Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. (seria)


RoZy

Polecane posty

Gallor, graliśmy w tę samą grę? X-16 dało się zniszczyć?

Samochody to i w podstawce spotkasz więc wątpię, żeby mod po prostu dodawał ich więcej na mapie ;).

Nie chodzi mi o laboratorium, a eksperyment tylko właśnie nie wiem, w którym miejscu to było. Było takie zakończenie, bo po przejściu gry sprawdzałem inne zakończenia na youtube.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gallor, graliśmy w tę samą grę? X-16 dało się zniszczyć?

Samochody to i w podstawce spotkasz więc wątpię, żeby mod po prostu dodawał ich więcej na mapie ;).

Nie chodzi mi o laboratorium, a eksperyment tylko właśnie nie wiem, w którym miejscu to było. Było takie zakończenie, bo po przejściu gry sprawdzałem inne zakończenia na youtube.pl.

Samochody, ktrymi da sie jezdzic dodaje mod wlasnie, bo edytuje plik spawn. X-16 sie nie da zniszczyc cokolwiek przez to rozumiec :P A fakt, zakonczen jest sporo, ok 7 chyba. Ale najlepsze jest to z ktorym trzeba najwiecej ganiac jeszcze po elektrowni, zachecam do sprawdzenia, tylko trzeba miec dekoder i kod do drzwi z hotelu w prypeci :)

@iuri1943

Zainstaluj sobie jeszcze Arsenal Moda do tego, duuuuuzo swietnych broni i fajna zabawa. Tym bardziej ze NPCe tez biegaja np z M4A1 lub nawet Minigunem ;]

Edytowano przez Kaworu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem patcha z samopchodami i niby wszędzie ich pełno wejść można ale za cholere nie chcą się uruchomić jechać itd. ja nie wiem może jakis mod z silnikiem skrzynią i bęzyną trza mieć nie wiem kombinowałem ale [beeep] przyjdzie mi je pchać o ile bedzie można

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaworu napisał:
Gallor napisał:
Krojsta napisał:
Gallor, graliśmy w tę samą grę? X-16 dało się zniszczyć?

Samochody to i w podstawce spotkasz więc wątpię, żeby mod po prostu dodawał ich więcej na mapie ;).

Nie chodzi mi o laboratorium, a eksperyment tylko właśnie nie wiem, w którym miejscu to było. Było takie zakończenie, bo po przejściu gry sprawdzałem inne zakończenia na youtube.pl.

Samochody, ktrymi da sie jezdzic dodaje mod wlasnie, bo edytuje plik spawn. X-16 sie nie da zniszczyc cokolwiek przez to rozumiec :P A fakt, zakonczen jest sporo, ok 7 chyba. Ale najlepsze jest to z ktorym trzeba najwiecej ganiac jeszcze po elektrowni, zachecam do sprawdzenia, tylko trzeba miec dekoder i kod do drzwi z hotelu w prypeci :)

@iuri1943

Zainstaluj sobie jeszcze Arsenal Moda do tego, duuuuuzo swietnych broni i fajna zabawa. Tym bardziej ze NPCe tez biegaja np z M4A1 lub nawet Minigunem ;]

 

Edytowano przez Gallor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja mam pytanie związane ze "S.T.A.L.K.E.R.E.M.: Cień Czarnobyla". Nie chodzi mi o dodatek, ale o samą podstawkę - czy ktoś, kto grał w grę jest w stanie powiedzieć czy nie ma w niej zabezpieczeń w rodzaju pięciu aktywacji, aktualizacji przez Steama i takich tam? Nie chciałbym kupować gry, której nie mógłbym uruchomić - bo mam za słaby net - a z drugiej strony nie podoba mi się limit aktywacji na grę, na którą wydałem pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie związane ze "S.T.A.L.K.E.R.E.M.: Cień Czarnobyla". Nie chodzi mi o dodatek, ale o samą podstawkę - czy ktoś, kto grał w grę jest w stanie powiedzieć czy nie ma w niej zabezpieczeń w rodzaju pięciu aktywacji, aktualizacji przez Steama i takich tam? Nie chciałbym kupować gry, której nie mógłbym uruchomić - bo mam za słaby net - a z drugiej strony nie podoba mi się limit aktywacji na grę, na którą wydałem pieniądze.

