Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Jeśli już jesteśmy w Prypeciach, to dostaniemy naprawę broni za darmo. Wystarczy udać się do bazy. Nie tylko za free naprawimy broń, ale i również kombinezon, kask itp. Nie wiem, może mi się zdaje, ale w ZP jest zbyt mniej misji pobocznych, niż w CC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej Prypeci (lokacji) to już praktycznie w ogóle nie ma pobocznych, a szkoda bo te miasto to chyba najbardziej klimatyczna lokacj ZP, poboczne mamy tylko 2 i to takie, krótkie mierne, w ogóle w Prypeci jest już mało misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w Prypeci jest ładne kilka misji pobocznych, ratowanie jednego ze stalkerów, spotkanie najemników i parę innych spraw. Pewnie, w porównaniu z Zatonem i Jupiterem jest licho, ale w porównaniu z każdą lokacją z poprzednich części to wcale nie jest złe, a i poeksplorować warto - w końcu narzędzia same się nie znajdą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zew Prypeci był w porządku , ale nie miał jakiś znaczących zmian w porównaniu do poprzednich części , tak samo jak Czyste Niebo , które na dodatek było niemiłosiernie zbugowane i naszpikowane babolami , jest to najgorsza częśc serii. Najbardziej lubię Czarnobyla , miał najlepszy klimat i fabułę , misje , postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku w sumie faktycznie nie widać specjalnych zmian. Poprawiono interface (wreszcie wyświetlają się w formie graficznej rodzaje amunicji do konkretnej broni), dodano możliwość spania, ulepszono efekty pogodowe. Tą najlepszą i największą zmianę doceniłem dopiero po kilku godzinach gry, gdy rozwiązałem już sporo fajnie zaprojektowanych side-questów, z legowiskiem pijawek na czele. Dużo ciekawsze i bardziej zapadające w pamięć niż te losowo generowane w stylu "obrona obozu przed atakiem bandytów" itp. Długo zapamiętam też zadanie z przejściem do rozbitego helikoptera przez pole minowe, gdy po przeciwnej stronie pojawiło się ogromne stado mięsaczy i dzików pędzące wprost na mnie. Scena zapewne oskryptowana, co i tak nie umniejsza satysfakcji z obserwowania, jak stwory wylatują w powietrze.

Sama rozgrywka też jest przyjemna, dobrze że autorzy pozostali przy takich rozwiązaniach jak relatywnie drodzy przewodnicy i trudne do znalezienia artefakty (w przeciwieństwie do SoC, gdzie dosłownie się o nie potykaliśmy). Żałuję natomiast że odeszli od wojen frakcji z CS, likwidując rewelacyjny koncepcyjnie system A-life, zamiast go ulepszyć.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś w stalkerze tak przyciąga,że nie można się od niego oderwać.To dzięki niemu poznałem Metro 2033.

Uwielbiam stalkera to najlepsza gra.Cień Czernobyla był świetny,a Czyste Niebo i Zew Prypeci były jeszcze lepsze!

Porównywać Stalkera i Metro to jak porównywać Armę i Call of Duty. (A przynajmniej IMHO)

A Cień Czarnobyla był najlepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównałem stalkera a metrem tylko ,,powiedziałem",że są podobne.

Udajesz, czy Ty naprawdę nie jesteś w stanie wychwycić kontekstu?

A co do który stalker jest najlepszy to każdy inaczej myśli.

Zgadzam się, dlatego powinieneś zignorować moją opinię - myślisz inaczej, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli ktoś poszukuje ciekawych modów fabularnych do CoP to polecam moda pod tytułem "Na przekór śmierci cz.1. W diabelskim kręgu. Autor moda to twórca serii modów SGM rosyjski moder Goenzis. Mod jest przetłumaczony na język polski. Globalnie zmienia podstawową wersję gry dodaje nowe zadania i fabułę. Poziom trudności bardzo wysoki.

Moda znajdziecie pod tym adresem, wymagana rejestracja na forum http://stalkerteam.p...abelskim-kręgu/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...