Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafalooo666

Rozwiązany: Modernizacja kompa pod Wieśka 2

Polecane posty

Witam nosze się z zamiarem wymiany podzespołów komputera w związku z chęcią gry w Wieśka 2 gdyż moja obecna konfiguracja (Athlon X2 6000, 2GB ram i Geforce Gts250 512mb od gainwarda) nie pozwala mi na komfortową zabawę na wyższych detala a nawet na niskich ustawieniach jest niezbyt ciekawie. Niestety mam ograniczony budżet i nie stać mnie na zakup wszystkich części odrazu dlatego chciałbym posłuchać rad co byłoby lepszym wyborem zakupu na sam początek i dałoby mi bardziej komfortową rozgrywkę przez jakiś czas bez wymiany wszystkich komponentów równocześnie. Więc co będzie lepszym wyborem zakupu dołożenie do tej karty jakiegoś szybkiego procesora czterordzeniowego phenom x4 980 załóżmy i dokupienie jeszcze 2gb ram czy wymiana tylko samej karty graficznej na GF GTX460 1GB DDR5 i czy wtedy procek by aż tak bardzo ograniczył ta karte? Dodam iż mam 17 calowy monitor i nie gram w rozdzielczości wyższej niż 1280x1024.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna ASUS M4N72-E, zasilacz Chieftec CTG-600-80P, wlasnie na swięta bende miał jakieś 600 max 700zł ale to nie starczy na dobry proc i dobra karte dlatego mam dylemat:) Ps. piszesz że ten geforce do tego procka to już nadwymiar to jest oczywiste ale procesor bendę też wymieniał z tym że po nowym roku. Chodzi mi o to abym przez okres paru miesięcy mógł już sobie zagrać w wiedzmina 2 z w miarę lepszymi ustawieniami grafiki stąd te pytanie co będzie istotniejsze w tym przypadku procesor + pamięci czy może lepiej na tym wyjde ja kupię tylko tego geforca na początek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to rozsądniejszy wybór w dodatku poszperałem po google i cytuje ,,Wcześniej miałem GFa Zotac 9800 gtx+ i C2D e8400 podkręconego do 3,6 w karcie poszły pamięci. Kupiłem 460-tkę i po testowałem ją w grze Dragon Age. Ku mojemu zaskoczeniu, obraz potrafi się zaciąć nawet na kilkanaście sekund- czasem po 2 godzinach gry, czasem kilka razy po kolei na przestrzeni 10 minut. Tak jak twórca tematu pisałem, to że karty tego typu kiepsko współpracują z dwurdzeniowymi procesorami dowiedziałem się dopiero po dokonaniu zakupu'' Dziękuje za radę temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...