Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Tylko te anomalie w niektórych miejscach zabijają główną postać.Nawet w miejscach, które proponuje gra.Było to trochę denerwujące, ale żadna gra chyba nie jest doskonała.A te ptaki są nawet śmieszne.(Jeden raz spadł mi w grze na głowę). :rolleyes:

Czekam na polską wersję Zewu Prypeci, bo będzie to pewnie bardzo dobra gra.Lecz najbliższy zakup to Cień Czarnobyla. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie najnowszej odsłony.

Zamierzam nabyć ją na dniach i chciałbym wiedzieć czy ta gra też jest zabugowana jak S CN ? (cholernie często wywala mnie do pulpitu) Bo nie chciałbym wywalać pieniędzy w błoto.

Dzięki Hagan

Edytowano przez sCothMe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przeszedłem Zew Prypeci i nie miałem żadnego crasha.

Lepiej grać bez moda, dostając świat kompletnie stworzony przez twórców, czy z nim (grając wcześniej dotarłem całkiem daleko, aczkolwiek nie do elektrowni).

Ja powiem tak, Cień Czarnobyla przeszedłem dwukrotnie. Pewnego razu usłyszałem o super, świetnym modzie Oblivion Lost, który to podobno bardzo zmienia świat gry, poprawia grafikę itd. Ogólnie ohy i ahy, więc i ja postanowiłem zainstalować u siebie to cudo... I co? Grałem niecałą godzinę (bardziej zmuszając się do gry, aniżeli grając z własnej woli) i wyrzuciłem toto... Jak dla mnie za dużo bugów (np. z pojazdów odpadały drzwi o_O, i to nie w wersjach początkowych moda, tylko już tych nowszych). Bardzo mocno się zawiodłem, mod strasznie niedopracowany (wtedy była to chyba wersja 2.0, nie wiem jaka jest teraz), ogólnie dno. Teraz ściągnąłem mod Stalker Complete 2009, dziś go odpalę, jutro pewnie napiszę czy się rzeczywiście opłaca ściągać (550mb). Oblivion Losta nie polecam, no chyba, że już działa bezproblemowo.

Również polecam mod Complete2009 choćby za o wiele bardziej klimatyczną (według mnie) grafikę i świetne dźwięki broni.

Waży 650, a nie 550Mb.

Do Zew Prypeci polecam następujące mody(nie jest to jakiś konkretny zestaw, mam tych modów około 660Mb, tutaj uploadowalem kilka według mnie najciekawszych):

Mody odpowiadają za dynamiczny HUD, czyli w zależności od założonego kombinezonu będziemy widzieli obraz tak jak byśmy mieli na głowie ten hełm.

Drugi dodaje efekt krwi, trzeci przezroczysty inwentarz(w sumie zbędny bajer, ale może się podobać), czwarty tłukące się lampy(nie wszystkie ale zawsze coś),

piąty nowe tekstury broni i ostatni poprawiający grafikę(to już kwestia gustu czy będzie się taka grafika podobała czy nie).

Linki na dwóch serwerach(nie mam żadnego konta premium więc z rapidshare można pobrać tylko 10 razy, a z hotfile chyba do woli, jak coś to piszcie to wrzuce jeszcze raz):

http://rapidshare.com/files/313330988/S.T....i_mody.rar.html

http://hotfile.com/dl/18881967/7cd8ff7/S.T...i_mody.rar.html

Poniżej kilka screenów żeby można było zobaczyć jak się to wszystko prezentuje:

ssdzwonnikukasz11280912.jpg

ssdzwonnikukasz11280912.jpg

ssdzwonnikukasz12010911.jpg

ssdzwonnikukasz12010911.jpg

Wszystkie mody działają bezproblemowo z polską wersją S.T.A.L.K.E.R.-a.

Edytowano przez gruby86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modzie SC09 czytałem już kilka razy. Z opinii wynika, że mod musi być naprawdę dobrze wykonany, choć patrząc na screeny chce się rzec nic szczególnego. W każdym razie gdy będę wracał do pierwszego Stalkera na pewno go pobiorę, aby samemu się przekonać jak wygląda retexturowana Zona.

