strzał.

Tak, chodziło mi o szturm, przepraszam za pomyłkę. Czy szturm nie sprawi, że moi wojownicy rozpieszchną się i nie będą trzymali szeregu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szturm nie sprawi, że moi wojownicy rozpieszchną się i nie będą trzymali szeregu?

W pewnym sensie sprawi... Każdy z wojowników pobiegnie w tą stronę, w którą będzie odwrócony, więc lepiej używać szturmu, kiedy nasz oddział jest przegrupowany. Szturm jest wykonywany szereg po szeregu, jednak żołnierze robią to w nierównym czasie. Najlepiej stosować tą taktykę, gdy jesteśmy pod ostrzałem i musimy szybko załatwić strzelców lub potrzebne są szybkie posiłki, w innych przypadkach raczej nie ma sensu. Bardziej polecam zwykły atak z wsparciem łuczników. Ci wywabią przeciwnika i będą wspomagać wojów, dzięki czemu zminimalizujemy straty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest ciekawa, ale ma kilka wkurzających błędów jak inteligencja komputera czy też brak opcji zaznaczania wojsk. Ja utknąłem na misji gdzie zielony i żółty otoczeni są wieżyczkami i wojskami. Sam mam na starcie 2 spichlerze jednak komputera nie mogę za żadne skarby pokonać. Zgromadziłem armię około 50 jednostek jednak poniosłem klęskę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie wczoraj ściągnąłem moda do tej produkcji wraz poprawką. I muszę przyznać, że Knights and Merchants Remake oferuję całkiem sporo - całkiem nowa kampania, do tego łatwo kogoś znaleźć do potyczki sieciowej, ładniejsze uporządkowanie okna statystyk, możliwość ustawienia większych rozdzielczości w stosunki do oryginału. Nawet da się pokombinować tak, że przez Steam odpalać tego moda zamiast pierwowzoru - wiem co mówię, sam tak zrobiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...