Stalker pod tym względem korzysta z starych metod... instalujesz i cieszysz się grą. Zakładając, że nabędziesz grę poprzez jedną z obecnych tańszych seri - gra również będzie wpełni zaktualizowana.

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie związane ze "S.T.A.L.K.E.R.E.M.: Cień Czarnobyla". Nie chodzi mi o dodatek, ale o samą podstawkę - czy ktoś, kto grał w grę jest w stanie powiedzieć czy nie ma w niej zabezpieczeń w rodzaju pięciu aktywacji, aktualizacji przez Steama i takich tam? Nie chciałbym kupować gry, której nie mógłbym uruchomić - bo mam za słaby net - a z drugiej strony nie podoba mi się limit aktywacji na grę, na którą wydałem pieniądze.

Na szczęście kiedy gra wychodziła, nie było podobnych temu bzdur - więc kupuj śmiało! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w Clear Sky, jaką frakcję wybraliście i czym one się w ogóle różnią?

Ja wybrałem Powinność i jak dla mnie to przeważnie różnią się tylko siłą jednostek i ilością wyposarzenia, ale jeżeli chodzi Ci o to jak się różnią moralnością to powiem Ci:

- Wolni Stalkerzy są lubiani przez wszystkie frakcje oprócz bandytów i regeneratów oraz tych którzy są związani z grą tak aby walczyć przeciwko wszystkim

-Z Powinnością jest tak jak ze stalkerami tyle żę nie nawidzą ich dodatkowo kolesie z Wolności

-Wolnoś to co powinność, ale na odwrót i poza tym trudniej do nich się dostać

-Do regeneratów nie ma co liczyć, nie mają głównej bazy, a poza tym strzelają do każdego innego kolesia.

- Do bandytów da się owszem i to nie tak dawno po zaczęciu gry, ale musimy grzecznie postępować z kolesiami z posterunków bandytów czyli oddać cały sprzęt: moja rada to taka aby wyrzucić przedmioty zanim się dojdzie do posterunków najbliżej jak się da byle nas nie zuważyli wcześnie ( niestety pieniędzy nie da się schować ) i po przesłuchaniu wrócić po nie. I jeszcze trzeba się też dużo namęczyć by się do nich dostać.

-Czyste Niebo to nacja w której da się być tylko na początku, więc nie przejmuj się że po wyjściu z bagien nie jesteś już z nimi.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrowienia. :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie grywam w Czyste Niebo, i po prostu nie mogę uwierzyć w te absurdy jakie mnie dotyczą... gra jest z Platynowej Kolekcji (czyli chyba najnowsza wersja gry). Ale zacznijmy od początku

Absurd nr 1 - W Jantarze z grupą stalkerów przebijamy się przez fabryki aby przywrócić zasilanie czy coś, i nasza rola polega na tym, iż mamy z dachu budynku bronić stalkerów pracujących przy zaworach. Ale jako mój styl określam jako "Rambo" nie wchodziłem na dach, i ze strzelby pozabijałem większość zombiaków. Będąc w magazynach wojskowych ( czyli kawał gry dalej ) nagle dostałem quest ,,Idź za stalkerem na dach fabryki". I musiałem się wracać tylko po to, aby stanąć na tym @!# dachu.

Absurd nr 2 - Dołączyłem do frakcji "Powinność", ponieważ bardziej mi pasuje. Pierwsza wojna frakcji to zdobycie drogi do doliny mroku. Bug za bugiem, nie ma wolności, nie ma z kim walczyć, czyli wojna frakcji towarzyszy nam przez całą grę. Dodatkowo część fabuły głównej wymaga spotkania się z Wolnością ( posterunek przy magazynach wojskowych, atak z grupą wolności na magazyny wojskowe ). Niestety należąc do Powinności musiałem wybić posterunek i samemu zdobyć te magazyny wojskowe.

Absurd nr 3 - Odbiłem ze stalkerami z Czystego Nieba most prowadzący do Limańska. Za pomoc tąkową jest nagroda w wysokości 10 tys. rubli + pancerza. Niestety odbiór osobisty w bazie Czystego Nieba, co jest równoznaczne z przejściem całego świata gry.