Co do samej gry, Stalker (SC&CS) należy bez wątpienia do moich ulubionych. Wprawdzie fabuła kipi banałem, ale klimat i wykonanie - bomba! Szczególnie w CS gdzie w tle pierwszoplanowej fabuły rozgrywają się wojny frakcji, świat jest mroczniejszy niż ten w jego poprzedniku, a oprawa wideo bardziej dopracowana. Niestety CS jest tytułem bardzo zabugowany, ale jeśli zaaplikuje się mu najnowsze patche to owe bugi nie będą nam się zanadto naprzykrzać. W najnowszą odsłonę tej znakomitej serii jeszcze nie grałem, ale jest to zdecydowanie tylko kwestia czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od której części polecacie zabranie się za te gry?

Najlepiej w kolejności w jakiej były wydawane, czyli Cień Czarnobyla, Czyste Niebo, na końcu Zew Prypeci.

Możesz jednak przejść najpierw CN, a potem CC, bo jeżeli ułożyć chronologicznie wydarzenia ze wszystkich

S.T.A.L.K.E.R.-ów to pierwsze jest CN, potem CC, a na końcu ZP. Osobiście uważam, że najlepszą częścią był CC

choć jego przeszedłem dwa razy i CC też. ZP jak na razie tylko raz, ale minęło dopiero kilka dni od premiery,

a drugie podejście robię około pół do roku później od premiery więc mam jeszcze czas :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od której części polecacie zabranie się za te gry?

Jak już napisał mój poprzednik można zacząć od CN, a następnie przejść CC. Tyle tylko, że niezależnie od kolejności przechodzenia gry historia Striełoka i wyprawy do Sarkofagu i tak się wyjaśni w nie mniej interesujący sposób, a pod koniec CS, po uprzednim przejściu CC będziemy mogli się uśmiechnąć (prawie) wszystko rozumiejąc. Przechodząc gry od CN do CC będziesz kontynuował historię wiedząc już niemal wszystko

(myślę, że uważny gracz jest w stanie na podstawie prequelu rozpoznać Striełoka w Naznaczonym)

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Zew Prypeci to obojętnie, bo to już jest zupełnie inna fabuła. W CN i CC jesteś stalkerem, a tu stróżem prawa i są zupełnie nowe postacie.

Jeśli chcesz na koniec dostać najładniejszą, to wybierz od CN albo CC a potem Zew Prypeci. Jednak możesz się doczekać nowego kompa, bo nowy Stalker ma wyższe wymagania, a CC i CN starczą ci na rok (kilka zakończeń i masa questów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to klimat jest dalej super( a grałem w poprzednie części tak więc jakieś porównanie mam). Tak więc o to się raczej nie martw bo dalej jest mrocznie( szczególnie prypeć ma fajny klimat) i tak ogólnie "stalkerowo" jak to w zonie. Gra ogólnie warta polecenia, tak więc kupuj bo warto. Jedyna większa wada jest taka, że główny wątek kończy się tam gdzie dopiero powinien na dobre się rozkręcić :cool: . Sytuacje poprawiają bardzo klimatyczne misje poboczne.

Do plusów gry zaliczyłbym( lekki spoiler):

- stabilność( grę przeszłem trzy razy i nie miałem ani jednego crasha)

- misje poboczne ( fajne i klimatyczne)

- nowe tereny ( fajne i klimatyczne, szczególnie prypeć fajne wygląda)

- AI świata ( widać że Zona żyje własnym życiem)

- respawn artefaktów w anomaliach( głównie na tym zarabia się mamonę w grze, bo zbieranie żelastwa jest mało opłacalne)

- poprawiony system upargde'u broni i pancerzy

- dodanie masek/hełmów jako osobnego elementu pancerza ( i możliwość jego osobnego upargde'u)

- wyszło już kilka fajnych modów do tej gry

- od pewnego stalkera w Składowsku można kupować specjalne "giwery i armory"

- nowe leki( ogólnie zmieniono działanie leków i apteczek)

- zachowanie i AI mutantów( chodź w przypadku ilości HP u takiego nibyolbrzyma to twórcy trochę przesadzili :tongue: )

