Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

A ja wam powiem że jak dla mnie Czyste Niebo jest najlepsze i powinno służyć jako swoista "baza" pod robienie następnej części i modów do wszystkich "stalkerow". W końcu to jedyna część serii w której są wojny frakcji i wg mnie najlepsza fabuła.chytry.gif

Najlepsza, bo chaotyczna, czy bo żadna?

Jedyne czym się CS, u mnie, wyróżnił to brak stutteringu podczas biegania. Ale to było "wtedy", teraz znowu wrócił. BTW Poradzi mi ktoś? To dlatego, że nie używam Vsyc, czy coś innego bruździ? A może trzeba coś w configu zmienić?

PS A wojny frakcji ssą, o ile nie gra się Powinnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste Niebo jest takim pomostem między Cieniem Czarnobyla, a Zewem Prypeci. Jest niby taka jak Cień, klimat itp, ale ma trochę nowości w gameplay'u, które udoskonalone były z Zewie. Ale przyznam że wojny frakcji choć pomysłem fajne to jednak nie udały się :\ Podbiłem tyle razy bazę bandytów że potem już przestałem się interesować co się dzieje... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atomek999

Na dłuzszą metę to było dokładnie to samo co działo się samoistnie w SoC, tyle, że w CS zostało opatrzone jakimiś dyrektywami -które AI wyraźnie niechętnie realizuje- przewidującymi aktywny udział gracza w podboju. I co z tego, że np wystrzelałem całą Powinność (zaśmiecając Agroprom sprzetęm do tego stopnoia, że silnik dostaje zadyszki), a na jej miejsce [za któymś tam szturmem, w końcu] wchodzi Svaboda, i teoretycznie klamka zapadła -nie ma Czarnych, górą Zieloni, hurray- skoro handlarz Powinnościowców i ich załoga respawnuje się w głównym budynku, a Wolnościowcy traktują go jak strefę zastrzeżoną, więc w praktyce inwazja się nie powiodła?

PS Zastanawiałeś się może nad zmianą nazwy na ...Artiomek? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko że te zakończenia nie są jakieś super, fajne cut-scenki i tyle jezyk2.GIF

A w SoC nie ma jakiegoś wielkiego twista, no dobra dowiadujemy się że jesteśmy Striełokiem. W CS jest o wiele lepiej (oprócz głównej bezbarwnej postaci), gonimy Striełoka, odkrywamy nieco fabularnych smaczków nieodkrytych w pierwszej części. Ogólnie lepiej, ale to rzecz gustuchytry.gif

Edytowano przez MrYoshi
ukrycie spoilera [Yoshi]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, smaczki ...dotyczace tego co zarysowano w pierwszej cześci.

2. Bezbarwna, bo bez pamęci. Znasz ten motyw "nie ważne jest dorwanie króliczka, tylko ..."?

3. Fabuła w ogóle jest jakaś, i ciągle zmienia swój tor. To pełnorpana historia, a nie żerowanie na nostalgii + kolejna Kronika + ratowanie świata + nagłe, tragiczne i niespójne zakończenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że istnieje coś co poprawia samo Faction War, bez głębszej ingerencji w grę.

Rozumiem. Próbowałeś może moda Complete? Z tego co pamiętam, wprowadza on masę usprawnień, od grafiki po właśnie wojny frakcji, jednak głowy nie dam. ;)

Co do powyższej dyskusji: z jednej strony kwestia gustu, ale z drugiej kwestia problemów technicznych. :P Na pierwszy rzut oka CS wydaje się być o kilka długości lepszy niż ShoC, ale niestety tak nie jest - twórcy polegli (znowu? :P) przy tym produkcie. Same wojny frakcji, czyli największy "ficzer" gry, jest okropnie niedorobiony. Przeszedłem grę raz i nie chce już do niej wracać, co o czymś świadczy. :P CS to miał być, moim zdaniem, eksperyment - tylko że został wykonany na kolanie. CoP był najłatwiejszy, ale - przynajmniej w moim mniemaniu - najbardziej kompletny, doszlifowany (jak na grę GSC) etc. Zdecydowanie najlepsza część (oczywiście mówimy o "czystych" grach, bez modów, bo wtedy wygrywa ShoC). Niemniej, wszystkie gry miażdżą klimatem.

Zresztą, możemy tu dyskutować, ale prawdę mówiąc - kwestia gustu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla mnie Zew plasuje się na drugim miejscu ex aecuo z ShoCoczko2.GIF .

Co do tych niedoróbek, są one widoczne w grze i to bardzo. Ale gdy się zainstaluje moda (ja tak zrobiłem) jest lepiej. W szczególności wart polecenia jest wspomniany Complete. No i wiesz, jeżeli ktoś woli płytką historie, wykastrowaną z wojen frakcji (kurde, jeżeli były dobre to mogli je poprawić i zostawić) wybiera CoP.

No, ale wszystko sprowadza się do gustu gracza.cool_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale dlaczego wyrzucili z gry wojny frakcji??

Mogli je zostawić i bardziej dopracować, poprawić. Zgadzam się za to że pod względem mechaniki CoP jest lepszy.Naprawili w nim wiele błędów, dodali pasek szybkiego dostępu do przedmiotów. Chociaż raz zdarzyło mi się że będąc zaatakowanym przez tego ludka co wywala broń inni stalkerzy nie reagowali :D.

PS Szczęśliwego Nowego Roku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Próbowałeś może moda Complete? Z tego co pamiętam, wprowadza on masę usprawnień, od grafiki po właśnie wojny frakcji, jednak głowy nie dam. wink_prosty.gif

Complete mod nie naprawia wojny frakcji. Znalazłem community patch, który bardzo podciągnął wojny frakcji, ale i tak w dalszym ciągu były zbugowane (po przejęciu bazy Powinności, stalkerowie z Wolności stawali się wrodzy wobec mnie, ehh :/).

Niestety, ale CS to strasznie zmarnowany potencjał pod tym względem i nawet fanowskie modyfikacje za bardzo nie pomagają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę pierwszego stalkera usprawnionego o wojny frakcji z Czystego Nieba i misje poboczne z Zewu Prypeci. Dodatkowo podkręcić poziom trudności do chorej poprzeczki byśmy czuli się jak w ZONIE a nie na spacerku u babci bo spacerowanie po anomaliach bez praktycznie żadnych strat jest herezją wallbash.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie grę dla hardkorów to polecam Zew Prypeci na wyskoim poziomie trudności i Misery mod 2, lub Priboi Story do pierwszej części. Jeśli zaś chodzi o wojny frakcji to niezły jest S.T.A.L.K.E.R: The Faction War, ale nawet jeśli podbije się daną frakcję to po jakimś czasie jak gdyby nic zbiora oddział i odbiją Ci jakąś część terenu i tak w kółko. Chcecie to się bawcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie Stalker Zew Prypeci z płytki z CDA i zastanawiam się nad wgraniem jakiegoś moda, bo nigdy nie grałem w żadną część z pomocą modów. Zastanawiam się nad dwoma Misery lub Complete. Co polecacie na początek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...