Po prostu wojna frakcji miała być czymś ciekawym, niestety została całkowicie zawalona. Błędy AI są koszmarne, często występują najróżniejsze bugi. Moja ocena to 7/10.

Edytowano przez opti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, ze grasz w wersję upatchowaną. Sam zamówiłem kolekcjonerkę w preorderze (ah ten hype). Goła wersja prosto z pudła była właściwie nie grywalna. O ile do pewnego momentu wszystko było ok, to w końcowych etapach gry witał mnie uśmiechnięty pulpit windows, średnio 30 sekund po wczytaniu savegame'a. Byłem wtedy na tyle nakręcony, że zacząłem grać od początku w nadziei, że tym razem, jakims cudem, będzie ok. Nerwy puściły mi dopiero gdy ten sam problem spotkał mnie dokładnie w tym samym miejscu co wczesniej. W ówczas to, odstawiłem Clear Sky na polkę i poczekałem grzecznie na patche. Znajomy miał troche więcej szczęścia. Gre pociągnął kawałek dalej niż ja. Jej ukończenie uniemożliwiły mu wieszające się skrypty, niemal tuż przed samym finałem.

Już po spatchowaniu (bodaj łatka z numerem 1.5.08?) grało mi się na prawdę przyjemnie, mimo tego, że większość lokacji oglądałem po raz trzeci. Trzeba przyznać jednak, że wszystkie erpegowe elementy Clear Sky to czysto marketingowe chwyty. Jeśli ktoś chciałby się na nich na prawdę mocno skupić, to srodze się zawiedzie. Podobnie z resztą z niesławną wojną frakcji. Dałem sobie z nimi spokój już przy pierwszym podejściu do gry. Dokładniej po tym, jak samodzielnie odbiłem bazę bandytów i nagrodzony zostałem dosłownie niczym. Nie licząc ton złomu po zabitych i dwóch, jak najbardziej pospolitych artefaktów, wyciągniętych z jakiejś skrzyni na terenie bazy.

Przy następnych podejściach traktowałem Clear Sky jak każdego innego, sandboxowego shootera. I takie podejście polecałbym każdemu. Wtedy ta gra sprawdza się na prawdę świetnie. Główna ścieżka (nie to, żeby fabuła dodatku jakoś specjalnie powalała), swobodna eksploracja i prawdziwie niepowtarzalny klimat, towarzyszący chociażby nocnym wypadom na połów artefaktów, to zdecydowanie najmocniejsze strony tej gry. Natomiast elementy rpg, wojna frakcji i cała reszta, którą twórcy najbardziej się przed premierą chwalili, wymagałaby jeszcze sporo pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ja zawsze przyłączałem się do powinności. Ale przy ostatnim podejściu przystąpiłem do Wolności.

Przyznam, że fajnie się grało, mimo że powinność mocno kopała mi nie raz tyłki. Do bandytów na pewno bym nie poszedł, bo to świnie i gnoje. ;-)

Następnym razem dołączę do wojska :laugh:

A tak naprawdę, to zainstaluję jakiegoś moda. Może ten, co był ostatnio w modulatorze? Kto wie, kto wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opti

Tak.

Chociaż powiem ci, że z tym osłanianiem stalerków też miałem, chociaż polazłem na ten dach. Chyba gra ma w tym miejscu skopany kod, więc gra sobie "przypomina" o tamtym zadaniu.