- dodano głód i możliwość spania( szkoda tylko że w wybranych miejscach)

- dodano kilka rodzajów celowników optycznych( między innymi szturmowy i noktowizyjny)

A do minusów:

- krótki wątek główny( i ogólnie to jakoś tak nie powala za bardzo)

- zbyt łatwa ( tzn. we wczesnej fazie gry można zdobyć mocna broń i pancerz - ja po godzinie grania miałem już na sobie egzoszkielet plus gp37 i to po dość mocnym upargde, a i na początku jak dla mnie dostajemy za mocny sprzęt)

- szukanie narzędzi dla techników co by mogli upargdować broń i armory( trochę to śmieszne i nielogiczne że zapieprza się po całej zonie za "młotkiem" :wink: dla technika co by mógł coś ulepszyć, a obok gościu biega w egzo i taszczy super giwerę. Jak taki sprzęt jest w zonie na porządku dziennym, to raczej takie podstawowe narzędzia, też powinny być w szerszym użyciu) :tongue:

- problemy z optymalizacją(czasami gra potrafi przyhaczyć w najmniej spodziewanym momencie- u mnie kilka razy framerate spadł do takiego poziomu że pomogło tylko wyjście z gry i ponowne załączenie. Ponoć ma to związek nie tyle z grafą, a ramem i pozostaje czekać na nowego patcha który to poprawi)

- mało anomalii( ogólnie na każdej mapie jest tylko kilka miejsc gdzie te anomalie występują)

- słabe promieniowanie

- niekorzystne zmiany w charakterystykach niektórych broni i pancerzy( no kurde żeby SEVA nie miała noktowizora to już przesada)

Edytowano przez grassman0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi jednolinijkowymi postami bo zaraz większość z nich zostanie zjedzona

Co do skrytek - patrz na mapę w PDA, skrytki są zaznaczone ikonami walizek. Praktycznie zawsze jest to skrzynka ułożona w miejscu do którego jest nieco trudniej się dostać. Przy okazji, skrytki są generowane losowo. Może być tak że oczyścisz jakąś (tzn. zabierzesz *wszystko*), a przy następnej okazji czyjś PDA znów cię do niej skieruje.

Swoją drogą, w obozie nowicjuszy można znaleźć bardzo ciekawy sprzęt (pancerz najemnika, podkręcony karabin) - tylko trzeba wiedzieć GDZIE szukać (

pancerz: wspinasz się po drabinie za Wilkiem, ostrożnie idziesz po belce z boku na dach, z dachu skaczesz z rozbiegu na kolejny dom po przeciwnej stronie od Wilka, po drugiej stronie dachu jest szczelina przez którą widać skrzynkę. Rozwal ją i zgarnij pancerz

)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrytki nieraz były prawie niedostępne.Koło jakiejś tam opuszczonej fabryki była skrytka.Próbowałem jak mogłem, ale nie mogłem się tam dostać.Miałem już tak wiele razy, że nie mogłem się dostać.Albo nieraz było tak, że miał nastąpić atak mutantów, który nie zaczynał się często.Co zrobić z takimi problemami?Posiadam wszystkie patche do gry, ale żaden tego nie wyeliminował. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrytki nieraz były prawie niedostępne.Koło jakiejś tam opuszczonej fabryki była skrytka.Próbowałem jak mogłem, ale nie mogłem się tam dostać.Miałem już tak wiele razy, że nie mogłem się dostać.Albo nieraz było tak, że miał nastąpić atak mutantów, który nie zaczynał się często.Co zrobić z takimi problemami?Posiadam wszystkie patche do gry, ale żaden tego nie wyeliminował. :dry:

Jeżeli skrytka jest na drzewie to najlepiej jest zdjąć kombinezon i wyrzucić zbędne graty, wtedy nasz stalker skacze wyżej, polecam to wypróbować(nie wyrzucaj artefaktów, bo możesz je stracić na stałe), a jeżeli atak mutantów nie następuje to odczekaj kilka dni i powinny atakować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nie wiem czy to skrytka nie sprawdzałem, ale w jakiś piwnicach w skrzynkach leżakowało pełno Kozaków ;P i do tego jakiś zamknięty w celi stalker i go uwoliłem mu opyliłem Vipera z trcohę ilosci amunicji aby nie był bezbronny w drodze powrotnej :P.

PS Kurde jak gram w stalkera CC nigdy nie mogę zapomnieć o wpadce :D, Bandyci mają na celowniku gdzieś pojmanego a ten krzyczał aby go ratować a ja go kropnołem i bandyci w osłupieniu nic mi nie zrobili :D, tylko jeden w pałszczku kazał schować broń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wspomnę jeszcze o pierwszej części Stalkera czyli Cieniu Czarnobyla (tylko w tą część grałem) poniżej moja mini recenzja.

Grę ukończyłem udało mi się jedno zakończenie fałszywe (chcę być bogaty) i jedno prawdziwe. No to się pochwaliłem więc teraz co do samej gry. :cool: Zacznę może od minusów będzie łatwiej. Na początek niestabilność może nie aż tak "natarczywa" ale zdarzyło się grze wyskoczyć do windowsa z nieznanych nikomu przyczyn. Kolejny bardzo denerwujący minus idziemy w wyznaczone miejsce gdzie np. musimy oczyścić teren z mutantów więc dreptamy tam sobie a tam ani widu ani słuchu mutantów więc zapisuje grę i wczytuję a w tym samym miejscu wita mnie zgraja piesków które mnie rozszarpują i znowu trzeba wczytać grę :( Zdarzało mi się także coś nie przyjemnego idę do baru a tam nikogo nie ma! ani barmana ani gości i trzeba zapisać i wczytać!!! :klnie: I ostatni minus według mnie to brak pojazdów trzeba zapieprzać przez wiele kilometrów!

Ach już się wyżaliłem więc teraz ta przyjemniejsza część gry która zmusiła mnie do ukończenia tego tytułu. Można wymienić tylko jeden mianowicie KLIMAT! :icon_mrgreen: tak proszę Państwa nie wiem jak to określić ale ta gra ma to coś co przykuwa do monitora niczym Morrowind czy Wiedźmin. Oglądamy sobie zdezelowany przystanek (skąd to znamy) podczas pełni księżyca, a chwilę potem kucamy przy ognisku kiedy to inni stalkerzy gadają o du... a jeden z nich pogrywa na gitarce.

Kolejny plus fabuła (nie trzeba wyjaśniać) co tu jeszcze no gdy by nie te błędy to skończyłbym grę szybciej ale mimo wszystko długość zabawy.

Podsumowanie:

Minusy:

-bugi, wpadki techniczne

-niezbyt stabilna

-brak pojazdów

-nieco leciwa grafika

Plusy:

+KLIMAT!!!

+fabuła

+sporo rodzajów broni

+dźwięk

+lektor w grze

+długość zabawy

Moja ocena tej gry to 8-. Dziękuje za uwagę. :smile:

Edytowano przez Wiedzmin0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnosnie pierwszej czesci :

miałem dodatkowa misje "spotkaj sie z Krugłowem"

jednak nie udało mi sie zaliczyc "dostan sie do Krugłowa" i mam to w zadaniach niezaliczonych. I czy te niezaliczone zadania wplywaja na dalszy przebieg kampanii czy tylko nie dodstane jakiejstaam nagrody? I czy da sie jakos je ukonczyc gdy niestety pozniej dokonalem sava?;/

I jak nie wroce w jakiejs misji po nagrode gdy np pomoglem cos obronic to misje mam jako nieukonczona?

BTW. jestem teraz znowu w podziemiach gdzie laza zombiaki i mam znalesc cos tam X16 chyba.... straszna misja xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie inne STALKERy oprócz wątka fabularnego, chowają się przed modem do "Cienia Czarnobyla" - L.U.R.K (polecam sprawdzić na moddb.com ). Wszystkie laboratoria spowodowały wzrost zużycia pampersów do poziomu rocznego ....w 2 wieczory. (PS. mnóstwo zmian i mnóstwo pukawek nowych etc etc etc, długo by wymieniać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...