Na szczęście powrót na dach usuwa problem. Można też kontynuować, ale trzeba znać miejsce położenia wieży, w bazie, przez którą można się porozumieć z najemnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdów ciąg dalszy. Za pomoc w zdobyciu drogi do Limańska dostajemy bdb nagrodę: 10 tys rubli + pancerz. Odbiór osobisty w bazie Czystego Nieba ( no cóż pół godziny piechoty w jedną stronę, ale to już końcówka gry ). Nic złego niby, tyle że nie ma kto mnie wpuścić do bazy tejże - z początku gry wiemy, że musimy/musieliśmy udać się do stalkera, by ten zawiązał nam oczy i odprowadził do bazy. W moim przypadku widzę 5ciu stalkerów i nie mam takiej opcji w dialogu z nimi. Myślę, że może przewodnik mnie odprowadzi, idę do niego. Po spytaniu ,,dokąd możesz mnie zabrać" widzę odpowiedź ,,Na razie nigdzie". Super! Koniec gry, a on nigdzie nie może mnie zabrać! I te pół godziny chodzenia zmarnowane. Ja wam powiem: chcecie stalkera, to tylko w podstawkę, nie dotykajcie nawet tego dodatku. Ja mimo iż trafiłem na okazję ( 45 złoty na allegro ) jestem bardzo zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurdów ciąg dalszy. Za pomoc w zdobyciu drogi do Limańska dostajemy bdb nagrodę: 10 tys rubli + pancerz. Odbiór osobisty w bazie Czystego Nieba ( no cóż pół godziny piechoty w jedną stronę, ale to już końcówka gry ). Nic złego niby, tyle że nie ma kto mnie wpuścić do bazy tejże - z początku gry wiemy, że musimy/musieliśmy udać się do stalkera, by ten zawiązał nam oczy i odprowadził do bazy. W moim przypadku widzę 5ciu stalkerów i nie mam takiej opcji w dialogu z nimi. Myślę, że może przewodnik mnie odprowadzi, idę do niego. Po spytaniu ,,dokąd możesz mnie zabrać" widzę odpowiedź ,,Na razie nigdzie". Super! Koniec gry, a on nigdzie nie może mnie zabrać! I te pół godziny chodzenia zmarnowane. Ja wam powiem: chcecie stalkera, to tylko w podstawkę, nie dotykajcie nawet tego dodatku. Ja mimo iż trafiłem na okazję ( 45 złoty na allegro ) jestem bardzo zawiedziony.

Kwestia gustu. Dodam tylko od siebie, że twoja argumentacja przeciw grze - jest iście żałosna. Gra może pod wzgledem fabularnym jest nieco uboższa od poprzedniczki, ale dyskryminowanie produkty wyłącznie z powodu jakichś chorych pobudek, które dla gry jako całości nie mają najmniejszego znaczenia - jest poprostu śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, to trzeba pytać ich gdy jest dzień. Nie wiedziałem, cofam zażalenie na grę. Domyślam się że tak samo aby dostać się do bazy Czystego Nieba powinienem zapytać podczas dnia, a nie nocy jak to robiłem.

@Deathdealer

Tak, mój błąd. Widać, nie spytałem przewodników o odpowiedniej porze dnia itp. Ale już elementy głównej fabuły powiązane z frakcją ( mój post wyżej #885 ) jest nieco dziwne, tym bardziej że wielu graczy dołącza właśnie do powinności, i przechodzenie w pojedynkę magazynów wojskowych może sprawić pewną trudność.

EDIT: Jest dzień, a nadal nie mogę dostać się do bazy "Nieba". Tak samo jak nigdzie nie może mnie zaprowadzić przewodnik, choć jest samo południe.

Edytowano przez opti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie czy warto kupować stalkera bo nie wiem.I jeszcze jedno czyste niebo działa bez podstawki?(a może to nie jest dodatek)

Jak najbardziej warto. Jest to prequel i samodzielny dodatek do gry. Jeśli lubisz takie klimaty postapo, dosyć realistyczną rozgrywkę, klimat grozy czasem to jak najbardziej kupuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj Czystego Nieba... naprawdę, przeczytaj moje wcześniejsze posty, sam posiadam wersję z Platynowej Kolekcji.

Do kolejnych minusów doliczę tylko to, że dziś gra wywaliła "tylko" 8 razy ( i to w jednej lokacji tylko ). Ogólnie dodatek jest strasznie zabugowany, ze słabszą fabułą, i przereklamowaną wojną frakcji, a także kilkoma absurdami. Inaczej myślę natomiast o podstawce. Wersja premierowa, bez żadnego patcha jest bardzo stabilna, nie zawiera za dużo błędów, i nie ma zbytnich absurdów takich jak w dodatku. Dlatego zacznij od podstawki ( którą dziś możesz nabyć właśnie w Platynowej Kolekcji ). Jeśli Ci się bardzo spodoba, wtedy pomyśl nad kupnem dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...